Εχασα την πιστη μου στο ανθρώπινο είδος.. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 172
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗ ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΓΤ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΛΘΑΚΟΙ
    ΚΙ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΜΑΛΘΑΚΟΙ ΕΝΟΩ ΠΛΑΣΤΕΛΙΝΕΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΠΛΑ
    ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΔΕ ΦΑΝΤΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΙΑ ΝΑ ΚΑΡΦΩΝΕΙΣ
    ΕΝΑ ΚΑΡΦΙ ΣΤΟ ΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΑΚΑΤΕΥΕΙΣ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΑΟΠ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΓΕΝΙΑ
    ΤΩΝ ΤΕΤΡΑΚΟΣΙΩΝ ΠΛΕΟΝ ΕΥΡΩ ΤΩΝ ΡΕΜΑΛΙΩΝ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΣΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΑΚΑΤΕΥΟΥΝΕ
    ΓΤ ΔΕ ΜΑΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝΕ Η ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΜΕΣΑ ΕΙΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ ΛΙΓΟΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΕ ΚΑΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ
    ΚΑΙ ΜΑ ΚΑΛΟ ΜΙΣΘΟ ΑΟΠ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΕΝΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΟΠΥ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΡΦΩΣΕΙ ΕΝΑ ΚΑΡΦΙ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ
    ΟΛΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΤΕ ΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ΤΟΥ ΦΜΠ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΚΠΛΗΧΘΕΙΤΕ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ ΟΠΛΥ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ
    ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΕΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΠΛΑΤΗ ΕΜΕΙΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΤΙ ΕΤΣΙ ΟΣΗ ΠΛΑΤΗ ΘΕΛΟΥΝΕ ΟΣΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ
    ΑΛΛΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΜΗ ΒΑΡΑΝΕ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ ΜΥΑΛΟ
    εσυ δεν εχεις ηλικια...εισαι ιδεα, αλλωτε εισαι παιδι...και αλλες φορες γέρος...δεν ανοικεις σε καμια γεννια..γιατι δουλευεις απο τοτε που γεννηθηκες..ελις το λεω και το εννοω εσυ εισαι ΙΔΕΑ!! γιαυτο σαγαπαω !! (παρολο που μου σπας τα νευραααααα)

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΠΟ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΕΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ
    ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΤΟΝ ΚΟΥΒΑΛΟΥΣΑ ΤΟΥΒΛΑ ΟΣΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΗΚΩΣΩ ΣΚΕΨΟΥ ΜΟΝΟ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ
    ΕΝΑ ΕΝΑ ΔΥΟ ΔΥΟ ΚΛΠ ΕΞΥΝΑ ΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΙ ΜΟΥΣΑΜΑΔΕΣ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙ ΜΕ ΕΠΑΙΡΝΕ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΔΥΝΑΜΗΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΦΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΡΓΟ ΜΕΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΚΑΡΑΤΕ ΚΛΠ ΦΑΓΑΜΕ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΨΗΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΧΟΝΤΡΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΑΥΤΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΚΑΒΑΜΕ ΔΕΚΑΠΕΝΤΕ ΕΛΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΤΣΑΠΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΔΕΚΑΠΕΝΤΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΕ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΩΡΕΣ ΤΑ ΣΑΒΒΑΤΑ ΑΜΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΝΑ Σ ΛΕΩ ΔΕ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΟΤΕ ΣΑ ΓΕΡΟΣ ΚΙ ΑΛΛΟΤΕ ΣΑ ΝΕΟΣ ΓΤ ΕΙΜΑΙ ΜΕΓΑΛΟΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΔΕ ΠΙΣΤΕΨΑ ΟΥΤΕ ΣΤΙΓΜΗ ΤΑ ΦΜΠ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΕΜΠΑΙΝΑ ΣΤΑ ΤΣΑΤ ΕΠΟΧΕΣ ΜΙΡΣΙ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΑ ΚΟΣΜΟ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΑ ΒΓΗΚΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ/ΕΣ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΑ ΜΕΤΑ ΗΡΘΕ ΤΟ ΦΜΠ ΩΡΑΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΔΕ ΛΕΩ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΑ ΚΙ ΑΥΤΟ ΜΕΤΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΧΑΙ ΦΑΙΒ ΚΑΙ ΖΟΥ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΣΠΑΓΑΜΕ ΠΛΑΚΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΣΟΒΑΡΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΔΥΟ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΖΟΡΙΑ ΜΟΥ
    ΤΑ ΥΠΑΡΞΙΑΚΑ ΚΛΠ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΔΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗ ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΓΤ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΛΘΑΚΟΙ
    ΚΙ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΜΑΛΘΑΚΟΙ ΕΝΟΩ ΠΛΑΣΤΕΛΙΝΕΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΠΛΑ
    ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΔΕ ΦΑΝΤΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΙΑ ΝΑ ΚΑΡΦΩΝΕΙΣ
    ΕΝΑ ΚΑΡΦΙ ΣΤΟ ΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΑΚΑΤΕΥΕΙΣ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΑΟΠ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΓΕΝΙΑ
    ΤΩΝ ΤΕΤΡΑΚΟΣΙΩΝ ΠΟ

    Συμφωνω , elis , εχεις μια αντικειμενικη αποψη της καταστασης . Ετσι ειναι ακριβως .

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Εχεις απολυτο δικαιο! συμφωνω μαζι σου. Το ''σκατα τα κανατε ,πνιγεστε σε μια κουταλια νερο'' το λεει και η μητερα μου (αλλη γενια και η μαμα μου και σκληρο καρυδι!)


    Bullet , εχει δικιο η μητερα σου . Χαιρομαι που υπαρχουν ακομα ανοιχτα μυαλα σαν εσενα . Κι εμεις , αν και αρκετα μεγαλυτερος σου , ειχαμε προβληματα , οχι τοσα , αλλα δεν σπευδαμε στους αλλους να μας τα λυσουν . Εχεις ψυχολογικα ? φορουμ , εχεις προβλημα με τους γονεις ? φορουμ , εβγαλες παρανυχιδα ? φορουμ !! λυναμε τα παντα μονοι μας , δεν περιμεναμε βοηθεια εξωθεν , δεν υπηρχε αυτη η επιλογη , και καλυτερα , εχω την καταθλιψη μου , οφειλεται σε οικονομικους λογους , αλλα αν και εχω ανοιξει 80 περιπου θρεντς , κανενα ομως δεν αθορα το προβλημα μου , αυτο θα το λυσω μονος , ετσι εχω μαθει στη ζωη μου , και οι συνομηλικοι μου , δεν περιμενω απο αλλους να μου το λυσουν .
    Ειναι ειρωνεια , τροφοδοτουμε την πηγη των προβληματων μας , τους η/υ ( φβ , φορουμς , το επαισχυντο twitter και istangram , οπου εγχωριες ' celebrities ' , celebrities my ass , ανεβαζουν φωτο , λες και μας ενδιαφερει ) με νεα προβληματα , και ετσι διαιωνιζουμε το υπαρχον προβλημα .

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Bullet , εχει δικιο η μητερα σου . Χαιρομαι που υπαρχουν ακομα ανοιχτα μυαλα σαν εσενα . Κι εμεις , αν και αρκετα μεγαλυτερος σου , ειχαμε προβληματα , οχι τοσα , αλλα δεν σπευδαμε στους αλλους να μας τα λυσουν . Εχεις ψυχολογικα ? φορουμ , εχεις προβλημα με τους γονεις ? φορουμ , εβγαλες παρανυχιδα ? φορουμ !! λυναμε τα παντα μονοι μας , δεν περιμεναμε βοηθεια εξωθεν , δεν υπηρχε αυτη η επιλογη , και καλυτερα , εχω την καταθλιψη μου , οφειλεται σε οικονομικους λογους , αλλα αν και εχω ανοιξει 80 περιπου θρεντς , κανενα ομως δεν αθορα το προβλημα μου , αυτο θα το λυσω μονος , ετσι εχω μαθει στη ζωη μου , και οι συνομηλικοι μου , δεν περιμενω απο αλλους να μου το λυσουν .
    Ειναι ειρωνεια , τροφοδοτουμε την πηγη των προβληματων μας , τους η/υ ( φβ , φορουμς , το επαισχυντο twitter και istangram , οπου εγχωριες ' celebrities ' , celebrities my ass , ανεβαζουν φωτο , λες και μας ενδιαφερει ) με νεα προβληματα , και ετσι διαιωνιζουμε το υπαρχον προβλημα .
    καλε μου φιλε μακ, δηλαδη θεωρεις λάθος που προβαλλω τα προβλήματα μου στο φορουμ... σπευδω στους αλλους να μου λύσουν τα προβλήματα? οτι δεν εχω μάθει μονη μου να τα αντιμετωπίζω και διαιωνιζω ετσι το υπάρχον προβλημα?.... το ξερω οτι γενικολογούσες και φυσικα δεν αναφερόσουν σε κανεναν προσωπικα. Ομως επειδή έχω ανεβασει θέμα δικό μου πολυ προσφατα, θα ήθελα να ξέρω αν πραγματικα αυτη είναι η θεση σου ...η γνωμη σου σε καθε ζητημα εχει αξια και βαρύτητα σε εμενα ... ασχετα απο το εαν συμφωνω ή διαφωνω πάντα μου δίνει υλικο για σκέψη. το ξερω οτι ειναι λαθος να το προσωποποιω αλλα μπορεις να δεις οτι κατα καποιο τροπο αφορα και εμενα αυτη η θεση

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Το ότι ζητάμε γνώμη, δεν σημαίνει πως μας λύνουν άλλοι τα προβλήματα. Με αυτήν τη λογική, δεν θα πρέπει να μιλάμε ούτε με οικογένεια/φίλους, αλλά να κινούμαστε βουβοί στους χώρους, διότι σε άλλη περίπτωση μας λύνουν τα προβλήματα μας.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εισαι σιγουρα απο τους λιγους συμφωνεις .
    Γιατι το λες Μαγκαιβερ? Ειναι σαφες οτι τελικα το ιντερνετ πιο πολυ απομακρυνει παρα ενωνει τον κοσμο εστω και αν ακουγεται παραλογο. Οταν εχεις ευκολο το κλικ δεν κανεις καμια θυσια για να βρεθεις διπλα σε ενα ατομο που αν δεν ειχες τον διαδικτυο θα επρεπε να σηκωθεις να πας για εναν καφε μαζι του κλπ. Φταιμε σαν ειδος οι ανθρωποι. Το ιντερνετ εχει και τα καλα του αλλα με την σωστη χρηση αλλιως αποξενωνει και δινει την ψευδαισθηση οτι κανει το αντιθετο.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by vasilianna View Post
    Καλησπέρα παιδιά σε όλους,

    Έχω καιρο να γράψω στο φόρουμ αλλά πλέον έγινε επιτακτική ανάγκη..Βλέπω τελικά οτι εδώ ειναι ο μοναδικός χώρος οπου μπορώ να βρώ άτομα σαν κι εμένα, εξίσου ευαίσθητα, συναισθηματικά, με εσωτερικότητα και βαθύτητα..Βλέπετε απο μια ακατάσχετη διάθεση για επικοινωνία και νέες γνωριμίες ( ζω σε μικρη επαρχιακή πολη) μπαίνω εδώ και πέντε χρόνια σε τσατ ρουμς..ακόμα και σήμερα συνεχίζω..πάντα με την ίδια ελπίδα..πάντα με το ίδιο όραμα..να βρώ την αδελφή ψυχή μου κάπου μέσα σ αυτο το χάος..
    Μετα λύπης , πικρίας και αηδίας διαπιστώνω σχεδόν πάντοτε ότι όσοι μπαίνουν μέσα ψάχνουν να διοχετεύσουν τις ορμές τους για να μην το πω αλλιώς..θα μου πειτε γιατι αφου το εβλεπες απ την αρχη εξακολουθησες να μπαινεις..γιατι πολυ απλά θεωρούσα οτι εκείνοι δεν εχουν χώρο εκεί και όχι εγώ..εγώ έμπαινα για να επικοινωνήσω, να γνωρισω νέα άτομα, να ανταλλάξω συναισθήματα, εμπειρίες, απόψεις..και γιατι όχι αν στεκόμουν τυχερή να γνώριζα και τον άνθρωπό μου..( ξαναλέω ζω σε μικρη επαρχιακή πολη όπου τα πάντα ειναι περιορισμένα ποσο μάλλον και οι γνωριμίες)..εκείνοι εμπαιναν σ εναν χώρο επικοινωνίας και τον καννιβάλιζαν..
    Μέσα απ τα τσατ σιχάθηκα την ανθρώπινη φύση..σιχάθηκα την κοινωνία..γιατί όσοι και όσες μπαίνουν εκεί, ναι , κυκλοφορούν γραβατωμένοι και κοστουμαρισμένοι κι εκει έξω..πολλοί μάλιστα έχουν υψηλά ιστάμενες θέσεις και καθήκοντα..και πίσω απ αυτά κρύβουν καλά την ανωμαλία που δεν βάζει ο νούς κανενός απο σας..ποδολάγνοι,ουρολάγνοι, κοπρολάγνοι, σκλαβάκια, αυταρχικοί, οιδίποδες, γκει , λεσβίες, ζευγάρια που ψαχνουν για τριο..μια τρέλλα..
    Ανάμεσα τους γνώρισα και κάποιους πιο ''φυσιολογικους''..τους εχω ''επιλέξει'' για το σκαιπ μου..αλλά κι αυτοί δεν παύουν να ναι ρηχοί, επιφανειακοί, πάντοτε χαρούμενοι και κεφάτοι ( άλλο κεφάλαιο αυτό..που την βρισκουν ρε παιδιά τόση χαρά..) και κατα καιρούς να μου τα ρίχνουν διαδικτυακά και να μου πετάν υπονοούμενα γύρω απ το σεξ..
    Σεξ και τρελλή χαρά..τι κάνεις? ρωτάω..μια χαρούλα!! απαντάνε..εσύ με ρωτάνε..εγώ θέλω να πεθάνω απ τα προσωπικά και κοινωνικά προβλήματα που βιώνω..αλλά δε σας το λέω..Και τι φοράς? Που κάθεσαι τώρα? Είσαι μόνη? θες να παίξουμε ον καμ? ...και άλλες τέτοιες μαλακίες..( αυτο το σεξ πια..το εχουν αναγάγει σε κορυφαίο αγαθό..εγώ ξέρω για να έχεις όρεξη για σεξ πρέπει να χεις λυμένα τα υπόλοιπα..τοσος πολύς κόσμος με λυμένα προβλήματα λοιπόν?)
    Πραγματικά έχω παραδώσει πινακίδες..κουράστηκα, διαλύθηκα..τόσος χρόνος χαμμένος..τόσοι διάλογοι , τόσες προσπάθειες για επικοινωνία, όλες ανέλπιδες , μάταιες, μηδενικές..έχασα την πίστη μου στο ανθρώπινο είδος..έχασα την πίστη μου στην ανθρωπιά..Πείτε μου ποιος ο λόγος να ζω αν ειναι να ζω ανάμεσα σε τέτοιες σάπιες υπάρξεις..Και φυσικά και σκέφτομαι την αυτοκτονία..( και για άλλους λόγους που θα εξηγήσω σε άλλο ποστ..)
    Είστε η τελευταία μου ελπίδα..όποιος απο σας ενδιαφερεται για αληθινή επικοινωνία και ξέρει καλά τι σημαίνει πόνος, μοναξιά και ματαίωση ας επικοινωνήσει μαζί μου στο [email protected]..σας ευχαριστώ για το χρόνο σας..
    Συγνωμη κιολας αλλα ενω σε καποια εχεις ενα δικιο μια κακομοιρια την βγαζεις.

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by φλοκ View Post
    Συγνωμη κιολας αλλα ενω σε καποια εχεις ενα δικιο μια κακομοιρια την βγαζεις.
    Συγνώμη κι ολας αλλά γραφοντας αυτο το κείμενο περιμενα τη στήριξή σας κι όχι την αποδοκιμασία σας..αντί για καλύτερα με κανατε χειρότερα..άλλους που γράφουν πιο ακραία τους στηρίζετε απ ότι έχω παρατηρήσει..κι εμένα με καταποντίσατε..και επίσης κακομοίρης ειναι αυτός που δεν μπορεί να συμπάσχει με τον άλλον, άρα μάλλον εσύ φίλε και όχι εγώ που κάνω μια κατάθεση ψυχής απλά..

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by vasilianna View Post
    Συγνώμη κι ολας αλλά γραφοντας αυτο το κείμενο περιμενα τη στήριξή σας κι όχι την αποδοκιμασία σας..αντί για καλύτερα με κανατε χειρότερα..άλλους που γράφουν πιο ακραία τους στηρίζετε απ ότι έχω παρατηρήσει..κι εμένα με καταποντίσατε..και επίσης κακομοίρης ειναι αυτός που δεν μπορεί να συμπάσχει με τον άλλον, άρα μάλλον εσύ φίλε και όχι εγώ που κάνω μια κατάθεση ψυχής απλά..
    Μαθε να διαβαζεις και να καταλαβαινεις κοριτσι. Κανεις δεν σε αποδοκιμασε. Λες οτι στηριζουμε αλλους που γραφουν πιο ακραια λες και ειμαστε εμεις ολοι και εσυ μονη σου και εχουμε στησει ταμπουρι και μαχομαστε. Σε καταλαβαινω σε μεγαλο βαθμο απλα εννοω οτι ειναι λιγο κλαψα να δηλωνεις οτι εχεις χασει την πιστη σου στον κοσμο. 7δις κοσμος τους ξερεις ολους? Οκ ισως επεσες σε περιπτωσεις αλλα εσυ τα βλεπεις ολα μαυρα. Εχω μπει και εγω σε τσατ με καμερες κλπ και οντως πολλοι ψαχνουν το σεξ αλλα και αλλοι οχι τοσο. Εγω π.χ ποτε δεν εκανα προσωπικη γνωριμια απλα περνω καποιες ωρες οπως και αλλοι.Εχω γνωρισει ιντερνετικα και καλα και κακα ατομα.

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by vasilianna View Post
    Συγνώμη κι ολας αλλά γραφοντας αυτο το κείμενο περιμενα τη στήριξή σας κι όχι την αποδοκιμασία σας..αντί για καλύτερα με κανατε χειρότερα..άλλους που γράφουν πιο ακραία τους στηρίζετε απ ότι έχω παρατηρήσει..κι εμένα με καταποντίσατε..και επίσης κακομοίρης ειναι αυτός που δεν μπορεί να συμπάσχει με τον άλλον, άρα μάλλον εσύ φίλε και όχι εγώ που κάνω μια κατάθεση ψυχής απλά..
    vassiliana μου δεν ζητησες στηριξη, ζήτησες αυτο :
    Είστε η τελευταία μου ελπίδα..όποιος απο σας ενδιαφερεται για αληθινή επικοινωνία και ξέρει καλά τι σημαίνει πόνος, μοναξιά και ματαίωση ας επικοινωνήσει μαζί μου

    ζητησες προσωπικη επικοινωνία με ανδρες που ξερουν τι σημαινει πόνος -μοναξια και ματαιωση. και καλα έκανες και μπραβο σου και δικαιωμα σου... σε τι ακριβως να σε στηρίξουμε σε αυτο?
    περα απο το να σου εξηγησουμε ,για να εισαι προετοιμασμενη, για το τι μπορει να συναντησεις, παροτι δεν το ζητησες καν.
    ... το μειλ σου ειναι εδω ...οποιος ενδιαφερθει θα σου στειλει μειλ. απο εκει και πέρα καλη επιτυχία στην αναζήτηση της αδερφης ψυχής σου κορίτσι μου στο ευχομαι ολοψυχα

  12. #42
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εχεις ψυχολογικα ? φορουμ , εχεις προβλημα με τους γονεις ? φορουμ , εβγαλες παρανυχιδα ? φορουμ !! λυναμε τα παντα μονοι μας , δεν περιμεναμε βοηθεια εξωθεν , δεν υπηρχε αυτη η επιλογη , και καλυτερα , εχω την καταθλιψη μου , οφειλεται σε οικονομικους λογους , αλλα αν και εχω ανοιξει 80 περιπου θρεντς , κανενα ομως δεν αθορα το προβλημα μου , αυτο θα το λυσω μονος , ετσι εχω μαθει στη ζωη μου , και οι συνομηλικοι μου , δεν περιμενω απο αλλους να μου το λυσουν .
    Ειναι ειρωνεια , τροφοδοτουμε την πηγη των προβληματων μας , τους η/υ ( φβ , φορουμς , το επαισχυντο twitter και istangram , οπου εγχωριες ' celebrities ' , celebrities my ass , ανεβαζουν φωτο , λες και μας ενδιαφερει ) με νεα προβληματα , και ετσι διαιωνιζουμε το υπαρχον προβλημα .
    Έχεις δίκαιο σ' αυτό που λες, αλλά δεν είναι μόνο θέμα γενιάς αλλά κυρίως χαρακτήρων... Ακόμη κι' εσύ μπαίνεις και απαντάς στο φόρουμ, είτε βοηθώντας άλλους με συμβουλές/απόψεις, είτε για να περνάς την ώρα σου, είτε γράφωντας κάτι για να ξεσπάσεις ξέρωντας πως τα διαβάζουν και άλλοι άνθρωποι. (Και εσύ είσαι μεγαλύτερος). Αν ο άλλος το έχει να κλαίγεται και να του βρίσκουν συνεχώς άλλοι λύσεις σε προβλήματα χωρίς να έχει την διάθεση να σκεφτεί μόνος του και να προσπαθήσει, δεν φταίει το ίντερνετ... Φτάνει να ξέρει κάποιος πως το χρησιμοποιεί.. Για το "πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό" εγώ έχω να πω πως σήμερα οι εποχές είναι πιο δύσκολες με τόση ανεργία και εγκληματικότητα. Παλιά μπορούσες να κοιμηθείς με ανοιχτά πατζούρια και πόρτες, τώρα αναγκάζεσαι να φοβάσαι μέχρι και την σκιά σου. Η κατάθλιψη στην εποχή μας είναι πιο συνηθισμένη για τους πιο πάνω λόγους + η τόση ανησυχία για το μέλλον... ΑΛΛΑ να μην τους παίρνει όλους η μπάλα. Ένας χαρακτήρας θετικός και δυναμικός δεν θα πνίγεται σε μια κουταλιά νερό. Δεν είναι καλό να γενικεύουμε..

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by rea View Post
    καλε μου φιλε μακ, δηλαδη θεωρεις λάθος που προβαλλω τα προβλήματα μου στο φορουμ... σπευδω στους αλλους να μου λύσουν τα προβλήματα? οτι δεν εχω μάθει μονη μου να τα αντιμετωπίζω και διαιωνιζω ετσι το υπάρχον προβλημα?.... το ξερω οτι γενικολογούσες και φυσικα δεν αναφερόσουν σε κανεναν προσωπικα. Ομως επειδή έχω ανεβασει θέμα δικό μου πολυ προσφατα, θα ήθελα να ξέρω αν πραγματικα αυτη είναι η θεση σου ...η γνωμη σου σε καθε ζητημα εχει αξια και βαρύτητα σε εμενα ... ασχετα απο το εαν συμφωνω ή διαφωνω πάντα μου δίνει υλικο για σκέψη. το ξερω οτι ειναι λαθος να το προσωποποιω αλλα μπορεις να δεις οτι κατα καποιο τροπο αφορα και εμενα αυτη η θεση
    Rea , αναφερομαι στα νεα παιδια , που με το παραμικρο τρεχουν στους αλλους για τους δωσουν την αυτονοητη λυση . Εσενα το προβλημα σου ειναι αρκετασοβαρο , απο οσα εχεις γραψει , δεν ειναι , α , με αφησε η κοπελα μου , ταγορι μου , με ποναει ο πισινος μου , φοβαμαι τον θανατο ( απο τα 20 !! ) , εσυ ( δυστυχως η ευτυχως ) δεν ανηκεις στην νεα γενια , που πνιγονται σε μια κουταλια νερο . Οποτε , οχι , δεν αναφερομαι σε σενα , εχεις και μια σοβαροτητα σαν ατομο .
    Το οτι εγω δεν δρω κατ αυτον τον τροπο , δεν σημαινει οτι οποιοσδηποτε αλλος τροπος ειναι λαθος , απλως θες ειναι αλλη η ιδιοσυγκρασια μου , θες οτι εχω ασχοληθει με δουλεια που εξαρτωντο ανθρωπινες ζωες απο τις αποφασεις μου ( κυριολεκτικα ) καπου εχω σκληραγωγηθει ψυχολογικα , και δεν μασαω απο δυσκολιες , εχω μαθει να τις αντιμετωπιζω μονος , αλλες φορες επιτυχως , αλλες οχι .

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by -moonlight- View Post
    Έχεις δίκαιο σ' αυτό που λες, αλλά δεν είναι μόνο θέμα γενιάς αλλά κυρίως χαρακτήρων... Ακόμη κι' εσύ μπαίνεις και απαντάς στο φόρουμ, είτε βοηθώντας άλλους με συμβουλές/απόψεις, είτε για να περνάς την ώρα σου, είτε γράφωντας κάτι για να ξεσπάσεις ξέρωντας πως τα διαβάζουν και άλλοι άνθρωποι. (Και εσύ είσαι μεγαλύτερος). Αν ο άλλος το έχει να κλαίγεται και να του βρίσκουν συνεχώς άλλοι λύσεις σε προβλήματα χωρίς να έχει την διάθεση να σκεφτεί μόνος του και να προσπαθήσει, δεν φταίει το ίντερνετ... Φτάνει να ξέρει κάποιος πως το χρησιμοποιεί.. Για το "πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό" εγώ έχω να πω πως σήμερα οι εποχές είναι πιο δύσκολες με τόση ανεργία και εγκληματικότητα. Παλιά μπορούσες να κοιμηθείς με ανοιχτά πατζούρια και πόρτες, τώρα αναγκάζεσαι να φοβάσαι μέχρι και την σκιά σου. Η κατάθλιψη στην εποχή μας είναι πιο συνηθισμένη για τους πιο πάνω λόγους + η τόση ανησυχία για το μέλλον... ΑΛΛΑ να μην τους παίρνει όλους η μπάλα. Ένας χαρακτήρας θετικός και δυναμικός δεν θα πνίγεται σε μια κουταλιά νερό. Δεν είναι καλό να γενικεύουμε..
    Σωστο moonlight , μπαινω κι εγω στο φορουμ , εχω πολυ ελευθερο χρονο , αλλα ποτε δεν απαντω /εμπλεκομαι σε χαζα κατα την γνωμη μου θεματα , πχ με αφησε το αγορι μου , το κοριτσι μου , τι να κανω επειδη η πεθερα μου.... , τι να κανω επειδη ......you name it . Γι αυτο και εχω ανοιξει τα περισσοτερα θεματα ( μπες στο προφιλ μου ) περι ανεμων και υδατων , σε στυλ , ελατε να συζητησουμε το ταδε θεμα γενικου ενδιαφεροντος , και ποτε δεν εχω ανοιξει θεμα που αφορα το δικο μου προβλημα ( την καταθλιψη ) διοτι εγω ειμαι ο καλυτερος γιατρος του εαυτου μου , και μισω τις κλαψες , για το τιποτα , εχω μαθει να λυνω μονος τα προβληματα μου .( με την βοηθεια του γιατρου μου , σε επιπεδο φαρμακων μονο ) .
    Μονο εγω μπορω να με βοηθησω , κανεις αλλος .
    Για το τσουβαλιασμα εχεις δικιο , ειναι λαθος , αλλα δεν μπορω να γινω πιο συγκεκριμενος , αυτοι που τους αφορουν τα γραφομενα μου , το ξερουν ( ? ) .
    Η βοηθεια που προσφερω ειναι κυριως για φαρμακα , τα οποια κατεχω αρκετα καλα , αλλα μην μου πεις , με αφησε το αγορι μου -κοριτσι μου , εκει θα πω , βρες αλλην , ουτε παρηγοριες , η ζωη ειναι σκληρη , και οσο πιο γρυγορα το αντιληφθει καποιος , τοσο καλυτερα .
    Και να μαθει να βασιζεται ο εκαστοτε στον εαυτο του , να αναλαβει την ευθυνη της ζωης του , αμα δεν το κανει αυτος , θα το κανει καποιος αλλος για λογαριασμο του .
    Last edited by Macgyver; 07-09-2015 at 08:23.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Το ότι ζητάμε γνώμη, δεν σημαίνει πως μας λύνουν άλλοι τα προβλήματα. Με αυτήν τη λογική, δεν θα πρέπει να μιλάμε ούτε με οικογένεια/φίλους, αλλά να κινούμαστε βουβοί στους χώρους, διότι σε άλλη περίπτωση μας λύνουν τα προβλήματα μας.


    Οποιος θελει να ζητησει μια γνωμη , δεν σημαινει οτι το θεωρω κακο , απλως εγω δεν δινω γνωμες . Δεν ειμαι ετσι . Εχω μαθει να ειμαι πιο αυταρκης στη ζωη μου , λογω περιστασεων .

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πίστη σε Θεό
    By carrot in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 75
    Last Post: 14-12-2017, 21:40
  2. Πιστή φίλη
    By mano in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 17-08-2014, 21:39
  3. Προκατάληψη-Ανθρώπινο φαινόμενο?
    By RainAndWind in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 05-05-2012, 17:05
  4. Θα τρώγατε ποτέ ανθρώπινο κρέας?
    By carrot in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 21-05-2011, 10:30
  5. Το ανθρωπινο μελισσι
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 56
    Last Post: 01-06-2010, 11:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •