Εχασα την πιστη μου στο ανθρώπινο είδος..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 172
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    5

    Εχασα την πιστη μου στο ανθρώπινο είδος..

    Καλησπέρα παιδιά σε όλους,

    Έχω καιρο να γράψω στο φόρουμ αλλά πλέον έγινε επιτακτική ανάγκη..Βλέπω τελικά οτι εδώ ειναι ο μοναδικός χώρος οπου μπορώ να βρώ άτομα σαν κι εμένα, εξίσου ευαίσθητα, συναισθηματικά, με εσωτερικότητα και βαθύτητα..Βλέπετε απο μια ακατάσχετη διάθεση για επικοινωνία και νέες γνωριμίες ( ζω σε μικρη επαρχιακή πολη) μπαίνω εδώ και πέντε χρόνια σε τσατ ρουμς..ακόμα και σήμερα συνεχίζω..πάντα με την ίδια ελπίδα..πάντα με το ίδιο όραμα..να βρώ την αδελφή ψυχή μου κάπου μέσα σ αυτο το χάος..
    Μετα λύπης , πικρίας και αηδίας διαπιστώνω σχεδόν πάντοτε ότι όσοι μπαίνουν μέσα ψάχνουν να διοχετεύσουν τις ορμές τους για να μην το πω αλλιώς..θα μου πειτε γιατι αφου το εβλεπες απ την αρχη εξακολουθησες να μπαινεις..γιατι πολυ απλά θεωρούσα οτι εκείνοι δεν εχουν χώρο εκεί και όχι εγώ..εγώ έμπαινα για να επικοινωνήσω, να γνωρισω νέα άτομα, να ανταλλάξω συναισθήματα, εμπειρίες, απόψεις..και γιατι όχι αν στεκόμουν τυχερή να γνώριζα και τον άνθρωπό μου..( ξαναλέω ζω σε μικρη επαρχιακή πολη όπου τα πάντα ειναι περιορισμένα ποσο μάλλον και οι γνωριμίες)..εκείνοι εμπαιναν σ εναν χώρο επικοινωνίας και τον καννιβάλιζαν..
    Μέσα απ τα τσατ σιχάθηκα την ανθρώπινη φύση..σιχάθηκα την κοινωνία..γιατί όσοι και όσες μπαίνουν εκεί, ναι , κυκλοφορούν γραβατωμένοι και κοστουμαρισμένοι κι εκει έξω..πολλοί μάλιστα έχουν υψηλά ιστάμενες θέσεις και καθήκοντα..και πίσω απ αυτά κρύβουν καλά την ανωμαλία που δεν βάζει ο νούς κανενός απο σας..ποδολάγνοι,ουρολάγνοι, κοπρολάγνοι, σκλαβάκια, αυταρχικοί, οιδίποδες, γκει , λεσβίες, ζευγάρια που ψαχνουν για τριο..μια τρέλλα..
    Ανάμεσα τους γνώρισα και κάποιους πιο ''φυσιολογικους''..τους εχω ''επιλέξει'' για το σκαιπ μου..αλλά κι αυτοί δεν παύουν να ναι ρηχοί, επιφανειακοί, πάντοτε χαρούμενοι και κεφάτοι ( άλλο κεφάλαιο αυτό..που την βρισκουν ρε παιδιά τόση χαρά..) και κατα καιρούς να μου τα ρίχνουν διαδικτυακά και να μου πετάν υπονοούμενα γύρω απ το σεξ..
    Σεξ και τρελλή χαρά..τι κάνεις? ρωτάω..μια χαρούλα!! απαντάνε..εσύ με ρωτάνε..εγώ θέλω να πεθάνω απ τα προσωπικά και κοινωνικά προβλήματα που βιώνω..αλλά δε σας το λέω..Και τι φοράς? Που κάθεσαι τώρα? Είσαι μόνη? θες να παίξουμε ον καμ? ...και άλλες τέτοιες μαλακίες..( αυτο το σεξ πια..το εχουν αναγάγει σε κορυφαίο αγαθό..εγώ ξέρω για να έχεις όρεξη για σεξ πρέπει να χεις λυμένα τα υπόλοιπα..τοσος πολύς κόσμος με λυμένα προβλήματα λοιπόν?)
    Πραγματικά έχω παραδώσει πινακίδες..κουράστηκα, διαλύθηκα..τόσος χρόνος χαμμένος..τόσοι διάλογοι , τόσες προσπάθειες για επικοινωνία, όλες ανέλπιδες , μάταιες, μηδενικές..έχασα την πίστη μου στο ανθρώπινο είδος..έχασα την πίστη μου στην ανθρωπιά..Πείτε μου ποιος ο λόγος να ζω αν ειναι να ζω ανάμεσα σε τέτοιες σάπιες υπάρξεις..Και φυσικά και σκέφτομαι την αυτοκτονία..( και για άλλους λόγους που θα εξηγήσω σε άλλο ποστ..)
    Είστε η τελευταία μου ελπίδα..όποιος απο σας ενδιαφερεται για αληθινή επικοινωνία και ξέρει καλά τι σημαίνει πόνος, μοναξιά και ματαίωση ας επικοινωνήσει μαζί μου στο [email protected]..σας ευχαριστώ για το χρόνο σας..

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    vassiliana καλημερα
    χαχαχα, αχ αυτο το τι φορας!!!...
    αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι οτι ξεκινας πολυ ομορφα με ενα κατεβατο για τις πριβε γνωριμιες με αγνωστους οι οποιες είναι λογικο να εχουν κατευθυνση το σεξ και μονο ...εφοσον ειναι πριβε και μόνο. διαμαρτυρεσαι για την συμπεριφορα τους , και στο τελος στελνεις το μειλ σου για πριβε συνομιλιες... με μια κίνηση ματ...αναιρεις όλα τα παραπάνω λεγομενα σου.
    πρωτα -πρωτα πρεπει να ξεκαθαρρισεις τι θελεις εσυ... αν θες αληθινη επικοινωνία και να μοιραστεις μαζι μας την μοναξια σου...δεν χρειαζεσαι τις πριβε συζητησεις... μπορεις να συνεχισεις απο εδω.
    αν ψαχνεις για συντροφο, θα απευθυνθεις σε ενα καλο γραφειο συνοικεσίων.
    αν ψαχνεις για σεξ..θα στελνεις το μειλ σου για πριβε συνομιλιες σε διαφορους αγνωστους.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    Η ΡΕΑ ΘΑ ΣΕ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΗ ΤΣΑΤΟΚΑΜΜΕΝΗ ΛΙΓΑΚΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Η ΡΕΑ ΘΑ ΣΕ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΗ ΤΣΑΤΟΚΑΜΜΕΝΗ ΛΙΓΑΚΙ
    καλημερα δε λενε στο χωριο σου?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Έχει δίκιο η ρέα βασικά. Θα ήταν προτιμότερο να γράψεις εδώ και να συζητήσεις. Οι πιθανότητες να σου στείλει πριβέ άνθρωπος που ΔΕΝ θέλει κάτι παράξενο, είναι πολύ λίγες κατά τη γνώμη μου. Η προσωπική μου εμπειρία αυτό δείχνει, μιας και έχω φάει επίσης τα νιάτα μου στα τσάτρουμς. Καλή τύχη.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    ψαχνεις με λαθος τροπο και γενικα στο λαθος μερος(ιντερνετ)
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    Quote Originally Posted by rea View Post
    καλημερα δε λενε στο χωριο σου?
    ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΜΕ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΩΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΚΤΟΠΙΣΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΟΟΩ ΤΑ ΚΙΛΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    5
    Ρέα καλημέρα,

    Δεν κατάλαβα που έπεσα σε αντίφαση..απ την αρχή είπα πως έψαχνα και ψαχνω για επικοινωνία, γι αυτο που ειναι προορισμένοι αυτοι οι χώροι, άσχετα με το πως τους κατάντησαν..
    Εδώ έχει καλό κόσμο, με ευαισθησιες, αλλά δεν μπορεις να κάνεις άμεση συζήτηση..πρέπει να περιμένεις κάποιες ωρες να σου απαντησει κάποιος..αυτό ειναι που με χαλάει και καταφεύγω στα τσατ..
    Τα ''πριβέ'' όπως τα λες υποτιμητικά, τι το κακό έχουν για σένα?? Ειναι η αμεσότητα απο μόνη της κακό? Κι επειδή έδωσα το σκάιπ μου πάει να πει οτι θέλω να κανω σεξ με αγνώστους? τι δεν καταλαβαινεις απ αυτα που ειπα παραπάνω? ημουν πολυ σαφης νομιζω..

  9. #9
    Αγαπητη vasilianna βρισκω λογικη την απογοητευση σου, παρ ολα αυτα και σε πολη να ησουν ... συνηθως τα ραντεβουδακια παλι εχουν ενα αναλογο σκοπο-γρηγορο σεξ,οχι δεσμευση, θες ή οχι. Δεν θα ριξω πυρα κατα του ανδρικου φυλου. Η κοινωνια μας ειναι σε αποσυνθεση. Σημεια των καιρων. Εχεις δικιο εν μερει για την μη αμεση συνομιλια σε αυτο το φορουμ αλλα ισως εμμεσα ο στοχος να ειναι να μην εχουμε σχεση μονο με την οθονη του υπολογιστη μας. Αν βρεις ιντερνετικα ομαδες που εχουν καποια σχεση με ενα χομπυ που σου κανει καλο ισως να ξεκινησεις πιο ευκολα και με σαφη οριζοντα θεμα συζητησης. Βιβλιοφαγοι, ταινιοφαγοι, Φυσιολατρεις. Ξεκινησε απο το 0 και κατι θα γινει.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    5
    Σ ευχαριστώ..εσυ τουλάχιστον ησουν ευγενικός..έχεις να μου προτεινεις καποιο σαιτ με τετοιες ομάδες?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Και οι υπόλοιποι ήμασταν και η ρέα, χωρίς να θέλω να κάνω τον δικηγόρο της... Προσπάθησε απλά να σου πει πως εσύ μπορεί να έχεις τις καλύτερες των προθέσεων αλλά η πλειοψηφία δεν ψάχνει αυτό που ψάχνεις και έτσι θα απογοητεύεσαι.. Θα δίνεις παράταση στην απογοήτευση σου. Αυτό προσπάθησα να σου πω κι εγώ.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Και έχω απογοητευτεί απο το ανθρώπινο γένος.
    Έχουμε χάσει κάθε αξία και ιδανικό, η ανωμαλία δίνει και παίρνει και όλα πανε κατα διαόλου...

    Πολλές φορές λέω πως αν ρίξει τώρα φωτιά ο Θεός να μας κάψει δε θα τον κατηγουρα καθόλου.
    Αυτό μας αξίζει...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    :P

    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Τα φβ , τα τσατ , τα φορουμς , ειναι η μαστιγα της εποχης μας . Ανηκω σε μια προηγουμενη γενια , και βλεπω την παρακμη σε ολο της το μεγαλειο στις διαπροσωπικες σχεσεις λογω αυτης της τεχνολογιας , η οποια δεν προοριζοταν για τετοια χρηση .
    Πολλοι , ισως ολοι θα διαφωνησετε μαζι μου , αλλα ειχα μια σκασιλα . Σκατα τα κανατε .
    Πνιγεστε σε μια κουταλια νερο .

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Μπα, συμφωνώ απόλυτα προσωπικά. Όταν επικοινωνείς με τον άλλο και αντί να λες καμιά κουβέντα ανταλλάζεις emoticons καταλαβαίνεις πόσο πάτο έχουμε πιάσει ως κοινωνία..
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

Page 1 of 12 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πίστη σε Θεό
    By carrot in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 75
    Last Post: 14-12-2017, 21:40
  2. Πιστή φίλη
    By mano in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 17-08-2014, 21:39
  3. Προκατάληψη-Ανθρώπινο φαινόμενο?
    By RainAndWind in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 05-05-2012, 17:05
  4. Θα τρώγατε ποτέ ανθρώπινο κρέας?
    By carrot in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 41
    Last Post: 21-05-2011, 10:30
  5. Το ανθρωπινο μελισσι
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 56
    Last Post: 01-06-2010, 11:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •