Αξιοσημειωτα αρθρα,links,κ.α. σχετικα με την καταθλιψη!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 25 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 374
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    ΜΠΡΑΒΟ agnostix πολυ καλη ερευνα ...και σιγουρα πολυ χρήσιμη, τωρα θα εχουμε να παραπέμπουμε στο θρεντ σου για πολλα ζητηματα... υπέροχη ιδεα !!!1000 μπραβο κοριτσι μου!!!!!!

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΣΟΥ ΒΑΛΑ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΔΙΜΟΡΦΩΣΕ ΤΟ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΑ ΣΒΗΣΩ ΑΝ ΘΕΣ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΜΟΥ
    οχι ταιριαζουν οι φωτο μην τις βγαλεις ελις...και εσυ μπραβο

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    η πιο απλη κ καλυτερη συμβουλη επιτυχιας ειναι να σαι ο εαυτος σου τα υπολυπα ειναι τοσο πολυπλοκα που οι πιθανοτητες να σου μεινουν στο μυαλο ειναι λιγες.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    West
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by rea View Post
    ΜΠΡΑΒΟ agnostix πολυ καλη ερευνα ...και σιγουρα πολυ χρήσιμη, τωρα θα εχουμε να παραπέμπουμε στο θρεντ σου για πολλα ζητηματα... υπέροχη ιδεα !!!1000 μπραβο κοριτσι μου!!!!!!
    Οφειλω να πω πως η ιδεα ηταν του ελις και με εμαθε να ανεβαζω κ εικονες,ναιιι αμεεεεε!!!
    Επισης τα περισσοτερα τα βρισκω απο μια κοπελα που εχει διπολικη κ η ιδια κανει τις μεταφρασεις των κειμενων(εκεινη κ αν αξιζει μπραβο!!!!)
    Φυσικα οποιος αλλος εχει υλικο,μα λινκ θα ναι ,μα φωτο ,μα ταινια(βιντεο) ,μα δεν ξερω τι, σχετικο, να μας τα ανεβαζει..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,669
    ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΑΥΤΟ ΛΕΜΕ
    ΝΑ ΒΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΞΩ ΖΩΗ ΑΥΤΟ
    ΑΝΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΤΟ ΟΜΟΡΦΥΝΟΥΜΕ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    West
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    η πιο απλη κ καλυτερη συμβουλη επιτυχιας ειναι να σαι ο εαυτος σου τα υπολυπα ειναι τοσο πολυπλοκα που οι πιθανοτητες να σου μεινουν στο μυαλο ειναι λιγες.

    Γεια σου αλεξανδρε,εννοειται δεν θα παμε να δωσουμε κ εξετασεις κιολας,μπορεις ομως μεσα απο μια γρηγορη ματια, να κρατησεις καποιες σημειωσεις ,να βρεις καποιες λεξεισ-φρασεις κλειδια που θα σου μεινουν κ ισως εναν διαφορετικο τροπο αντιλληψης καποιων θεματων απο εκεινων που συννηθιζουμε.
    Μακαρι να ειμασταν ολοι οι εαυτοι μας,ελα ομως που καμια φορα γνωριζουμε πολυ λιγα γιαυτον η εχουμε λανθασμενες αποψεις γιαυτον!!!

  7. #22
    Εχω ακουσει την ομιλια του Σολομον και πολλων αλλων μεσω TED, οι ομιλιες αρκετων μου εχουν δωσει κουραγιο σε δυσκολους καιρους. Το ονομα σου εχει σχεση με τον αγνωστικισμο ? Ευχαριστωωωω

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    West
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Εχω ακουσει την ομιλια του Σολομον και πολλων αλλων μεσω TED, οι ομιλιες αρκετων μου εχουν δωσει κουραγιο σε δυσκολους καιρους. Το ονομα σου εχει σχεση με τον αγνωστικισμο ? Ευχαριστωωωω
    Λοιπον ναι θα μπορουσε να προερχεται απο κει,χμμμ...η φιλοσοφια μου αρεσει...θρησκια δεν ειμαι..αθεη παλι ισως να χω γινει...περισσοτερο θελω να πιστευω στην δικη μας εσωτερικη δυναμη που κρυβουμε,οπως κ να χει το νικνειμ ειναι τυχαιο...Κατα τ'αλλα λεγομαι Μαρια

  10. #25
    Σε ευχαριστώ για την απαντηση

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    West
    Posts
    437
    Γραμμή Βοήθειας για την Κατάθλιψη (1034)

    Η Γραμμή Βοήθειας για την Κατάθλιψη (1034) ξεκίνησε να λειτουργεί το Μάιο του 2008 και ήταν μια πρωτοβουλία του Προγράμματος «Αντι-στίγμα» του Ερευνητικού Πανεπιστημιακού Ινστιτούτου Ψυχικής Υγιεινής (Ε.Π.Ι.Ψ.Υ.) με σκοπό την παροχή ψυχολογικής - συναισθηματικής στήριξης, συμβουλευτικής καθώς και επιστημονικά τεκμηριωμένης και υπεύθυνης πληροφόρησης για την κατάθλιψη και για άλλα προβλήματα ψυχικής υγείας.
    Δυστυχώς 6 χρόνια μετά, και συγκεκριμένα από τον Ιούνιο του 2014, λόγω της διακοπής της χρηματοδότησης από το Υπουργείο Υγείας, η λειτουργία της έχει ανασταλεί.
    Σε περίπτωση που αντιμετωπίζεται κάποιο σοβαρό πρόβλημα ψυχικής υγείας μπορείτε να απευθύνεστε στο Κέντρο Ψυχικής Υγείας του Ε.Π.Ι.Ψ.Υ., στα τηλέφωνα 210 – 6170071 και 210 – 6170072. Σας επισημαίνουμε ωστόσο πως το Κέντρο Ψυχικής Υγείας παρέχει υπηρεσίες ψυχικής υγείας σε κατοίκους των περιοχών Παπάγου, Χολαργού, Νέου Ψυχικού, Παλιού Ψυχικού, Κάτω Χαλανδρίου και Ελληνορώσων του Λεκανοπεδίου Αττικής. Δυστυχώς, δεν παρέχει υπηρεσίες τηλεφωνικής ενημέρωσης και υποστήριξης.
    Για περισσότερες πληροφορίες για το Κέντρο Ψυχικής Υγείας πατήστε εδώ
    http://www.epipsi.gr/

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    West
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by rea View Post
    Καλοοοο!!!!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    West
    Posts
    437

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,669
    ΑΥΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΕ ΤΑΞΗ ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΤΟ ΕΝΕΝΗΝΤΑ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ
    ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΑΓΓΛΙΚΩΝ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    West
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΑΥΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΕ ΤΑΞΗ ΑΓΓΛΙΚΩΝ ΤΟ ΕΝΕΝΗΝΤΑ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ
    ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΑΓΓΛΙΚΩΝ
    χαχαχαχα ..οχι βρεεεεε καμια σχεση


Page 2 of 25 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Άρθρα σχετικά με άγχη, πανικούς και φοβίες
    By panakeia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 13-12-2009, 10:57
  2. Αρθρα ψυχολογιας
    By Marley in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 5
    Last Post: 19-09-2008, 03:05
  3. Άρθρα για την Αρμονική ζωή
    By bee in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 27-02-2008, 00:25
  4. ενδιαφερον Links για την ψυχολογια.
    By krino in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 23-10-2007, 18:32
  5. Borderline PD: reference to causes, links
    By kanenas in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 43
    Last Post: 07-04-2007, 02:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •