Τι έχω ??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4

Thread: Τι έχω ??

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1

    Τι έχω ??

    Καλησπέρα,
    Από τότε που τελείωσα το σχολείο ή ζωή μου είναι "κόλαση" τι εννοώ ?
    Κοιμάμαι αργά το βράδυ κοιτώντας βίντεο στο YouTube η οτιδήποτε άλλο και ξυπνάω αργά το μεσημέρι 2-3.. Εννοώ έχω ξυπνήσει στην ουσία, θέλω να κάτσω στο κρεβάτι για πολύ ώρα ακόμη.νιώθω κάπως βαρεμάρα ν σηκωθώ.. Τέλος πάντων όταν σηκώνομαι πάω και τρώω κατευθείαν το. Μεσημεριανό μου... Μόλις τελειώσω με κυριεύει μια βαρεμάρα κι πάω και ξαπλώνω στο κρεβάτι (χωρίς να κοιμηθώ) .. Δεν έχω κάτι να κάνω και όταν μου λένε να βγούμε πχ πάλι βαριέμαι να βγω... Τι μου συμβαίνει.. Περιμένω να περάσουν οι μέρες να πάω στην σχολή που πέρασα μήπως αλλάξουν τα πράγματα!!...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    274
    Τίποτα δεν έχεις μια χαρά είσαι, απόλαυσε αυτό το αραλίκι για κανά μήνα που σου μένει γιατί μετά έχεις σχολή και θα σου λείψει πάρα πολύ...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Δεν έχεις τίποτα γιατί απλά διατάραξες το βιολογικό σου ρολόι.
    Ο υπολογιστής λόγω του φωτός που εκπέμπει σε κρατά σε εγρήγορση αλλά ταυτόχρονα διαταράσει όλο το μηχανισμό της μελατονίνης η οποία θέλει σκοτάδι 10-6 για να παραχθεί και αυτή προάγει τον υγιή και βαθύ ύπνο...

    Γιαυτό αν πας για ύπνο στις 6 όσο και να κοιμηθείς είσαι κομμάτια. Είναι κακός ποιοτικά ύπνος.
    Επίσης η μελατονίνη είναι και αντικαταθλιπτική και αγχολυτική (όχι βέβαια όπως η σεροτονίνη) γιαυτο΄και οι καταθλιπτικοί πρέπει να κοιμούνται όσο το δυνατον πιο κοντά στο 10-6 και ας μη το κάνω εγώ τώρα που γράφω...

    Όσο το έκανα βοηθούσε...

    Και για να αλλάξουν τα ωράρια σου πάλι θέλει σταδιακή αλλαγή...
    Να κλείνεις τον υπολογιστή στις 5 μετά στις 4 κτλ κτλ κτλ...

    Είναι δύσκολο...

    Εγώ όσο δούλευα ξύπναγα 6μιση και ήμουν μέσα στην τρελή χαρά (ναι ΟΚ με αντικαταθλιπτικά αλλά γούσταρα να βλέπω την μέρα να ξημερώνει και να νιώθω πως μια τεράστια μέρα ξεδιπλώνεται)...

    Οπότε φίλε μου δεν έχεις τίποτα...

    Έχεις ότι έχει κάθε νέος που απολαμβάνει ελευθερία για πρώτη φορά την τραβάει τόσο από την μύτη που ξεχειλώνει ;-)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Συμφωνώ με τα παιδιά. Μοιάζει με δυσθυμία λιγάκι έτσι όπως το περιγράφεις. Εδώ όμως δεν είμαστε για να βγάζουμε διαγνώσεις, οπότε ακολούθησε τις συμβουλές παραπάνω για εμένα.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •