Άτομα για παρέα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    In another world.
    Posts
    269

    Άτομα για παρέα

    Καλησπέρα
    Ψάχνω άτομα σαν και εμένα να λέμε καμιά κουβέντα γιατί νιώθω πολύ μόνη..Μερικά λόγια για εμένα: είμαι εσωστρεφής, πάντα ένιωθα και νιώθω διαφορετική, δεν κολλάω με πολλά άτομα και νιώθω ότι δεν ανήκω πουθενά. Γενικώς έχω περάσει και περνάω δύσκολα αλλα το παλεύω όσο μπορώ.. Έχω αρκετές ανασφάλειες..Τα κύρια ενδιαφέροντα μου είναι να βλέπω ταινίες, σειρές, να παίζω βιντεοπαιχνίδια..γενικώς ότι με βοηθάει να ξεφεύγω από την πραγματικότητα. Αν κάποιος/κάποια πιστεύει ότι είναι σαν και εμένα και θέλει να πούμε καμιά χαζομάρα να γελάσουμε κλπ ας μου στείλει pm. Δεν με νοιάζει η ηλικία, φύλο κλπ. Απλά κάποιος που να με νιώθει. Αρχικά ψάχνω για κάτι διαδικτυακό και μόνο..και βλέπουμε!
    One of these things is not like the others, one of these things must die alone.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Mar 2015
    Location
    Ξάνθη
    Posts
    59
    Καλησπέρα. Έχω περάσει και γω απ αυτήν την φάση και σε καταλαβαίνω...αυτό που ψάχνεις όμως εδώ μέσα δεν είναι και τόσο ζωντανό. Δηλαδή να υπάρχει ένα εικονικό πρόσωπο το οποίο να σου λέει καμια μ@λ@κι@ για να περνάς την ώρα σου. Είμαστε στην ίδια ηλικία και αν δεν ζήσουμε την ζωή μας τώρα τότε πότε???
    Πριν 2 χρόνια έμενα μόνη σπίτι χωρις γονείς και αδέρφια αλλά ήμουν άτυχη γιατί εκείνη την εποχή έφυγαν και οι φίλοι μου (ήταν φοιτητές εδώ), με αποτέλεσμα να μείνω ολομόναχη. Έβαλα αρκετά κιλά αφού δεν έβγαινα απ το σπίτι και το χόμπι μου ήταν το μαγείρεμα και δεν είχα όρεξη να βγω γενικα αφου δεν έμπαινα και στα ρούχα μου. Και το αποτέλεσμα? τα 2 καλύτερα χρόνια απ τη ζωή μου πέρασαν έτσι... Χωρίς νόημα... Απλά υπήρχα...

    Άποψη μου είναι να μην παραιτηθείς... Ψάξε για φίλους είτε απο παλιούς γνωστούς να βγείτε για καφέ, είτε μια δουλειά απο όπου μπορείς να κάνεις καινούριες παρέες, ή ακόμα και απο δω (αλλά με πολύ προσοχή γιατί πολλά γίνονται). Αλλά μην κάνεις το λάθος να σπαταλάς τα καλύτερα σου χρόνια σε ένα χαζομηχάνημα το οποίο δεν θα σου δώσει κανένα όφελος... Το έκανα κάποτε και τώρα που έχω συνέλθει βαράω το κεφάλι μου...

    Ελπίζω να σε βοήθησαν οι συμβουλές μου... :)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    In another world.
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by SpongeBob25 View Post
    Καλησπέρα. Έχω περάσει και γω απ αυτήν την φάση και σε καταλαβαίνω...αυτό που ψάχνεις όμως εδώ μέσα δεν είναι και τόσο ζωντανό. Δηλαδή να υπάρχει ένα εικονικό πρόσωπο το οποίο να σου λέει καμια μ@λ@κι@ για να περνάς την ώρα σου. Είμαστε στην ίδια ηλικία και αν δεν ζήσουμε την ζωή μας τώρα τότε πότε???
    Πριν 2 χρόνια έμενα μόνη σπίτι χωρις γονείς και αδέρφια αλλά ήμουν άτυχη γιατί εκείνη την εποχή έφυγαν και οι φίλοι μου (ήταν φοιτητές εδώ), με αποτέλεσμα να μείνω ολομόναχη. Έβαλα αρκετά κιλά αφού δεν έβγαινα απ το σπίτι και το χόμπι μου ήταν το μαγείρεμα και δεν είχα όρεξη να βγω γενικα αφου δεν έμπαινα και στα ρούχα μου. Και το αποτέλεσμα? τα 2 καλύτερα χρόνια απ τη ζωή μου πέρασαν έτσι... Χωρίς νόημα... Απλά υπήρχα...

    Άποψη μου είναι να μην παραιτηθείς... Ψάξε για φίλους είτε απο παλιούς γνωστούς να βγείτε για καφέ, είτε μια δουλειά απο όπου μπορείς να κάνεις καινούριες παρέες, ή ακόμα και απο δω (αλλά με πολύ προσοχή γιατί πολλά γίνονται). Αλλά μην κάνεις το λάθος να σπαταλάς τα καλύτερα σου χρόνια σε ένα χαζομηχάνημα το οποίο δεν θα σου δώσει κανένα όφελος... Το έκανα κάποτε και τώρα που έχω συνέλθει βαράω το κεφάλι μου...

    Ελπίζω να σε βοήθησαν οι συμβουλές μου... :)
    Σε ευχαριστώ αλλά είμαι 24 και αυτό που περιγράφω το ζω τα περισσότερα χρόνια της ζωής μου..ξέρω οτι είναι χάσιμο αλλά αυτή τη στιγμή αυτό μπορώ..και δεν πιστεύω οτι το εικονικό είναι λιγότερο αληθινό από το μη εικονικό..Ούτε παραιτούμαι..απλά κάνω ότι καλύτερο μπορώ με αυτά που έχω και με αυτά που μου έρχονται..
    One of these things is not like the others, one of these things must die alone.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Αν με θες για παρεα ειμαι μεσα εχουμε αρκετα κοινα αυτο που σ ειπε ο spongebob εχει δικιο αλλα μπορεις να το κανεις παραλληλα :-)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αντε βρε παιδια να συναντηθειτε , να αποκτησετε γνησιες διαπροσωπικες σχεσεις .

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Συμφωνώ με τον μακ. Αν κανονίζατε κάτι μεταξύ σας, θα με παρακινούσε αυτό να έρθω και να σας γνωρίσω και εγώ.:o
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΥΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΓΑΜΑΤΟΙhttps://www.youtube.com/watch?v=mGcHNnI2mh4
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αντε βρε παιδια να συναντηθειτε , να αποκτησετε γνησιες διαπροσωπικες σχεσεις .
    εγω αμα ηταν να συναντηθω με καπιον θα περναγα πρωτα απο ενα σιδεροκαθαριστηριο κ θα εβαζα ζελε στο μαλι κ θα ειμουν σα να με εχει γλειψει αγελαδα κ θα ειμουν σαν κολεγιοπαιδο χαχαχα αυτα τα κανα παλιοτερα αλλα τωρα να σου πω που 30αρισα αρχισα να πιστευω οτι εχει μεγαλυτερη σημασια να μπορεις να αναγνωρισεις σε πιον θα μηλισεις παρα το να συναντηθεις μαζι του απλα οταν βλεπεις καπιον συνεχεια νομιζεις οτι σου ειναι πιο κοντα σου ενω πιο κοντα σου ειναι αυτος που σε αγγιζουν οσα σου λεει.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    In another world.
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Αν με θες για παρεα ειμαι μεσα εχουμε αρκετα κοινα αυτο που σ ειπε ο spongebob εχει δικιο αλλα μπορεις να το κανεις παραλληλα :-)
    Στειλε μου pm :)
    One of these things is not like the others, one of these things must die alone.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Σ εστειλε πμ δεν ξερω αν ηρθε γτ ειναι το πρωτο μου :)

  15. #15
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω αμα ηταν να συναντηθω με καπιον θα περναγα πρωτα απο ενα σιδεροκαθαριστηριο κ θα εβαζα ζελε στο μαλι κ θα ειμουν σα να με εχει γλειψει αγελαδα κ θα ειμουν σαν κολεγιοπαιδο χαχαχα αυτα τα κανα παλιοτερα αλλα τωρα να σου πω που 30αρισα αρχισα να πιστευω οτι εχει μεγαλυτερη σημασια να μπορεις να αναγνωρισεις σε πιον θα μηλισεις παρα το να συναντηθεις μαζι του απλα οταν βλεπεις καπιον συνεχεια νομιζεις οτι σου ειναι πιο κοντα σου ενω πιο κοντα σου ειναι αυτος που σε αγγιζουν οσα σου λεει.


    Παντως εγω προσωπικά αν ειναι να γνωρισω καποιον απο κοντα εδω μεσα θα προτιμουσα να ειναι μεγαλυτερης ηλικιας.

    Δε ξερω γιατί αλλα οσο πιο μεγαλος ειναι ενας ανθρωπος τοσο περισσότερο με εμπνεει. Αν κανουμε καμια συναντηση και ειστε ολοι γυρω απο την ηλικια μου (25 χρονων) δε θα αισθανομαι καλα αν ο αλλος ειναι 30+, 40+, ή ακομα καλυτερα, 50+ εμπνέομαι περισσοτερο.

    Γενικα ισως επειδη μικρος ειχα δεχτει bullying πάντα φοβαμαι τους νεους και ανθρωπους της ηλικιας μου αλλά αυτοι οι φόβοι συνηθως εξαφανίζονται οταν γνωριζω καποιον αρκετά καλα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν έχω παρέα!
    By aisiodoksos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 04-05-2015, 02:50
  2. θελω παρεα
    By in_flames in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 84
    Last Post: 04-09-2013, 09:37
  3. Με διώξανε από την παρέα.
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 41
    Last Post: 21-06-2013, 11:32
  4. ατομα με κοινωνικη φοβια η οποιαδιποτε αλλη διαταραχη ανγχους για παρεα
    By dimitris333 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 05-11-2012, 01:41
  5. παρέα
    By anasia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 22-04-2006, 22:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •