Κονδυλώματα - HPV .
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Στο Βρόντο !!!
    Posts
    37

    Κονδυλώματα - HPV .

    .... !!!!
    Γεια σας, η αληθεια ειναι οτι δεν ηξερα σε ποιον να μιλισω για αυτο μιας κ δν εμπιστευομαι κανεναν ..Και ποσο μαλλον οτι δεν εχω το κουραγιο για να το πω .Αρχικα ειχα βγαλει κατι σαν σπυρακια στ πεος μου...δεν εδωσα σημασια ..ειπα μεσα μου απο το ξυρισμα θα ναι η καποιο ερεθισμα ...Μετα απο 3-4 μηνες ειδα οτι δν ειχαν φυγει κ ετσι αποφασησα να παω σε εναν δερματολογο. πηξα κ μ ειπε οτι εχω κονδυλωματα..αφινιασα...σοκ� �ριστηκα..αλλαξα 500 χρωματα σε 1 δευτερολεπτο. Εχω βγαλει σε 3 σημεια στ πεος μου..Ενημερωσα αμεσως τν κοπελα μου για να παει σε γυναικολογο κ η ιδια.Αισθανομαι τυψεις νομιζω οτι εγω φταιω γ ολα...αμεσως αμεσως παμε στν γυναικολογο και τν ειδε....δεν ειδε τπτ...ολα καθαρα ..καναμε κ ενα τεστ παπ κ περιμενουμε τα αποτελεσματα. Οσον αναφορα για μενα εκανα καυτηριαση..ο γιατρος μ ειπε οτι ισως δν φυγουν κ ξαναχρειαστει να κανουμε καυτηριαση..μ ειπε οτι δν ειναι κατι το σοβαρο...δν θα επρεπε να μ πει τι τυπο εχω ;;η δν χρειαζεται;;Δεν εχω ορεξη ουτε να φαω...ουτε καν κοιμαμαι απο το ανγχως...εχω τρελαθει περιεργες κ τρελες σκεψεις εχω..φοβαμαι για τα χειροτερα...ποσο μαλλον γ τν κοπελα μ δν θελω να παθει κατι...προτιμο να το παθω εγω ...βγαινω γ καφε η καπου για να παρω αερα..κ .ολο αυτο το πραγμα ειναι στο μιαλο μου ...ουτε να ακουμπαω ανθρωπο δν θελω..αισθανομαι πολυ χαλια...ουτε ορεξη για σεξ ουτε τπτ...(π γ τν ωρα το σεξ κ να θελα δν επιτρεπεται) ...σας παρακαλω εχω αναγκη να ακουσω κατι....δεν εχω κουραγιο για τπτ πια...μου εχουν πεσει ολα μαζεμενα....δεν γινεται αλλο....!!!!
    Last edited by intro11; 09-09-2015 at 02:08.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    μην αγχώνεσαι! θα περάσει με τη θεραπεία σου. εισαι και αντρας δεν εχεις φοβο μην παθεις κατι περεταιρω που και παλι ειναι σπανιο!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Στο Βρόντο !!!
    Posts
    37
    Μηπως ξερουμε ποτε θα φυγουν αυτα απο πανο μου..;;; Μετα το καυτηριασμο ποσο περιπου περνει..;;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    δεν γνωρίζω ακριβως αλλα εχω ακουσει οτι για καποιο διαστημα πρεπει να απεχεις απο το σεξ και οταν μετα θα κανει πρεπει να χρησιμοποιεις προφυλαξη.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Στο Βρόντο !!!
    Posts
    37
    Σε ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις σου ..αλλα κ παλι..το ανγχος με κιριευει ...εχω μερες π δν μπορω να κοιμηθω ...ειμαι σε μικρη ηλικια κ απλα ανααρωτιεμαι..γιατι να τα παθαινω ολα εγω..;; γιατι η ζωη μ δν μπορει να ειναι φυσιολογικη ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ;;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    να σκέφτεσαι οτι πάντα υπάρχουν χειρότερα. Δεν εχεις κατι φοβερο , θα κανεις τη θεραπεια σου και θα τελειωσει η ιστορια. Ουτε επωδυνο θα ειναι ουτε τπτ. Μην το σκεφτεσαι δεν ειναι λογος να χανεις τον υπνο σου. το καταλαβαινω οτι εισαι μικρος και ανησυχεις αλλα και να ανησυχεις βοηθαει καπου; εκανες αυτο που πρεπει πηγες στο γιατρο και εχεις κατι ιασιμο!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Στο Βρόντο !!!
    Posts
    37
    Η κοπελα μου..;; αν εχει κατι εκεινη ..;; Δεν θα το συνχωρησω ποτε στν εαυτο μου..πραγματικα...!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    Μικρέ μου είσαι πολυ καλο παιδι και ευαισθητο. Ειμαι υποχονδριακη και γνωριζω αρκετα πραγματα για διαφορα προβληματα υγειας. Ξερω και μπορω να σε διαβεβαιωσω οτι τα κονδυλωματα που εχεις τα εξωτερικα δεν ειναι επικινδυνα. Μπορει η κοπελα σου να εμφανισει και εκεινη. Να της πεις να παει στο γυναικολογο οχι οτι εχει κατι απλα για να σας δωσει συμβουλες. Επισης να ξερεις οτι 80% του ενεργου σεξ. πληθυσμου εχουν ερθει σε επαφη με τον HPV ομως το ανοσοποιητικο το πολεμα και δεν φαινεται σε εξετασεις. Εσυ θα γινεις καλα συντομα, η κοπελα δεν εχει κατι αλλα και να εχει θα κανει τη θεραπεια της και θα τελειωσει το θεμα. Μην αγχωνεσαι! Καποτε αγχωνομουν και εγω με το παραμικρο ομως οι δυσκολιες της ζωης ειναι αλλες και οχι αυτα που περνας. Μη φοβασαι τοσο δεν υπαρχει λογος!

  9. #9
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Στο Βρόντο !!!
    Posts
    37
    Η αληθεια ειναι οτι με το που το εμαθα, οτι πασχω απο κατι τετοιο, αμεσως τν ενημερωσα ...Χωρις δευτερη σκεψη . Τα ριχνει ολα πανο μου..και με κατηγορει οτι φταιω εγω..με κανει να νιωθω πολυ χαλια...Τρεξαμε σε γυναικολογο την ιδια μερα ..Την ειδε κ ειπε οτι ολα ειναι πολυ καθαρα...κ εκανε κ ενα τεστ παπ...Περιμενω τα αποτελεσματα ..κ ευχομαι να ειναι μια χαρα..μ εχει ερθει διπλη η στεναχωρια..και σαν να μην εφτανε αυτο εχω κ αλλα προσωπικα προβληματα..πλεον δεν μπορω να βαλω τα πραγματα σε ταξη..εχω ελλειψη συγκεντρωσης ...τα ματια μ ειναι κατακοκινα κ πρησμενα απο τν αυπνια...πρωτη φορα στν ζωη μ αισθανομαι ετσι..μεγαλωσα μονος..χωρις να εχω εναν ανθρωπο να μου πει 2 κουβεντες για την ζωη ..δεν εχω να μιλισω σε κανεναν κ ουτε θελω γιατι ολοι οι φιλοι δηθεν ειναι..κ θελω να τα βγαζω περα μονος μου...αλλα δεν αντεξα αλλο..κ βρηκα τυχαια αυτη τν σελιδα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    Δεν θα έχει κατι η κοπελα αφου ηδη της ειπε ο γιατρος οτι ολα ειναι οκ. Και εκεινη ειναι μικρη φανταζομαι! ποσο χρονων εισαστε; Ειναι λογικο να εχει φρικαρει και εκεινη θα δεις οτι μολις παρει και το παπ της θα ειναι οκ.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Στο Βρόντο !!!
    Posts
    37
    Εγω ειμαι 22 εκεινη ειναι πιο μικρη ......!!!οσο βλεπω τν εαυτο μου να εχω αυτα τα πραματα απανω μ..σιχαινομαι....θελω να παω να πεσω σε κανα ρεμα να ησυχασω στο τελος.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    ενταξει δεν εισαι και τοσο μικρος! εγω νομιζα οτι εισαι 18!!! κοιτα χαλαρωσε!!! προσπαθησε να κοιμηθεις γιατι το αγχος με την αυπνια επιδεινωνεται! Τι αλλα θεματακια εχεις; γιατι λες οτι μεγαλωσες μονος;

  13. #13
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Στο Βρόντο !!!
    Posts
    37
    Οι γονεις μου ειναι χωρισμενοι ..ημουν πολι μικρος τοτε... κανενας δν ειχε ''χρονο''να ασχοληθει μαζι μου .. Δεν ειχα εναν πατερα να μ πει 2 κουβεντες ...!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    σε νιωθω και εγω το ιδιο!!!καποια στιγμη να πας σε ψυχολογο... γιατι οσο θα μεγαλωνεις τοσο θα μεγαλωνει και το παραπονο που εχεις και φοβαμαι μην σου βγει αργοτερα και εσενα σε φοβιες!!!

  15. #15
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Στο Βρόντο !!!
    Posts
    37
    Δεν ξερω τι να πω , καθομαι κ διαβαζω για το προβλημα μ εδω στ ιντερνετ κ το μονο π καταφερνω ειναι να γινομαι χειροτερα, προφανως σε επρηξα κ σενα..συγνωμη...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Κονδυλώματα σε άντρα; Μήπως;;;;
    By kalli in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 21-10-2013, 16:43
  2. Οκ, κονδυλώματα, μετά;
    By nick85 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 28-09-2013, 02:57
  3. Πρεπει να χω κονδυλώματα τι κανουμε?
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 12-11-2011, 18:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •