My Diary - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: My Diary

  1. #16
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Οκ...... ας σου καθότανε κ ας μην την ..........
    ΧΑΧΑΧΑ...mariposa θεα...εκανα εικονα ... σκλεναρικοβα να παρακαλει ελις...

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    274
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Ωραία...... μιας κ το πας στους υψηλούς στόχους που είναι το κουσούρι μου ( 1 από πολλά μάλλον). Ξεκινάς με το γιατί να θέλεις αυτούς τους στόχους, τί σκοπεύεις να καλύψεις με αυτούς κ γιατί θα γίνεις πιο ευτυχισμένος αν θα τους κατορθώσεις. Ενδέχεται να καταλάβεις ότι στην πραγματικότητα κάποιοι στόχοι μπορεί να είναι επιφανειακοί, να θέλουν να καλύψουν άλλα κενά κ ότι ακόμα κ εάν τα κατάφερνες πάλι δεν θα γινόσουν ευτυχισμένος. Πχ την Σκλεναρίκοβα γιατί τη θέλεις πιο πολύ? Γιατί όντως είναι από τις ωραιότερες γυναίκες που περπάτησαν ποτέ στη γη ή για να την κυκλοφορείς σαν τρόπαιο? Κ πόσο σημασία παίζει για σένα η εμφάνιση κ γιατί? Μετά πας στο κομμάτι των ρεαλιστικών στόχων κ της αποδοχής του εαυτού σου όπως είναι. Μαθαίνεις να σε δέχεσαι για αυτό που είσαι κ καλλιεργείς κ βελτιώνεις τα κομμάτια που στην πραγματικότητα σου προκαλούν προβλήματα (λέγε τα κ ανασφάλειες ή απωθημένα). Αλλά προϋπόθεση για να δουλέψει κάτι τέτοιο είναι να είσαι διατεθειμένος να αλλάξεις τον εαυτό σου προς το καλύτερο.

    Κάποτε είχα κάνει αυτό το είδος ψυχοθεραπείας, χωρίς να ξέρω ότι λέγεται έτσι. Γινόταν από ειδικευμένο προσωπικό σε νοσοκομειακή μονάδα για διατροφικές διαταραχές κ εγώ είχα νευρική ανορεξία. Δεν υπάρχει ασθένεια που να σου φοράει χειρότερες παρωπίδες. Εκεί που οι άλλοι βλέπουν 1 σκελετό εσύ βλέπεις 1 φάλαινα κ ακόμα κ αν ψιλοδεκτείς ότι τελικά ο καθρέφτης δείχνει 1 σκελετό, κ πάλι επιμένεις ότι ¨εσένα έτσι σου αρέσει κ δεν σε ενδιαφέρει τί λένε κ τί βλέπουν οι άλλοι". Όπως καταλαβαίνεις δεν ξυπνάει 1 άνθρωπος το πρωί κ του καρφώνεται η ιδέα να εξαϋλώσει τον εαυτό του. Κάποια πράγματα πάνε πολύ στραβά στο μυαλό του για να πάρει τέτοιο δρόμο. Θυμάμαι μου είχαν γράψει κ αντικαταθλιπτικά, αλλά εγώ δεν τα πήρα (απλά τους έκανα τη χάρη να μου τα γράψουν για να μη με πρήζουν), ήθελα να το κάνω μόνη μου, ήξερα βάθος κήπος ότι όλο αυτό ήταν στο μυαλό μου. Βέβαια ήταν εξαιρετικά επίπονο, αλλά τα κατάφερα κ σχετικά σύντομα, κ αυτό γιατί ήμουν πολύ συνεργάσιμη (βέβαια κ οι γιατροί ξέρανε τη δουλειά τους άψογα) στο να πέσουν οι παρωπίδες που λες. Το θέμα λοιπόν δεν είναι να βρεις παρηγοριά γιατί δεν θα έχεις τη Σκλεναρίκοβα κ γιατί θα πρέπει να καταλάβεις ότι αυτός είναι 1 μη ρεαλιστικός στόχος (άσχετο, αλλά κ ο Καρεμπέ που την είχε, την είχε κατακερατώσει......). Το θέμα είναι να βρεις τί σε κάνει ευτυχισμένο κ να το κυνηγήσεις κ τί νομίζεις λανθασμένα ότι θα σε έκανε, ενώ στην πραγματικότητα μπορεί να είναι άμυνες/ ανασφάλειες κλπ κλπ ή γενικά το ο,τιδήποτε σε κρατάει πίσω.
    Ε δεν μπορούμε να αλλάξουμε και τα θέλω των ανθρώπων όμως έτσι δεν είναι; Όπως για τον φυσιολογικό άνθρωπο υπάρχει μια επιθυμία, έτσι και για το χ άνθρωπο που είχε το επεισόδιο που έχει την επιθυμία, ο λόγος μπορεί να είναι από τον πιο φυσιολογικό μέχρι τον πιο παράδοξο. Κανείς δεν γνωρίζει αν όντως θα του κάνει ή δεν θα του κάνει, αλλά αυτό συμβαίνει σε όλους τους τομείς της ζωής. Αν δεν δοκιμάσω ένα φαγητό δεν μπορώ να ξέρω αν θα μου αρέσει, αλλά εμφανισιακά τουλάχιστον με ελκύει και το ποθώ. Αυτοσκοπός του ψυχοθεραπευτή δηλαδή είναι να του ακυρώσει την επιθυμία και το πόθο;

    Ξέρεις δεν σου πάω κόντρα απλώς σου θέτω πραγματικούς προβληματισμούς. Να σου πω κάτι άλλο. Πως θα βελτιώσει ένας άνδρας τον εαυτό του που για παράδειγμα το πέος του σε στύση είναι 6 εκατοστά; Ακόμα και εγχείρηση να κάνει άντε να πάει 11, τι σόι καλλιέργεια θα κάνει ο ίδιος που θα τον ακολουθεί μια ζωή αυτό το κόμπλεξ και τι παραμύθι θα του πουλήσει ο ψυχοθεραπευτής για να αποδεχθεί κάτι το οποίο του κόβει τα φτερά; Αυτός ο άνθρωπος τώρα ακόμα και να είχε μια παρέα όπου μέσα σε αυτή τη παρέα θα είχε γυναίκες και κάποια θα έδειχνε ενδιαφέρον για αυτόν το πιθανότερο θα ήταν να την απέρριπτε με δικαιολογίες του στυλ δεν είμαι σε φάση να κάνω σχέση και τέτοια. Και θα το κάνει όλο αυτό φοβούμενος μην τυχόν το αποκαλύψει εκείνη στις υπόλοιπες γυναίκες για να μην χάσει τη παρέα. Και ενώ θα θέλει τη γυναίκα δεν θα πει ναι. Και το χτύπημα το χοντρό θα το φάει όταν εκείνη θα συνεχίσει τη ζωή της και θα σκάσει όχι γιατί είναι ******* αλλά γιατί είναι το φυσιολογικό με το νέο της αμόρε. Εκεί πέρα λοιπόν αυτός ο άνθρωπος έχει γίνει σκόνη 100 φορές. Είναι ικανός να πέσει από μπαλκόνι. Το ξέρω πως δημιούργησα ένα πολύ δύσκολο σενάριο το οποίο μπορεί να μην ισχύει καν, αλλά ποια συζήτηση μπορεί να είναι αυτή που θα βοηθήσει τον άνθρωπο να συνεχίσει τη ζωή του; Καμία....! Μόνο η ντρόγκα! Άποψη μου μπορεί να είναι και εντελώς εσφαλμένη αλλά εγώ αν είχα αυτό το πρόβλημα που ανέφερα τώρα θα ήμουν αλλού.... δεν θα το άντεχα και δεν νομίζω πως υπάρχει ακόμα και φάρμακο να ξεπεράσεις τέτοιου είδους κατάθλιψη...!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Οκ...... ας σου καθότανε κ ας μην την ..........
    ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΙ ΕΧΩ ΦΕΡΘΕΙ ΑΣΧΗΜΑ ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΘΟΤΑΝΕ
    ΓΕΝΙΚΑ ΑΜΑ ΒΛΕΠΩ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΚΑΙ ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΜΑΛΑΚΙΕΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by Depressed_soul View Post
    Ε δεν μπορούμε να αλλάξουμε και τα θέλω των ανθρώπων όμως έτσι δεν είναι; Όπως για τον φυσιολογικό άνθρωπο υπάρχει μια επιθυμία, έτσι και για το χ άνθρωπο που είχε το επεισόδιο που έχει την επιθυμία, ο λόγος μπορεί να είναι από τον πιο φυσιολογικό μέχρι τον πιο παράδοξο. Κανείς δεν γνωρίζει αν όντως θα του κάνει ή δεν θα του κάνει, αλλά αυτό συμβαίνει σε όλους τους τομείς της ζωής. Αν δεν δοκιμάσω ένα φαγητό δεν μπορώ να ξέρω αν θα μου αρέσει, αλλά εμφανισιακά τουλάχιστον με ελκύει και το ποθώ. Αυτοσκοπός του ψυχοθεραπευτή δηλαδή είναι να του ακυρώσει την επιθυμία και το πόθο;

    Ξέρεις δεν σου πάω κόντρα απλώς σου θέτω πραγματικούς προβληματισμούς. Να σου πω κάτι άλλο. Πως θα βελτιώσει ένας άνδρας τον εαυτό του που για παράδειγμα το πέος του σε στύση είναι 6 εκατοστά; Ακόμα και εγχείρηση να κάνει άντε να πάει 11, τι σόι καλλιέργεια θα κάνει ο ίδιος που θα τον ακολουθεί μια ζωή αυτό το κόμπλεξ και τι παραμύθι θα του πουλήσει ο ψυχοθεραπευτής για να αποδεχθεί κάτι το οποίο του κόβει τα φτερά; Αυτός ο άνθρωπος τώρα ακόμα και να είχε μια παρέα όπου μέσα σε αυτή τη παρέα θα είχε γυναίκες και κάποια θα έδειχνε ενδιαφέρον για αυτόν το πιθανότερο θα ήταν να την απέρριπτε με δικαιολογίες του στυλ δεν είμαι σε φάση να κάνω σχέση και τέτοια. Και θα το κάνει όλο αυτό φοβούμενος μην τυχόν το αποκαλύψει εκείνη στις υπόλοιπες γυναίκες για να μην χάσει τη παρέα. Και ενώ θα θέλει τη γυναίκα δεν θα πει ναι. Και το χτύπημα το χοντρό θα το φάει όταν εκείνη θα συνεχίσει τη ζωή της και θα σκάσει όχι γιατί είναι ******* αλλά γιατί είναι το φυσιολογικό με το νέο της αμόρε. Εκεί πέρα λοιπόν αυτός ο άνθρωπος έχει γίνει σκόνη 100 φορές. Είναι ικανός να πέσει από μπαλκόνι. Το ξέρω πως δημιούργησα ένα πολύ δύσκολο σενάριο το οποίο μπορεί να μην ισχύει καν, αλλά ποια συζήτηση μπορεί να είναι αυτή που θα βοηθήσει τον άνθρωπο να συνεχίσει τη ζωή του; Καμία....! Μόνο η ντρόγκα! Άποψη μου μπορεί να είναι και εντελώς εσφαλμένη αλλά εγώ αν είχα αυτό το πρόβλημα που ανέφερα τώρα θα ήμουν αλλού.... δεν θα το άντεχα και δεν νομίζω πως υπάρχει ακόμα και φάρμακο να ξεπεράσεις τέτοιου είδους κατάθλιψη...!
    Για αρχή να σου πω ότι τα "θέλω" σου τα αλλάζεις μόνο εσύ κ μόνο όταν διαπιστώσεις ότι τα μέχρι τώρα "θέλω" σου δεν είναι κ τόσο υγιή ή εν πάσει περιπτώσει είναι μεν υγιή, αλλά τα διαχειρίζεσαι λάθος. Έχω δει ανθρώπους σε καροτσάκια απείρως πιο ευτυχισμένους από αρτιμελέστατους που κάθονται κ σκάνε για το χ ψευγάδι. Απλά οι πρώτοι έχουν βρει την ουσία της ζωής αλλού. Κ για να χρησιμοποιήσω το πχ σου: Είναι απολύτως θεμιτό να θέλει κάποιος 1 φυσιολογική σεξουαλική ζωή κ το θέμα που έθιξες ας πούμε ότι...... παραείναι ευαίσθητο για το συναίσθημα "ανδρισμού" κάποιου. Το μέγεθός του κανείς δύσκολα το αλλάζει. Μαθαίνει να συμβιβάζεται με αυτό. Όμως αλλάζει target group γυναικών κ καλλιεργεί περισσότερο την προσωπικότητά του κ την ποιότητά του σαν άνθρωπος, ώστε να να προσελκύει κ τις ανάλογες γυναίκες. Κ ξέρεις, μιας κ το πήγες εκεί το θέμα, αυτή είναι η εξήγηση γιατί έχω δει υπερπροικισμένους κ πολύ εμφανίσιμους άντρες να έχουν το άγχος της απόδοσης κ να έχουν περισσότερη ανάγκη να ακούσουν την επιβεβαίωση από τη γυναίκα, κ έμμεσα ή άμεσα να συγκρίνονται με άλλους, προηγούμενους ή επόμενους ή να περνάνε τη μισή τους μέρα μπροστά στον καθρέφτη ή πάνω στη ζυγαριά (γιατί άραγε....? όλα τα καλά τους έδωσε η φύση, τί ανασφάλεια να έχουν....? τί είναι αυτό που δεν τους φτάνει πια, όλα τα έχουν τί λείπει.....?), ενώ άλλοι, λιγότερο εμφανίσιμοι ή "με λιγότερα προσόντα" είναι πολύ πιο χαλαροί. Μπορώ να σου πω ότι έχω δει κ περίπτωση, για την οποία θα μπορούσες να πεις ότι ο τύπος είχε κ "ανατομικό πρόβλημα", κ μη σου πω ότι ο τύπος την είχε δει κ γ@μι@ς..... κ δίπλα του είχε μια χαρά γυναικάρες πάντα. Απλά όλο αυτό είχε να κάνει με το πώς αντιμετώπιζε ο ίδιος τον εαυτό του. Αν αντιμετωπίζεις τον εαυτό σου μειονεκτικά, μειονεκτικά θα σε δουν κ οι άλλοι. Οι άλλοι θα σταθούν σε αυτό που εσύ συνειδητά ή ασυνείδητα θεωρείς "ελάττωμα" πάνω σου. Κ ακόμα κ αν έχει κάποιος συνείδηση του "ελαττώματος", το οποίο έφερες ως πχ, γιατί κ η αυτογνωσία είναι πολύ καλό πράγμα, θα μάθει να μην απευθύνεται στις γυναίκες που τους μόνους πόντους που ξέρουν είναι του ........ κ του τακουνιού τους.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΙ ΕΧΩ ΦΕΡΘΕΙ ΑΣΧΗΜΑ ΟΠΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΘΟΤΑΝΕ
    ΓΕΝΙΚΑ ΑΜΑ ΒΛΕΠΩ ΟΜΟΡΦΙΕΣ ΚΑΙ ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΜΑΛΑΚΙΕΣ
    Βρε συ elis έχεις μια προκατάλειψη (για να μην το πω ρατσισμό) απέναντι στην καλή εμφάνιση ή είναι ιδέα μου......?

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    274
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Για αρχή να σου πω ότι τα "θέλω" σου τα αλλάζεις μόνο εσύ κ μόνο όταν διαπιστώσεις ότι τα μέχρι τώρα "θέλω" σου δεν είναι κ τόσο υγιή ή εν πάσει περιπτώσει είναι μεν υγιή, αλλά τα διαχειρίζεσαι λάθος. Έχω δει ανθρώπους σε καροτσάκια απείρως πιο ευτυχισμένους από αρτιμελέστατους που κάθονται κ σκάνε για το χ ψευγάδι. Απλά οι πρώτοι έχουν βρει την ουσία της ζωής αλλού. Κ για να χρησιμοποιήσω το πχ σου: Είναι απολύτως θεμιτό να θέλει κάποιος 1 φυσιολογική σεξουαλική ζωή κ το θέμα που έθιξες ας πούμε ότι...... παραείναι ευαίσθητο για το συναίσθημα "ανδρισμού" κάποιου. Το μέγεθός του κανείς δύσκολα το αλλάζει. Μαθαίνει να συμβιβάζεται με αυτό. Όμως αλλάζει target group γυναικών κ καλλιεργεί περισσότερο την προσωπικότητά του κ την ποιότητά του σαν άνθρωπος, ώστε να να προσελκύει κ τις ανάλογες γυναίκες. Κ ξέρεις, μιας κ το πήγες εκεί το θέμα, αυτή είναι η εξήγηση γιατί έχω δει υπερπροικισμένους κ πολύ εμφανίσιμους άντρες να έχουν το άγχος της απόδοσης κ να έχουν περισσότερη ανάγκη να ακούσουν την επιβεβαίωση από τη γυναίκα, κ έμμεσα ή άμεσα να συγκρίνονται με άλλους, προηγούμενους ή επόμενους ή να περνάνε τη μισή τους μέρα μπροστά στον καθρέφτη ή πάνω στη ζυγαριά (γιατί άραγε....? όλα τα καλά τους έδωσε η φύση, τί ανασφάλεια να έχουν....? τί είναι αυτό που δεν τους φτάνει πια, όλα τα έχουν τί λείπει.....?), ενώ άλλοι, λιγότερο εμφανίσιμοι ή "με λιγότερα προσόντα" είναι πολύ πιο χαλαροί. Μπορώ να σου πω ότι έχω δει κ περίπτωση, για την οποία θα μπορούσες να πεις ότι ο τύπος είχε κ "ανατομικό πρόβλημα", κ μη σου πω ότι ο τύπος την είχε δει κ γ@μι@ς..... κ δίπλα του είχε μια χαρά γυναικάρες πάντα. Απλά όλο αυτό είχε να κάνει με το πώς αντιμετώπιζε ο ίδιος τον εαυτό του. Αν αντιμετωπίζεις τον εαυτό σου μειονεκτικά, μειονεκτικά θα σε δουν κ οι άλλοι. Οι άλλοι θα σταθούν σε αυτό που εσύ συνειδητά ή ασυνείδητα θεωρείς "ελάττωμα" πάνω σου. Κ ακόμα κ αν έχει κάποιος συνείδηση του "ελαττώματος", το οποίο έφερες ως πχ, γιατί κ η αυτογνωσία είναι πολύ καλό πράγμα, θα μάθει να μην απευθύνεται στις γυναίκες που τους μόνους πόντους που ξέρουν είναι του ........ κ του τακουνιού τους.
    Σωστότατη.... Χαρακτήρα μπορούν να σου αλλάξουν οι ψυχοθεραπευτές; Δηλαδή αυτοί οι άνθρωποι έχουν τη γνώση και τον τρόπο ώστε να σε αλλάξουν σαν άνθρωπο; Δεν ξέρω αν κάνεις ψυχοθεραπεία ακόμα, αλλά το έχεις πάρα πολύ... και δεν είσαι ψυχοθεραπεύτρια. Φαντάσου ότι με δύο ποστ που έκανες με έπεισες!

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Όχι δεν μπορούν. Μπορείς εσύ να αλλάξεις μόνο εάν κ στο βαθμό που το θες. Ο ψυχοθεραπευτής πχ θα σου επισημάνει μέσα από τη συζήτηση κ θα σε κάνει να δεις ας πούμε...... πόσο κακό έχεις κάνει στον εαυτό σου επειδή δεν παραδέχεσαι τα λάθη σου, δε ζητάς συγγνώμη κ δε δέχεσαι αρνητική κριτική, παρά μόνο κολακείες. Ή το πόσα έχεις χάσει επενδύοντας σε ρηχά κ επιφανειακά πράγματα κ πόσο "άδεια" έχει καταντήσει η ζωή σου χωρίς ουσιαστικές κ πραγματικές ανθρώπινες σχέσεις. Το αν εσύ θα θελήσεις "να τη δεις αλλιώς" είναι δικό σου θέμα κ δεν είναι καθόλου εύκολη απόφαση. Η "δουλειά με τον εαυτό σου" είναι 1 διαδικασία που δεν τελειώνει ποτέ, το μοντέλο πάντα σηκώνει "αναβάθμιση", είναι 1 μάχη που τη δίνεις κάθε μέρα. Βελτιώνεις εσένα, γίνεσαι καλύτερος κ πιο ολοκληρωμένος άνθρωπος, άρα φτάνεις πιο κοντά σε 1 αίσθημα πληρότητας κ ισορροπίας. Μετά έρχονται όλα όσα σε κάνουν ευτυχισμένο (η σωστή γυναίκα, η σωστή δουλειά κλπ κλπ), τα οποία βέβαια μπορεί να υπάρχουν ήδη, αλλά να μην αξιοποιούνται σωστά ή να παρακμάζουν. Άμα θες εσύ να αλλάξεις εσένα ο σωστός ψυχοθεραπευτής θα σε βοηθήσει.
    Ψυχοθεραπεία έκανα μικρή καθαρά όταν διένυα εκείνη την περίοδο της ανορεξίας. Δεν ήξερα ούτε τί είναι κ γενικά ήμουν τόσο λόγω εσφαλμένης εικόνας για την ψυχολογία/ψυχιατρική όσο κ λόγω της ασθένειας (νευρική ανορεξία equals 2 complete denial) άκρως αρνητική στο σπορ. Ουσιαστικά αυτά τα προγράμματα είναι προγράμματα ψυχοθεραπείας, ασχέτως εάν σου συνταγογραφούν κ φάρμακα. Για να είμαι ειλικρινής βέβαια κ τώρα θα μου χρειαζόταν :Ρ , γιατί περνάω πολλά ζόρια μαζεμένα, αλλά δεν υπάρχει χρόνος ούτε για φτύσιμο.

  8. #23
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΤΗΝ ΩΡΑΙΑ ΓΚΟΜΕΝΑ ΤΩΡΑ ΜΗ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΑΥΤΗ
    Ουτε εμενα μ'αρεσι η σκλεναρικοβα. Πες για καμια Mila kunis, liv tyler, Angelina jolie αυτες ειναι κουκλες!

  9. #24
    *μ'αρεσει. sorry για τα ορθογραφικα! γραφω γρηγορα

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ---------------------------------------------------------------
    Last edited by Macgyver; 10-09-2015 at 16:25.

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    274
    Μου σκίσατε το νήμα... Κολλήσατε με τη Σκλεναρίκοβα δηλαδή έλεος... αυτό είναι το πρόβλημα μας !

    mariposa7 thank you να είσαι καλά...

    Δεν ξαναγράφω ημερολόγιο ξενέρωσα... Θα σας δώσω μία συμβουλή αν αποφασίσει ποτέ κάποιος να κάνει ημερολόγιο. Μην μπαίνετε και του το σχολιάζετε, το έχει για να βλέπει τα σκαμπανεβάσματα του. Για κανένα άλλο λόγο. Δεν το γράφει για εσάς, το γράφει για τη πάρτι του, απλώς δεν σας το έλεγα για λόγους αστικής ευγένειας που λέει και ο Βαγγέλας!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    West
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by Depressed_soul View Post
    Μου σκίσατε το νήμα... Κολλήσατε με τη Σκλεναρίκοβα δηλαδή έλεος... αυτό είναι το πρόβλημα μας !

    mariposa7 thank you να είσαι καλά...

    Δεν ξαναγράφω ημερολόγιο ξενέρωσα... Θα σας δώσω μία συμβουλή αν αποφασίσει ποτέ κάποιος να κάνει ημερολόγιο. Μην μπαίνετε και του το σχολιάζετε, το έχει για να βλέπει τα σκαμπανεβάσματα του. Για κανένα άλλο λόγο. Δεν το γράφει για εσάς, το γράφει για τη πάρτι του, απλώς δεν σας το έλεγα για λόγους αστικής ευγένειας που λέει και ο Βαγγέλας!
    Αν θελεις παντως συνεχισε το, το ημερολογιο σου,το βρηκα πολυ ενδιαφερον να διαβαζω τις μαυρες μερες,τους προβληματισμους καποιου,τα κενα του κ στην πορεια την ελπιδα που θα αρχισει να αχνοφαινεται καπου...
    Και αν θες κ ενα τιπ για εμενα πηγαινε στην επεξεργασια του μηνυματος κ δωσε χρωμα,παιξε με αυτα για να τα ξεχωριζεις οταν θα τα αναζητας αν παλι δεν γουσταρεις σεβαστο κ αυτο :)
    Είναι η πιθανότητα που έχει ένα όνειρο να γίνει πραγματικότητα που κάνει τη ζωή ενδιαφέρουσα

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Βρε συ elis έχεις μια προκατάλειψη (για να μην το πω ρατσισμό) απέναντι στην καλή εμφάνιση ή είναι ιδέα μου......?
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΜΑ ΔΩ ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΗ ΓΚΟΜΕΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΤΕΛΕΙΑ
    ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΜΑΛΑΚΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΟΙΚΟΔΟΜΗΜΑ ΣΟΥΒΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΧΑΛΑΣΩ ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ
    ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΛΕΟΝ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    *μ'αρεσει. sorry για τα ορθογραφικα! γραφω γρηγορα
    α καλα εγω πια δεν τα διορθωνω...και μιλαμε οτι τοσα μαργαριταρια...ουτε του δημοτικου... ξερεις απο αυτα που σε στραβωνουν οταν τα κοιτας μετα...οποτε μην σκας κοριτσακι μου ;)

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΜΑ ΔΩ ΑΤΣΑΛΑΚΩΤΗ ΓΚΟΜΕΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΤΕΛΕΙΑ
    ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΜΑΛΑΚΙΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΟΙΚΟΔΟΜΗΜΑ ΣΟΥΒΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΧΑΛΑΣΩ ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ
    ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΛΕΟΝ
    μπα ετσι τα λες...αφου μας αγαπας τις γυναικες ...δεν σου πάει καρδια να μας τσαλακωσεις

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. My Sex Diary
    By carrot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 23-10-2010, 21:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •