Ψευδαισθηση ζαλης - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Venom εγώ το έχω, ούτε κι εγώ παίρνω φάρμακα, μόνο βαλεριάνα που και που και καμιά βιταμινούλα. Είναι ΑΓΧΟΣ, ξέχασέ το μην δίνεις σημασία. Μην πίνεις πολύ καφέ, απέφυγε σοκολάτες και πικάντικα - αλμυρά φαγητά.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    410
    Αχ αυτο το αγχος δεν ξερω πως ννα του φερθω
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    410
    Τιποτα απο χαπια: /
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    το είχα και το εχω και εγω καποιες φορές. ξερεις ειναι σε ποιο κομματι εστιαζουμε την καθε στιγμή...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    410
    Τι εννοείς δηλαδή?
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    Πολύ ωραία το περιγράφεις, γιατί μου συμβαίνει και μένα περίπου 2 εβδομάδες αλλά δεν ξέρω πως να το περιγράψω στο γιατρό...γιατί δεν ειναι ότι ζαλίζομαι να πέσω κάτω. Εγώ όμως έχω και έντονη πίεση στον αυχένα και πολλά πολλά νεύρα....τελικά οι φοβίες δεν τελιώνουν ποτέ. Απο τα 23 που υποφέρω με διάφορα κατέληξα στο συμπέρασμα ότι ο φόβος με εμποδίζει να ζήσω, γιατί στην πραγματικότητα δεν ανησυχώ μην πάθω κάτι αλλά έχω το φόβο της ασθένειας (της κακιάς τύχης για να το πω πιο απλά) και όλα αυτα που μας βομβαρδίζουν καθημερινά σε ΤιΒΙ Φειςμπουκ κτλ, όλο καρκίνοι αρρώστιες κτλ. Στην εντέλει το περπωμένο δε μπορούμε να το αλλάξουμε δεν ειναι στο χέρι μας. Αν είναι να συμβεί κάτι θα συμβεί, ο φόβος του τι θα συμβεί είναι ανούσιος και πολύ κουραστικός. Τα γράφω για να τα ακούω και εγώ που με έχω κουράσει με αυτα και με αυτά. Και κάποια μέρα θα πέσω σε κανεναν γιατρό εκμεταλλευτή και τότε θα πάρω το μάθημα μου για τα καλά.

  7. #22
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    39
    venom Και εγω τα αισθανομαι οπως τα λες,μαλλον σωματοποιηση αγχους και φοβου ειναι.Να σε ρωτησω, το βαρυ κεφαλι πως το αισθανεσαι? σαν να υπαρχει ενα μικρο πραμα μεσα και βαθια στο κεφαλι και να σε πιεζει, χωρις να σε ποναει?? γιατι εγω αυτο αισθανομαι.

  8. #23
    Πιεση στ κεφαλι νιωθεις οταν εισαι πολυ αγχωμενη και οταν το μυαλο σκεφτεται παααααρα πολλα...παμε στη ζαλη τωρα.... Καθαρα συμπτωμα αγχους... Εγω τ παθαινα οταν εφτανα στ εσχατο σημειιο να ειμαι πολυ αγχωμενη ... Ψυχολογικα νιωθεις οτι δεν μπορεις να παρεις μια κατατασταση στ χερια σ , οτι δεν εχεις τον ελεγχο κ ετσι νιωθεις οτι τα πραγματα πανε ν κουνηθουν απ τη ζαλη σ, νιωθεις πιο ελαφυς κ ασταθης και γενικα εχεις μεσα σ μια ενεργεια π φοβασαι να εκτοκσευσεις εκεινη τ στιγμη ...δοκιμασε να αποβαλλεις ολη την ενεργεια π εχει τ σωμα σ με ενα τρεξιματακι η με κατι π ξεσπας ... Παντως τ εχω παθει ααααπειρες φορες και ειναι οντως κουραστικο ... Και οταν ξαπλωνεις συμβαινει και σε μη αγχωδης να νιωθουν οτι ψιλοζαλιζονται ..ελπιζω ν βοηθησα .. Ααα...οσο για φαρμακα...λυσε οτι προκαλει τη ριζα των προβλατων σ και μετα δςς αν χρειαζεται ν παρεις φαρμακα.. Οσο μπορεις βασισου πανω σ..Καλημερααα...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Επανασυνδεση? 'Η ψευδαισθηση?
    By Antonella in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 18-11-2012, 22:58
  2. Αισθημα ζαλης
    By janagn in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 07-08-2010, 01:53
  3. Η ψευδαίσθηση του χαμένου παραδείσου
    By aeolus74 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 20-06-2010, 17:57
  4. Οπτική ψευδαίσθηση
    By Oneiroplasmenos in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 8
    Last Post: 19-04-2010, 01:17
  5. ΠΑΝΙΚΟΣ-ΑΓΟΑΦΟΒΙΑ= ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ
    By lacrimae in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 11-01-2010, 14:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •