τι σας ανησυχει ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 58
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    τι σας ανησυχει ?

    Η ανησυχια βλεπω οτι ειναι συχνη μεταξυ των μελων του φορουμ , και οχι μονον . Ο καθενας για κατι ανησυχει . Εχει νοημα να ανησυχεις για κατι ?
    για μενα κανενα , απαξ και δεν μπορω να ελεγξω το μελλον , δεν ανησυχω για τιποτα . Μενω θετικος και αν ερθει καποια δυσκολια , τοτε την αντιμετωπιζω . Δεν κερδισε κανεις ποτε κατι με την ανησυχια , τουναντιον .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    http://www.ingossip.gr/paraxena/1676...=yfp[/url]



    Kαι ενα αρθρακι το οποιο με αντιπροσωπευει απολυτως .
    Last edited by Macgyver; 13-09-2015 at 09:17.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΑΜΑ ΤΟ ΧΕΙ Η ΚΟΥΤΡΑ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΨΕΙΡΕΣ ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ
    ΔΛΔ ΑΜΑ ΤΟ ΧΕΙΣ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΤΗΝ ΑΝΥΣΗΧΙΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ
    ΕΙΤΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΕΙΤΕ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΘΑ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ
    ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΕΞΕΤΑΣΟΥΜΕ ΙΑΤΡΙΚΑ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΑΟΠΡΥΘΜΙΣΗ ΑΥΤΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ
    ΠΟΥ ΚΛΠ ΔΕ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΑΟΠΡΥΘΜΙΣΤΕΙΣ
    ΕΙΝΑΙ ΤΕΤΟΙΟΣ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Απορυθμιση ειναι , συμφωνω , αν ειναι πανευκολο , δεν το ξερω , νομιζω οτι ειναι θεμα οπτικης γωνιας .

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΗΘΕΙΣ ΠΟΣΟΙ ΝΕΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΑ ΔΕΚΑΟΧΤΩ ΤΟΥΣ
    ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΓΕΝΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ
    ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΟΛΟΙ ΜΟΛΙΣ ΒΓΟΥΝ ΑΟΠ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΡΩΝΕ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΠΑ ΠΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΟΥΝ
    ΟΠΩΣ ΕΦΑΓΑ ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΖΑ ΕΡΓΑΣΙΑΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Τωρα , αμα συμφωνησω μαζι σου οτι τα παιδια των 18 δεν κανουν για δουλεια , θα κατηγορηθω οτι φταιει η γενια μου κλπ.κλπ,. και δεν σκοπευω ναπολογηθω για κατι στο οποιο δεν εχω ευθυνη .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΠΥ ΟΛΟΙ ΤΗ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΔΥΣΤΗΧΩΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    209
    Με ανησυχεί πως θα βγάλω την μερα που έρχεται . Όταν ξαπλώνω το βράδυ νιώθω μια ανακούφιση πως έφυγε άλλη μια μέρα και μια απερίγραπτη ανησυχία πως θα βγει η επόμενη.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Δεν μπορώ να διανοηθώ πως υπάρχουν άτομα που δεν ανησυχούν για κάτι... Για το οτιδήποτε, απ' το πιο σοβαρό μέχρι το πιο "γελοίο"... Δηλαδή να πιστέψω πως κάποιος που σκέφτεται με έναν συγκεκριμένο -θετικό- τρόπο, δεν θα έρθει μια στιγμή ή ένα γεγονός που θα τον κάνει να ανησυχήσει; Π.χ αν κάποιος είναι γονιός και του λέει ο γιος του πως θα οδηγήσει αργά το βράδυ μετά το κλαμπ για να γυρίσει σπίτι. Δεν θα ανησυχήσει; Τόσο κουλ δηλαδή; Δεν είναι μόνο θέμα οπτικής γωνίας... Ανησυχείς για ό,τι νοιάζεσαι, για ό,τι θεωρείς σημαντικό για σένα. Όπως και με το άγχος, ναι υπάρχουν άνθρωποι που "το έχουν" γενικά να μην αγχώνονται, αλλά όλοι μας θα αγχωθούμε για κάτι... Από εκεί και πέρα, εκεί μπαίνει η οπτική γωνία, ο τρόπος που θα αντιμετωπίσεις το άγχος και τις ανησυχίες σου...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Και ομως moonlight , δεν εχω αγχος για κατι , ουτε ανησυχω , γιατι δεν εχει νοημα , το εχω φιλοσοφησει , ισως η ζωη μεχει μαθει να μην ανησυχω , αφου μονο να χασεις μπορεις απο αυτο . Τι να με κανει να ανησυχησω ? το 2006 ειχα ενα ατυχημα , πηγα στο νοσοκομειο , 8 μερες , και την 4η μερα , μουπαν οτι εχω 50/50 να χασω το ενα νεφρο μου , τους ακουσα αταραχος , μεχρι που μουπαν , δεν σας βλεπω κ. Μ........ να θορυβηστε , μα λεω , θα θερυβηθω αμα το χασω , τωρα γιατι να θερυβηθω , και κοιμομουν ησυχος , μεχρι που εληξε αισιως η περιπετεια . Αμα δεν βαριεσαι , διαβασε το λινκ . Αν ειχα παιδια , δεν ξερω πως θα συμπεριφερομουν .

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    West
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Και ομως moonlight , δεν εχω αγχος για κατι , ουτε ανησυχω , γιατι δεν εχει νοημα , το εχω φιλοσοφησει , ισως η ζωη μεχει μαθει να μην ανησυχω , αφου μονο να χασεις μπορεις απο αυτο . Τι να με κανει να ανησυχησω ? το 2006 ειχα ενα ατυχημα , πηγα στο νοσοκομειο , 8 μερες , και την 4η μερα , μουπαν οτι εχω 50/50 να χασω το ενα νεφρο μου , τους ακουσα αταραχος , μεχρι που μουπαν , δεν σας βλεπω κ. Μ........ να θορυβηστε , μα λεω , θα θερυβηθω αμα το χασω , τωρα γιατι να θερυβηθω , και κοιμομουν ησυχος , μεχρι που εληξε αισιως η περιπετεια . Αμα δεν βαριεσαι , διαβασε το λινκ . Αν ειχα παιδια , δεν ξερω πως θα συμπεριφερομουν .
    Ετσι ησουν παντα Μακ?
    Να ξερες ποσο σε "ζηλευω"!!!!
    Είναι η πιθανότητα που έχει ένα όνειρο να γίνει πραγματικότητα που κάνει τη ζωή ενδιαφέρουσα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by agnostix View Post
    Ετσι ησουν παντα Μακ?
    Να ξερες ποσο σε "ζηλευω"!!!!

    Ψιλοαφασια ημουν παντα , αλλα στην πορεια , οι δυσκολιες μεκαναν να φιλοσοφω τα πραματα , αδιαφορος δεν ειμαι ομως . Ισως και ευαισθητος .

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    West
    Posts
    437
    Οχι δεν μιλαω για αδιαφορια,αλλα που δεν καταστροφολογεις σαν εμενα ωρες ωρες ;)
    Είναι η πιθανότητα που έχει ένα όνειρο να γίνει πραγματικότητα που κάνει τη ζωή ενδιαφέρουσα

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    274
    Δεν με ανησυχεί τίποτα, έχω έρθει αντιμέτωπος με το θάνατο τρεις φορές.

    1) Με αεροπλάνο
    2) Με καραβι
    3) Επαθα περιτονίτιδα

    Δεν αξίζει να ανησυχείς. Ότι είναι να γίνει σε αυτή τη ζωή θα γίνει. Δεν ανησυχώ για τον εαυτό μου, ανησυχώ για τους άλλους, με ενδιαφέρει να μην μοιράσω λύπη στους δικούς μου ανθρώπους. Αν αυτό θεωρείται κατά κάποιο τρόπο ανησυχία τότε αυτή είναι η ανησυχία μου. Δεν έχω άλλη...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    West
    Posts
    437
    Εγω ανησυχω κ για μενα κ για τους δικους μου,γιατι αν δεν ειμαι εγω καλα θα στεναχωριουνται αυτοι,κ το αντιθετο.
    Είναι η πιθανότητα που έχει ένα όνειρο να γίνει πραγματικότητα που κάνει τη ζωή ενδιαφέρουσα

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τι σε ανησυχεί ή τι φοβάσαι σήμερα? Σήμερα...
    By tasakiou in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 142
    Last Post: 17-02-2015, 16:54
  2. ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ
    By ΦΩΤΕΙΝΗ in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 9
    Last Post: 16-11-2008, 14:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •