Οταν ζηταω τρυφερότητα απο τον συντροφο μου,θυμωνει..πεταει πραγματα..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863

    Οταν ζηταω τρυφερότητα απο τον συντροφο μου,θυμωνει..πεταει πραγματα..

    Νομιζα πωσ ημασταν ενα ζευγαρι σαν ολα τα αλλα..ειμαστε ευτυχισμενοι αγαπιόμαστε, καθαρα απο επιλογη αμοιβαια μαζι.,.καλη ερωτικη ζωη,πολλα χαμογελα..κουβαλαμε τισ ιδιες ιδεεσ,,τα ιδια μυαλα...

    και ομως καθε φωρα που ζηταω λιγη περισσοτερη τρυφεροτητα..θυμωνει.Δεν ειναι πολυ εκδηλωτικός ανθρωπος,,ποτε δεν του εκρυψα πως εγω και εκδηλωτικη ειμαι και η τρυφεροτητα ειναι πρωτεύουσα αναγκη μου,περναει φασεις που ειναι πολυ τρυφερος,και δεν μου λειπει τιποτα...δεν ζηταω τιποτα παραπανω..ισα ισα που του δηλωνω συχνα πικνα ποσο ευτυχιαμενη ειμαι,ποσο καλα ημαστε..ποσο υπεροχοσ ειναι ποσο περυφανη ειμαι για εκεινον..κι εκεινοσ αναλογα επισεις...

    και υστερα ερχονται εκεινεσ οι φασεισ που κρατανε..1-2 εβδομαδεσ που κανει shut down ,καθετε διπλα μου..κοιμαται διπλα μου και δεν με αγγιζει, του φτανει. Εμενα ομωσ οχι και πληγωνομαι..και τοτε του ζηταω να με αγγιζει πιο συχνα ..κι εκεινοσ θυμωνει..φουντωνει μεσα του και ξεσπαει πανω μου λες και αυτο που ζηταω ειναι κατι τρομερο..

    ξεσπαει πανω μου , μια φωρα με )έβρισε πολυ ασχημα..(δεν θυμόταν το πρωι τι ειχε πει),μια αλλη πηγε να με χτυπήσει.. (ουτε αυτο θυμόταν το αλλο πρωι) επειδη του ειπα πωσ δεν με καταλαβαινει...
    μια αλλη κλειδωθηκε ενω εκλαιγα στο υπνοδωματιο μας και ροχαλιζε αφηνοντασ με παλι μονη να κλαιω ολο το βραδυ..

    προχθες πεταξε πιατα στο πατωμα... εχθες το βραδυ πολυ ηρεμα τον ρωτησα γιατι πρεπει να του ζηταω τα αυτονοητα... να ειναι λιγο πιο τρυφεροσ χωρισ να χρειάζεται να το ζηταω...να μου εξηγησει γιατι δεν καταλαβαινω...η εστω να μου πει κατι γλυκο ..για να κοιμηθω ηρεμα.. μου ειπε αδιαφορα πως δεν εχει κατι να πει (το λεει αυτο οταν νυσταζει),,και να μιλησουμε το πρωι ...γιατι τωρα δεν μπορει...το πρωι λοιπον του μιλησα...(ενω ειχαμε κανει ερωτα...και παλι εγω εκανα την κινηση..εχω και συντομη μνήμη(επιλεκτικη πεσ την ) ..βασικα δεν κραταω θυμο για πολυ..δεν θελω...μονο η λύπη μου με στιγματιζει και ένιωσα πωσ ηθελα να ερθουμε πιο κοντα..και κακα τα ψέμματα και η σαρκικη επαφη παντα βοηθαει)

    τον ρωτησα πωσ γινεται να λεει πως ειμαι η ζωη του πωσ με λατρευει και οταν του ζηταω να καθησηχασει το μυαλο μου..το μονο που βρισκει να μου πει ειναι πωσ δεν εχει απολυτωσ τιποτα να μου πει και μου γυριζει πλευρο... στην τελικη ακομη και αν τωρα του ζηταω τρυφερότητα δικαιολογουμαι

    ..ειμαι 5μηνων εγκυοσ..εκεινοσ το ηθελε το μωρακι παρα πολυ...και το θελει.... και δεν εχει καμια ευαισθησία στο οτι χρειαζομαι τρυφεροτητα...ισωσ και παραπανω...ισωσ και παραλογη τι να πω..

    και παλί θυμωσε... φωναζε ,ειπε στα αρχιδια μου η τρυφεροτητα που χρειαζεσαι..χτυπαγε σαν τον αγρικο τισ γροθιεσ στο γυάλινο τραπεζι του σαλονιού μασ..πεταξε μια καρεκλα κατω με ολη του την δυναμη την εσπασε..


    και ολη μερα φεροταν σαν μλκσ δεν μου μιλουσε θιγμένος...λεσ και εγω φταιω.. παντα ετσι κανει...σε 3 χρονια μεσα σχεδον δεν ηταν πολλεσ οι φορεσ...καπου 7-8.. αυτεσ ηταν ολεσ... αλλα ποναω πολυ,


    ολο λεει θα το δουλεψει και θελει να ημαστε ευτυχισμενοι..και ξερει πωσ εχει μλοκαρισμα συναισθηματικο..οταν ομωσ φτανουμε εκει...η δραση και η αντίδραση μασ ειναι παντα η ιδια..

    μονο που ειμαι εγκυος..και δεν εχει γυρισμο.Και εχω ηδη ενα διαζύγιό...κι ενα παιδακι που τον λατρευει και εκεινοσ λατρευει..



    ειναι το μονο μασ προβλημα..κατα βαθως ξερω πωσ δεν θα αλλαξει δεν θελει...μετα απο 3 χρονια το βλεπω πια...δεν καταλαβαινω ακριβωσ τι γινεται μεσα του..προφανωσ νιωθει ανεπαρκής θυμώνει με τον εαυτο του που με στεναχωρει και μου επιτίθεται...

    μονο που συνηδιτοποιισα πωσ μαλλον μεσα απο αυτη την σχεση..ξαναζω την σχεση μου με την μανα μου...μοτιβο -εγω ζηταω τρυφερεοτητα..κι εσυ μου προσφερεισ αποδοκιμασια, βια και αποριψη.. μονο που εδω και μια δεκαετια εχω τελειωσει με αυτα τα σκ...α


    δεν ειμαι ουτε θυμα ουτε ατομο που συμβιβαζομαι...του το εχω πει..δεν κολωσα να φυγω μια φωρα απο το σπιτι μου..δεν θα ξανακολωσω ..αλλα δεν αποφάσισα να προχωρισω μαζι του για να χωρισω... δεν υπαρχει τετοια περιπτωση μου ελεγε παντα...


    ειμαι πολυ συζητησημη...να βρουμε μια μεση λυση..ισωσ κι εγω παραλογιζομαι του λεω...δεν ξερω...δεν το αποκλειω..

    αλλα δεν μπορει , η αδιαφοροσ η βιαιοσ ...δεν υπαρχει μεση λυση..οταν παθαίνει αυτη την απομάκρυνση απο τα συναισθήματα του..


    ο πονοσ μου εντομεταξυ διαγραφεται στο προσωπο μου λες και με εχουν δειρει... θα κοιμηθω τισ επομενεσ μερεσ στο δωματιο του μικρου μου...

    απλωσ παραπονιεμαι...πωσ οι ανθρωποι...οι ανδρεσ θα τολμησω να πω...λογο ακραιου εγωισμου σε μια στιγμη διαλυουν τα παντα... γιατι?


    του λεω...οκ πεσ πωσ εγω σε πιεζω η σε ζωριζω να εισια τρυφεροσ...οκ λαθοσ μου..αλλα το να με τρομαζεισ να μου φωναζεισ να πετασ πραγματα...και με αυτον τον τροπο να μου δημιουργήσ φοβο ,ανασφαλιεσ για την σχεση μασ και την ακαιρεοτητα τον συναισθηματων σου... εχει την ιδια βαρύτητα?

    δεν σου ζητω νυχτιάτικα να μου απαγγειλεισ σεξπιρ...μια τρυφερη κουβεντα θελω που θα με ηρεμησει...κι εσυ λεσ -δεν εχω τιποτα να πω.



    ένταξή...σχιζοφρενία τι να πω....ελεοσ.

    καρκίνος παιδι μου ζωδιο...τι περιμενα..

    μονο που αλλο ειναι το να εχεισ ενα παιδακι 6 χρονων και να ζειτε μαζι να εχετε βρει τουσ ρυθμους σας ...μονοι και αλλο με 2 παιδια...μεσ την κριση με τισ ον οφ δουλειεσ...και τισ ον οφ ντανταδδεσ κλπ.


    Αντρεσ εκει εξω..λιγη περισσοτερη ευαισθησια...με εχει πιασει τετοια λυπη που νιωθω πωσ δεν υπαρχουν τρυφεροι ανθρωποι πια εκει εξω...και με ποναει πολυ αυτο.Ο γιοκασ μου ειναι υπεροχα τρυφεροσ...αλλα με τουσ ενηλικεσ τι γινεται?τοσο τρομερο ειναι να μην θελει καποισ απλα επιφανιακη σχεση και να ακουει ο ενασ τισ αναγκεσ του αλλου?


    ....ολο λεει ...εγω θελω απλωσ την ησυχια μου... και τισ υπολυπεσ μερεσ επαναλαμβανει συχνα πικνα πωσ θα ηθελε 3 παιδια....ελοεσ...ανθρωποι αν θελετε οντως την ησυχία σασ μην κανετε οικογενειεσ...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΔΕ ΦΤΑΕΙ ΑΥΤΟΣ
    ΓΤ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΙΣΩΣ
    ΚΑΙ Τ ΑΦΗΣΑΝΕ ΚΟΥΣΟΥΡΙ ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΛΕΩ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ολοι εχουμε απωθημένα και κουσουρια απο την παιδικη ηλικια...εννοειτε πωσ εχει να κανει με τουσ γονεισ του που αντιδρουσανε με απολυτη αδιαφορια οταν τουσ ζηταγε τρυφεροτητα....και ειναι το μοτιβο τησ ζωησ του... αλλα ημαστε 32 χρονων ...ε αν δεν ειναι η ωρα να καταπολεμισει κανεισ τα υπολειματα απο προβληματικουσ γονεισ..τοτε ποτε?ειδικα τωρα που θα γινει γονιοσ...

    εννοειτε πωσ αυτο πρωτα απ ολα που τον ελκει σε μενα ειναι η τρυφεροτητα μου...περα του οτι μοιαζουμε ταιριαζουμε..θελει ο ενα στον αλλον κλπ... αλλα ελεοσ..του λεω ειναι η ευκαιρια σου να μην γινεισ ιδιοσ με τουσ γονεισ σου... το ξερω μου λεει...και δεν θελω να φερομαι ετσι...


    αλλα παλι ξανα μανα στα ιδια καταλήγουμε... ξαναλεω δεν συμβαίνει συχνα..κατα τα αλλα ειμαστε ενα ερωτευμενο αρμονικο ζευγαρι...αλλα οταν αυτα συμβενουν κλωνιζομαι... εχω κι εγω ενα παρελθον...

    εννοειτε πωσ προσπαθω να τον δικαιολογω και να τον συγχωρω αλλα οχι και να μαθει ετσι και να το εχει δεδομενο...λιγο τακτ..λιγη ευαισθησια...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,770
    Εγώ πιστεύω ότι έχετε θέμα! Γιατί πετάει πράγματα, γιατί γίνεται βίαιος,γιατί πάει να σε χτυπήσει;;;; Αυτά είναι πολύ σοβαρά πράγματα και πρέπει να τα ψάξεις καλά πριν προχωρήσεις σε οικογένεια μαζί του. Τώρα το ότι δεν δείχνει τρυφερότητα μπορεί να είναι ο τύπος τέτοιος. Πχ και το δικό μου το ροτβάιλερ ο σκύλος μας παρόλο που μας αγαπάει δεν είναι και τόσο τρυφερό το έχουνε στην ράτσα τους δλδ.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    21
    Ισως νιωθει πιεση με την ελευση του μωρου;η και; γενικοτερα με τα εργασιακα του και ξεαπαει επανω σου;γιατι τοσος θυμος ομως..παντως 7 8 φορες στα τρια χρονια δε το λες κ σπανια τι να σου πω κοπελα μου ..δεν θελω να βαλω φυτυλιες ..παντως τα ορια μας πρεπει να τα βαζουμε.δεν φταιμε εμεις για τα ψυχολογικα και τα υπαρξιακα του καθε αλλου ετσι δεν ειναι;

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΔΕ ΦΤΑΕΙ ΑΥΤΟΣ
    ΓΤ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΙΣΩΣ
    ΚΑΙ Τ ΑΦΗΣΑΝΕ ΚΟΥΣΟΥΡΙ ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΛΕΩ
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΟ ΠΩ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΔΕ ΦΤΑΕΙ ΑΥΤΟΣ
    ΓΤ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΙΣΩΣ
    ΚΑΙ Τ ΑΦΗΣΑΝΕ ΚΟΥΣΟΥΡΙ ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΛΕΩ
    Βρε elis...... σε αγαπάω- σε λατρεύω αλλά θολώνω όταν διαβάζω αυτά που γράφεις!
    Από πότε έγιναν τα "δύσκολα παιδικά χρόνια"/ το διαζύγιο των γονιών/ η στέρηση/ η χυλόπιτα ή κέρατο από τον 1ο μεγάλο έρωτα ή το ο,τιδήποτε το συγχωροχάρτι για να γ@μ@ς τις ζωές των άλλων ανθρώπων.....? Ποιός είναι αυτός με την τέλεια παιδική ηλικία, τους τέλειους γονείς, την μεγάλη οικονομική επιφάνεια, τις τέλειες φιλίες κ ανθρώπινες σχέσεις, τα τέλεια παιδικά κ εφηβικά χρόνια, τα τέλεια πρώτα καρδιοχτύπια? Δεν ξέρω εγώ κανέναν, εάν ξέρεις εσύ να μας τον δείξεις, να του πάρουμε συνέντευξη ρε παιδάκι μου! Με αυτή τη λογική όποιος "πέρασε δύσκολα" μπορεί να γ@μήσει τον οποιονδήποτε άλλον, συμπεριλαμβανομένων κ αυτών που περάσανε δυσκολότερα από αυτόν (αλλά δεν ξεσπάνε τα απωθημένα κ τη μ@λ@κί@ τους στους άλλους), κ δεν τρέχει τίποτα. Εάν αυτό σου ακούγεται οκ, τότε παραιτούμαι!

    Σαφώς δεν δικαιολογώ τη βίαιη κ ανεύθυνη συμπεριφορά του απέναντι στη μάνα του παιδιού του. Όμως sorry Adzik, εσύ κ μόνο εσύ φταις για όλο αυτό.

    1. Έφυγες από 1 μοντέλο σχέσης που σε πλήγωνε (της μάνας σου με εσένα), όπου προσέφερες αγάπη κ εισέπραττες περιφρόνηση κ απόρριψη, κ αντί να αναζητήσεις το σεβασμό κ την αμοιβαιότητα, επέλεξες την ίδια νοσηρή κατάσταση.
    2. Έμπλεξες με κάποιον με την προοπτική κ την ελπίδα να τον αλλάξεις. Γενετικές μεταλλάξεις λόγω έρωτα μέχρι στιγμής στην ιστορία της ανθρωπότητας δεν έχουν καταγραφεί. Τον άλλον ή τον δέχεσαι όπως είναι ή δεν τον δέχεσαι καθόλου. Δεν υπάρχει πιο ψυχοφθόρα διαδικασία (κ για τους 2), πιο μάταιη, μεγαλύτερη σπατάλη χρόνου κ ενέργειας από το να προσπαθήσεις να αλλάξεις κάποιον. Απλά δεν γίνεται.
    3. Παρ'όλο που δεν έβλεπες να αλλάζει, έκανες την εγκληματική κίνηση να κάνεις αυτόν τον βίαιο κ αναίσθητο (όπως τον περιγράφεις) άνθρωπο πατέρα του παιδιού σου. Αν αυτός ο άνθρωπος δε σέβεται εσένα κ κάνει για απλά πράγματα το σπίτι λαμπόγυαλο, είναι απίθανο να σεβαστεί κ το παιδί σας. Κ είναι απαράδεκτο, γιατί έχεις ευθύνη για το ποιόν θα κάνεις πατέρα του παιδιού σου. Άλλο το σε ποιανού το κρεβάτι κοιμόμαστε, εκεί μπορούμε να κάνουμε ό,τι θέλουμε, άλλο ποιόν κάνουμε πατέρα του παιδιού μας (κ οι άντρες αντίστοιχα το ίδιο για το ποιά θα κάνουν μάνα των παιδιών τους). Εκεί πρέπει να συντρέχουν πολλές προϋποθέσεις, δε φτάνει να περνάς καλά σε ορισμένα πράγματα μόνο. Κ το παιδί είναι ευθύνη που κουβαλάς εφ' όρου ζωής.
    4. Τί σημαίνει ζητάς (που αν κατάλαβα παρακαλάς μάλλον......) για χάδια κ τρυφερότητα.....? Αυτά ή του βγαίνουν του άλλου ή δεν του βγαίνουν, δε ζορίζονται, δεν πιέζονται. Δεν μπορείς να ζητάς από κάποιον πράγματα που δεν μπορεί ή δεν είναι σε θέση να σου δώσει. Εάν εσένα αυτά που σου έδινε δεν σε κάλυπταν, ας έπαιρνες τα κουβαδάκια σου κ σε άλλη παραλία. Ανεξαρτήτως το αλλοπρόσαλλο κ ανισόρροπο της συμπεριφοράς του, ως εκεί μπορεί, ως εκεί δίνει ( κ ως εκεί τα σπάει). Δεν μπορείς να "ζητιανεύεις" για παραπάνω.
    5. Τώρα με το παιδί περιπλέκονται τα πράγματα. Ποτέ δεν είναι αργά να ξανασκεφτείς το εάν κ κατά πόσο η παρουσία 1 ανθρώπου στη ζωή σου σε ωφελεί ή σε βλάπτει. Αφού δεν μπορεί να ωριμάσει κ να εξελιχθεί αυτός σαν άνθρωπος, προσπάθησε να ωριμάσεις εσύ. Για το καλό το δικό σου κ των παιδιών. Δεν είναι αυτά υγιή πρότυπα γονέων να μεγαλώσουν 2 παιδιά, η μάνα να ζητιανεύει 1 αγκαλιά κ ο πατέρας να φέρεται σαν αγροίκος.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΕΝΤΑΞΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΕΥΘΕΩΣ ΤΟΤΕ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΕΤΑΙΧΜΙΑΚΗ ΚΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΕΣ
    ΓΤ ΟΝΤΩΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΤΗ ΜΙΑ ΝΑ ΣΕ ΓΟΥΤΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΑΙΣΘΗΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ
    ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΑ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΕ ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΩΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΝΑ ΜΗ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΟΣΟ
    ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΕΝΤΑΞΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΕΥΘΕΩΣ ΤΟΤΕ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΕΤΑΙΧΜΙΑΚΗ ΚΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΕΣ
    ΓΤ ΟΝΤΩΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΤΗ ΜΙΑ ΝΑ ΣΕ ΓΟΥΤΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΑΙΣΘΗΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ
    ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΑ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΕ ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΩΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΝΑ ΜΗ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΟΣΟ
    ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ
    Το θέμα δεν είναι τί έχει elis κ αν έχει. Το θέμα είναι ότι δεν μπορεί να διαλύει τις ζωές άλλων ανθρώπων, ανεξαρτήτως αιτίας. Τα "θεματάκια" του ας τα λύσει με τον εαυτό του κ μετά ας κάνει σχέσεις με άλλους ανθρώπους. Οι άλλοι δεν του φταίνε σε κάτι να υποφέρουν.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    καλα τα λες...

    2μιση χρονια δεν ηταν βίαιος...δεν πεταγε πραγματα..απλώς δεν μιλαγε...κλεινοταν..και οταν παθαινε το black .out απλωσ εδινε τρυφερότητα με το σταγονομετρο εκεινεσ τισ μερες...

    εδω και 6 μηνεσ χαλαρωσε μαλλον..δεν ηταν ετσι,ειμαι πολυ υπευθυνη μαμα και σε καμια περιπτωση δεν θα διαλεγα κακο προτυπο για τον γιο μου η ενα αλλο παιδακι.. με τον γιο μου εινια υπεροχοσ..και ειναι πολυ πιΟ τρυφεροσ αυθορμητα..δεν πιστευα πωσ μπορει να γινει βιαιοσ...

    ειμαστε ανθρωποι με επιπεδο και εννοειτε πωσ χυμα στο προσωπο του εχω δηλωσει πωσ καλα θα κανει να ξανασκεφτει την συμπεριφορα του γιατι θα γινει προτυπο θελει δεν θελει..και θελει ωριμοτητα προσπαθεια και υπομονη... και πωσ σε καμια περιπτωση δεν θα ανεχτω τετοιεσ συμπεριφορεσ μπροστα στα παιδια...εκει μαζεύεται για μερικα λεπτα και το ξανασκευτεται αλλα ο εγωισμοσ του τον θολωνει...

    και ναι επανειλημμένα του ελεγα κοιτα....εγω δεν θελω να αλλαξω κανεναν εισαι αυτοσ που εισαι εγω ειμαι αυτη που ειμαι αλλεσ αναγκεσ αλλεσ δυνατότητες...ολα οκ,,συμβαινει...καποιεσ φωρεσ η αγαπη δεν φτανει θελει και αλλα πραγματα...

    αλλα τισ περισσοτερεσ μερεσ μηνεσ ... πειθομαι πωσ ημαστε τοσο καλα και ευτυχισμενοι μαζι που δεν φευγω...εχω φυγει 2 φωρεσ..αλλα γυρισα.

    φανηκε πραγμμτικα πολυ να θελει να το παλεψει..να το δουλεψει και για τον ιδιο πανω απ ολα ..εννοειτε πωσ τοπυ εχω πει πωσ μου περισσευουν τετοιεσ συμπεριφορες...και δεν τισ δεχομαι στο σπιτι μου.....υποσχεθηκε να παει σε ψυχολογο γιατι λεει δεν θελει να φερεται ετσι...εννοειτε του ειπα...αν το κανεισ για μενα δεν θα πετυχει...μονο αν θελεισ εσυ να το κανεισ.... ειπε πωσ ηθελε και θελει για τον εαυτο του...

    εννοειτε πωσ φταιω κι εγω...γιατι αγαπαω..και δεν το παίρνω αποφαση να φυγω οταν φαινεται ο αλλος να θελει να το δουλεψει,κι εγω δεν ειμαι τελεια...τα δουλευω....και βλεπω προοπτικες..


    με αφηνει να μιλαω...και μετα απο 5 ,λεπτα μονολογου του λεω..μιλα....δεν κανω μονολογο απαντησε μου..μην με αγνοεισ ...κι εκεινοσ με κοιταει σαν κουταβι και απανταει..σε ακουω...τι θελεισ να πω... και μετα ξαφνικα ξεσπαει...

    ποσεσ και ποσεσ φωρεσ του εχω πει...πεσ μου χανουμε τον χρονο μασ μαζι?,,,αν δεν γουσταρεισ μην εισαι μαζι μου εξαλου αυτοσ ηταν ο οροσ μασ οσο θελουμε πραγματικα να ημαστε μαζι να ημαστε , ελευθεροι ανρθωποι ειμαστε.....και παντα μου λεει πωσ λεω χαζα και πωσ με λάτρευει πωσ ειμαστε η ζωη του πωσ δεν φανταζετ;αι την ζωη του χωρισ εμασ..κλπ....


    εχω παρατηρησει πωσ οποτε του ζηταω πχ σημερα να ημαστε πολυ αγαπημενοι..γιατι το εχω αναγκη...η του εκφρασω πωσ ειμαι πολυ ευτυχισμενη μαζι του...τοτε γίνεται το κακο... ..του εχω πει δηλαδη τι θελεισ να φοβαμαι να σου εκφρασω τι νιωθω?δεν θα γινει..δεν θελω..του λεω..


    δεν ξερω πια...θα κανω αμνιοπαρακεντιση σε 2 εβδομαδεσ και υπαρχει περιπτωση να αποβαλω...η φυση θα κρινει δεν ξερω πια... να τωρα πηγε 8.14 ...5 ωρα πηγε γιαμια δουλεια...και ηδη εχω ηρεμισει...(ο βλακασ)αν ερχοταν και φεροταν νορμαλ θα μπορουσα να τον πλησιασω ηδη και να του ζητησω τρυφερα να μην μαλωνουμε...αν το κανω ...εκεινοσ θα με αγκαλιασει και θα μου πει δεν θελω ποτε να μαλωνουμε το ξερεισ..... και φτου απο την αρχη...μια τρυπα στο νερο...

    .ειναι μπερδεμενο και πιο περιπλοκο απ οτι φαινεται...υπαρχει αγαπη...αλλα...ΑΛΛΑ.
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ΑΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΑΠΗ ΕΓΩ ΠΑΩ ΠΑΣΟ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ
    https://www.youtube.com/watch?v=ZdKFpF0n1no
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    και στην τελικη εγω εκει θελω να ειμαι ...να τον βοηθησω...ποοοοοοοοοοοσες φωρεσ του εχω πει δηλαδη αν παθω χτυπα ξυλο παλι καταθλιψη και κλαιω ολη μερα τι θα κανεισ?θα με δειρεις??>

    ...ελεοσ...αγαπη θελει το ολο θεμα και στην τελικη μπορει οντωσ να ειμαι υπερβολικη αλλα ειναι και οι ορμονεσ τωρα με την εγκυμοσυνη....τετοια αναισθησια?εχω πεσει απο τα συννεφα..

    ξερω πωσ για εναν ανθρωπο που δεν εχει κανει ψυχοθεραπεια (εκανε μονο στον στρατο..γιατι υπηρχε η δυνατότητα αυτη...και δεν μιλησανε ποτε λεει για την αναισθησια των γονιων του..((μα τι λεγανε τοσο καιρο οεο??)) )))))

    ειναι δυσκολο στα 32 να το θηξει μεσα του..και θα περασουμε ζωρια..αλλα κατα τα αλλα ειναι ο ανθρωποσ μου τον αγαπαω μου αρεσει και τον συμπαθω...δεν θελω να χωρισουμε επειδη ειναι δειλοσ να τα αγγιξει..βεβαια οτι ειναι να γινει θα γινει...σε αυτη την περιπτωση...του ευχοαμαι να μην φοβηθει..γιατι θα μετανιωνει..και θα χασουμε την οικογενεια μασ πριν ακομα την φτιαξουμε καλα καλα...σκατουλεσ..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Γλυκιά μου κοπέλα πες με κακιά, πες με κυνική, πες με ό,τι θες.....
    Μπορώ όμως να σε διαβεβαιώσω για 2 πράγματα:
    1. Δεν μπορείς να βοηθήσεις κάποιον που δεν θέλει να βοηθηθεί (καλά, στα λόγια μπορεί να ισχυρίζεται ό,τι θέλει, τόσο καιρό εάν ήθελε να αλλάξει κάτι θα το είχε κάνει).
    2. Η αγάπη δεν τα λύνει όλα. Πάρα πολύ άνθρωποι δεν ξέρουν κ δεν θέλουν να δώσουν κ να δεχτούν πραγματική αγάπη. Ενώνουν τις τύχες τους κ ισορροπούν βάσει άκρως νοσηρών χαρακτηριστικών κ σημείων επαφής κ αυτό το βαφτίζουν αγάπη. Άλλοι βαφτίζουν αγάπη την εξάρτηση, την εκμετάλλευση, την ταπείνωση, την ανασφάλεια. Κ οι σχέσεις μεταξύ σαδιστή- θύματος, εξαρτημένου- ανεξάρτητου, ανασφαλούς- εκμεταλλευτή, συμφεροντολόγου- αριβίστα, ατόμου χαμηλής αυτοεκτίμησης κ αυτοσεβασμού- ατόμου αλαζονείας κ εγωπάθειας βαφτίζονται κ αυτές "αγάπη". Δεν θα κρίνω τη σχέση σου. Απλά σου λέω να δεις τί υπάρχει, αντί αυτού που θα ήθελες εσύ να υπάρχει κ να συμβαίνει.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Adzik View Post
    Νομιζα πωσ ημασταν ενα ζευγαρι σαν ολα τα αλλα..ειμαστε ευτυχισμενοι αγαπιόμαστε, καθαρα απο επιλογη αμοιβαια μαζι.,.καλη ερωτικη ζωη,πολλα χαμογελα..κουβαλαμε τισ ιδιες ιδεεσ,,τα ιδια μυαλα...

    και ομως καθε φωρα που ζηταω λιγη περισσοτερη τρυφεροτητα..θυμωνει.Δεν ειναι πολυ εκδηλωτικός ανθρωπος,,ποτε δεν του εκρυψα πως εγω και εκδηλωτικη ειμαι και η τρυφεροτητα ειναι πρωτεύουσα αναγκη μου,περναει φασεις που ειναι πολυ τρυφερος,και δεν μου λειπει τιποτα...δεν ζηταω τιποτα παραπανω..ισα ισα που του δηλωνω συχνα πικνα ποσο ευτυχιαμενη ειμαι,ποσο καλα ημαστε..ποσο υπεροχοσ ειναι ποσο περυφανη ειμαι για εκεινον..κι εκεινοσ αναλογα επισεις...

    και υστερα ερχονται εκεινεσ οι φασεισ που κρατανε..1-2 εβδομαδεσ που κανει shut down ,καθετε διπλα μου..κοιμαται διπλα μου και δεν με αγγιζει, του φτανει. Εμενα ομωσ οχι και πληγωνομαι..και τοτε του ζηταω να με αγγιζει πιο συχνα ..κι εκεινοσ θυμωνει..φουντωνει μεσα του και ξεσπαει πανω μου λες και αυτο που ζηταω ειναι κατι τρομερο..

    ξεσπαει πανω μου , μια φωρα με )έβρισε πολυ ασχημα..(δεν θυμόταν το πρωι τι ειχε πει),μια αλλη πηγε να με χτυπήσει.. (ουτε αυτο θυμόταν το αλλο πρωι) επειδη του ειπα πωσ δεν με καταλαβαινει...
    μια αλλη κλειδωθηκε ενω εκλαιγα στο υπνοδωματιο μας και ροχαλιζε αφηνοντασ με παλι μονη να κλαιω ολο το βραδυ..

    προχθες πεταξε πιατα στο πατωμα... εχθες το βραδυ πολυ ηρεμα τον ρωτησα γιατι πρεπει να του ζηταω τα αυτονοητα... να ειναι λιγο πιο τρυφεροσ χωρισ να χρειάζεται να το ζηταω...να μου εξηγησει γιατι δεν καταλαβαινω...η εστω να μου πει κατι γλυκο ..για να κοιμηθω ηρεμα.. μου ειπε αδιαφορα πως δεν εχει κατι να πει (το λεει αυτο οταν νυσταζει),,και να μιλησουμε το πρωι ...γιατι τωρα δεν μπορει...το πρωι λοιπον του μιλησα...(ενω ειχαμε κανει ερωτα...και παλι εγω εκανα την κινηση..εχω και συντομη μνήμη(επιλεκτικη πεσ την ) ..βασικα δεν κραταω θυμο για πολυ..δεν θελω...μονο η λύπη μου με στιγματιζει και ένιωσα πωσ ηθελα να ερθουμε πιο κοντα..και κακα τα ψέμματα και η σαρκικη επαφη παντα βοηθαει)

    τον ρωτησα πωσ γινεται να λεει πως ειμαι η ζωη του πωσ με λατρευει και οταν του ζηταω να καθησηχασει το μυαλο μου..το μονο που βρισκει να μου πει ειναι πωσ δεν εχει απολυτωσ τιποτα να μου πει και μου γυριζει πλευρο... στην τελικη ακομη και αν τωρα του ζηταω τρυφερότητα δικαιολογουμαι

    ..ειμαι 5μηνων εγκυοσ..εκεινοσ το ηθελε το μωρακι παρα πολυ...και το θελει.... και δεν εχει καμια ευαισθησία στο οτι χρειαζομαι τρυφεροτητα...ισωσ και παραπανω...ισωσ και παραλογη τι να πω..

    και παλί θυμωσε... φωναζε ,ειπε στα αρχιδια μου η τρυφεροτητα που χρειαζεσαι..χτυπαγε σαν τον αγρικο τισ γροθιεσ στο γυάλινο τραπεζι του σαλονιού μασ..πεταξε μια καρεκλα κατω με ολη του την δυναμη την εσπασε..


    και ολη μερα φεροταν σαν μλκσ δεν μου μιλουσε θιγμένος...λεσ και εγω φταιω.. παντα ετσι κανει...σε 3 χρονια μεσα σχεδον δεν ηταν πολλεσ οι φορεσ...καπου 7-8.. αυτεσ ηταν ολεσ... αλλα ποναω πολυ,


    ολο λεει θα το δουλεψει και θελει να ημαστε ευτυχισμενοι..και ξερει πωσ εχει μλοκαρισμα συναισθηματικο..οταν ομωσ φτανουμε εκει...η δραση και η αντίδραση μασ ειναι παντα η ιδια..

    μονο που ειμαι εγκυος..και δεν εχει γυρισμο.Και εχω ηδη ενα διαζύγιό...κι ενα παιδακι που τον λατρευει και εκεινοσ λατρευει..



    ειναι το μονο μασ προβλημα..κατα βαθως ξερω πωσ δεν θα αλλαξει δεν θελει...μετα απο 3 χρονια το βλεπω πια...δεν καταλαβαινω ακριβωσ τι γινεται μεσα του..προφανωσ νιωθει ανεπαρκής θυμώνει με τον εαυτο του που με στεναχωρει και μου επιτίθεται...

    μονο που συνηδιτοποιισα πωσ μαλλον μεσα απο αυτη την σχεση..ξαναζω την σχεση μου με την μανα μου...μοτιβο -εγω ζηταω τρυφερεοτητα..κι εσυ μου προσφερεισ αποδοκιμασια, βια και αποριψη.. μονο που εδω και μια δεκαετια εχω τελειωσει με αυτα τα σκ...α


    δεν ειμαι ουτε θυμα ουτε ατομο που συμβιβαζομαι...του το εχω πει..δεν κολωσα να φυγω μια φωρα απο το σπιτι μου..δεν θα ξανακολωσω ..αλλα δεν αποφάσισα να προχωρισω μαζι του για να χωρισω... δεν υπαρχει τετοια περιπτωση μου ελεγε παντα...


    ειμαι πολυ συζητησημη...να βρουμε μια μεση λυση..ισωσ κι εγω παραλογιζομαι του λεω...δεν ξερω...δεν το αποκλειω..

    αλλα δεν μπορει , η αδιαφοροσ η βιαιοσ ...δεν υπαρχει μεση λυση..οταν παθαίνει αυτη την απομάκρυνση απο τα συναισθήματα του..


    ο πονοσ μου εντομεταξυ διαγραφεται στο προσωπο μου λες και με εχουν δειρει... θα κοιμηθω τισ επομενεσ μερεσ στο δωματιο του μικρου μου...

    απλωσ παραπονιεμαι...πωσ οι ανθρωποι...οι ανδρεσ θα τολμησω να πω...λογο ακραιου εγωισμου σε μια στιγμη διαλυουν τα παντα... γιατι?


    του λεω...οκ πεσ πωσ εγω σε πιεζω η σε ζωριζω να εισια τρυφεροσ...οκ λαθοσ μου..αλλα το να με τρομαζεισ να μου φωναζεισ να πετασ πραγματα...και με αυτον τον τροπο να μου δημιουργήσ φοβο ,ανασφαλιεσ για την σχεση μασ και την ακαιρεοτητα τον συναισθηματων σου... εχει την ιδια βαρύτητα?

    δεν σου ζητω νυχτιάτικα να μου απαγγειλεισ σεξπιρ...μια τρυφερη κουβεντα θελω που θα με ηρεμησει...κι εσυ λεσ -δεν εχω τιποτα να πω.



    ένταξή...σχιζοφρενία τι να πω....ελεοσ.

    καρκίνος παιδι μου ζωδιο...τι περιμενα..

    μονο που αλλο ειναι το να εχεισ ενα παιδακι 6 χρονων και να ζειτε μαζι να εχετε βρει τουσ ρυθμους σας ...μονοι και αλλο με 2 παιδια...μεσ την κριση με τισ ον οφ δουλειεσ...και τισ ον οφ ντανταδδεσ κλπ.


    Αντρεσ εκει εξω..λιγη περισσοτερη ευαισθησια...με εχει πιασει τετοια λυπη που νιωθω πωσ δεν υπαρχουν τρυφεροι ανθρωποι πια εκει εξω...και με ποναει πολυ αυτο.Ο γιοκασ μου ειναι υπεροχα τρυφεροσ...αλλα με τουσ ενηλικεσ τι γινεται?τοσο τρομερο ειναι να μην θελει καποισ απλα επιφανιακη σχεση και να ακουει ο ενασ τισ αναγκεσ του αλλου?


    ....ολο λεει ...εγω θελω απλωσ την ησυχια μου... και τισ υπολυπεσ μερεσ επαναλαμβανει συχνα πικνα πωσ θα ηθελε 3 παιδια....ελοεσ...ανθρωποι αν θελετε οντως την ησυχία σασ μην κανετε οικογενειεσ...
    οχι κοριτσι μου δεν ειναι ετσι οι αντρες ... και ουτε φταιει το ζωδιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    σε τι κοσμο φερνεις εσυ το παιδια σου... αυτο ειναι δικη σου ευθυνη. ειναι ευθυνη της ΜΑΝΑΣ
    με το καλο να γεννησεις να κανεις ενα υγειες μωρακι ...και σταματα να ζητας τρυφεροτητα απο τον ΚΥΡΙΟ σκληρομαγκα (μη χεσω!!!) και φας καμια αδεσποτη και πάθει τιποτα το παιδακι σου.
    και οταν με το καλο γεννησεις τα ξαναλέμε ...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    well said

    απλωσ δεν πιστευω τοσο καιρο πωσ ηταν νοσηρη σχεση...πραγματικα ειπα κοιτα να δεισ που επιτελουσ επεσα σε μια νορμαλ ευτυχισμενη σχεση...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΕΝΤΑΞΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΕΥΘΕΩΣ ΤΟΤΕ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΕΤΑΙΧΜΙΑΚΗ ΚΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΕΣ
    ΓΤ ΟΝΤΩΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΤΗ ΜΙΑ ΝΑ ΣΕ ΓΟΥΤΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝΑΙΣΘΗΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ
    ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΑ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΕ ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΠΙΘΑΝΩΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΝΑ ΜΗ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΟΣΟ
    ΔΥΣΚΟΛΑ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ
    χαχαχα... μπραβο το βρηκες!! και εγω αυτο πιστευω ...εχουν και οι δυο μεταιχμιακη και μπερδευουν τις πραγματηκοτητες... και οι δυο τους νομιζουν οτι αυτος, ειναι α ν τ ρ α ς !!!!

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. τι σας θυμωνει ?
    By Macgyver in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 14
    Last Post: 26-08-2015, 05:08
  2. Έχω πρόβλημα με τον σύντροφο μου :(
    By sasukekun in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 08-08-2015, 21:01
  3. ανακοινωση σε συντροφο οτι πασχεις απο σμν
    By xamogeloula13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 03-12-2011, 13:52
  4. Replies: 8
    Last Post: 04-05-2011, 19:38
  5. Με τι κριτήρια να επιλέξω τον σύντροφό μου?
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 67
    Last Post: 25-07-2009, 19:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •