Γιατί είναι πάντα σαν την 1η φορά; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by rea View Post
    παιρνεις 1 μηνα καθε μερα λεξοτανιλ??... ε κοριτσι μου λογικο ειναι που δεν μπορεις να κανεις τιποτα. εμενα μου εγραψε στιλνοξ ..για 3 μερες το πήρα και σερνομουν ... δεν θυμαμαι ποσο κοιμηθηκα και ποσο ήμουν ξυπνια ..τωρα βεβαια μπορει και να λέω βλακειες ...η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη...
    Θα παιρνω για ένα μήνα. προχθες τα αρχισα αλλα ηρεμησα λιγακι. δεν σερνομαι. παιρνω μισο πρωι μισο βραδυ των 3mg. μου ειπε να τα παρω ενα μήνα αλλά αν δω οτι με πιανει το φαρμακο θα κρατησω μονο για οταν με πιανει αγχος....ή θα κρατησω το μισο το πρωι. το πρωι μιλαμε δεν παιζομαι ρε....ξυπναω και ελεγχω τα παντα, θερμοκρασια, πως ξυπνησα, πιασμενη μουδιασμενη κλπ....βεβαια εχει ελαττωθει η ταχυκαρδια και το ΠΑΑΡΑ πολυ αγχος που ξυπνουσα...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Ευχαριστώ πολύ ρέα. Θα της πω να με δει αυτήν τη φορά και να μην με περιμένει με τη συνταγή στο χέρι. Ταυτόχρονα θα ρωτήσω και την φαρμακοποιό μου. Πάντως, μου έχει ηρεμήσει τόσο το άγχος, ώστε να μπορώ να ρωτώ πληροφορίες. Παλιά θα ντρεπόμουν πολύ και θα έβαζα τους άλλους να ρωτήσουν για μένα.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    Θα παιρνω για ένα μήνα. προχθες τα αρχισα αλλα ηρεμησα λιγακι. δεν σερνομαι. παιρνω μισο πρωι μισο βραδυ των 3mg. μου ειπε να τα παρω ενα μήνα αλλά αν δω οτι με πιανει το φαρμακο θα κρατησω μονο για οταν με πιανει αγχος....ή θα κρατησω το μισο το πρωι. το πρωι μιλαμε δεν παιζομαι ρε....ξυπναω και ελεγχω τα παντα, θερμοκρασια, πως ξυπνησα, πιασμενη μουδιασμενη κλπ....βεβαια εχει ελαττωθει η ταχυκαρδια και το ΠΑΑΡΑ πολυ αγχος που ξυπνουσα...
    φφφ!..με αυτα που εχω ακουσει για τους γιατρους εχω γινει πολυ καχυποπτη!!! δεν τα ξερω τα λαντοξ, αλλα βλέπω οτι ο γιατρος σου σε προσεχει, δεν σε πέταξει στα λεξοτανιλ και αντε γεια. αφου σε βοηθαει τοτε ολα καλα!
    γιατι ειδικα με το που ξυπνας φρικαρεις?.. παιζει καποιο παλιο βιωμα? καποια φοβια που σε αγχωνει?...το χεις ψαξει?

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Ευχαριστώ πολύ ρέα. Θα της πω να με δει αυτήν τη φορά και να μην με περιμένει με τη συνταγή στο χέρι. Ταυτόχρονα θα ρωτήσω και την φαρμακοποιό μου. Πάντως, μου έχει ηρεμήσει τόσο το άγχος, ώστε να μπορώ να ρωτώ πληροφορίες. Παλιά θα ντρεπόμουν πολύ και θα έβαζα τους άλλους να ρωτήσουν για μένα.
    μου φενονται απιστευτα τα βηματα που εχεις κανει απο το "παλια" μεχρι το σημερα..εισαι μολις 30 χρονων και εχεις ζησει 2 ζωες!...συνεχισε ετσι γατουλη πολυ συντομα θα ισορροπήσεις μεσα σου και μπραβο σου! εντωμεταξυ, αφου εμπιστευεσαι περισσοτερο την παλια σου γιατρο, δεν χανεις τιποτα να την επισκεπτεσαι που και που, και αφου εχετε δουλεψει τοσο καιρο , μπορει να σου κανει -αν θελει- μια καλυτερη τιμη για μια επίσκεψη τον μηνα...ή οποτε καταφερεις να μαζεψεις αυτο το ποσο που χρειαζεται..και ετσι να μην χρειαζεσαι την αλλη με τη συνταγη στο χερι, παρα ΜΟΝΟ για την συνταγη στο χερι ;)..

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    Quote Originally Posted by rea View Post
    φφφ!..με αυτα που εχω ακουσει για τους γιατρους εχω γινει πολυ καχυποπτη!!! δεν τα ξερω τα λαντοξ, αλλα βλέπω οτι ο γιατρος σου σε προσεχει, δεν σε πέταξει στα λεξοτανιλ και αντε γεια. αφου σε βοηθαει τοτε ολα καλα!
    γιατι ειδικα με το που ξυπνας φρικαρεις?.. παιζει καποιο παλιο βιωμα? καποια φοβια που σε αγχωνει?...το χεις ψαξει?
    που να ξερω βρε ρεα μου δεν θυμαμαι κατι τετοιο. Αν εξαιρεσεις οτι τον μισο προηγουμενο χρονο τον περασα με υπνο μεσα στο αγχος ανα διωρα καθως ο γατος μου ειχε καρκινο και ήταν συνεχεια με εμετους και διαρροιες και ξυπναγα με αγωνια...δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο. να τωρα πριν λιγο ενιωσα ενα μουδιασμα στη γλωσσα και φρικαρα

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    που να ξερω βρε ρεα μου δεν θυμαμαι κατι τετοιο. Αν εξαιρεσεις οτι τον μισο προηγουμενο χρονο τον περασα με υπνο μεσα στο αγχος ανα διωρα καθως ο γατος μου ειχε καρκινο και ήταν συνεχεια με εμετους και διαρροιες και ξυπναγα με αγωνια...δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο. να τωρα πριν λιγο ενιωσα ενα μουδιασμα στη γλωσσα και φρικαρα
    δηλαδη απο τοτε που εγινε αυτο με τον γιατρο σου αρχισες να φρικαρεις με το ξυπνημα?ειναι σημαντικο να καταλάβεις τον λόγο κοριτσι μου, ισως σε βοηθησει .. :)

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    δεν ξερω. αυτο που βγήκε αργότερα σαν μεταγενεστερο αγχος. τοτε ημουν ηρεμη υποτιθεται. δεν ειχα και την πολυτελεια...

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    δεν ξερω. αυτο που βγήκε αργότερα σαν μεταγενεστερο αγχος. τοτε ημουν ηρεμη υποτιθεται. δεν ειχα και την πολυτελεια...
    ποια πολυτελεια?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    εννοω ημουν τοσο αγχωμενη με το τι θα γινει με το γατί που δεν μου εβγαιναν σωματικα

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Στην ψυχίατρο δεν πήγαινα, φοβόμουν. Σε ψυχολόγο πήγαινα αλλά ήταν από ένα δωρεάν πρόγραμμα που τέλειωσε. Πάντως, αν και είμαι υπερευχαριστημένος, θεωρώ πως έκλεισε τον κύκλο του και καλώς δεν μπορώ να πάω ξανά. Άλλωστε, μπορεί να δουλέψαμε την έκφραση και να βλέπω βελτίωση ακόμα και τώρα, 1+ χρόνο μετά, όμως αυτά που έλεγα για τις ιδεοληψίες και τους καταναγκασμούς, δεν τα καταλάβαινε. Ομοίως, αποδίδαμε την κοινωνική φοβία όχι στις ιδεοληψίες μου, αλλά στην έλλειψη έκφρασης, την οποία και που δούλεψα, από την ΙΨΔ δεν θεραπεύτηκα. Χάρη όμως σε αυτό, βρήκα τη δύναμη να απευθυνθώ σε ψυχίατρο και να βρω πως θέλω να θεραπευτώ και από την ΙΨΔ.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    εννοω ημουν τοσο αγχωμενη με το τι θα γινει με το γατί που δεν μου εβγαιναν σωματικα
    ακομα σε βασανίζει αυτο με το γατι?

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    καλε με τον δικό μου τον γατο τον αρρωστο όχι τον αδεσποτο....

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    καλε με τον δικό μου τον γατο τον αρρωστο όχι τον αδεσποτο....
    έλα πες την αληθεια ... εισαι η catwoman???... https://www.youtube.com/watch?v=spiVBQisujo

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    907
    με ανακαλυψες

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Fleur View Post
    με ανακαλυψες
    χα! ...οχι θα μου ξεφευγες... γατακι...!!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Φιλίες,σχέσεις (και η κρίση πανικού)....γιατί πάντα πρέπει να είναι ΤΟΣΟΟΟΟ δύσκολες;
    By Metalicana in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 23
    Last Post: 04-05-2015, 18:36
  2. Γιατι βαριεμαι τα παντα???
    By katerinanina in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 27-02-2014, 01:58
  3. Γιατί τα πάντα λειτουργούν με refresh?
    By sugar kane in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 1
    Last Post: 24-09-2013, 01:48
  4. Γιατι πάντα μου συμβαίνει αυτό;
    By interzone in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 02-08-2007, 03:22
  5. ΑΦΗΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ.... ΓΙΑΤΙ ?
    By tourleader in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 04-10-2006, 17:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •