Οικογενειακο προβλημα.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 82
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by Lisa1990 View Post
    Η μια ειναι 26 χρονων και η αλλη 16.. Η μεγαλη μου αδερφη εχει φαει παρα πολυ ξυλο,αλλα σου μιλαω για πολυ ξυλο επειδη γενικα ηταν ατιθαση και πηγαινε κοντρα στη μανα μας χρονια..φυσικα εκεινη δεν μπηκε ποτε στη μεση να την προστατεψει..και φυσικα ετρωγα και γω μερικες για "παραδειγματισμο" για να δεις τι θα γινει αν κανεις και εσυ τα ιδια.. (εγω μαθητρια του 19 σπιτι σχολειο,φροντηστηριο σπιτι).. Ολα αυτα εχουν σαν αποτελεσμα πλεον αυτη η κοπελα να εχει πολυ θυμο μεσα της και ενω ειναι καλο παιδι ωρες ωρες δεν την κανεις καλα με τιποτα..αγαπιομαστε ομως παρα πολυ και ειναι η μια διπλα στην αλλη εκτος απο τις φορες που μας ανακατευει η μανα μας. Οσο για τη μικρη ειναι ενα υπεροχο καλοψυχο πλασμα που σχεδον το εχω μεγαλωσει εγω με τη μεγαλη μου αδερφη.. δεν τα εχει βιωσει ολα αυτα γιατι πλεον που εχω μεγαλωσει οποτε ξεκιναει ο πατερας μου εστω λιγο να της κανει τα ιδια μπαινω στη μεση και τη φυγαδευω με τροπο και καλα ξερεις χαχα αστειακια... και χαιρομαι που δεν το εχουν λερωσει αυτο το παιδι..την φιλοξενω συνεχεια εγω για να την προστατεψω και λεω στους δικους μου δικαιολογιες και καλα για να εχετε και σεις την ησυχια σας και τετοια..
    Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι σοι ανθρωπος ειναι ο πατερας σου ρε κοριτσι. Απο την μια να δειχνει το προσωπο που δειχνει στην μανα σου και απο την αλλη ενα τερας για τα παιδια του? Αντε καμια στον κωλο που λεμε οταν ενα παιδι κανει αταξια ναι αλλα να σας δερνει? Αν εχει χτυπησει εσενα φανταζομαι τι θα τραβηξε η αδερφη σου που ηταν ατιθαση οπως λες. Θα ρωτουσα αν πηγατε ποτε σε κοινωνικο λειτουργο αλλα με την μανα που εχετε νομιζω η ερωτηση θα ειναι αστεια εκτος αν εκανε ενεργεια καποιος συγγενης σας που τυχαινε να ξερει την κατασταση.

  2. #17
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    33
    Οχι δεν ετυχε να εχει επεμβει κοινωνικος λειτουργος,ουτε συγγενης να γνωριζουν και οσοι γνωριζαν την εκαναν με ελαφρια πηδηματακια.. ποιος θα καθοταν να μπλεχτει νομιζεις; Ασε που σου λεω εξω ειμαστε η τελεια ενωμενη αγαπημενη οικογενεια..

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ΚΑΙ συμπεραινω οτι τωρα θα εχεις θεματα επικοινωνιας με τους γυρω σου ενω οι γονεις σου ειναι σα να μην υπαρχουν κ ακομη χειροτερα αρα στους επομενους που θα βρεις να τους κανεις παρεα θα πρεπει να βρεις τροπους ννα συνενοηθεις μαζι τους αυτ μαλον πρεπει να σε προβληματισειι.....,,

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by Lisa1990 View Post
    και οσοι γνωριζαν την εκαναν με ελαφρια πηδηματακια.. ποιος θα καθοταν να μπλεχτει νομιζεις; Ασε που σου λεω εξω ειμαστε η τελεια ενωμενη αγαπημενη οικογενεια..
    Απο την στιγμη που καποιοι γνωριζαν δεν ειστε για ολους οι τελεια οικογενεια και δυστυχως δεν πεσατε και σε καους συγγενεις αλλιως κατι θα καναν και δεν θα το θεωρουσαν...μπλεξιμο. Εσυ κανοντας μια ανασκοπηση της ζωης σου και βλεποντας οτι δεν υπαρχει κατα πως δειχνει φως στο τουνελ τι πιστευεις οτι θα κανεις τελικα? Θα αντεξεις και θα συνεχισεις η θα τους παρατησεις?

  5. #20
    Διαβαζοντας τα λεγομενα σου λιζα, καταλαβαινω πως το θεμα σου δεν ειναι αποκλειστικα η "αλλη δουλεια" που εισαι ικανοτατη να βρεις. Το θεμα σου ειναι οτι δεν εχεις γονεις. Αισθανεσαι αποκομμενη απο το δικο τους εντονο αλληλο υποστηρικτικο κομμα και δεν λαμβανεις καθολου ενδιαφερον επικοινωνια στοργη. Οταν ησουν παιδι φυσικα και δεν τολμουσες να πεις- ωπα ...τι κανετε εδω?- Συνηθισαν λοιπον να εισαι το ησυχο παιδι. Λογικα σου περασαν το αξιωμα της εργτικοτητας, της αυτονομιας,της υπευθυνοτητας αλλά εμειναν απ εξω στα υπολοιπα.

    Εδω τωρα ερχεται το καιριο ερωτημα ---- Μπορουν να αλλαξουν εστω και λιγο ? Βλεποντας σε πνιγμενη με τη συμπεριφορα τους ? Θα τους ταρακουνησει αραγε κατι ?
    Γινονται και οικογενειακες συνεδριες στην Ελλαδα, αλλα λογικα πρεπει να ναι καλη η θεραπευτρια να ξεκινησεις με ατομικη και με μετα να ελθουν. Θα μου πεις αυτο ειναι σεναριο επιστημονικης...

    ΟΟΚ,τοτε ξεκινα βουρ ατομικη, για εσενα θα το κανεις και θα σε βοηθησει να διαχειριζεσαι τις δικες τους εκρηξεις και λαθος συμπεριφορες.

  6. #21
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    33
    Πιστευω οτι πολλες φορες οι συγγενεις κανουν τα στραβα ματια.. Οπως και στη δικη μας περιπτωση.. Εγω κανοντας μια ανασκοπηση και σκεπτομενη οτι κλεινω τα 25 την αλλη βδομαδα πρεπει να πατησω στα ποδια μου και να βρω το δρομο μου..ακομα κι αν φαω το κεφαλι μου πρεπει να το κανω για εμενα..Δεν γινεται να συχεχιστει ετσι αυτη η ιστορια..θα προσπαθησω να μαζεψω κανενα φραγκο μηπως μπορεσω και τα μαζεψω και εξαφανιστω..αλλα αν με βρει μετα εχω τελειωσει...δεν θα μπορεσω να τον κανω καλα με τιποτα..Τωρα δηλαδη τον εχω απεναντι μου και κανουμε σαν μη τρεχει τιποτα λογο δουλειας,ενω χτες μου ειπε να φυγω απο την οικογενεια και να μη με ξαναδει..Αλλα δεν θελει να με απολυσει γιατι χωρις εμενα δεν προχωραει τιποτα εδω μεσα...Οποτε προσποιουμαστε ολοι..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Quote Originally Posted by Lisa1990 View Post
    Πιστευω οτι πολλες φορες οι συγγενεις κανουν τα στραβα ματια.. Οπως και στη δικη μας περιπτωση.. Εγω κανοντας μια ανασκοπηση και σκεπτομενη οτι κλεινω τα 25 την αλλη βδομαδα πρεπει να πατησω στα ποδια μου και να βρω το δρομο μου..ακομα κι αν φαω το κεφαλι μου πρεπει να το κανω για εμενα..Δεν γινεται να συχεχιστει ετσι αυτη η ιστορια..θα προσπαθησω να μαζεψω κανενα φραγκο μηπως μπορεσω και τα μαζεψω και εξαφανιστω..αλλα αν με βρει μετα εχω τελειωσει...δεν θα μπορεσω να τον κανω καλα με τιποτα..Τωρα δηλαδη τον εχω απεναντι μου και κανουμε σαν μη τρεχει τιποτα λογο δουλειας,ενω χτες μου ειπε να φυγω απο την οικογενεια και να μη με ξαναδει..Αλλα δεν θελει να με απολυσει γιατι χωρις εμενα δεν προχωραει τιποτα εδω μεσα...Οποτε προσποιουμαστε ολοι..
    Ξεχνα τον. Αν φυγεις σε βρει και κανει οτιδηποτε τον εχεις τελειωσει. Εισαι ενηλικη και δεν μπορει να βγαλει αχνα. Ειπαμε κανει κουμαντο στην ζωη σου τωρα που δουλευεις γι'αυτον οχι να το κανει ακομη και οταν φυγεις. Αν σε κοντεψει μηνυση και τον εστειλες. Χρονια σου πολλα κιολας για τα επερχομενα γενεθλια και μην ανησυχεις κοριτσι φαινεσαι αρκετα ικανη να παρεις την ζωη σου στα χερια σου και οταν το κανεις αυτο το μονο που θα εχει να κανει ειναι να μαλακωσει για να σε ξαναεχει και αν δεν το κανει αυτος θα χασει μια υπεροχη κορη - αν οχι 3 - και εσυ δεν εχεις να χασεις τιποτα. Σιγουρα ειναι γονεις σου και ολο αυτο θα σου κανει καπως αλλα απο την αλλη πρεπει και αυτοι να σκεφτουν οτι ειναι γονεις σου και οχι τιποτα περαστικοι.

  8. #23
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    33
    [QUOTE=Constantly curious;559618]Διαβαζοντας τα λεγομενα σου λιζα, καταλαβαινω πως το θεμα σου δεν ειναι αποκλειστικα η "αλλη δουλεια" που εισαι ικανοτατη να βρεις. Το θεμα σου ειναι οτι δεν εχεις γονεις. Αισθανεσαι αποκομμενη απο το δικο τους εντονο αλληλο υποστηρικτικο κομμα και δεν λαμβανεις καθολου ενδιαφερον επικοινωνια στοργη. Οταν ησουν παιδι φυσικα και δεν τολμουσες να πεις- ωπα ...τι κανετε εδω?- Συνηθισαν λοιπον να εισαι το ησυχο παιδι. Λογικα σου περασαν το αξιωμα της εργτικοτητας, της αυτονομιας,της υπευθυνοτητας αλλά εμειναν απ εξω στα υπολοιπα.

    Πραγματικα περιεγραψες ακριβως αυτα που νιωθω και θελω να φωναξω μεσα σε τρεις σειρες..καταλαβες ακριβως το πως νιωθω! Οταν ημουν παιδι δεν τολμουσα και τωρα εδω και δυο χρονια που επιτελους βγαζω φωνη και λεω αυτα που νιωθω δεν τους αρεσει και μου μιλανε και μου συμπεριφερονται απαραδεκτα.. μου εχουν περασει πραγματι τι παει να πει υπευθυνοτητα αλλα και εργατικοτητα αλλα ξεχασαν να δωσουν αγαπη και ενδιαφερον.

    Υ.Γ δεν ξερω πως το κανετε αυτο με το μπλε πλαισιο :Ρ

    Οσον αφορα το αν τον νοιαζει που με βλεπει πνιγμενη;; το αντιθετο θα ελεγα γιατι προσπαθησα να του εξηγησω πως νιωθω και μου απαντησε επακριβως : " Ρε δεν με απασχολει αν εχεις τα ψυχολογικα σου,παρε φορα και πηδα απο το μπαλκονι να σου φυγει το βαρος αν νιωθεις ετσι"..
    Και εκει φυσικα σταματησα να μιλαω και μου κοπηκε το κλαμα και η ανασα μαχαιρι... Δεν ειχα πλεον μιλια να απαντησω.Τα ειπε ολα!

  9. #24
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    33
    Ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια..Ομολογω οτι μου δωσατε δυναμη και θαρρος.. Ειχα αρχισει να πιστευω οτι ισως εγω ειμαι υπερευαισθητη και βλεπω ετσι τα πραγματα..

  10. #25
    Σε βρισκω υγιεστατη για το συναισθηματικο νοσηρο περιβαλλον που σε περιστοιχιζει. Σιγουρα εχουν και καποιες θετικες πλευρες οι γονεις σου, δεν θα τους κρινω. Δεν τους ζω και δεν ξερω τι τους αναγκασε να γινουν συναισθηματικα στεγνοι.
    Ειμαι στην ηλικεια σου και εχω μεγαλωσει με πατερα αποτομο βιαιο στο κοσμο του να το πω απλα και μανα εξισου στεγνη, ισως αυτο να με εκανε να σε καταλαβω.

    Για να μην χαντακωθεις παρε βοηθεια απο ειδικο. Απο καρδιας στο λεω. Δεν φταις εσυ για το δικο τους εγκεφαλο. Δεν θα γινεις σωτηρας των παθων τους. Θα κανεις οτι ειναι βοηθικοτερο για εσενα. Μπορει να καταλαβουν καποια στιγμη τα λαθη τους μπορει και οχι. Δεν σε ξερω αλλά βαζω στοιχημα οτι εχεις υψηλο δεικτη ευαισθησιας -π,χ αγαπας τα παιδια, προσεχεις τα ζωακια και θελεις να βοηθας οπου μπορεις?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    320
    Διαβαζοντας τα λεγομενα σου λιζα, καταλαβαινω πως το θεμα σου δεν ειναι αποκλειστικα η "αλλη δουλεια" που εισαι ικανοτατη να βρεις. Το θεμα σου ειναι οτι δεν εχεις γονεις. Αισθανεσαι αποκομμενη απο το δικο τους εντονο αλληλο υποστηρικτικο κομμα και δεν λαμβανεις καθολου ενδιαφερον επικοινωνια στοργη. Οταν ησουν παιδι φυσικα και δεν τολμουσες να πεις- ωπα ...τι κανετε εδω?- Συνηθισαν λοιπον να εισαι το ησυχο παιδι. Λογικα σου περασαν το αξιωμα της εργτικοτητας, της αυτονομιας,της υπευθυνοτητας αλλά εμειναν απ εξω στα υπολοιπα.

    Πραγματικα περιεγραψες ακριβως αυτα που νιωθω και θελω να φωναξω μεσα σε τρεις σειρες..καταλαβες ακριβως το πως νιωθω! Οταν ημουν παιδι δεν τολμουσα και τωρα εδω και δυο χρονια που επιτελους βγαζω φωνη και λεω αυτα που νιωθω δεν τους αρεσει και μου μιλανε και μου συμπεριφερονται απαραδεκτα.. μου εχουν περασει πραγματι τι παει να πει υπευθυνοτητα αλλα και εργατικοτητα αλλα ξεχασαν να δωσουν αγαπη και ενδιαφερον.

    Υ.Γ δεν ξερω πως το κανετε αυτο με το μπλε πλαισιο :Ρ

    Οσον αφορα το αν τον νοιαζει που με βλεπει πνιγμενη;; το αντιθετο θα ελεγα γιατι προσπαθησα να του εξηγησω πως νιωθω και μου απαντησε επακριβως : " Ρε δεν με απασχολει αν εχεις τα ψυχολογικα σου,παρε φορα και πηδα απο το μπαλκονι να σου φυγει το βαρος αν νιωθεις ετσι"..
    Και εκει φυσικα σταματησα να μιλαω και μου κοπηκε το κλαμα και η ανασα μαχαιρι... Δεν ειχα πλεον μιλια να απαντησω.Τα ειπε ολα![/QUOTE]

    Αυτο με το μπλε πλαισιο γινεται οταν απαντας με παραθεση οπως λεει κατω δεξια απλα οταν το κανεις δεν πρεπει να σβηνεις αυτα που εχει στην αρχη και στο τελος δηλαδη το [QUOTE=Lisa1990;559628]
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    και το
    . Κατα τα αλλα μπορεις να επεξεργαστεις το κειμενο και να κρατησεις οτι θελεις η και ολοκληρο το κειμενο. Τωρα οσον αφορα τον πατερα σου απορω πως σκεφτηκες οτι εισαι υπερευαισθητη μετα απο ολα αυτα? Και που εχεις το κουραγιο και γραφεις δειχνει δυναμη. Πολλοι που θα πεναγαν αυτα που περνατε εσυ και οι αδερφες σου σε μικρες και τρυφερες ηλικιες θα λυγιζαν. Πιστεψε με οτι αν ειναι ολα οπως τα περιγραφεις εισαι πολυ πιο δυνατη απο οσο νομιζεις και απο οσο σε εχει αφησει ολη αυτη η κατασταση να νομιζεις.

  12. #27
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    33
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Δεν σε ξερω αλλά βαζω στοιχημα οτι εχεις υψηλο δεικτη ευαισθησιας -π,χ αγαπας τα παιδια, προσεχεις τα ζωακια και θελεις να βοηθας οπου μπορεις?
    Εχω υπερβολικη αγαπη για τα ζωα.. Εχω ενα αξιολατρευτο pug που το πηρα απο pet shop γιατι ηταν αρρωστο και το ειχαν παρατημενο.. ακομα κι εκει μου εκανε πολεμο νγια να μην το κρατησω. Τελικα για την ιστορια, με την αναλογη φροντιδα πλεον ειναι υγιεστατο και πανεμορφο..το αγαπαω και με αγαπαει παρα πολυ! Ειναι η παρεα μου,η παρηγορια μου!!
    Φροντιζω τα ζωα και βοηθαω σε συλλογους με αδεσποτα χρονια τωρα..Δεν τα λεω ολα αυτα για να παινευτω..αλλα εχω ανατριχιασει που το καταλαβες χωρις να το αναφερω καν!!
    Μηπως εισαι ψυχολογος;;;

  13. #28
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    33
    Quote Originally Posted by φλοκ View Post
    Και που εχεις το κουραγιο και γραφεις δειχνει δυναμη.
    Ειχα τους ενδοιασμους μου για να γραψω θεμα ,αλλα τελικα ηταν καλη αποφαση!

  14. #29
    Οχι δεν εμαι, δες το προφιλ μου και τα ποστ μου και θα καταλαβεις οτι ειμαι ασθενης λογω αναισθησιας περιβαλλοντος και ελλειψης ενδιαφεροντος και προστασιας σε κομβικες ηλικειες και γεγονοτα.

    Λιζακι μου ... μην χαθεις στον ωκεανο του αρνητισμου των αγαπημενων σου προσωπων. Δεν μπορουμε να αντικαταταστησουμε αυτους που μας γεννησαν.

    Αρα αλλαζουμε την δικη μας οπτικη.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    γεια σου λιζα, ειμαι η ρεα... και εσυ εισαι η ρεα πριν 10 ολοκληρα χρόνια.
    ειναι απίστευτο ποσο παραλληλες ειναι οι ζωες μας και στα σημεια ειναι λες και καποιος μου κανει καποιο κακογουστο αστειο...
    βεβαια 10 χρονια μετα τα τερατα κοπασαν...γερασαν ή εγω δυναμωσα και δεν ειναι σε θεση να με νικησουν.
    θυμαμαι σαν χτες την πρωτη φορα που σταματησα να καθομαι να φωναζω και να βριζω και να κλαιω και απλα αντιμετωπισα την μανα μου σαν ενα ατομο που μου επιτεθηκε... σαν να ναι τωρα η στιγμη μου σηκωσα το χερι μου επάνω της...σαν να ξεριζωνα την καρδια μου με τα δοντια μου!...το εκπληκτο βλέμμα της η μικρη παυση...και μετα ακομα πιο δυνατη επιθεση απο την μερια της...και εγω ακομα πιο δυνατη φαπα στα κατακοκκινα γεματα μισος μουτρα της, ...αυτην την "νικησα" ευκολα σωματικα ημουν πιο δυνατη στην τριτη φαπα ήταν κατω στο πατωμα...επιτελους αυτη και οχι εγω .. ποσες φορες εχω καταληξει στο πάτωμα με αφρους να βγαινουν απο το στομα μου!!θα πρεπει να μουν λίγο πιο μικρη απο εσενα οταν το εκανα και εκτοτε ηξερε πλεον οτι καθε φορα που θα με απειλουσε σωματικα θα ανταπέδιδα τα δεοντα..και το εκανα... και ετσι σταματησε.
    με τον πατερα μου και τον αδερφο μου ηταν λίγο πιο δυσκολα τα πραγματα
    ας πάμε στον οξιθυμο πατερα. που το οχι το αντιλαμβανεται σαν ευκαιρία να ξεσπάσει.
    οτι και να κανει μην σταματας να σηκωνεσαι και να τον κοιτας στα ματια χωσου στη μουρη του
    -αυτο ειναι το καλυτερο που μπορεις να κανεις?
    μπαμ ξανα κατω ... πανω σουστα εσυ...
    -δεν σε φοβαμαι!
    μπαμ ξανα κατω... αν προσπαθησει να ξεφυγει ακολουθα τον...
    στασου μπροστα του χωσου στη μουρη του και φωναξε με ολη την δυναμη που εχεις μεσα στα πνευμονια σου
    - ΡΙΞΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ!!!! ΡΙΞΕΕΕΕΕΕΕ
    κουρασε τον ... αφου δεν προκειται να καταλάβει ποτε ποσο αρρωστο καθικι ειναι... ηρθε καιρος να καταλάβει ποσο αρρωστη σκυλα εγινες...
    -ΡΙΞΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ, φωναξε το δυνατα να σε ακουσει ολος ο κοσμος!!!
    τον θυμαμαι ακομα με το βλέμμα φοβισμενο, ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ μουρμουρισε και αυτη ηταν η πρωτη φορα που σταματησε να με χτυπάει και με αγκαλιασε...
    μετα ξαναδοκιμασε να με χτυπήσει μεσα στην δουλεια, αλλα ειχα ξεφυγει... αν με εριχνε στο πάτωμα...κλωτσουσα τα ποδια τουμε ολη μου την δυναμη...και φωναζε δυνατα...μιλα ανοιχτα παντου για το ποσο καθικια ειναι...μην ντρεπεσαι..αυτοι πρεπει να ντρεπονται ...οχι εσυ.
    κλεψε το ταμειο, κανε μια γερη μπαζα για να εχεις να περασεις μεχρι να βρεις δουλεια... τα δικαιουσε αυτα τα χρηματα, σου ανηκουν...αυτοι οι μπασταρδοι μονο εκει ξερουν να πονανε στην τσεπη και εκει πρεπει να χτυπήσεις.
    βρες μια οποιαδηποτε δουλεια
    ακομα και η πορνες δουλευουν σε καλυτερο χορο εργασίας απο οτι εμεις.
    εφυγα αρκετες φορες και καθε φορα με παρακαλουσαν να γυρίσω, μου ζητουσαν συγνωμη και εγω καθε φορα τους πιστευα και γυρνουσα...μεχρι να μου ξανακανουν το ιδιο, αλλα αυτη τη φορα τους εκανα και εγω το ιδιο.
    εχω δουλεψει σε νησια σε καραβια, σε οτι
    και πάλι συγνωμες και παλι φασαριες
    κοιμηθηκα πρωτη φορα στα 30 μου, επιτελους σε δικο μου σπίτι...χωρις να ξυπναω καθε τοσο οτι καποιος θα με σφαξει στον υπνο μου.
    κοιμηθηκα κλαιγοντας απο ευτυχία!
    σαν καλη πουτ@ν@.. το σπιτι μου ειναι δωρο απο τα τερατα... και το αμαξι μου... και στην δουλεια πάω οποτε μου καπνισει.. η οποτε εχω απληρωτους λογαριασμους και αν μου πουν μια κουβεντα παραπάνω μου ζητανε και συγνωμη.
    δεν αγαπησα ποτε...δεν εκανα ποτε οικογενεια και εχω μια καταθλιψαρα απο δω μεχρι το ταβανι. και κανεις δεν θα καταλαβει ποτε γιατι επελεξα τελικα αυτην την ζωη και δεν με νοιαζει καν να εξηγω γιατι ειμαι τοσο αποτυχημενη!
    ειμαι νεα ακομα, 35, με χαπια για να κοιμαμαι και να ξυπναω και δεν θυμαμαι με ποσους αντρες εχω πάει...αλλα ποτε δεν με αγαπησαν.
    το θηριο το εχω ξανασυναντησει μεσα μου.. και δεν το ρισκαρω να κανω παιδια πριν σιγουρευτω οτι καποτε θα καταφερω να το ελενξω..
    εσυ εχεις αργησει πολυ να ξυπνησεις το θηρίο και να δειξεις τα δοντια σου! γιατι το καθυστερεις?

    οκ τωρα που το ξανασκεφτομαι, το να γινεις σαν και εμενα δεν ειναι μια καλη συμβουλη και εχεις καθε λόγο να μην την ακολουθησεις..ισως δουλεψει καλύτερα σαν παραδειγμα προς αποφυγην.
    απο τα 18 μου και για 8 χρονια εκανα ψυχαναλυση και πιστευω οτι πρεπει και εσυ να μιλήσεις με καποιον ειδικο.
    με τοσα καρούμπαλλα στο κεφαλι πως να βγαλεις σωστη σκεψη. μακαρι ολα να πάνε καλυτερα για σενα κοριτσι μου!

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Το πρόβλημα είναι να παραδεχτείς το πρόβλημα
    By καθρεπτης in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 51
    Last Post: 18-01-2015, 00:11
  2. πρόβλημα με πμ
    By skata in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 10
    Last Post: 31-12-2013, 23:38
  3. Οικογενειακό πρόβλημα
    By chard in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 26-12-2013, 01:46
  4. οικογενειακο!
    By thanos01 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 25-12-2012, 20:57
  5. Ψυχωσική συνδρομή και οικογενειακό περιβάλλον ασθενούς
    By aggelinaps in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 22-07-2012, 23:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •