υπερβολικα αυστιροι γονεις..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    6

    υπερβολικα αυστιροι γονεις..

    γεια σας ειμαι 16 χρονων και δεν ξερω τι να κανω με τους γονεις μου.. δεν με αφηνουν να βγω ουτε μια βολτα για πρωι και απογευμα εννοω γιατι για βραδυ ουτε που το σκεφτομαι.. δεν με αφηνουν να παω ουτε μια εκδρομη με την ταξη μου.. θελουν να μαι σχολειο σπιτι σχολειο.. με αναγκαζουν να κανω ολες τις δουλειες στο σπιτι να μαγειρευω και να προσεχω την μικροτερη μου αδερφη.. και οταν παω να τους μιλησω για αυτο το θεμα μου λενε οτι εχω παρει πολυ αερα και να το βουλωσω κ οτι αν συνεχισω να τους μιλαω για αυτο το θεμα θα με σαπισουν στο ξυλο τι να κανω? δεν τους αντεχω αλλο..

  2. #2
    Εισαι μοναχοπαιδι? Συνηθως οι γονεις στην ηλικεια εως τα 18 φερονται σαν να μαστε ιδιοκτησια στην προσπαθεια τους να γλιτωσουν το κοριτσι απο σχεση εγκυμοσυνη και πολλους αλλους φοβους. Το γεγονος οτι λεκτικα σε τρομοκρατουν υποπτο.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    τι να σου πω...σε αυτες τις περιπτωσεις 1 ειναι η λύση...φοιτητικη ζωη!.. στρωσου στο διαβασμα και διαλεξε αλλη πολη να σπουδασεις...και μεχρι τοτε εισαι ανηλικη και αυτοι ειναι οι κηδεμονες σου..καλως ή κακως , δεν προκειται να αλλαξουν μυαλα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Και τι μπορει να κανει καποιος για να λυσει το προβλημα σου ? κανε υπομονη μεχρι τα 18 .

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    274
    Quote Originally Posted by justloveme View Post
    γεια σας ειμαι 16 χρονων και δεν ξερω τι να κανω με τους γονεις μου.. δεν με αφηνουν να βγω ουτε μια βολτα για πρωι και απογευμα εννοω γιατι για βραδυ ουτε που το σκεφτομαι.. δεν με αφηνουν να παω ουτε μια εκδρομη με την ταξη μου.. θελουν να μαι σχολειο σπιτι σχολειο.. με αναγκαζουν να κανω ολες τις δουλειες στο σπιτι να μαγειρευω και να προσεχω την μικροτερη μου αδερφη.. και οταν παω να τους μιλησω για αυτο το θεμα μου λενε οτι εχω παρει πολυ αερα και να το βουλωσω κ οτι αν συνεχισω να τους μιλαω για αυτο το θεμα θα με σαπισουν στο ξυλο τι να κανω? δεν τους αντεχω αλλο..
    Έλα εδώ να σου πω εγώ τι θα κάνεις, θα τη κοπανήσεις μία ημέρα από το σχολείο και θα πας σε ένα ψυχιατρικό νοσοκομείο. Και θα πεις στον ψυχίατρο αυτά που γράφεις εδώ και ότι ενώ αγαπάς τη ζωή, έχεις αυτοκτονικές τάσεις και ότι θέλεις να ανεβείς στη ταράτσα του σχολείου και ότι θέλεις να αυτοκτονήσεις. Θα του πεις επίσης πως αν τυχόν τους ειδοποιήσει ότι σε απειλούν ππως θα σε σαπίσουν στο ξύλο. Και αυτοί ξέρουν μετά πως να χειριστούν το θέμα ώστε να έρθεις σε ισορροπία. Δηλαδή μπορεί να φωνάξει κοινωνικό λειτουργό και εκείνος να πει στους γονείς σου ότι μη τυχόν την ακουμπήσετε θα σας κλείσω φυλακή γιατί είστε αναγκασμένοι πλέον να μου τη φέρνετε κάθε εβδομάδα για να ξέρω πως είναι η ζωή της. Το ξέρω πως είναι ακραίο αλλά είναι η μοναδική λύση. Τρομοκρατία στη τρομοκρατία. Και θα βρούνε οι υπηρεσίες τη λύση μετά! Όταν τους πεις πως έχεις αυτοκτονικές τάσεις το χάνουν το παιχνίδι όλοι και είναι αναγκασμένες οι υπηρεσίες να κάνουν το καλύτερο δυνατό για εσένα.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    6
    σας ευχαριστω παιδια με βοηθησατε πολυ...

Similar Threads

  1. Mήπως τα αναλύυουμε όλα υπερβολικά;;;
    By Αναζητηση in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 04-08-2014, 02:47
  2. Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΑΝΑΙΣΘΗΤΟΣ !
    By Gamer85 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 13-06-2014, 19:22
  3. ποιες λεξεις η φρασεις χρησιμοποιειτε υπερβολικα
    By Macgyver in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 5
    Last Post: 11-11-2013, 02:11
  4. ειμαι υπερβολικα ανυσιχος τελικα!
    By αλεξανδρος_77 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-2013, 02:28
  5. ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΒΑΘΙΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 05-11-2012, 18:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •