Έχετε νιώσει ποτέ ότι ώρες ώρες συνωμοτεί το σύμπαν εναντίον σας; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 88
  1. #16
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    Πως συμπεραίνεις ότι έχω τις πιθανότητες υπερ μου όταν είμαι και μεγαλύτερος απο σένα; Λες ότι είμαι σε τρισκαλύτερη μοίρα απο σένα,επειδή δείχνω να είμαι πιο χαλαρός; οχι φίλε μου η αλήθεια είναι ότι πλησιάζοντας 40 χρονών έχω αποκτήσει αυτογνωσία και αναγνωρίζω πλήρως τα λάθη μου.
    Το συμπεραίνω βάσει των λεγομένων σου, δηλαδή οτι 90 % έφταιξες εσύ, όπως ανέφερες πριν, και 10 % σε αστάθμητους παράγοντες και καταστάσεις. Και κυρίως, το τρισκαλύτερη μοίρα το λέω επειδή εσύ μπορείς να το ελέγξεις αυτό σε αντίθεση μ'εμένα που δεν μπορώ να το ελέγξω με τίποτα και τά'χω βάψει μαύρα.

  2. #17
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Το συμπαν δεν ασχολειται με τετοια πραγματα , ειναι ηδη φουλ το προγραμμα του με γεννησεις νεων αστερων , με θανατους παλαιων , νοβα , σουπερνοβα , και δεν συμμαζευεται .
    Αυτό μου κάνει εντύπωση κι εμένα. Οτι κατατάλλα υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα, και το σύμπαν σκυλιάζει να μη βρω κοπέλα με τίποτα. Το πετυχαίνει κι εγώ χάνω.


    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Να κανεις τον λεγομενο ' ιστο της αραχνης ' , δλδ να απλωθεις σε οτι γνωριμιες εχεις , γυρω σου , και οι γνωριμιες φερνουν αλλες γνωριμιες , αν εισαι επικοινωνιακος και εχεις κοινωνικες δεξιοτητες .
    Δυστυχώς δεν έχω γνωριμίες και φίλες γυναίκες και αυτό είναι ενα πάρα πολύ μεγάλο μειονέκτημα εις βάρους μου. Έχω κάνει αυτά που αναφέρεις παραπάνω, όσο μπορούσα με τις όποιες περιορισμένες γνωριμίες έχει ο πολύ περιορισμένος κύκλος φίλων μου, αλλα τζίφος.:(


    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν χρειαζεται να ψαρεψεις κοπελες απ το δρομο , ουτε απο μπαρ , δεν τοχω κανει ποτε , ειμαι ντροπαλος , και ομως ποτε ( σχεδον ) δεν εχω μειινει χωρις κοπελα , πλην της περιοδου καταθλιψης .
    Ακριβώς. Ούτε εμένα είναι ο χαρακτήρας να γνωρίσω κοπέλα έτσι. Και γενικά, αν πάω να μιλήσω σε άγνωστη κοπέλα, αγχώνομαι πολύ. Είμαι λίγο ντροπαλός κι εγώ.


    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εκτος αν εχεις πολυ ψηλα στανταρντς , και δεν τοχεις καταλαβει .
    Δε θα μπορούσα να πω οτι έχω και υψηλά στάνταρντ. Νορμάλ πραγματάκια.


    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Και οποιος περιμενει βοηθεια απο το συμπαν , ας αρχισει να ετοιμαζεται για μεγαλο χαστουκι !!
    Απ'το σύμπαν δεν περιμένω βοήθεια για να βρω κοπέλα. Έχω προσπαθήσει και μόνος. Απλά απαγοητεύομαι οικτρά που μου βάζει φρένο ώστε να μη βρω.
    Last edited by deleted-member17-03-2016; 17-09-2015 at 09:10.

  3. #18
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    απλα ειναι ετσι ο ερωτας που οσο πονταρεις σε αυτον κ στηριζεσαι πανω του αυτος τοσο σε πουλαει χειροτερα κ σε εκθετει αρα αν το συνεχισεις ετσι


    δε θα σταματας να βλεπεις πανω σου λαθη κ ελατωματα που τελικα μπορει κ να μην εχεις η να μη θες να ξερεις οτι εχεις το προβλημα σου ειναι οτι στηριζεσαι πανω του κ αυτος για αυτο το λογο σου τραβαει το χαλι κατω απο τα ποδια σου.
    Γνωρίζω τα λάθη, ελατώματα, και περιορισμούς μου. Έχω αυτογνωσία γενικά. Άλλα τα αποτελέσματά αυτά με αδικούν πάρα πολύ.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Το οτι εχεις περιορισμενο κυκλο , ειναι μεγαλο μειονεκτημα , αλλα μπορεις να τον μεγαλωσεις , αν εχεις επικοινωνιακες δεξιοτητες , ετσι γινονται οι γνωριμιες , η τουλαχιστον , ετσι τις τις εχω κανειεγω , μεσω αλων , αλλα και απο το φορουμ εχω κανει γνωριμιες , αλλα ειμαι επικοινωνιακος .

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Σύμπαν με ακους? Μην γ@μιεσ@,
    συνωμότησε και λίγο σε παρακαλω...!!
    :p

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by rea View Post
    Σύμπαν με ακους? Μην γ@μιεσ@,
    συνωμότησε και λίγο σε παρακαλω...!!
    :p

    Ναι , τσαντισε το , και θα δεις τι ' μπουμπουκι ' θα σου στειλει !!

  7. #22
    Quote Originally Posted by rea View Post
    Σύμπαν με ακους? Μην γ@μιεσ@,
    συνωμότησε και λίγο σε παρακαλω...!!
    :p
    Αν πρόκειται για αστείο, εγώ δε γελάω.

  8. #23
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Το οτι εχεις περιορισμενο κυκλο , ειναι μεγαλο μειονεκτημα , αλλα μπορεις να τον μεγαλωσεις , αν εχεις επικοινωνιακες δεξιοτητες , ετσι γινονται οι γνωριμιες , η τουλαχιστον , ετσι τις τις εχω κανειεγω , μεσω αλων , αλλα και απο το φορουμ εχω κανει γνωριμιες , αλλα ειμαι επικοινωνιακος .
    Κι εγώ, μέσω κοινών φίλων είχα κάνει τις γνωριμίες μου. Με τον επικοινωνιακό τομέα ευτυχώς είμαι εντάξει. Πολύ σημαντικό ρόλο στη συνομιλία που θα κάνω θα παίξει το feedback που θα λάβω.

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Αν πρόκειται για αστείο, εγώ δε γελάω.
    εντελως για αστειο...αλλα δεν βοηθησε και πολυ!!

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ναι , τσαντισε το , και θα δεις τι ' μπουμπουκι ' θα σου στειλει !!
    ωχ! οοοοχιιιιι συμπαν!!...πλακιτσα καναμε...

  11. #26
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Κι εγώ, μέσω κοινών φίλων είχα κάνει τις γνωριμίες μου. Με τον επικοινωνιακό τομέα ευτυχώς είμαι εντάξει. Πολύ σημαντικό ρόλο στη συνομιλία που θα κάνω θα παίξει το feedback που θα λάβω.
    αμα το έχεις στον επικοινωνιακό τομέα θα τα καταφέρεις.προσωπικά δεν το έχω καθόλου και γιαυτό ακόμη και σε περιπτώσεις (εκτός internet) που μου δόθηκε η ευκαιρία πάνω απο 1 φορά να κάνω κίνηση,τα σκάτωσα
    Σε ιντερνετ φάση όλα αυτά τα χρόνια και κυρίως παλιότερα μέσω του τότε mirc κατάφερα να βγω 1 και μοναδικό ραντεβού με κάποιες κοπέλες,όπου εκεί φαινόταν η ανέπαρκειά μου στον επικοινωνιακό τομέα και έτσι ποτέ δεν υπήρξε 2ο...
    Quote Originally Posted by rea View Post
    Σύμπαν με ακους? Μην γ@μιεσ@,
    συνωμότησε και λίγο σε παρακαλω...!!
    :p
    Συμφωνώ..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    ....

    Τα αίτια λοιπόν που αναφέρω παραπάνω είναι τα εξής: Κάθε φορά που γνωρίζω μια κοπέλα, κάτι στραβό (σαν εξωτερικός παράγοντας να το πω κι έτσι) συμβαίνει και ανατρέπεται όλη η κατάσταση. Όταν λέω ανατρέπεται η κατάσταση, εννοώ ότι κάθε κοπέλα που γνωρίζω τυχαίνει να έχει ήδη αγόρι, φεύγει απ'την πόλη για πάντα, φεύγει στο εξωτερικό, δε θα την ξαναδώ, και γενικώς πολλά άλλα πράγματα που δεν περνάνε καν απ'το χέρι μου. Δηλαδή, συνωμοτεί το σύμπαν εναντίον μου για να μη βρω κοπέλα και το πετυχαίνει. Πραγματικά με ξεπερνάει. Στο 90% των περιπτώσεων έτσι γίνεται. Δεν είμαι τίποτα προκατειλημμένος ούτε τα επινοώ αυτά. Δεν έχω λόγο άλλωστε. Δυστυχώς συμβαίνει αυτό που λέω σε σημείο να έχει φτάσει στο απροχώρητο όσο παράξενο και να φαίνεται. Τόσες φορές μου έχει συμβεί άλλωστε. Το λέω γιατί έχω γνωρίσει άφθονες γυναίκες. Όλο αυτό μου έχει δημιουργήσει τραύματα.

    Βέβαια, για να είμαι ειλικρινής και για να μην κρύβομαι πίσω απ'το δάκτυλό μου, υπάρχει και ένα 10 % των περιπτώσεων που έχω φάει απόρριψη επειδή δεν άρεσα σ'αυτές. Να λέμε και του στραβού το δίκιο. Εν πάση περιπτώσει, αυτό γίνεται εδώ και 11 χρόνια, την εποχή που ξεκίνησα να το ψάχνω. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ μαμούχαλος ούτε μου λείπει τίποτα (χέρια, πόδια, μάτια, μυαλό, κλπ.) και παρολαυτά έχω διαβατήριο απ'το Μπακουριστάν!:rolleyes: Δεν το αξίζω αυτό το πράγμα. Μ'έχει πάρει υπερβολικά πάρα πολύ απο κάτω όλη αυτή η ιστορία και έχω απελπιστεί σε κολοσσιαίο βαθμό! Τι να κάνω! Είναι μια πραγματική αδιέξοδος για μένα. Δεν έχει ξαναγίνει τέτοιο πράγμα. Έχει τύχει σε κάποιον απο σας κάτι παρόμοιο;
    Ευχαριστώ πολύ για την ανάγνωση.
    οχι, δεν το πιστευω με τπτ για μενα, αλλα και για κανεναν αλλον.
    στην ατυχια βεβαιως πιστευω, (στις συνομωσιες του συμπαντος με τπτ επισης), αλλα οσον αφορα ασθενειες απο το πουθενα, θανατους αγαπημενων η το να γεννηθεις στην αφρικη. μεχρι εκει.
    στα προσωπικα ενος υγιους ατομου, δεν μπορει κανεις να με πεισει οτι παιζει συνομωσια η ατυχια. αλλα πραγματα παιζουν.

    αν θελεις να το συζητησουμε σοβαρα, πρεπει να μιλησουμε με αριθμους.
    παρεθεσε συγκεκριμενες περιπτωσεις αριθμητικα.
    πχ, γνωρισα 100 γυναικες, απο αυτες οι 70 εφευγαν στο εξωτερικο, οι 20 πεθαναν (χτυπα ξυλο) κλπ. (το να ειχαν αγορι, δεν μετραει σαν συνομωσια του συμπαντος αλλα σαν δικη τους επιλογη, σορι κιολας... αν ηθελαν εσενα, θα το αφηναν το αγορι).
    δεν ειναι το πιο ευκολο πραγμα να βρεις μια ταιριαστη σχεση, ωστε να την συναντησεις στο 1ο, 2ο, 3ο ατομο που γνωριζεις.
    αν μιλαμε για 5 γυναικες, δεν αποτελει στατιστικο δειγμα για συμπερασματα.

  13. #28
    Quote Originally Posted by rea View Post
    χαχαχα... μηπως το συμπαν σου λεει να δοκιμασεις να πλησιασεις περισσοτερες γυναικες και να βγαλεις την ταμπέλα του γκαντεμη, γιατι οι λέξεις εχουν δυναμεις και το συμπαν ψαρωνει με κατι τετοια ;)
    Έχω ένα γνωστό (απ αυτούς τους περιπτωσάρες που μίλησα σε άλλη ανάρτηση μου) που έχει πλησιάσει μέχρι σήμερα, χωρίς πλάκα, σας το λέω με ειλικρίνεια - υπεύθυνα, ουσιαστικά μετρημένες, 10,000 γυναικες, τα τελευταία 7-8 χρόνια (ζουμε σε μεγαλη πόλη που εχει και τουρισμό). Στις καλύτερες των περιπτώσεων η γνωριμία/σχέση μαζί τους κράτησε μια βδομάδα. Και στη συντριπτική πλειοψηφία όλες του λένε, έχω φίλο, έχω σχέση, χωρισα πρόσφατα και δεν μπορώ, είμαι παντρεμενη κλπ συναφή.
    Ο άνθρωπος αυτός επαναλαμβάνει μηχανικά τον ίδιο ακριβώς τρόπο προσέγγισης κάθε φορά.

    Άρα ζήτημα δεν ειναι το πόσες γυναίκες θα πλησιάσει καποιος αλλά το ΠΩΣ. Νοειται πλησιαζω αυτες που μ' αρεσουν. Μπορω βεβαια να πλησιαζω κι αυτες που δεν μ αρεσουν με σκοπο τον πειραματισμό. Το ΠΩΣ είναι μεσα απο τον πειραματισμό και τα λάθη αποτελεσμα των οποιων ειναι η αυτοβελτίωση. Το ΠΩΣ ειναι και ζητημα συμβουλών απ αυτους που κατεχουν στον τομεα, βλεποντας πως πλησιάζουν και σχετίζονται αλλοι, ακομα και μεσα από αρθρα, βιβλια, νετ κλπ περι σχεσεων. Όλα αυτα μαζι φερνουν την αυτοβελτίωση.
    Βεβαια, αμα ειναι να γινει κατι, υπαρχει δλδ η ελξη, το αμοιβαιο αισθημα, το κλικ που λένε, η εμπειρία ή η πλήρης απειρία δεν θα παίξουν κανένα ρόλο.

    Αμα εχω την ωραια εμφανιση και τη δουλεια μου, και δεν βρισκω γκομενα, το πρόβλημα ειναι είτε στο χαρακτηρα ειτε στα λάθος άτομα που πλησιαζω. Ειναι και λιγάκι θεμα IQ να κερδίζει κανεις ανθρωπους.
    γιάννης

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Τα αίτια λοιπόν που αναφέρω παραπάνω είναι τα εξής: Κάθε φορά που γνωρίζω μια κοπέλα, κάτι στραβό (σαν εξωτερικός παράγοντας να το πω κι έτσι) συμβαίνει και ανατρέπεται όλη η κατάσταση. Όταν λέω ανατρέπεται η κατάσταση, εννοώ ότι κάθε κοπέλα που γνωρίζω τυχαίνει να έχει ήδη αγόρι, φεύγει απ'την πόλη για πάντα, φεύγει στο εξωτερικό, δε θα την ξαναδώ, και γενικώς πολλά άλλα πράγματα που δεν περνάνε καν απ'το χέρι μου. Δηλαδή, συνωμοτεί το σύμπαν εναντίον μου για να μη βρω κοπέλα και το πετυχαίνει. Πραγματικά με ξεπερνάει.
    Στο γράφω για να γελάσεις: απ'όοοοολους τους άντρες που περάσανε από τη ζωή μου, για 2 έχασα τα μυαλά μου (στην κυριολεξία κ το αξίζανε κιόλας!). 1 πριν 10 χρόνια κ 1 τώρα πρόσφατα. Κ στις 2 περιπτώσεις το όλο σκηνικό δεν ξεκίνησε σαν σχέση (ποτέ δεν ξεκινάω κάτι έτσι), έτσι κατέληξε.Ήταν όμως από την αρχή με υποχρεωτική ημερομηνία λήξης σε μερικούς μήνες, γιατί κ οι 2 θα φεύγανε μόνιμα εξωτερικό. Γνωριστήκαμε κ στις 2 περιπτώσεις τέλη Φλεβάρη, χωρίσαμε Οκτώβρη στην 1η περίπτωση κ τέλη Αυγούστου στη 2η, όπου με είχε παρακαλέσει να ανέβω κ εγώ στη χώρα εγκατάστασης για 1 αρχικό διάστημα, εγώ ανέβηκα, οπότε ο αποχωρισμός έγινε στο αεροδρόμιο.....

    Δεν πιστεύω σε θεωρίες συνωμοσίας, τραγική ειρωνεία το λες πάντως σίγουρα.....

  15. #30
    wjsrp, Απλά φίλε θεματοθέτη δεν εισαι στο χαρακτηρα και λιγακι αλητάκι, δεν ξερεις να παριστάνεις τον νταή, ουτε είσαι του χαβαλέ, και δεν της κανεις σεξ συντομα μετα τη γνωριμία. Ετσι, χάνεις το παιχνίδι εξαρχής. Αυτοί ειναι οι κανόνες!
    γιάννης

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έχω να κοιμηθώ 48 ώρες !
    By mikepatton in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 18-01-2015, 10:40
  2. έχετε νιώσει ποτέ ευτυχισμένος/η?
    By mariafil in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 18-11-2013, 01:20
  3. νοιώθω τόσο μόνη ώρες ώρες..
    By sweet dreams in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 06-06-2012, 15:16
  4. δεν ξέρω τι με πιάνει ώρες ώρες
    By empar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 74
    Last Post: 25-08-2011, 20:54
  5. Ωρες στο φορουμ
    By Arsi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 06-09-2008, 16:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •