Έχετε νιώσει ποτέ ότι ώρες ώρες συνωμοτεί το σύμπαν εναντίον σας; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 88
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    wjsrp, Απλά φίλε θεματοθέτη δεν εισαι στο χαρακτηρα και λιγακι αλητάκι, δεν ξερεις να παριστάνεις τον νταή, ουτε είσαι του χαβαλέ, και δεν της κανεις σεξ συντομα μετα τη γνωριμία. Ετσι, χάνεις το παιχνίδι εξαρχής. Αυτοί ειναι οι κανόνες!

    Γιαννη , καλημερα , θα πρεπει να διαφωνησω με το αλητακι και νταης , ουτε ειμαι ' γρηγορα σεξ ' , ειμαι το αντιθετο του αλητακι , σαφως καλο παιδι δειχνω , και ομως δεν εχω παραπονο απο τις ' επιτυχιες ' ας μου επιτραπει η εκφραση , στο αλλο φυλο , αλλα εχω εμπιστοσυνη στον εαυτο μου .

  2. #32
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Γιαννη , καλημερα , θα πρεπει να διαφωνησω με το αλητακι και νταης , ουτε ειμαι ' γρηγορα σεξ ' , ειμαι το αντιθετο του αλητακι , σαφως καλο παιδι δειχνω , και ομως δεν εχω παραπονο απο τις ' επιτυχιες ' ας μου επιτραπει η εκφραση , στο αλλο φυλο , αλλα εχω εμπιστοσυνη στον εαυτο μου .
    Ουπς Μακ, στον wjsrp απευθυνόμουν, σόρρυ για την ταλαιπωρία...
    Αλλά γενικεύοντας, αυτα που ειδα με οδηγουν βασιμα σ' αυτο το συμπερασμα. Τα καλά παιδια έχουν πέραση μόνο άμα κάποια αποτυχει και βιώσει ζημιά.
    γιάννης

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Ουπς Μακ, στον wjsrp απευθυνόμουν, σόρρυ για την ταλαιπωρία...
    Αλλά γενικεύοντας, αυτα που ειδα με οδηγουν βασιμα σ' αυτο το συμπερασμα. Τα καλά παιδια έχουν πέραση μόνο άμα κάποια αποτυχει και βιώσει ζημιά.
    Eνταξει Γιαννη !!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Αν κανει γρηγορα σεξ θα φαει την πιο γρηγορη χυλοπιτα εκτος και αν βρει μια κοπελα που ειναι γενικα του γρηγορου σε ολα τι ενοω....γρηγορη σε γνωριμκεσ σχεσεισ σεξ και ξανα απο την αρχη δεν νομιζω να ψαχνει κατι τετοιο απο τα λεγομενα του.....

  5. #35
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οχι, δεν το πιστευω με τπτ για μενα, αλλα και για κανεναν αλλον.
    στην ατυχια βεβαιως πιστευω, (στις συνομωσιες του συμπαντος με τπτ επισης), αλλα οσον αφορα ασθενειες απο το πουθενα, θανατους αγαπημενων η το να γεννηθεις στην αφρικη. μεχρι εκει.
    στα προσωπικα ενος υγιους ατομου, δεν μπορει κανεις να με πεισει οτι παιζει συνομωσια η ατυχια. αλλα πραγματα παιζουν.
    Είτε το πιστεύεις, είτε όχι, έτσι είναι. Δεν έχω κανένα απολύτως λόγο να χαραμίζω το χρόνο μου γράφοντας ψέματα online, ούτε λέω οτι θέλω. Θες να το πούμε ατυχία αυτό; Να το πούμε ατυχία. Κατα συρροή ατυχία αν θέλεις καλύτερα.

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν θελεις να το συζητησουμε σοβαρα,
    Μοιάζω σαν να κάνω πλάκα; Μόνο σοβαρά τείνω να συζητώ.

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αν μιλαμε για 5 γυναικες, δεν αποτελει στατιστικο δειγμα για συμπερασματα.
    Αν ήτανε για 5 μόνο γυναίκες, δε θά'νοιγα καν το thread.

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πρεπει να μιλησουμε με αριθμους.
    παρεθεσε συγκεκριμενες περιπτωσεις αριθμητικα.
    Είναι 31 όλες μαζί (συμπεριλαμβανόμενου και τις απορρήψεις που έχω φάει κι εγώ) απ'το 2004 ως σήμερα. Δεν έχει απόλυτη σημασία ο αρθιμός περιπτώσεων, αλλα Η ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ να βρω κοπέλα. Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις τώρα. Όταν έχω λοιπόν ΚΑΤΑ ΣΥΡΡΟΗ ΑΠΟΤΥΧΙΕΣ (και χωρίς επιτυχίες) απο εξωτερικούς παράγοντες που ανέφερα παραπάνω (χωρίς να φταίω εγώ και να έχω φάει απόρριψη), ε, αυτό με φέρνει αναπόφευκτα σε σκέψεις. Τι να κάνω. Δεν έχω κιόλας και κύκλο γνωριμιών. Άλλο απο'κεί!


    Και όχι, δε δέχομαι οτι φταίω αποκλειστικά εγώ. Μη βγάζεις γρήγορα συμπεράσματα. Και στην τελική, αν δεν ξέρεις, μη μιλάς.


    Να πω και μια απ'τις περιπτώσεις.

    Γνωρίζω μια κοπέλα, την Θ. απο την σχολή μου (η δεύτερη και τελευταία που ερωτεύτηκα) πριν καμια δεκαετία. Μου άρεσε πάρα πολύ απ'την αρχή που συστηθήκαμε. Και μήνες πριν την γνωρίσω μου άρεσε, άλλα νορμάλ πράματα. Απλά η διαφορά ήταν όταν επιτέλους συστήθηκα μαζί της, μου άρεσε πολύ παραπάνω λόγω του απρόσμενα πολύ ωραίου τρόπου που μου μίλησε (δε θυμάμαι πριν να μου μίλαγε κοπέλα τόσο ωραία, έπαθα την πλάκα της ζωής μου), ότι ήταν (και φάνηκε στην πορεία) καλή κοπέλα, βάλε ότι είχα και κακές εμπειρίες με κοπέλες στο παρελθόν, κλπ. Τέλος πάντων, εντυπωσιάστηκα πάρα πολύ μ'αυτήν, άλλα και μετέπειτα που μιλούσαμε άρχισα σταδιακά να δαγκώνω τη λαμαρίνα. Μην τα πολυλογώ, εκεί που νόμιζα είχα ελπίδα και ιστορίες, ένα μήνα περίπου μετά απο τότε που γνωριστήκαμε, μαθαίνω ότι έχει αγόρι, και όπως καταλαβαίνεις, μου κόπηκαν τα πόδια!:( Δεν ξαναερωτεύτηκα μετά απ'αυτό.

    Να σημειώσω ότι η συγκεκριμένη δεν είναι η πρώτη περίπτωση γνωριμία με κοπέλα. Είχαν προηγηθεί και άλλες και πιο πριν απ'αυτήν, με τη διαφορά ότι δεν δάγκωσα τη λαμαρίνα μαζί τους. Απλά, ανατράπηκε και με τις άλλες με τον ίδιο τρόπο πάνα κάτω. Εννοείται ότι δεν έμεινε εκεί η κατάσταση και ότι μέχρι σήμερα την έχω πατήσει με τον ίδιο τρόπο.

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το να ειχαν αγορι, δεν μετραει σαν συνομωσια του συμπαντος αλλα σαν δικη τους επιλογη
    Εννοείται οτι είναι δική τους επιλογή. Το οτι έτυχε να γνωρίσω αυτές που έχουν αγόρι (χωρίς φυσικά να το ξέρω) τις περισσότερες φορές αντί για ελεύθερες, είναι κάπως.

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σορι κιολας... αν ηθελαν εσενα, θα το αφηναν το αγορι.
    Όχι απαραίτητα.

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ειναι το πιο ευκολο πραγμα να βρεις μια ταιριαστη σχεση, ωστε να την συναντησεις στο 1ο, 2ο, 3ο ατομο που γνωριζεις.
    Ποτέ δεν ξέρεις.
    Last edited by deleted-member17-03-2016; 19-09-2015 at 21:17.

  6. #36
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    wjsrp, Απλά φίλε θεματοθέτη δεν εισαι στο χαρακτηρα και λιγακι αλητάκι, δεν ξερεις να παριστάνεις τον νταή, ουτε είσαι του χαβαλέ, και δεν της κανεις σεξ συντομα μετα τη γνωριμία. Ετσι, χάνεις το παιχνίδι εξαρχής. Αυτοί ειναι οι κανόνες!
    Δεν είναι έτσι ο χαρακτήρας μου ούτε με εκπροσωπούν όλα αυτά τα παραπάνω. Δε μπορεί όλες να τα θέλουν αυτά.
    Last edited by deleted-member17-03-2016; 18-09-2015 at 17:13.

  7. #37
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    44
    Σίγουρα δεν θέλουν όλες οι κοπέλες όλα αυτά. Πάντως, wjsrp, αυτό που διαπιστώνω κι εγώ με μεγάλη μου λύπη, κι όντας στην ίδια ηλικία με σένα, είναι ότι οι σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων έχουν γίνει πάρα πολύ δύσκολες. Πιστεύω ότι κάπου χάθηκε η μπάλα στις δύο τελευταίες γενιές, χωρίς να ρίχνω ευθύνες σε κανένα από τα δύο φύλα. Πάντως, από αυτά που βλέπω γύρω μου, είναι ότι υπάρχουν πάρα πολλές γυναίκες μόνες, που παραπονιούνται ότι δεν τις πλησιάζουν οι άντρες, όπως αντίστοιχα κι άντρες που λένε ότι δεν αντέχουν άλλη απόρριψη από τις γυναίκες. Το μόνο που σε συμβουλεύω είναι να διευρύνεις τον κύκλο σου (γράψου σε δραστηριότητες π.χ. του δήμου, ξεκίνα γυμναστήριο κ.τ.λ.) και σταδιακά δημιούργησε καινούριες φιλίες (και με αγόρια και με κορίτσια). Δεν βρίσκω κάποια άλλη λύση να σου προτείνω. Συν Αθηνά και χείρα κίνει...

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Athens
    Posts
    11
    εχω νιωσει πολλες φορες αυτην την αλληλουχια ασχημων συμβαντων να το πω,και ειναι οντως ασχημο συναισθημα...κατα την αποψη μου εχεις μια σειρα απο ατυχη συμβαντα οσο αφορα τον ερωτικο τομεα αλλα οι παραγοντες αυτοι που συμβαλλουν σε αυτην την ατυχη συγκυρια ειναι πολυδιαστατοι και δεν μπορουμε να πουμε με σιγουρια τι φταιει...μπορει π.χ να βγαζεις μια σοβαροτητα παραπανω απο οτι πρεπει η ο τροπος προσεγγισης να μην φερνει τα προσδωκομενα αποτελεσματα παραδειγματα φερνω δεν σε γνωριζω για να σου πω με σιγουρια....παντως ο κοσμος τα τελευταια χρονια ειναι απομονωμενος σχετικα και λογω των οικονομκων συγκυριων πιο "κουμπωμενος"...προσωπικα δεν ειχα ποτε καποιο θεμα με τα αγορια αλλα τα τελευταια χρονια αρχισα να κολλαω και το φλερτ ειναι ανυπαρκτο και αρχιζω να ανησυχω χαχα ....θα ελεγα σαν συμβουλη να το παρεις λιγο πιο χαλαρα και να εισαι ανοικτος και ας πεις που χαζα που λεει ο λογος,οι αντρες με χιουμορ αρεσουν σε εμας προσωπικα το θεωρω πολυ σημαντικο κομματι ....

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by féerie View Post
    Σίγουρα δεν θέλουν όλες οι κοπέλες όλα αυτά. Πάντως, wjsrp, αυτό που διαπιστώνω κι εγώ με μεγάλη μου λύπη, κι όντας στην ίδια ηλικία με σένα, είναι ότι οι σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων έχουν γίνει πάρα πολύ δύσκολες. Πιστεύω ότι κάπου χάθηκε η μπάλα στις δύο τελευταίες γενιές, χωρίς να ρίχνω ευθύνες σε κανένα από τα δύο φύλα. Πάντως, από αυτά που βλέπω γύρω μου, είναι ότι υπάρχουν πάρα πολλές γυναίκες μόνες, που παραπονιούνται ότι δεν τις πλησιάζουν οι άντρες, όπως αντίστοιχα κι άντρες που λένε ότι δεν αντέχουν άλλη απόρριψη από τις γυναίκες. Το μόνο που σε συμβουλεύω είναι να διευρύνεις τον κύκλο σου (γράψου σε δραστηριότητες π.χ. του δήμου, ξεκίνα γυμναστήριο κ.τ.λ.) και σταδιακά δημιούργησε καινούριες φιλίες (και με αγόρια και με κορίτσια). Δεν βρίσκω κάποια άλλη λύση να σου προτείνω. Συν Αθηνά και χείρα κίνει...
    feerie , πολυ σωστη η διαπιστωση σου . Βλεπω ολα αυτα που γραφεις , αυτα αρχισαν τα τελευταια 15 -18 χρονια . Πριν ηταν πολυ καλυτερα , και καταλαβαινω οτι εισαι πολυ εξυπνος-η , και ωριμος-η . Εμεις οι αντρες οντως δεν πλησιαζουμε κοπελες ( σε μικροτερη ηλικια απ την δικη μου ) , και οι γυναικες , οχι της γενιας μου , μικροτερες , εχουν πολλες απαιτησεις . Θελουν ολες τον καλυτερο , ποσοι καλοι να υπαρχουν ? υπαρχουν αλλα λιγοι .
    Last edited by Macgyver; 19-09-2015 at 01:22.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Δεν είναι έτσι ο χαρακτήρας μου ούτε με εκπροσωπούν όλα αυτά τα παραπάνω. Δε μπορεί όλες να τα θέλουν αυτά.


    Συμφωνω μαζι σου ,, θελουν , αυτοπεποιθηση , αυτο ειναι το Νο1 , σιγουρια , ειτε οικονομικη , ειτε συναισθηματικη , τρυφεροτητα , να μην κοιτας αριστερα - δεξια , αλλα να μην εισαι και δεδομενος , να εμπνεεις σεβασμο , αυτο προερχεται απο την σιγουρια που εχεις για τον εαυτο σου , τα χρηματα σιγουρα παιζουν και θα παιζουν παντα ρολο , τι αλλο ........ να εισαι χαρουμενος , καμμια δεν θελει ενανν μουρτζουφλη , να σε θαυμαζουν γιατον οποιοδηποτε λογο , δλδ να σε παραδεχονται , ευγενεια , la noblesse oblige που λενε και οι Γαλλοι , να εισαι δραστηριος σε καπιιοιν τομεα , επικοινωνιακος , το ξεχασα , πολυ σημαντικο , κοινωνικος ναι , ως ενα βαθμο , οχι τσιγγουνης , οχι ζηλειες , παλι εδω μπαινει η αυτοπεποιθηση , ναχεις ενδιαφροντα , η εμφανιση παιζει ρολο , ενα 20% εως 40% αναλογως το ατομο , πιο πολυ ρολο παιζει η αρρενοπωτητα , δεν μουρχεται κατι αλλο !!!!
    Last edited by Macgyver; 19-09-2015 at 04:11.

  11. #41
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    44
    Macgyver, αν κάποιος θέλει τον καλύτερο, ας ψάξει να τον βρει, κι αν τα καταφέρει, μπράβο του! Το ζήτημα είναι ότι, έτσι όπως έχουν γίνει οι σχέσεις σήμερα, δεν υπάρχουν πολλές επιλογές κι ο κόσμος αναγκάζεται να συμβιβάζεται, πράγμα που για μένα είναι ό,τι χειρότερο, γιατί, μετά, όλο αυτό θα βγει στην επιφάνεια και θα' ναι ήδη πολύ αργά. Γι' αυτό, γύρω μας υπάρχουν "χλιαρές σχέσεις". Σπανίως να ακούσω για τρελούς έρωτες, καψούρες, κυνήγι μεγάλο κ.τ.λ.
    Τον κατανοώ απόλυτα τον wjsrp, την ίδια δυσκολία βιώνω κι εγώ με τους άντρες. Και σε συζητήσεις με άλλες γυναίκες τα ίδια ακούω. Δεν πιστεύω ότι είναι το πρόβλημα στις ιδιαίτερες απαιτήσεις, νορμάλ πράγματα ακούω. Το πρόβλημα θεωρώ ότι είναι στην επικοινωνία μεταξύ των δύο φύλων. Κάπου έχει χαθεί η μπάλα.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Α ,feerie γυναικα εισαι !!! δεν ηξερα !! σωστο το συμπερασμα σου , δεδομενου οτι εισαι 31 , αλλη γενια απο εμενα , το βλεπω κι εγω στις ηλικιες αυτες σαν την δικη σου , εχει χαθει η επικοινωνια , δεν ξερω γιατι , δεν επιμενω οτι οι γυναικες θελουν τον καλυτερο , για να το λες , αλλα να σου πω τι παρατηρω ? βλεπω πολλες γυναικες 35 -40 , μονες που ψαχνονται , γιατι δεν φροντισαν για καποιο λογο να παντρευτουν νωριτερα , και τωρα εχουν κατεβασει πολυ τα στανταρντς τους , αλλα ειναι λιγακι αργα , και αναγκαστικα συμβιβαζονται .
    Καταλαβαινω οτι εισαι ονλαιν αφου η κουκιδα διπλα στονομα σου εχει χρωμα .

    Επισης βλεπω οτι οι σχεσεις διαλυονται και φτιαχνονται πλεον με γρηγορο ρυθμο , σε σχεση με την γενια μου . Ολα γρηγορα δλδ , αφου εναρμονιζονται με τους φρενηρεις ρυθμους της εποχης μας .

  13. #43
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    44
    Και αυτό και το γεγονός ότι οι περισσότεροι/ες είναι απορροφημένοι/ες με τις δουλειές, σπουδές και γενικά ό,τι σχετίζεται με τον εργασιακό βίο, παραμελώντας τα προσωπικά.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by féerie View Post
    Και αυτό και το γεγονός ότι οι περισσότεροι/ες είναι απορροφημένοι/ες με τις δουλειές, σπουδές και γενικά ό,τι σχετίζεται με τον εργασιακό βίο, παραμελώντας τα προσωπικά.

    Θαλεγα οτι εκει εντοπιζω μια απ τις σοβαροτερες αιτιες στην κριση στις διαπροσωπικες σχεσεις . Η γενια σας ,εχει γινει ρομποτακια , δουλευω-δουλευω-δουλευω-αγοραζω-δουλευω ( δεν εβαλα τυχαια 3 φορες το δουλευω ) , σε αντιθεσημε την δικη μου , που ηταν δουλευω-διασκεδαζω-αγοραζω -δουλευω -διασκεδαζω , δεν εχω επιλεξει τυχαια την σειρα .

  15. #45
    Quote Originally Posted by féerie View Post
    Σίγουρα δεν θέλουν όλες οι κοπέλες όλα αυτά. Πάντως, wjsrp, αυτό που διαπιστώνω κι εγώ με μεγάλη μου λύπη, κι όντας στην ίδια ηλικία με σένα, είναι ότι οι σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων έχουν γίνει πάρα πολύ δύσκολες. Πιστεύω ότι κάπου χάθηκε η μπάλα στις δύο τελευταίες γενιές, χωρίς να ρίχνω ευθύνες σε κανένα από τα δύο φύλα.
    Καλησπέρα féerie. Δυστυτχώς έτσι είναι τα πράγματα όπως τα λες και το τελικό αποτέλεσμα επιβαρύνει εμένα.

    Quote Originally Posted by féerie View Post
    Πάντως, από αυτά που βλέπω γύρω μου, είναι ότι υπάρχουν πάρα πολλές γυναίκες μόνες, που παραπονιούνται ότι δεν τις πλησιάζουν οι άντρες,
    Αυτό είναι μια πάρα πολύ μεγάλη κουβέντα και χρειάζεται συζήτηση. Έχω να πω πολλά απο προσωπικές εμπειρίες.

    Quote Originally Posted by féerie View Post
    όπως αντίστοιχα κι άντρες που λένε ότι δεν αντέχουν άλλη απόρριψη από τις γυναίκες.
    Πάρα πολύ σωστά. Σ'αυτή τη φάση βρίσκομαι κι εγώ και συνδέεται με τον παραπάνω λόγο.

    Quote Originally Posted by féerie View Post
    Το μόνο που σε συμβουλεύω είναι να διευρύνεις τον κύκλο σου (γράψου σε δραστηριότητες π.χ. του δήμου, ξεκίνα γυμναστήριο κ.τ.λ.) και σταδιακά δημιούργησε καινούριες φιλίες (και με αγόρια και με κορίτσια). Δεν βρίσκω κάποια άλλη λύση να σου προτείνω. Συν Αθηνά και χείρα κίνει...
    Θα κάνω εγγραφή σε γυμναστήριο μες την εβδομάδα έτσι κι αλλιώς, οπότε όλα κομπλέ.

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έχω να κοιμηθώ 48 ώρες !
    By mikepatton in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 18-01-2015, 10:40
  2. έχετε νιώσει ποτέ ευτυχισμένος/η?
    By mariafil in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 18-11-2013, 01:20
  3. νοιώθω τόσο μόνη ώρες ώρες..
    By sweet dreams in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 06-06-2012, 15:16
  4. δεν ξέρω τι με πιάνει ώρες ώρες
    By empar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 74
    Last Post: 25-08-2011, 20:54
  5. Ωρες στο φορουμ
    By Arsi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 06-09-2008, 16:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •