Έχετε νιώσει ποτέ ότι ώρες ώρες συνωμοτεί το σύμπαν εναντίον σας; - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 88 of 88
  1. #76
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    βρισκω πολλες ομοιοτητες και εγω πολεμαω μια ζωη τον κακο εαυτο μου πολλες φοβιες ανασφαλειες και αγχοι που θεωρω οτι βιωνω στο δεκαπλασιο του επιτρεπτου πχ σε περιβαλλον νεας εργασιας πριν πιασω δουλεια δεν θα κλεισω ματι η θα εχω τοσο αγχος που δεν θα βλεπω μπροστα μου θα θολωνει το μυαλο μου απλα πρεπει να εξικοιωθω καλα με καποιες καταστασεις για να θεωρησω οτι ειναι ασφαλεις για εμενα θαυμαζω ατομα που εγκληματιζονται αμεσως σε νεες καταστασεις κανουν φιλους και γενικα τους αρεσουν οι αλλαγες..εγω εκει κολλημενος παντα σε διαφορα δεν κανω ευκολα φιλους αν και μου αρεσει σε ενα βαθμο οτι ειμαι πιστος σε παλιες φιλιες χωρις να επιζητω αλλες ειμαι ντροπαλος χαμηλων τονων στην ουσια ειμαι ατομο που δεν ειμαι επικοινωνιακος δεν βαζω ευκολα σαλτσες πχ μπορει μια δικη μου ιστορια αν την ελεγε καποιος να την εκανε συναρπαστικη και πραγματικα θεωρω οτι εχω συναρπαστικους δαιμονες να με κατατρεχουν μια ζωη αλλα ειμαι κλεισμενος στο καβουξι μου μια ζωη φοβομουν τι θα πουν τι θα σκεφτουν τριτοι και δεν σκεφτομουν τι να κανω εγω για να περασω καλα για εμενα...ειμαι συναισθηματικος ειμαι δοτικος μεσα στο μυαλο μου αλλα πραγματικα ειμαι δυσκοιλιος στο να εκφρασω συναισθηματα ηγια να εκφρασω πρεπει να παρω πρωτα κατι να νοιωσω σιγουρος τωρα πχ που θελω να διεκδικησω την πρωην φιλη μου να ξερατε μονο ποσο δυσκολο μου ειναι να δειξω τι πραγματικα νοιωθω για εκεινη..ξερω και εγω τα λαθη μου δεν προσπαθω να τα διορθωσω ομως εχω παραιτηθει ειμαι φυγοπονος ολο απο αυριο και αυριο ξερω οτι χωρις προσπαθεια δεν αλλαζει τιποτα αλλα φοβαμαι οτι αν προσπαθησω και αποτυχω τοτε πραγματικα θα χασω καθε ελπιδα μετα απο αναζητηση στο που οφειλονται ολα αυτα πιστευω οτι η ριζα ειναι η χαμηλη αυτοεκτιμηση η οποια πηγαζει απο τα γυμνασιακα μου χρονια εξωτερικα ειμαι ενας ρωμμαλαιος αντρας που φαινεται να πιανει πετρες και να τις στιβει εσωτερικα ειμαι ενα μικρο γατακι που εχει αναγκη πολυ την αγαπη και την φροντιδα ευθραστο και ευαισθητο
    Με εκφράζουν πολλά απ'αυτά που είπες. Αλλα ειδικά στον ερωτικό τομέα, άστο, εκεί έχω πέσει πτώμα ολόκληρος. Δεν μπορώ να βρω ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ λόγο να ελπίζω, πραγματικά. Οτι και να πούμε, πρέπει να έχεις ΚΑΙ ΤΥΧΗ στον ερωτικό τομέα, δε γίνεται αλλιώς, δεν υπάρχει ελπίδα. Τό'χω εμπεδώσει πλέον έχω να πω.

  2. #77
    Quote Originally Posted by féerie View Post
    Ωραία. Πρέπει αμέσως μετά την επόμενη ερώτηση να ρωτήσεις κάτι άλλο για να συνεχιστεί η κουβέντα (π.χ. για ένα άλλο πρόγραμμα, αν είναι καλό, ποιος το κάνει, αν το παρακολουθεί η ίδια κ.τ.λ.). Και μετά, αν δεις ότι υπάρχει διάθεση, συνεχίζεις την κουβέντα με αντίστοιχα παραδείγματα: Αααα, εγώ δεν μπορώ να έρθω σε αυτό γιατί δουλεύω εκείνες τις ώρες και και και.... θα δεις πως θα πάει και συνεχίζεις...
    Πάντως, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα η κοπέλα να θέλει να συνεχίσει την κουβέντα μαζί σου και να μην ξέρει τι να πει είτε γιατί ξαφνιάζεται εκείνη τη στιγμή που τη ρωτάς είτε γιατί ντρέπεται είτε για ένα σωρό γιατί της στιγμής.
    Τά'χω κάνει όλα αυτά τα παραπάνω που περιγράφεις αρκετές φορές με άγνωστη/τυχαία (αν εννοείς για τέτοια κοπέλα) και φυσικά απέτυχαν. Καμία δεν συνέχισε τη συζήτηση και το κατάλαβα απ'τον τρόπο της. Δηλαδή, όσες ρώταγα μου απάνταγαν κοφτά, μονολεκτικά, κοίταζαν αλλού, μίλαγαν πολύ βιαστικά. Μόνο "Άντε παράτα με!" δε μού'παν. Χωρίς υπερβολή το τελευταίο.


    Quote Originally Posted by féerie View Post
    Την επόμενη φορά που θα την δεις στο χώρο, πλησίασέ την και πες της ένα "γεια". Και ίσως ξεκινήσετε κι άλλη κουβέντα. Θέλω να σου πω δηλαδή να μην απογοητεύεσαι αν σταματήσει η κουβέντα σε 1-2 ερωτήσεις. Είναι πολύ σύνηθες και λογικό.
    Μια στιγμή, για ποιόν χώρο μιλάμε; Για τυχαία/άγνωστη στο δρόμο μου λες ή για κάποια που να είναι σε κοινό χώρο, όπως π.χ., σχολή, εργασία, γυμναστήριο,κλπ.; Έχει διαφορά.
    Last edited by deleted-member17-03-2016; 12-12-2015 at 02:09.

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μονο η κακη μας διαθεση μπορει να συνομωτησει εναντιον μας , το ενος κακου , μυρια επονται , εχει μια μυστικιστικη σημασια , αν εχεις κακη διαθεση , ' ελκεις ' το κακο επανω σου , την κακη ενεργεια . Οταν εισα καλοδιαθετος , ολα γινονται ευκολα , ως δια μαγειας .
    Εχουμε την συνηθεια αυτο να το αποκαλουμε ' συμπαν ' , ενω το ' συμπαν ' ανταποκρινεται στις δονησεις μας απλως .

  4. #79
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Μονο η κακη μας διαθεση μπορει να συνομωτησει εναντιον μας , το ενος κακου , μυρια επονται , εχει μια μυστικιστικη σημασια , αν εχεις κακη διαθεση , ' ελκεις ' το κακο επανω σου , την κακη ενεργεια . Οταν εισα καλοδιαθετος , ολα γινονται ευκολα , ως δια μαγειας .
    Η κακή μου διάθεση πάνω σ'αυτό το θέμα δημιουργήθηκε εκ των υστέρων, ενω πριν ξεκίνησα καλά και με αυτοπεποίθηση. Προσπαθώ (οταν γνωρίζω κάποια καινούρια) να μην το σκέφτομαι, να λεω πως τώρα θα ειναι διαφορετικά τα πράγματα, μπορεί να σταθώ τυχερός, και μετά, το τζίφος. Ειδικά, όταν δε φταίω εγω ο ίδιος. Και αφού πάθω το κακό, τότε γίνομαι πιο απαισιόδοξος.


    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εχουμε την συνηθεια αυτο να το αποκαλουμε ' συμπαν ' , ενω το ' συμπαν ' ανταποκρινεται στις δονησεις μας απλως .
    Εγώ "το σύμπαν" το λεω και σαν (πως να το πω τώρα) άλλο ορο της, ατυχίας ίσως; Είμαι τέλος πάντων άκρως άτυχος σ'αυτόν τον τομέα. Το πρώτο και απ'τα κύρια παραδείγματα της ατυχίας μου στο γκομενικό τομέα είναι οτι δεν έχω γνωριμίες με κοπέλες.

  5. #80
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    αγαπητά μέλη του φορουμ

    εγώ και κάποια άλλα μέλη του φόρουμ, έχουμε υποστεί ενα φίμωμα ..μια φασιστική στάση από την διαχείριση του αποφασίζομεν και διατάζομαι. Μας αφαίρεσαν ένα θέμα , χωρις να μας εξηγήσουν τον λόγο της αφαίρεσης. Απο το πρωί περιμένουμε μια απάντηση ..αλλά μεχρι τώρα τίποτα. εχω στείλει πμ σε ολους τους διαχειριστές και μέιλ στο κεντρικό του φόρουμ εδω και ώρες. εκτος από εμενα που πάσχω από κατάθλιψη, τα υπόλοιπα μέλη πάσχουν από ΓΑΔ... και το συγκεκριμένο θέμα είχε σημασία και για την αποφόρτιση μας και την εκτόνωση μας.
    Σίγουρα κάποια μέλη καταλαβαίνετε τη σημασία της αξίας μιας καλημέρας ή μιας καλησπέρας, οταν μας καταβάλλουν τοσο σημαντικά προβλήματα και πόσο μπορεί αυτή η συναναστροφή να μας ωφελείσει και οταν μας την στερούν τόσο βίαια και αυταρχικά πόσο μπορεί να επιβαρύνει την ήδη βεβαρυμένη καταστασή μας!

    παρακαλώ θερμά όλα τα μέλη που μας βοήθησαν με την υποστηριξή τους να το κάνουν και τώρα. Δεν είμαστε στάνη με άβουλα πρόβατα, ειμαστε ευαίσθητοι άνθρωποι και έχουμε δικαιώματα και αξιούμε καλύτερη συμπεριφορά απο την διαχείρηση και σεβασμο!
    δεν είναι η πρώτη φορά που γινομαι μάρτυρας καταχρηστικής συμπεριφορας απο τους διαχειριστές ... σε εμένα και σε άλλα μελη. αυτοί οι άνθρωποι πληρώνονται για να μας επιμελούν και οχι για να μας απαξιώνουν να μας ειρωνευονται και να μας φιμώνουν..και όσο το επιτρέπουμε θα συμβαίνει!..σήμερα είμαι εγω...αύριο θα είσαι εσύ..και αν δεν διεκδηκίσουμε ΤΩΡΑ την αξιοπρέπεια μας και την θέση μας εδω μεσα ... τότε θα είμαστε αξιοι αυτής της συνέχειας που συνειδητά επιτρέψαμε.

    για όσους δεν με γνωρίζετε είμαι η Ρέα ..αγοραφοβική καταθλιπτική και αυτό το φόρουμ είναι το 2ο σπίτι μου, οπως και το δικό σας...ειναι καιρός λοιπόν να τακτοποιήσουμε κάποια πράγματα...ή τουλάχιστον να προσπαθησουμε...οτι συνεπειες και αν έχει αυτο! Βοήθηστε μας να επανορθωσουμε αυτήν την αδικία , δείχνοντας στους διαχειρηστές οτι είμαστε ΟΜΑΔΑ !!..είμαστε ενωμένοι !! και ειμαστε η αξία αυτου του φόρουμ.. και απαιτουμε σεβασμό!!
    ......let be.....

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ρεα , οποιος θελει γινεται διαχειρηστης απο τα μελη , οποτε ειναι παρεπομενο να εχεις να κανεις με μελη -ερασιτεχνες , με οχι παντα καλη κριτικη ικανοτητα , κι εγω εφαγα μια φορα 4 ποιντς απο την betelgeuse , επειδη καποιος μου απευθυνθηκε απρεπως , και τουγραψα ' νευρακια , νευρακια ? ' . Εμφανως ηταν αδικη η ποινη , αλλα σιγα μην ασχοληθω με 4 ποιντς , που σε ενα μηνα εχουν σβηστει , δεν εγινε δα και τιποτα , ουτε εχω κατι με την μπετελ , σε φορουμ ειμαι , οχι στο ανωτατο δικαστηριο !! δεν λερωθηκε και το ποινικο μου μητρωο !!
    Παντως πιστευω οτι κατι συνεβη , που θα εξηγηθει . Συμφωνω οτι η αποφαση της Mriya να κλειδωσει το θεμα ηταν αστοχη και ασκοπη , κουβεντουλα κανατε , αμα δεις παλια τι γινοταν .................σκοτονωμασταν κανονικα !!!
    Τσπαντων , οπως τα βλεπεις εσυ εχει σημασια , εγω ειμαι πιο αποστασιοποιημενος . Δεν περιμενω πολλα απο το φορουμ . Δεν το παιρνω σοβαρα .

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post



    Εγώ "το σύμπαν" το λεω και σαν (πως να το πω τώρα) άλλο ορο της, ατυχίας ίσως; Είμαι τέλος πάντων άκρως άτυχος σ'αυτόν τον τομέα. Το πρώτο και απ'τα κύρια παραδείγματα της ατυχίας μου στο γκομενικό τομέα είναι οτι δεν έχω γνωριμίες με κοπέλες.


    Καταλαβα πως εννοεις το συμπαν , αλλα ατυχια κατα συρροην δεν υπαρχει . Κατι κανεις λαθος εσυ στην συμπεριφορα σου , καλοπροαιρετα το λεω , δεν σε κατηγορω .

  8. #83
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Καταλαβα πως εννοεις το συμπαν , αλλα ατυχια κατα συρροην δεν υπαρχει .
    Κι όμως... δυστυχώς έτσι γίνεται.:( Όποια καινούρια κοπέλα γνωρίσω, η αγόρι θά'χει, ή θα με απορρίψει. Το αποτέλεσμα δηλαδή είναι μονίμως το ίδιο. Και ολο αυτό μ'έχει πάρει πάρα πολύ απο κάτω.:( Το πρώτο πράγμα που με κάνει άτυχο σ'αυτόν τον τομέα είναι οτι δεν έχω γνωριμίες/κύκλο με κοπέλες. Αυτό μόνο του αρκεί.


    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Κατι κανεις λαθος εσυ στην συμπεριφορα σου , καλοπροαιρετα το λεω , δεν σε κατηγορω .
    Αυτό γίνεται όταν απορρίπτομαι απο κοπέλα επειδή έφταιξα εγώ. Αν και είναι λίγο μεγάλη κουβέντα αυτό. π.χ. Ήμουν μαγκωμένος σε ραντεβού με κοπέλα. Εκεί ναι, αναμφίβολα φταίω εγώ. Μπορεί να φταίει και το βλέμμα μου.

    Να πω κάτι πολύ βασικό. Ραντεβού με κοπέλα βγαίνω σπάνια δυστυχώς. Δηλαδή, τελευταία φορά που βγήκα ήταν τον Ιούλιο φέτος, Αύγουστο 2014, Μάρτιο 2013 και Δεκέμβριος 2012 (δεν ήταν ραντεβού αυτά τα 2 συγκεκριμένα), Σεπτέμβριο 2010, Οκτώβριο 2008 (με τη συγκεκριμένη κοπέλα έβγαινα για 2 μήνες). Όταν βγαίνω τόσο σπάνια, πως να το πω τώρα, "δεν έχω κάνει προθέμανση". Δηλαδή, αλλιώς θά'ταν να έβγαινα ραντεβού με κοπέλα κάθε μήνα για παράγειγμα, και αλλιώς είναι κάθε χρόνο. Στη δεύτερη περίπτωση "έχουν κρυώσει οι μηχανές μου". Σαν να δίνει κάποιος/α πανελλήνιες και να κόβεται, μετά να ξαναδιαβάζει και αντί να δώσει ξανά άμεσα, να δίνει μετά απο 1 χρόνο.

    Επίσης, όταν μιλάω σε κοπέλα, παίζει πάρα πολύ μεγάλο ρόλο το feedback που θα λάβω. Αυτό τα κρίνει όλα. Αλλιώς μιλάω οταν βλέπω οτι είναι ομιλιτική και διαθετιμένη να μου μιλάει, και αλλιώς οταν δε μου μιλάει σχεδόν καθόλου, δε με ρωτάει τίποτα, μου απαντάει μονολεκτικά, κοφτά, βαριεστημένα. Όταν βλέπω αυτά τα αρνητικά απο πλευράς της, εκεί ναι, κομπλάρω, μαγκώνομαι, αγχώνομαι και ως αποτέλεσμα να μην αποδίδω καλά εγώ και στο τέλος την πατάω. Και αυτός είναι και ο κύριος λόγος που δε μιλάω με την καμία σε άγνωστη κοπέλα.

    Κακά τα ψέματα, οι Ελληνίδες είναι πάρα πολύ δύσκολες. Το λεω μετα γνώσεως. Οι Αγγλίδες και Αμερικάνες για παράδειγμα, είναι εντελώς διαφορετικές, σε σημείο μη σύγκρισης με τις Ελληνίδες.
    Last edited by deleted-member17-03-2016; 12-12-2015 at 02:04.

  9. #84
    Macgyver, παρόλο που δε θα μίλαγα με τίποτα σε άγνωστη, σε ξένη πιό εύκολα θα έπιανα την κουβέντα.

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Macgyver, παρόλο που δε θα μίλαγα με τίποτα σε άγνωστη, σε ξένη πιό εύκολα θα έπιανα την κουβέντα.


    Οντως , οι ξενες ειναι πιο προσεγγισιμες . Εδω ρωταω με το σκουτερ ( μερα ) για καποιον δρομο , και ουτε γυρνανε καν !!

  11. #86
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Οντως , οι ξενες ειναι πιο προσεγγισιμες .
    Πραγματικά, μέρα με τη νύχτα. Η ξένη οχι μόνο πιο εύκολη είναι, θα κάτσει να σου μιλήσει, θα σου χαμογελάσει, κλπ. Ακόμα και αν δε σε γουστάρει, θα σε απορρίψει ευγενικά. Δε θα σου φερθεί με έτσι τέτοιο τρόπο ώστε να φοβάσαι να πλησιάσεις την επόμενη γυναίκα. Καμία σχέση η νοοτροπία τους με τις Ελληνίδες. Γι'αυτό κι εδώ στην Ελλάδα βλέπεις πολλά μια χαρά άτομα να είναι αιχμάλωτοι στο Μπακουριστάν.

    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εδω ρωταω με το σκουτερ ( μερα ) για καποιον δρομο , και ουτε γυρνανε καν !!
    Το πιστεύω αυτό. Κι εγώ κάτι τέτοια παρόμοια παθαίνω. Και άμα μου απαντήσει κάποια, μου μιλάει με τρόπο λες και την αναγκάζω να μου μιλήσει και ταυτόχρονα βιάζεται να πάρει τα βουνά. Τραγικό.

    Να πω και ένα σημερινό σκηνικό στη γειτονιά μου: Σε μια θεωριτικά πιο εύκολη κοπέλα που μίλησα, φαινόταν οτι δεν την προσέλκυα (αν και δεν είχα τέτοιο σκοπό) και μπήκα σε πολλές σκέψεις μετά απ'αυτό...
    Last edited by deleted-member17-03-2016; 13-12-2015 at 03:59.

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Γεια σου θα σου πω την γνωμη μου κι εγω δες μημπως οι κοπελλες που πλησιαζες ηταν στυλ ντιβας? Απ αυτες μην οεριμενεις γιατι τα μυαλα τους τα εχουν πανω απ το κεφαλι τους ψαξε για καμμια κοπελλα χαμηλων τονων προσγειομενη

  13. #88
    Quote Originally Posted by pavlina View Post
    Γεια σου θα σου πω την γνωμη μου κι εγω δες μημπως οι κοπελλες που πλησιαζες ηταν στυλ ντιβας? Απ αυτες μην οεριμενεις γιατι τα μυαλα τους τα εχουν πανω απ το κεφαλι τους ψαξε για καμμια κοπελλα χαμηλων τονων προσγειομενη
    Γειά σου Παυλίνα. Όχι, δεν ψάχνω ντίβες κοπέλες. Προσγειωμένες χαμηλών τόνων ψάχνω. Παρόλαυτά, και με τις δεύτερες δυστυχώς το ίδιο αποτέλεσμα έχω. Με αποφεύγουν κατα κάποιο τρόπο.
    Last edited by deleted-member17-03-2016; 13-12-2015 at 18:34.

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Έχω να κοιμηθώ 48 ώρες !
    By mikepatton in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 18-01-2015, 11:40
  2. έχετε νιώσει ποτέ ευτυχισμένος/η?
    By mariafil in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 18-11-2013, 02:20
  3. νοιώθω τόσο μόνη ώρες ώρες..
    By sweet dreams in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 06-06-2012, 16:16
  4. δεν ξέρω τι με πιάνει ώρες ώρες
    By empar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 74
    Last Post: 25-08-2011, 21:54
  5. Ωρες στο φορουμ
    By Arsi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 06-09-2008, 17:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •