Έχετε νιώσει ποτέ ότι ώρες ώρες συνωμοτεί το σύμπαν εναντίον σας;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 88
  1. #1

    Έχετε νιώσει ποτέ ότι ώρες ώρες συνωμοτεί το σύμπαν εναντίον σας;

    Όπως λέει και τίτλος, τό'χετε νιώσει ποτέ αυτό; Αφορά τον ερωτικό τομέα το συγκεκριμένο τόπικ. Δυστυχώς αντιμετωπίζω ΔΥΣΒΑΣΤΑΧΤΟ πρόβλημα σ'αυτόν τον τομέα. Είμαι ΑΚΡΩΣ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ στον ερωτικό τομέα και όταν το λέω αυτό δεν αστειεύομαι καθόλου. Και όταν λέω γκαντέμης, δε μιλάω για τα αποτελέσματα, δηλαδή, ότι δεν έχω κοπέλα ή ότι έχω κάνει απειροελάχιστα πράγματα. Εννοώ, τα ΑΙΤΙΑ αυτών των αποτελεσμάτων. Είμαι νορμάλ άντρας 30 ετών, καλό παιδί, μια χαρά εξωτερική εμφάνιση, χαρακτήρα, συμπεριφορά, κλπ.

    Αναφορικά για τις σχέσεις μου, η πρώτη σχέση μου ήταν τον Σεπτέμβριο του 2005, η οποία διάρκησε μόνο 1 εβδομάδα και δεν ήταν ολοκληρωμένη. Απο τότε, δεν είχα καμία άλλη σχέση μέχρι σήμερα, με εξαίρεση στο τέλος Αυγούστου του 2008 ως Οκτώβριο του ίδιου έτους που έβγαινα με μία κοπέλα, σε στάδιο πριν τα έχουμε ένα πράγμα. Και εκεί, όχι τίποτα ολοκληρωμένο.

    Τα αίτια λοιπόν που αναφέρω παραπάνω είναι τα εξής: Κάθε φορά που γνωρίζω μια κοπέλα, κάτι στραβό (σαν εξωτερικός παράγοντας να το πω κι έτσι) συμβαίνει και ανατρέπεται όλη η κατάσταση. Όταν λέω ανατρέπεται η κατάσταση, εννοώ ότι κάθε κοπέλα που γνωρίζω τυχαίνει να έχει ήδη αγόρι, φεύγει απ'την πόλη για πάντα, φεύγει στο εξωτερικό, δε θα την ξαναδώ, και γενικώς πολλά άλλα πράγματα που δεν περνάνε καν απ'το χέρι μου. Δηλαδή, συνωμοτεί το σύμπαν εναντίον μου για να μη βρω κοπέλα και το πετυχαίνει. Πραγματικά με ξεπερνάει. Στο 90% των περιπτώσεων έτσι γίνεται. Δεν είμαι τίποτα προκατειλημμένος ούτε τα επινοώ αυτά. Δεν έχω λόγο άλλωστε. Δυστυχώς συμβαίνει αυτό που λέω σε σημείο να έχει φτάσει στο απροχώρητο όσο παράξενο και να φαίνεται. Τόσες φορές μου έχει συμβεί άλλωστε. Το λέω γιατί έχω γνωρίσει άφθονες γυναίκες. Όλο αυτό μου έχει δημιουργήσει τραύματα.

    Βέβαια, για να είμαι ειλικρινής και για να μην κρύβομαι πίσω απ'το δάκτυλό μου, υπάρχει και ένα 10 % των περιπτώσεων που έχω φάει απόρριψη επειδή δεν άρεσα σ'αυτές. Να λέμε και του στραβού το δίκιο. Εν πάση περιπτώσει, αυτό γίνεται εδώ και 11 χρόνια, την εποχή που ξεκίνησα να το ψάχνω. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ μαμούχαλος ούτε μου λείπει τίποτα (χέρια, πόδια, μάτια, μυαλό, κλπ.) και παρολαυτά έχω διαβατήριο απ'το Μπακουριστάν!:rolleyes: Δεν το αξίζω αυτό το πράγμα. Μ'έχει πάρει υπερβολικά πάρα πολύ απο κάτω όλη αυτή η ιστορία και έχω απελπιστεί σε κολοσσιαίο βαθμό! Τι να κάνω! Είναι μια πραγματική αδιέξοδος για μένα. Δεν έχει ξαναγίνει τέτοιο πράγμα. Έχει τύχει σε κάποιον απο σας κάτι παρόμοιο;
    Ευχαριστώ πολύ για την ανάγνωση.
    Last edited by deleted-member17-03-2016; 16-09-2015 at 03:17.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    χαχαχα... μηπως το συμπαν σου λεει να δοκιμασεις να πλησιασεις περισσοτερες γυναικες και να βγαλεις την ταμπέλα του γκαντεμη, γιατι οι λέξεις εχουν δυναμεις και το συμπαν ψαρωνει με κατι τετοια ;)

  3. #3
    Quote Originally Posted by rea View Post
    χαχαχα... μηπως το συμπαν σου λεει να δοκιμασεις να πλησιασεις περισσοτερες γυναικες και να βγαλεις την ταμπέλα του γκαντεμη, γιατι οι λέξεις εχουν δυναμεις και το συμπαν ψαρωνει με κατι τετοια ;)
    Πως ακριβώς να πλησιάσω περισσότερες γυναίκες; Καταρχάς, γνωριμίες δυστυχώς δεν έχω. Να κι ενα πάρα πολύ μεγάλο μειονέκτημά μου. Ή μήπως εννοείς να πλησιάσω να μιλήσω σε άγνωστη κοπέλα σε καφετέρια, μπαρ, club, παραλία, πλατεία, δρόμο ή οπουδήποτε αλλού; Αν λες το δεύτερο, λυπάμαι πολύ, αυτό δεν μπορώ το κάνω με τίποτα. Δεν ξέρω τι να της πω, και γενικά, δε μου βγαίνει. Δε το έχω. Τι να κάνω, δεν είμαι ο Roger Moore (ένας παλιός James Bond). Όπως για παράδειγμα, δε μιλάω την Κινέζικη γλώσσα. Όχι γιατί φοβάμαι ότι θα κάνω κάποιο λάθος ή θα πω βλακεία, άλλα επειδή δεν ξέρω τη συγκεκριμένη γλώσσα. Το ίδιο και για μια άγνωστη κοπέλα. Η ταμπέλα του γκαντέμη μπήκε εκ των υστέρων, ύστερα απο τις κατα συρροή κατραπακιές που έχω φάει.
    Last edited by deleted-member17-03-2016; 17-09-2015 at 04:21.

  4. #4
    welcome to the club...και εγώ έτσι πιστεύω ότι είμαι...και ειδικά το φετινό καλοκαίρι μου απέδειξε το εξής απλό οταν θες κάτι πολύ,το σύμπαν θα σε αφήσει να το πλησιάσεις και στο τέλος λίγο πριν την τελική ευθεία,θα φας κατραπακιά...
    Tελικά εδώ στο e-psychology διακρίνω 2 κατηγορίες ανθρώπων.Αυτούς που γράφουν εδώ μέσα επειδή έχουν καταστραφεί απο κάποιον έρωτα και αυτούς που γράφουν επειδή δεν είχαν την τύχη να καταστραφούν από κάποιον έρωτα.

  5. #5
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    welcome to the club...και εγώ έτσι πιστεύω ότι είμαι...και ειδικά το φετινό καλοκαίρι μου απέδειξε το εξής απλό οταν θες κάτι πολύ,το σύμπαν θα σε αφήσει να το πλησιάσεις και στο τέλος λίγο πριν την τελική ευθεία,θα φας κατραπακιά...
    Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση.:) Οι περισσότεροι που ακούν κάτι τέτοιο σε περνάνε για γραφικό, παρανοϊκό, μοιρολάτρη, οτι έχεις παραισθήσεις, οτι βλέπεις φαντάσματα, οτι παίρνεις ναρκωτικά, οτι αυτη είναι η γνώμη σου, και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.



    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    Tελικά εδώ στο e-psychology διακρίνω 2 κατηγορίες ανθρώπων.Αυτούς που γράφουν εδώ μέσα επειδή έχουν καταστραφεί απο κάποιον έρωτα και αυτούς που γράφουν επειδή δεν είχαν την τύχη να καταστραφούν από κάποιον έρωτα.
    Δεν είναι απαραίτητο να καταστραφεί κάποιος απο τον έρωτα. Ξέρεις τώρα.;)

  6. #6
    Ναι φυσικά και ξέρω.Ομως αν θέλουμε να βάλουμε τη συζήτηση σε μια σωστή βάση,πρέπει να δούμε και μερικά ακόμη πράγματα.Το να συμβαίνουν κάποιες ατυχείς καταστάσεις είναι γεγονός.Αλλά το ότι εμείς δεν έχουμε βρει τον τρόπο να την "πέφτουμε" σε κάποια με τον τρόπο που το κάνει η πλειοψηφία και βγαίνουν κερδισμένοι,δε μας φταίει το σύμπαν.Εκτός και αν θεωρήσουμε ότι όλη μας η ζωή έχει ήδη παιχτεί και καθοριστεί και οι άνθρωποι απλώς την ζούμε χωρίς να μπορούμε να την αλλάξουμε.

  7. #7
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    Αλλά το ότι εμείς δεν έχουμε βρει τον τρόπο να την "πέφτουμε" σε κάποια με τον τρόπο που το κάνει η πλειοψηφία και βγαίνουν κερδισμένοι,δε μας φταίει το σύμπαν.
    Αν και δε νομίζω οτι το κάνει η πλειοψηφία των αντρών αυτό (να μιλήσει σε άγνωστη). Τουλάχιστον εδώ στην Ελλάδα. Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο. Για παράδειγμα, εγώ δεν έχω γενικά θέμα να ζητήσω σε μια γνωστή μου να βγούμε για καφέ. Απ'την άλλη, εκεί που κολλάω πραγματικά είναι να μιλήσω σε άγνωστη. Ούτε με σφαίρες δεν το κάνω αυτό.

    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    Εκτός και αν θεωρήσουμε ότι όλη μας η ζωή έχει ήδη παιχτεί και καθοριστεί και οι άνθρωποι απλώς την ζούμε χωρίς να μπορούμε να την αλλάξουμε.
    Ελπίζω να μην είναι έτσι.

  8. #8
    Εννοώ ότι για να είμαστε εδώ μέσα και να συζητάμε αυτό το θέμα ενώ η πλειοψηφία είναι έξω με το ταίρι του,σημαίνει ότι πέρα απο το σύμπαν-ατυχείς στιγμές που θεωρώ ότι υπάρχουν ως δεδομένα,κάτι κάνουμε και εμείς λάθος

  9. #9
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    Εννοώ ότι για να είμαστε εδώ μέσα και να συζητάμε αυτό το θέμα ενώ η πλειοψηφία είναι έξω με το ταίρι του,σημαίνει ότι πέρα απο το σύμπαν-ατυχείς στιγμές που θεωρώ ότι υπάρχουν ως δεδομένα,κάτι κάνουμε και εμείς λάθος
    Συμφωνώ. Όπως έχω γράψει παραπάνω, έχω φταίξει κι εγώ, άλλα μόλις 10 % συνολικά. Μπορώ να πω κι ένα παράδειγμα. Τον Αύγουστο του 2014 είχα βγήκα με κοπέλα (γνωστή φίλου μου του Ο.) που μου γνώρισε αυτός και βγήκαμε οι 3 μαζί. Η κοπέλα αυτή ξέχασε το όνομά μου στο μόλις 45λεπτο!:( Και σα να μη φτάνει αυτό, δε μου μίλαγε σχεδόν καθόλου σε όλη τη συνάντηση. Ο Ο. την ψιλιάστηκε την δουλειά νωρίς και επίτηδες πέταξε κάποια θέματα που ήξερε οτι ενδιέφεραν εμένα και την κοπέλα. Και παρόλο που τό'κανε, μιλήσαμε εγώ κι αυτή λίγο παραπάνω, αλλα μέχρι εκεί. Το ξαναεπανέλαβε o O. άλλες 2-3 φορές προκειμένου να με βοηθήσει να της μιλήσω, άλλα αυτή τίποτα! Γραμμένο κανονικά και με το νόμο με είχε. Και ναι, αυτό με κόμπλαρε.:( Έπρεπε να είχα σηκωθεί να φύγω όπως ήμουν. Κάτι τέτοια βιώνω και δε μπορώ να μιλήσω σε κοπέλα. Και αυτό το συγκεκριμένο συμβάν δεν είναι τίποτα μπροστά σε κάτι άλλα πού'χω πάθει απο γυναίκα.

  10. #10
    Εγώ για μένα πιστεύω ότι έχω φταίξει 90% και το άλλο 10% το ρίχνω σε αστάθμητους παράγοντες και καταστάσεις που μου συνέβησαν κατά την διάρκεια της ζωής μου,χωρίς να τα έχω προκαλέσει

  11. #11
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    Εγώ για μένα πιστεύω ότι έχω φταίξει 90% και το άλλο 10% το ρίχνω σε αστάθμητους παράγοντες και καταστάσεις που μου συνέβησαν κατά την διάρκεια της ζωής μου,χωρίς να τα έχω προκαλέσει
    Τουλάχιστον εσύ μπορείς να τα διορθώσεις γιατι έχεις τις πιθανότητες υπέρ σου, και γενικά είσαι σε τρισκαλύτερη μοίρα απο'μένα σ'αυτόν τον τομέα (απ'όσο κατάλαβα). Εγώ να δω τι θα κάνω.:(

  12. #12
    Πως συμπεραίνεις ότι έχω τις πιθανότητες υπερ μου όταν είμαι και μεγαλύτερος απο σένα; Λες ότι είμαι σε τρισκαλύτερη μοίρα απο σένα,επειδή δείχνω να είμαι πιο χαλαρός; οχι φίλε μου η αλήθεια είναι ότι πλησιάζοντας 40 χρονών έχω αποκτήσει αυτογνωσία και αναγνωρίζω πλήρως τα λάθη μου.Και η "πλάκα" είναι ότι δεν προσπαθώ να τα διορθώσω αλλά να δείχνω ότι έχω συμβιβαστεί με την κατάστασή μου.Λέω ψέμματα στον ίδιο μου τον ευατό ότι όλα είναι καλά.Κάποιες φορές τα πιστεύω και νιώθω υπέροχα.Αλλά ξέρω ότι κάνω λάθος και πια δεν έχω τα κουράγια να κάτσω να τα διορθώσω.Γιατί η αλήθεια είναι ότι δε πίστευα ποτέ ότι θα είμαι τόσο γκαντέμης και θα έχω φτάσει 30φεύγα και ακόμη δε θα έχω κάνει σχέση.Είχα πάντα την ελπίδα ότι κάτι θα αλλάξει.Κοροϊδευα τον ευατό μου πιστεύοντας ότι όπως βρήκα δουλειά που μου αρέσει απο εκεί που δεν το περίμενα μιας και λόγω άλλων κατάστασεων,δε θέλησα ποτέ να πάω να σπουδάσω και είμαι ουσιαστικά απόφοιτος γενικού (άχρηστου βασικά ως το προς του τι μαθαίνεις για δουλειά) λυκείου και περίμενα μόλις βρω την ευκαιρία να πάω για φούντο,τελικά κάτι έγινε και για πρώτη φορά είδα μια αχτίδα φωτός στον ορίζοντα.Θεώρησα τότε ότι έγινε κάποιου είδους "μαγικό" και ότι αρκεί να είμαι εδώ,να υπάρχω,να προσπαθώ για το καλύτερο,να χαμογελώ και όλα θα γίνουν στην ώρα τους.Και ναι η πλάκα είναι ότι μου δόθηκαν ευκαιρίες και στον προσωπικό τομέα αλλά στις λάθος χρονικές στιγμές.Τότε που πάλευα με τους εσωτερικούς μου δαίμονες και δεν ήθελα να φορτώσω σε κανέναν άλλο άνθρωπο τα δικά μου θέματα.Μεγάλο λάθος αλλά ο χρόνος δε γυρνάει πίσω.Και τα χρόνια περνούσαν και πίστευα ότι κάτι θα αλλάξει.Και τελικά είδα ότι δεν αλλάζει τίποτε.Και αν σήμερα με βλέπεις παραπάνω αισιόδοξο απο σένα είναι γιατί είμαι στη φάση που κατάλαβα ότι πρέπει να συμβιβαστώ με αυτό που κατάφερα να γίνω.Τίποτε περισσότερο,τίποτε λιγότερο

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Το συμπαν δεν ασχολειται με τετοια πραγματα , ειναι ηδη φουλ το προγραμμα του με γεννησεις νεων αστερων , με θανατους παλαιων , νοβα , σουπερνοβα , και δεν συμμαζευεται . Να κανεις τον λεγομενο ' ιστο της αραχνης ' , δλδ να απλωθεις σε οτι γνωριμιες εχεις , γυρω σου , και οι γνωριμιες φερνουν αλλες γνωριμιες , αν εισαι επικοινωνιακος και εχεις κοινωνικες δεξιοτητες . Δεν χρειαζεται να ψαρεψεις κοπελες απ το δρομο , ουτε απο μπαρ , δεν τοχω κανει ποτε , ειμαι ντροπαλος , και ομως ποτε ( σχεδον ) δεν εχω μειινει χωρις κοπελα , πλην της περιοδου καταθλιψης . Εκτος αν εχεις πολυ ψηλα στανταρντς , και δεν τοχεις καταλαβει . Αλλα και παλι , επειδη εχω κι εγω ψηλα στανταρντς , πολλες φορες εχω παρει κοπελα απο σχεση , που ηταν παραπαιουσα φυσικα . Εχω πει σε παπα της ενοριας μου , να μου γνωρισει μια κοπελα που μου αρεσε . Αυτο εννοω , να αυξησεις τις πιθανοτητες με τον τροπο του ' ιστου της αραχνης ' να κανεις μια καλη γνωριμια , ο κοσμος γεματος κοπελες ειναι , τι στο καλο !!!
    Παντως πρεπει να παραδεχτω οτι οι γυναικες εχουν γινει πιο απαιτητικες απο παλαιοτερα , διοτι κοντευω 54 , παρα πολλες ψαχνουν εναν Σουπερμαν με λεφτα !!!
    Ποσοι τετοιοι να υπαρχουν ? και οσοι υπαρχουν , και αυτοι θα ψαξουν την σουπεργυναικα , και μοντελο .

    Και οποιος περιμενει βοηθεια απο το συμπαν , ας αρχισει να ετοιμαζεται για μεγαλο χαστουκι !!
    Last edited by Macgyver; 16-09-2015 at 09:40.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Για καπιο περιεργο λογο καθε φορα που αναφερεσαι στη λεξη ερωτας να το ξερεις οτι τιποτα δε προκειται να κρατησει για πολυ σε αυτη τη κατασταση αν δεν εισαι πρωτα φιλος κ μετα εραστης.οτιδηποτε αλλο θα αποτυχει
    αρα πρεπει να το περιμενεις οτι η λεξη ερωτας θα σε "ξεφτυλισει" αρα προσεξε ποτε αναφερεσε σε αυτη γιατι ειναι σα να ανοιγεις το κουτι της πανδωρας....
    Last edited by αλεξανδρος_77; 16-09-2015 at 13:01.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    να σου πω το πιστευω αυτο
    Είμαι νορμάλ άντρας 30 ετών, καλό παιδί, μια χαρά εξωτερική εμφάνιση, χαρακτήρα, συμπεριφορά, κλπ.
    απλα ειναι ετσι ο ερωτας που οσο πονταρεις σε αυτον κ στηριζεσαι πανω του αυτος τοσο σε πουλαει χειροτερα κ σε εκθετει αρα αν το συνεχισεις ετσι δε θα σταματας να βλεπεις πανω σου λαθη κ ελατωματα που τελικα μπορει κ να μην εχεις η να μη θες να ξερεις οτι εχεις το προβλημα σου ειναι οτι στηριζεσαι πανω του κ αυτος για αυτο το λογο σου τραβαει το χαλι κατω απο τα ποδια σου.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έχω να κοιμηθώ 48 ώρες !
    By mikepatton in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 18-01-2015, 11:40
  2. έχετε νιώσει ποτέ ευτυχισμένος/η?
    By mariafil in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 18-11-2013, 02:20
  3. νοιώθω τόσο μόνη ώρες ώρες..
    By sweet dreams in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 06-06-2012, 16:16
  4. δεν ξέρω τι με πιάνει ώρες ώρες
    By empar in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 74
    Last Post: 25-08-2011, 21:54
  5. Ωρες στο φορουμ
    By Arsi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 06-09-2008, 17:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •