Καλός ψυχίατρος στη Λάρισα. Γνώμες???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    Πρόβλημα με άτομο της οικογένειας

    Καλησπέρα. Είχα απευθυνθεί και παλιότερα στο forum για το ίδιο θέμα.

    Η οικογένειά μου κι εγώ αντιληφθήκαμε το τελευταίο διάστημα πως κάτι δεν πάει καλά με την αδερφή μου. Πάντα ήταν δύστροπος χαρακτήρας αλλά το τελευταίο διάστημα έχει παραγίνει το κακό. Τα βάζει με όλους και το χειρότερο είναι πως πιστεύει ότι ο κόσμος μας συκοφαντεί και θέλει να μας κάνει κακό κατά τη γνώμη της. Έχει φτάσει σε σημείο να παρακολουθεί τους γείτονες και να μας προειδοποιεί συνεχώς να προσέχουμε γιατί ο κόσμος μας συκοφαντεί. Υπάρχουν μέρες που είναι στα καλά της και άλλες που λέει αυτά τα παλαβά. Οι γονείς μου είναι ράκος. Είχαμε πει να πάμε σε ψυχίατρο για μια συμβουλευτική συνεδρία μήπως και μας πει δυο συμβουλές για να βοηθήσουμε την αδερφή μου. Να σημειώσω εδώ πως δεν θέλει να ακούσει για γιατρό.

    Οι γονείς μου, λυπάμαι που το λέω, πίστευαν πως με την υπερβολική τους αγάπη θα ξεπεράσουν το πρόβλημα της αδερφής μου. Πίστευαν ότι απλώς έχει υπερβολικό άγχος. Όσο όμως περνούσε ο καιρός, καταλάβαιναν πως το πρόβλημα εντείνεται και τη λύση θα τη δώσει μόνο κάποιος ψυχίατρος. Πλέον αναζητούμε κάποιον καλό ψυχίατρο. Μένουμε επαρχία. Θα το εκτιμούσα αν μπορούσε κάποιος να μου προτείνει κάποιον καλό ειδικό σε Τρίκαλα ή Λάρισα.
    Last edited by Hope89; 04-09-2015 at 19:53.

  2. #2
    Γεια σου Hope89. Μένω στη Λάρισα και είμαι η ίδια ασθενής από ψύχωση, με παρακολουθεί ένας γιατρός του Πανεπιστημιακού νοσοκομείου Λάρισας από τον οποίο έμεινα πάρα πολύ ικανοποιημένη. Ενδιαφέρεται πραγματικά για τους ασθενείς του. Αν θέλεις μπορώ να σου πω το ονομά του, να τον αναζητήσεις

  3. #3
    Σ' ευχαριστώ πολύ girl86 για την απάντησή σου. Δυστυχώς όμως είδα το μήνυμά σου αφότου επισκεφτήκαμε τον ψυχίατρο. Η κατάσταση ήταν επείγουσα κι έπρεπε να βρούμε γιατρό άμεσα. Πήγαμε κι εμείς στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο. Ήταν αρκετά καλός. Αν θέλεις βέβαια, μπορείς να μου στείλεις σε προσωπικό μήνυμα το όνομα του γιατρού σου :)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    αυτοι των πανεπιστημιακων δεν ξερω ποσο καλοι ειναι εχει ακουστει οτι κανουν πειραματα σε ασθενεις

Similar Threads

  1. καλός ψυχίατρος θεσσαλονίκη?
    By nick_electro in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 10
    Last Post: 27-05-2015, 11:00
  2. Κάποιος καλός Ψυχίατρος;
    By Anonymos78 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 0
    Last Post: 20-11-2013, 21:25
  3. ΚΑΛΟΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΙ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ (SOS)
    By Nikoss in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 0
    Last Post: 03-07-2011, 22:13
  4. ΚΑΛΟΣ ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ?
    By kyknos25 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 0
    Last Post: 19-06-2011, 20:47
  5. Γνώμες
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 07-10-2007, 08:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •