solian
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: solian

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372

    solian

    παιρνω το συγκεκριμενο φαρμακο πολυ καιρο , πανω απο 2 χρονια, παρατηρω πως νιωθω ολο κ πιο φτωχος σε ενεργεια κ βουληση δεν ξερω αν ειναι το φαρμακο η απλα με εχει πιασει εποχιακη καταθλιψη. απλα νομιζω πως στην επομενη συνεδρια με το γιατρο μου θα ζητησω αλλαγη, ειναι φορες που κυριολεκτικα δεν εχω κουραγιο να κανω ενα βημα κ ειμαι ιδιετερα αντικοινωνικος,απευθυνομα� � κυριως σε οσους παιρνουν το σολιαν, εχετε παρατηρησει κατι παρομοιο στα side effects του σολιαν εσεις?αν ναι περιμενω τις απαντησεις σας
    αν οχι πιστευετε πως αξιζει να παρω το ρισκο κ να αλλαξω θεραπεια? το θεμα ειναι πως το σολιαν με επιασε πολυ στα θετικα κ σχεδον τα σβησε, φοβαμαι μηπως παω για μαλλι κ βγω κουρεμενος:(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    αγνοηστε το θεμα παιδια , φενεται το μισο για καποιο τρελλο λογο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    Quote Originally Posted by Soulfly View Post
    παιρνω το συγκεκριμενο φαρμακο πολυ καιρο , πανω απο 2 χρονια, παρατηρω πως νιωθω ολο κ πιο φτωχος σε ενεργεια κ βουληση δεν ξερω αν ειναι το φαρμακο η απλα με εχει πιασει εποχιακη καταθλιψη. απλα νομιζω πως στην επομενη συνεδρια με το γιατρο μου θα ζητησω αλλαγη, ειναι φορες που κυριολεκτικα δεν εχω κουραγιο να κανω ενα βημα κ ειμαι ιδιετερα αντικοινωνικος,απευθυνομα� � κυριως σε οσους παιρνουν το σολιαν, εχετε παρατηρησει κατι παρομοιο στα side effects του σολιαν εσεις
    αν ναι περιμενω τις απαντησεις σας
    αν οχι πιστευετε πως αξιζει να παρω το ρισκο κ να αλλαξω θεραπεια
    το θεμα ειναι πως το σολιαν με επιασε πολυ στα θετικα κ σχεδον τα σβησε, φοβαμαι μηπως παω για μαλλι κ βγω κουρεμενος:(
    ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΤΟ ΦΤΙΑΞΩ ΝΑ ΦΕΝΕΤΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΝΩ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    Quote Originally Posted by Soulfly View Post
    παιρνω το συγκεκριμενο φαρμακο πολυ καιρο , πανω απο 2 χρονια, παρατηρω πως νιωθω ολο κ πιο φτωχος σε ενεργεια κ βουληση δεν ξερω αν ειναι το φαρμακο η απλα με εχει πιασει εποχιακη καταθλιψη. απλα νομιζω πως στην επομενη συνεδρια με το γιατρο μου θα ζητησω αλλαγη, ειναι φορες που κυριολεκτικα δεν εχω κουραγιο να κανω ενα βημα κ ειμαι ιδιετερα αντικοινωνικος,απευθυνομα� � κυριως σε οσους παιρνουν το σολιαν, εχετε παρατηρησει κατι παρομοιο στα side effects του σολιαν εσεις
    αν ναι περιμενω τις απαντησεις σας
    αν οχι πιστευετε πως αξιζει να παρω το ρισκο κ να αλλαξω θεραπεια
    το θεμα ειναι πως το σολιαν με επιασε πολυ στα θετικα κ σχεδον τα σβησε, φοβαμαι μηπως παω για μαλλι κ βγω κουρεμενος:(
    ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΤΟ ΦΤΙΑΞΩ ΝΑ ΦΕΝΕΤΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΝΩ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    δεν ξερω τι παιχτηκε μαλλον πρεπει να αφησεις κενα @σουλφλαι

    οσο για το σολιαν μονο 100μγ ειχα παρει ως αντιδοτο στη σιελορροια του λεπονεξ... και το πηρα μονο δυο μερες

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    δεν ξερω τι παιχτηκε μαλλον πρεπει να αφησεις κενα @σουλφλαι

    οσο για το σολιαν μονο 100μγ ειχα παρει ως αντιδοτο στη σιελορροια του λεπονεξ... και το πηρα μονο δυο μερες
    δεν ξερω εχω την αισθηση πως με ριχνει,ισως να κανω λαθος κ απλα να τεμπελιαζω να κανω οτιδηποτε, ειναι μερες που βαριεμαι ακομα κ φαγητο να κανω, πολλη σαπιλα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @σουλ σε καταλαβαινω.. εχω φασεις που δεν μπορω να σηκωθω απο το κρεβατι και φασεις οπως σημερα που εκανα γενικη στο σπιτι

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Εγώ παίρνω 400mg αυτή την στιγμή generics/amisulpride που είναι γενόσημο του solian κ 6mg invega.Εντάξει δεν είμαι κ ο πιο φιτ άνθρωπος αλλά δεν μπορώ να πω πως κουράζομαι κ πολύ εύκολα.Όλα τα φάρμακα φέρνουν μια κόπωση στην αρχή αλλά πιστεύω πως μετά από 2 χρόνια όπως εσύ δεν φταίει το φάρμακο αν είναι κ στη σωστή δοσολογία.Είναι και πόσο το κυνηγάμε μετά από ένα σημείο και δεν επαναπαυόμαστε.Στην περίπτωση σου ίσως είναι θέμα διάθεσης.Εγώ είχα και αρνητικά συμπτώματα από την πάθηση αλλά τώρα δεν διακρίνω κάτι.Σίγουρα η ενέργεια δεν είναι στα ύψη αλλά πιστεύω πως μπορώ να την βελτιώσω.Το ίδιο πιστέυω κ για σένα.Ίσως ένα γυμναστήριο αν δεν πηγαίνεις να σου έκανε καλό.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Εγώ παίρνω 400mg αυτή την στιγμή generics/amisulpride που είναι γενόσημο του solian κ 6mg invega.Εντάξει δεν είμαι κ ο πιο φιτ άνθρωπος αλλά δεν μπορώ να πω πως κουράζομαι κ πολύ εύκολα.Όλα τα φάρμακα φέρνουν μια κόπωση στην αρχή αλλά πιστεύω πως μετά από 2 χρόνια όπως εσύ δεν φταίει το φάρμακο αν είναι κ στη σωστή δοσολογία.Είναι και πόσο το κυνηγάμε μετά από ένα σημείο και δεν επαναπαυόμαστε.Στην περίπτωση σου ίσως είναι θέμα διάθεσης.Εγώ είχα και αρνητικά συμπτώματα από την πάθηση αλλά τώρα δεν διακρίνω κάτι.Σίγουρα η ενέργεια δεν είναι στα ύψη αλλά πιστεύω πως μπορώ να την βελτιώσω.Το ίδιο πιστέυω κ για σένα.Ίσως ένα γυμναστήριο αν δεν πηγαίνεις να σου έκανε καλό.
    και γω της Generics παιρνω μιας κ ειναι το φτηνοτερο, γυμναστηριο δεν εχουμε εδω μιας κ μενω σε απομακρυσμενο χωριο, παλιοτερα εβγαινα για περπατημα αλλα στη πορεια αρχισα να βαριεμαι δεν με βοηθαει ιδιετερα η γυμναστικη στη διαθεση, πιο πολυ θα προτιμουσα να εργαζομαι καπου, αλλα εχει γινει απιαστο ονειρο πλεον να βρεις δουλεια στην ελλαδα του 15

  10. #10
    ΕΓΩ ΚΑΝΩ 27 ΚΑΜΣΕΙΣ Κ 7 ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΧΩΡΙς ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΑ ΚΤΛ...ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΡΚΕΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    οχι Soulfly, το φαρμακο μαλλον φταιει.

    τα φαρμακα επηρεαζουν παρα πολυ τη διαθεση μας και τη συμπεριφορα μας.

    και πολλα απο αυτα μας ριχνουν στο κρεβατι χωρις διαθεση για τιποτα.

    δε φταις εσυ αλλα οι παρενεργειες...

    τσεκαρε μηπως μπορεις να παρεις καποιο αλλο , να ελαττωσεις τη δοση , να το παιρνεις αλλη ωρα κατι να κανεις.....

    και η γυμναστικη οπως ειπαν βοηθαει....αλλα με τοση ζεστη που ειχε που να εκανες και χασαμε τη φορμα μας...

    Quote Originally Posted by Soulfly View Post
    αγνοηστε το θεμα παιδια , φενεται το μισο για καποιο τρελλο λογο
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    το σολιαν ειναι αντιψυχωσικο ειναι φυσικο να σε κοβει λιγο, μιλα με το γιατρο σου

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    Quote Originally Posted by Αρης31 View Post
    το σολιαν ειναι αντιψυχωσικο ειναι φυσικο να σε κοβει λιγο, μιλα με το γιατρο σου
    εχω την εντυπωση πως αυτο μου προκαλει ολα αυτα τα αρνητικα συναισθηματα κ τη βαρεμαρα, κανει καλο στα θετικα αλλα κανει τα αρνητικα τρις χειροτερα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    ΤΟ ΣΟΛΙΑΝ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΟΛΙΑΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΞΕΡΩ
    ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΒΑΡΙΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @ελις ναι και μενα ως αντιδοτο μου το ειχαν δοσει αλλα ευτυχως το αλλαξαν

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Solian
    By δελφίνι in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 18-01-2015, 21:55
  2. solian
    By nikopoul in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 27
    Last Post: 29-01-2014, 09:52
  3. Solian
    By Ααχχιιννοοςς in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 24
    Last Post: 27-06-2012, 22:00
  4. solian
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 26-12-2010, 11:57
  5. solian
    By dopamin in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 24-01-2007, 21:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •