ενχειρισεις γιατροί ΦΟΒΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352

    ενχειρισεις γιατροί ΦΟΒΟΣ

    Καλησπερα παντα φοβουμουν τους γιατρους οχι ομως σε μεγαλο βαθμο που να αρνιουμουν να παω απλα φοβοβουν και τωρα δεν ξερω γιατι ισως το συμπαν εχει συνομοτισει εναντιον μου η κατι τετοιο πρεπει να κανω ενχειρισεισ που ειναι ο μεγαλυτεροσ φοβοσ μου και οχι μια αλλα 4!!!! Ελεοσ πια τι εκανα και τα πληρωνω ολα αυτα ΑΣ ΜΕ ΛΥΠΗΘΗΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΙΑ!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    καλησπερα! εχουμε παρομοιες φοβιες! τι εγχειρησεις ειναι να κανεις;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Να βγαλω τους 4 φρονιμητες μου κθστη κοκυγος και λαιζερ γτ εχω πολυ μυωπια αυτα για αρχη μετα βλεπουμε .....ισως παω για αποσυρση κατευθείαν

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    ενταξει δεν ειναι σοβαρες επεμβασεις αυτες μην αγχωνεσαι!!! οι φρονιμητες βγαινουν με τοπικη ναρκωση αντε να εισαι πρισμενος/η για 2-3 μερες, η κυστη και αυτη ειναι λιγο ταλαιπωρια αλλα και αυτη γινεται με τοπικη ναρκωση αντε μια μεθη και να πονας μετα θα περνεις τα παυσιπονα σου και ολα οκ. Το θεμα με τη μυωπια ειναι το πιο δυσκολο απο τα υπολοιπα που μου ειπες, αλλα μετα θα νιωθεις πολυ καλυτερα θα δεις μεγαλη διαφορα. Τπτ απο αυτα δεν ειναι επικινδυνο για τη ζωη σου. Μη φοβασαι καθολου! αν επρεπε δηλαδη να κανεις κατι πιο σοβαρο τι θα εκανες;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Δεν ξερω τι θα εκανα σε κατι ποιο σοβαρο αν μου τθχει θα σε ενημερωσω προς το παρον προετιμαζομαι ψυχολογικα για μια απεργια πεινας λογω φρονιμητων νομκζω αν δεν φαω για 4 μερες δεν θα ψοφησω τωρα για την κυστη θα δω μολις επιβιωσω απο την πεινα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    σου ευχομαι να μη σου τυχει!!

  7. #7
    Εγώ έχω βγάλει φρονιμήτη πριν λίγα χρόνια και μπορώ να σου πω πως δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς καθόλου. Όπως λέει και η Sofaki, τοπική νάρκωση σου κάνουν και δεν πονάς καθόλου κατα τη διάρκεια της επέμβασης. Μη φοβάσαι καθόλου. Όλα καλά θα πάνε.

  8. #8
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Δεν ξερω τι θα εκανα σε κατι ποιο σοβαρο αν μου τθχει θα σε ενημερωσω προς το παρον προετιμαζομαι ψυχολογικα για μια απεργια πεινας λογω φρονιμητων νομκζω αν δεν φαω για 4 μερες δεν θα ψοφησω τωρα για την κυστη θα δω μολις επιβιωσω απο την πεινα
    Απ'όσο ξέρω έναν έναν τους βγάζουν τους φρονιμήτες. Δε θυμάμαι κάτι τέτοιο να βγαίνουν και οι 4 ταυτοχρόνως. Λίγο δύσκολο. Είναι καλύτερα να ρωτήσεις τον οδοντίατρό σου γι'αυτό για να σου πει περισσότερες λεπτομέρειες. Εγώ όταν έβγαλα τον έναν, απ'οσο θυμάμαι (πάνε κάποια χρόνια) μπορούσα να φάω κανονικά. Μεσημέρι μου αφαίρεσαν τον πρώτο, και ήταν ζήτημα να δυσκολεύτηκα να φάω το ίδιο βράδυ. Την επόμενη μέρα έτρωγα κανονικά. Δεν θα χρειαστεί να στερηθείς τροφή για 4 ημέρες. Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Guarantee.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    και λαιζερ γτ εχω πολυ μυωπια αυτα για αρχη μετα βλεπουμε .....ισως παω για αποσυρση κατευθείαν


    Λειζερ εχω κανει , 50-60 sec . ειναι , και τελειωσε , δεν καταλαβαινεις τιποτα απολυτως .


    Και φρονιμητες εχω βγαλει , εκει ...............τα πραματα αλλαζουν , αμα δεν εχεις προβλημα με τις ενεσεις , πες να σου κανει παραπανω ενεσεις , εγω παντα ζηταω σε εξαγωγες , ωστε να μην πονας . Μετα παιρνω και ανα 12ωρο ενα xeforapid ( ρωτα τον γιατρο ) , ισχυροτατο παυσιπονο , χωρις συνταγη το δινουν , και δεν ποναω , απλως ειναι λιγο βαρβαρο να σου τραβανε ενα δοντι , στα λεω οπως εχουν , για να μην νομιζεις οτι δινω παρηγορια .

    Και οπως λεει και ο wjsrp , 1 φρονιμητη την φορα . Ποτε μαζι , δυστυχως .

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Εγω προτεινα στον γιατρο να τους βγαλω δυο δυο πρωτα τους δυο απο δεξια μετα τους δυο απο αριστερά.. ...σιγουρα μετα μπορουσες ν φας? παυσιπονο πως επαιρνε?ς αφου ησουν πρισμενος απο την αναλογη πλευρα...οο για την κυστη δεν με νοιαζει καθολου ο πονος ποτε θα ξανα ανεβω στο αλογο με νοιαζει γτ κανω ιππασια και για το λειζερ επειδη το σκεφτομαι εδω και 3 χρονια εχω ηρεμισει καπως βεβαια ενας υπογειος φοβος ακομα υπαρχει και θα υπαρχει παντα...( επισεις δινω πανελληνιες φετος και μου εχουν πεσει ολα μαζι)

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 20:15
  2. Γιατροί
    By broken horse in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 18-09-2011, 22:58
  3. TEST PAP ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟΙ-ΤΙ ΤΡΑΒΗΞΑ
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 28-11-2009, 00:10
  4. γιατροί σου λέει μετά..
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 06-06-2008, 09:39
  5. Γιατροί στη Θεσσαλονίκη
    By gus1973 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 25-02-2007, 00:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •