ΠΟΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΓΝΩΣΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    175

    ΠΟΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΓΝΩΣΗ

    Γεια σας εδω παλι δεν εχω αλλη διεξοδο δεν αντεχω αλλο δεν μπορω να ησυχασω παθαινω κρισεις πανικου δε θα αντεξω μεχρι τελους το νοιωθω.Γιατι δεν μπορω να δω τιποτα με θετικο ματι ?Γιατι ποναω τοσο και ειμαι σε τετοια απογνωση αυτη ειναι μεγαλη τιμωρια χωρις να βρησκω το λογο.Το μυαλο τιμωρει το σωμα μου αυπνια ασυτια εξαντληση εχω χασει τον ελεγχο της υπαρξης μου εχω χασει τα παντα.Ο εφιαλτης δεν θα παρει τελος γιατι νοιωθω τοση αδυναμια για τα παντα ?Δεν ειστε υποχρεωμενοι να με διαβασετε ουτε καν να μου απαντησετε αλλα δεν εχω αλλη επιλογη τουτες τις ωρες που με πιανει τρεμουλο ταχυκαρδια και χανω το κοσμο και το εδαφος κατω απ τα ποδια μου.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    282
    Αγάπη μου όλοι αγχωνόμαστε απλα εσένα ειναι πολύ σοβαρος ο λόγος το καταλαβαίνω.....πρεπει όμως να προσπαθήσεις....παρε κανένα ζαναξ να ηρεμήσεις και πήγαινε σε κάποιον γιατρό να σου γράψει αγωγή να σταθείς λίγο στα πόδια σου.....καντο αν όχι για σένα για τα παιδιά σου....προσπαθησε καλή μου.....θα έρθουν καλύτερες μέρες θα το δεις....

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    σου υπενθυμιζω απλα οτι σε προηγουμενο θρεντ ελεγε οτι δε μπορει να παρει αλλα ηρεμιστικα.ετσι κ αλλιως οι επιλογες δε χανονται

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    20
    Όταν εγώ έχασα τον άνθρωπό μου, έκανα αναζήτηση στο ίντερνετ ιστορίες ανθρώπων, όμοιες με τη δική μου. Δεν ξέρω γιατί. Ένιωθα ίσως ότι δεν είμαι μόνη. Και στο εξωτερικό αλλά και στην Ελλάδα είναι πάρα πολλές οι ιστορίες που είναι παρόμοιες. Είναι πολύ αρχή ακόμα, το μόνο λογικό είναι ότι δυστυχώς νιωθεις να τρελαινεσαι. Είσαι κοντά στις κόρες σου; Σε βοηθανε; Σε τέτοιες περιπτώσεις είναι καλό ο πιο αδύναμος να γέρνει στους πιο δυνατούς. 'Η εστω σε αυτόν που δείχνει πιο δυνατός. Είναι πολύ νωρίς για να περιμένεις να αλλάξει κάτι. Αν πας στο κοιμητήριο; Μήπως νιώσεις καλύτερα; Εννοώ κλαίγοντας... Ξέρω ότι θα γίνεις χάλια. Αλλά ίσως μιλήσεις και με κάποιον άλλο εκεί. Εμένα πολλές φορές με παρηγορουν άλλοι άνθρωποι. Συζητάμε. Ή έστω μου μιλάνε όσο κλαίω. Κοιμητήριο είναι. Όχι ή άλλη λέξη. Εγώ έτσι το λέω. Εκεί κοιμάται ο άνθρωπος μου. Κοιμάται. Επίσης εμένα με βοηθάει να του γράφω. Πάω εκεί και έχω ένα τετράδιο και γράφω ότι νιώθω. Κάθε σελίδα και κάτι διαφορετικό. Γράφω όσα δεν μπορώ να πω σε κανέναν. Δοκίμασέ το Ασπασία! Σκέψου ότι εκείνος τα διαβάζει. Γράψε του όσα θες να του πεις. Μπορεί με τον καιρό να σε βοηθησει κι εσένα.

Similar Threads

  1. ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ
    By ασπασια in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 16-09-2015, 22:04
  2. ΑΠΟΓΝΩΣΗ
    By HaMLeT-MachiNe in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 07-11-2012, 22:35
  3. Απόγνωση...
    By aggelik in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 117
    Last Post: 20-10-2011, 14:42
  4. Πόνος
    By mariaaa88 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 02-08-2011, 16:55
  5. πονος απο το σεξ
    By seleios in forum Κακοποίηση
    Replies: 6
    Last Post: 22-01-2011, 00:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •