Νιωθω αορατη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    feerie , δυσκολα της εβαλες !! βηματακι βηματακι , θα προτεινα .

  2. #17
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    44
    Ναι, κι εγώ βηματάκι-βηματάκι εννοώ. Απλά τα έγραψα όλα μαζί για να έχει μια συνολική εικόνα:D

  3. #18
    Αφροδίτη αν ένα σου πρόβλημα είναι ότι δε σε κοιτάει κανείς,πες μου που συχνάζεις να έρχομαι να σε κοιτάω εγώ.Εγώ είμαι της φάσης "κοιτάω αλλά δεν κάνω κίνηση" οπότε απο αυτό θα καλυφθείς.
    Quote Originally Posted by afrodith View Post
    Βγαζω ισως απογνωση και αυτο τουσ διωχνει νομιζω το θελω τοσο πολυ να βρω παρεες ..Στο παρελθον που ειχα παρεες με εκμεταλευονταν με ειχαν προδωσει ειχα νιαωσει θυμα.Και γιαυτο και ξεκοψα και εμεινα μονη
    Δυστυχώς όταν δεν το "εχεις" με το να κάνεις πραγματικούς φίλους,αν δε θες να είσαι συνέχεια μόνη πρέπει να κάτσεις να το παίξεις και λίγο θύμα.Εγώ προσωπικά αυτό κάνω και έτσι κάπου-κάπου με θυμούνται κάποιοι για "τεχνολογικές" χάρες και βγαίνω μια στο τόσο και εγώ έξω με παρέα για καφέ εδώ στη πόλη μου

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by féerie View Post
    Ναι, κι εγώ βηματάκι-βηματάκι εννοώ. Απλά τα έγραψα όλα μαζί για να έχει μια συνολική εικόνα:D


    Καλες συμβουλες δινεις , τι ζωδιο εισαι ?

  5. #20
    Quote Originally Posted by afrodith View Post
    Καλησπερα το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω παρεες και δεν μπορω να κανω καινουριες ευκολα το προσπαθω αλλα τιποτα ξεκινησα γυμναστηριο προσφατα κ πηγινω σε ομαδικα προγραμματα ειναι καποιες κοπελες κ τους μιλαω ενα γεια με το ζορι μου λενε
    Καλησπέρα Αφροδίτη. Έχεις ποτε συμμετάσχει σε κοινή και μη συζήτηση με τις κοπέλες στο γυμναστήριο;

    Quote Originally Posted by afrodith View Post
    πηγαινω βολτες εξω και δεν με κοιταει κανενας αντρας ουτε με φλερταρουν νιωθω αορατη κανεις δεν θελει να με κανει παρεα δεν ξερω τι δειχνω η τι φταιει.
    Όταν λες πηγαίνεις βόλτες και δε σε κοιτάζει κανένας άντρας, αυτό γίνεται σε μαγαζιά, bar, clubάκια, κλπ, στον δρόμο;

  6. #21
    Quote Originally Posted by afrodith View Post
    Βγαζω ισως απογνωση και αυτο τουσ διωχνει νομιζω το θελω τοσο πολυ να βρω παρεες ..
    Σου έχουν πει κάτι πάνω σ'αυτό; Αν μπορείς, πες μας περισσότερες λεπτομέρειες.

    Quote Originally Posted by afrodith View Post
    Στο παρελθον που ειχα παρεες με εκμεταλευονταν με ειχαν προδωσει ειχα νιαωσει θυμα.Και γιαυτο και ξεκοψα και εμεινα μονη
    Και πολύ καλά τους έκανες. Μη μετανιώνεις καθόλου γι'αυτό. Με τέτοιους φίλους τι να τους κάνεις τους εχθρούς;
    Last edited by deleted-member17-03-2016; 20-09-2015 at 21:54.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΟΜΟΡΦΗ ΟΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝΕ
    ΟΛΟΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΟΜΟΡΦΗ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΦΤΑΙΕΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    114
    εγω νομιζω πλεον ο κοσμος φλερταρει μονο ιντερνετικα! πολυ πιο ευκολα θα σου την πεσει ο αλλος με ενα μνμ σε καποια σελιδα κοινωνικης δικτυωσης παρα εξω!! εχω αρκετους φιλους κ βλεπω τα τελευταια χρονια πως λειτουργουν!!! εξω μαζεμενοι απο το φεισμπουκ πχ. αλλοι ανθρωποι!!!! βρισκουν το "στοχο" κ με 1-2-3-10 μνμτα βλεπουν αν ο στοχος ειναι θετικος κ κλεινουν ραντεβου!! το παιχνιδι το παιζουν εκει μετα! δεν λεω οτι συμφωνω κ μου αρεσει αυτο που γινεται αλλα δυστυχως εκει φτασαμε κρυμενοι πισω απο μια οθονη να φλερταρουμε! αρα φιλη αφροδιτη...κανε φεισμπουκ (αν δεν εχεις ηδη)! αλλα μην γινεις απο αυτες που φαινεται απο 1000 μετρα οτι ψαχνοντε!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αυτο ειναι παρακμη . Που πηγε το φλερτακι , το αμεσο ? το φεισ του φεισ .

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    114
    Έλα ντε!!!! Έξω μας ενδιαφέρουν οι σελφι τα τσεκ Ιν σοβαρές δουλειές Χαχα!!! Κοροϊδεύω φυσικά αλλά χαζά χαζά έτσι γίνεται!!!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by afrodith View Post
    Βγαζω ισως απογνωση και αυτο τουσ διωχνει νομιζω το θελω τοσο πολυ να βρω παρεες ..Στο παρελθον που ειχα παρεες με εκμεταλευονταν με ειχαν προδωσει ειχα νιαωσει θυμα.Και γιαυτο και ξεκοψα και εμεινα μονη
    Γειά σου afroditi. Το παραπάνω που γράφεις απαντά στο γιατί είσαι μόνη. Είσαι μόνη διότι το επέλεξες εσύ ως στρατηγική προστασίας από απογοητεύσεις που βίωσες στο παρελθόν και σε πλήγωσαν. Στο ερώτημα "τι δείχνω;" η απάντηση είναι ότι συνήθως δείχνουμε προς τους άλλους είτε αυτό που πιστεύουμε για τον εαυτό μας (είμαι αόρατη) ή το ακριβώς το αντίθετο. Αν θέλεις να αλλάξει αυτό θα πρέπει να τροποποιήσεις τις ψεύτικες πεποιθήσεις που έχεις αναπτύξει για τον εαυτό σου, διότι κανείς δεν είναι αόρατος ή ασήμαντος μπορεί όμως να πιστεύει ότι είναι.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Ίσως να σε βοηθουσε το να διαβάσεις κάποια βιβλία αυτοβοήθειας για την κοινωνική φοβία. Ένα αξιόλογο είναι:
    http://www.patakis.gr/viewshopproduct.aspx?id=574206

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    εγω ξερω πολλους ανθρωπους που ξεκινησαν γυμναστηριο για να διευρυνουν τον κυκλο τους!... μην νιωθεις ασχημα για αυτο...ειναι απολυτα φυσιολογικο ειτε για παρέες - είτε για γνωριμιες... και γιατι όχι δεν καταλαβα νεα γυναικα εισαι γιατι να μην σε ενδιαφερουν αυτα...τι να σε ενδιαφερει δηλαδη το πουσαπ? τεσπα... μη δινεις σημασια

    το οτι νιώθεις αόρατη είναι στοιχειο εφυίας ... ειμαστε αόρατοι... ειμαστε η προβολη του απέναντι. Στην σχολή δραμματικής τεχνης...καναμε απειρα μαθήματα για να μάθουμε να ΑΚΟΥΜΕ τι λέει ο άλλος...γιατι οκ σαν ικανοτητα υπάρχει αλλα κατα ποσο της δινουμε σημασια στην ζωήμας?
    ειμαστε όλοι πομποι!...τι θα πουμε, τι θα δειξουμε, τι θα αποδείξουμε και ο δεκτης σμπαραλια!!
    καθεσαι απεναντι μου, μου ξερνας την πραγματικότητα σου και πολυ λίγο σε ενδιαφέρει τι πραγματικα εχω να πω για όλο
    αυτο.
    εχω πεσει και εγω θυμα της νοοτροπίας "προδοσία"...και εξακολουθω να πεφτω σαν 15χρονο!
    καποιοι αγαπάνε ευκολα, καποιοι ενδιαφεροντε, καποιοι νοιαζοντε και πιστευουν πως υπάρχει κατι παραπέρα απο την παρταρα τους
    καποιοι αγαπάνε δυσκολα.. θελουν τον χρόνο τους
    και καποιοι δεν ξερουν τι τους γινετε...και ολα ειναι ενας καθρευτης... θα πεις καλημερα και θα βασανίζοντε με τις ωρες να δουν τι υπήρχε πίσω απο αυτο, αν εννοουσαν οτι ειναι ομορφοι ή ασχημοι...εις τον αφρο της θαλασσας η αγαπη μου κοιμαται...παρακαλω σας κοιματα... στον διαολο να την πάτε!!!

    μην το παιρνεις πια προσωπικα το όλο συστημα... δεν μας αφορα!... συγκεντρωσου σε ανθρωπους που μπορουν να αγαπήσουν ευκολα ή δυσκολα. και θα τους βρεις αν κανεις υπομονη και συνεχισε να εισαι εκει εξω .. συνεχισε να ψαχνεις. και πολλα μπραβο που δεν χρειαστηκες να ανεχτεις αλλο ολο αυτο το ψεμμα . ολοι προδίδουμε και προδιδομαστε... οταν ξερεις ποια εισαι και πιστευεις σε αυτο... εκει που η συγχωρεση ειναι αδυνατη, η λήθη ειναι εφικτη οπως λέει και ο θειος οσκαρ!!

    σου προτεινω σεμιναρια αυτογνωσίας, θα βρεις πολλα στο διαδυκτιο και θα σε ωφελήσουν πολυ!!! οι τιμες είναι για όλα τα πορτοφόλια και εκει σιγουρα θα κάνεις πολυ ξεχωριστες γνωριμίες με ανθρωπους που εχουν τις ιδιες αναζητησεις με εσενα!
    μακρυα απο δηθενιες - ποζεριες και κατινιες!;)

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Ίσως να σε βοηθουσε το να διαβάσεις κάποια βιβλία αυτοβοήθειας για την κοινωνική φοβία. Ένα αξιόλογο είναι:
    http://www.patakis.gr/viewshopproduct.aspx?id=574206
    λεει τιποτα?...γιατι γενικα δυσκολα βρισκεις βιβλια αυτοβοηθειας της προκοπης

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΟΠ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΩΣ ΚΑΠΟΤΕ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. να της πω πως νιωθω?
    By alexalex in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 20-06-2015, 16:47
  2. Νιώθω ότι χάνω την ζωή μου.
    By Φανούλα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 12-03-2013, 02:33
  3. Νιώθω ντροπή
    By Swan in forum Κακοποίηση
    Replies: 46
    Last Post: 08-10-2012, 11:23
  4. Δεν νιωθω πια
    By Sublime in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 31-07-2011, 15:37
  5. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 02:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •