αναπαντητα μνμ...και κλησεις. ΤΟ ΓΡΑΨΙΜΟ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337

    αναπαντητα μνμ...και κλησεις. ΤΟ ΓΡΑΨΙΜΟ

    χαιρετω!

    Κατι που με εχει εκνευρισει τον τελευταιο καιρο το οποιο και πιο παλια με απασχολουσε ειναι η ξαφνικη αλλαγη διαθεσης των ανθρωπων.
    Κατανοω οτι ολοι ειναι απασχολημενοι, εχουν τις εννοιες τους κ τα προβληματα τους. Όμως κατι που με διαολιζει ειναι να βλεπω στο fb π.χ οτι μερικοι κ μερικες εχουν διαβασει καποιο μνμ μου κ δεν απαντουν επιτηδες. Ειμαι σιγουρη οτι το κανουν επιτηδες.
    Δεν ειμαι απο τα ατομα που γίνονται κολητσιδες σε γενικες γραμμες, αλλα επειδη εγω παντα απαντω ακομα κ να μη με εμπνεει τοσο η παρεα τιυ αλλου θελω και οι αλλοι να ναι συνεπεις.
    Δε γινεται να χει λυσσαξει καποιος γνωστος να με βρει στο fb και μετα απο δυο μερες εγω να στελνω μια καλημερα κ με τον πιο ευγενικο μου τροπο να ζητώ το fb της αδερφης του κ αυτος να μην απαντα!!
    Και να σκεφτειτε οτι οταν ειχαμε βγει με κοινη παρεα η αδερφη του χωρις να με ξερει καλα καλα ελεγε ν ανταλλαξουμε στοιχεια ετσι οποτε παω Αθηνα να βρεθουμε!!
    Πως γίνεται να χανουν οι ανθρωποι τη διάθεση τους τοσο ευκολα; σημερα σε κανουν παρεα και μεθαυριο στελνεις μνμ κ σε αγνοουν!
    Λιγη παρεουλα ζηταω....κι εγω. Τι μεσολαβει κ εξαφανιζονται;;
    Τωρα περιμενω δυο αλλα ατομα να επικοινωνήσουν για ποτο κ τιποτα. Οι μερες περνανε...και στον κοσμο τους. Ο ενας ειναι 45 μου χει ταξει ποτο απ τον ιουλιο. Και ολο επισκεψεις εχει απο Αθηνα. Ουδεποτε του χα δωσει να καταλαβει οτι τον βλεπω ερωτικα για να πεις οτι για αυτο μ αποφεύγει. Η αλλη παλι η κοπελια, εαν δεν κανω κινηση εγω τιποτα αυτη. Τα ειπαμε τα συμφωνησαμε...και τωρα ειμαι στην αναμονη.
    Δεν μπορω να ενοχλω συνέχεια εγω, θελω και οι αλλοι να δείξουν ενδιαφερον. Κανω στην αρχη καποιες κινησεις, αλλα αν δω οτι ο αλλος ειναι απασχολημένος αλλου , τοτε στεναχωριεμαι κ απομακρυνομαι.
    Ασε που τωρα πλεον δεν αντεχω...κανω υπομονη αλλα αν δω οτι το γραψιμο παει συννεφο, μιλαω ανοιχτα!
    Ηθελα να ξερα πως στο καλο μερικοι καταφέρνουν κ σχεσεις αρμονικες να χουν κ να περιστοιχιζονται απο ενα .ματσο φιλους/ες???
    Τι λαθη κανω;;; αφου ειμαι συμπαθης στον κοσμο. Τι πρεπει να κανω για να αποζητανε την παρεα μου;; να εξαφανιστω;;;
    Συγγνωμη εαν σας ζαλισα παιδια.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,708
    ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΛΑΘΟΣ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΟΤΙ ΖΗΤΑΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ
    ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΕΝΗΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΕΛΑΣ ΓΤ ΔΕ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΑ ΤΟΥ ΒΓΕΙΣ
    ΚΙ ΑΜΑ ΕΧΕΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΡΕΧΑΜΑΤΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΠΛΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    330
    Quote Originally Posted by Christine View Post
    χαιρετω!

    Κατι που με εχει εκνευρισει τον τελευταιο καιρο το οποιο και πιο παλια με απασχολουσε ειναι η ξαφνικη αλλαγη διαθεσης των ανθρωπων.
    Κατανοω οτι ολοι ειναι απασχολημενοι, εχουν τις εννοιες τους κ τα προβληματα τους. Όμως κατι που με διαολιζει ειναι να βλεπω στο fb π.χ οτι μερικοι κ μερικες εχουν διαβασει καποιο μνμ μου κ δεν απαντουν επιτηδες. Ειμαι σιγουρη οτι το κανουν επιτηδες.
    Δεν ειμαι απο τα ατομα που γίνονται κολητσιδες σε γενικες γραμμες, αλλα επειδη εγω παντα απαντω ακομα κ να μη με εμπνεει τοσο η παρεα τιυ αλλου θελω και οι αλλοι να ναι συνεπεις.
    Δε γινεται να χει λυσσαξει καποιος γνωστος να με βρει στο fb και μετα απο δυο μερες εγω να στελνω μια καλημερα κ με τον πιο ευγενικο μου τροπο να ζητώ το fb της αδερφης του κ αυτος να μην απαντα!!
    Και να σκεφτειτε οτι οταν ειχαμε βγει με κοινη παρεα η αδερφη του χωρις να με ξερει καλα καλα ελεγε ν ανταλλαξουμε στοιχεια ετσι οποτε παω Αθηνα να βρεθουμε!!
    Πως γίνεται να χανουν οι ανθρωποι τη διάθεση τους τοσο ευκολα; σημερα σε κανουν παρεα και μεθαυριο στελνεις μνμ κ σε αγνοουν!
    Λιγη παρεουλα ζηταω....κι εγω. Τι μεσολαβει κ εξαφανιζονται;;
    Τωρα περιμενω δυο αλλα ατομα να επικοινωνήσουν για ποτο κ τιποτα. Οι μερες περνανε...και στον κοσμο τους. Ο ενας ειναι 45 μου χει ταξει ποτο απ τον ιουλιο. Και ολο επισκεψεις εχει απο Αθηνα. Ουδεποτε του χα δωσει να καταλαβει οτι τον βλεπω ερωτικα για να πεις οτι για αυτο μ αποφεύγει. Η αλλη παλι η κοπελια, εαν δεν κανω κινηση εγω τιποτα αυτη. Τα ειπαμε τα συμφωνησαμε...και τωρα ειμαι στην αναμονη.
    Δεν μπορω να ενοχλω συνέχεια εγω, θελω και οι αλλοι να δείξουν ενδιαφερον. Κανω στην αρχη καποιες κινησεις, αλλα αν δω οτι ο αλλος ειναι απασχολημένος αλλου , τοτε στεναχωριεμαι κ απομακρυνομαι.
    Ασε που τωρα πλεον δεν αντεχω...κανω υπομονη αλλα αν δω οτι το γραψιμο παει συννεφο, μιλαω ανοιχτα!
    Ηθελα να ξερα πως στο καλο μερικοι καταφέρνουν κ σχεσεις αρμονικες να χουν κ να περιστοιχιζονται απο ενα .ματσο φιλους/ες???
    Τι λαθη κανω;;; αφου ειμαι συμπαθης στον κοσμο. Τι πρεπει να κανω για να αποζητανε την παρεα μου;; να εξαφανιστω;;;
    Συγγνωμη εαν σας ζαλισα παιδια.
    Εγώ νομίζω οτι εισαι λίγο αυστηρή με τους άλλους. Κανείς δεν υποχρεωμένος στα πρέπει σου. Οι προσδοκίες που έχεις, χαρακτηρίζονται απο δικά σου αδιαπραγμάτευτα πρέπει.
    Πως εισαι τόσο σίγουρη οτι το κάνουν επίτηδες και δεν σου απαντούν σ αυτό το μαραφέτι?
    Το γεγονός οτι εσύ βλέπεις τα πράγματα έτσι ή πράττεις έτσι -> αλλα επειδη εγω παντα απαντω ακομα κ να μη με εμπνεει τοσο η παρεα τιυ αλλου θελω και οι αλλοι να ναι συνεπεις. .... δε σημαίνει οτι ο άλλος ειναι υποχρεωμένος να ειναι συνεπής. Και καταρχήν έτσι ορίζεις τη συνέπεια? Η αυστηρή στάση ειναι η συνέπεια? Η ψυχαναγκαστική στάση? Ο λόγος ειναι συμβόλαιο?
    Είπε ξείπε χέστηκε η παρόλα του.
    Έγω νομίζω για άλλο λόγο χαλιέσαι που για την ακρίβεια τον αναφέρεις η ίδια.

    Δε νομίζω να μεσολαβεί τίποτα αν και εσύ ξέρεις καλύτερα τα δεδομένα με τον καθένα που συναναστρέφεσαι.
    Πάντως με βάση καθαρά και μόνο με αυτα που γράφεις εδώ, μόνο δικές σου 2ες σκέψεις μεσολαβούν και τίποτα άλλο.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Christine View Post
    χαιρετω!

    Κατι που με εχει εκνευρισει τον τελευταιο καιρο το οποιο και πιο παλια με απασχολουσε ειναι η ξαφνικη αλλαγη διαθεσης των ανθρωπων.
    Κατανοω οτι ολοι ειναι απασχολημενοι, εχουν τις εννοιες τους κ τα προβληματα τους. Όμως κατι που με διαολιζει ειναι να βλεπω στο fb π.χ οτι μερικοι κ μερικες εχουν διαβασει καποιο μνμ μου κ δεν απαντουν επιτηδες. Ειμαι σιγουρη οτι το κανουν επιτηδες.
    Δεν ειμαι απο τα ατομα που γίνονται κολητσιδες σε γενικες γραμμες, αλλα επειδη εγω παντα απαντω ακομα κ να μη με εμπνεει τοσο η παρεα τιυ αλλου θελω και οι αλλοι να ναι συνεπεις.
    Δε γινεται να χει λυσσαξει καποιος γνωστος να με βρει στο fb και μετα απο δυο μερες εγω να στελνω μια καλημερα κ με τον πιο ευγενικο μου τροπο να ζητώ το fb της αδερφης του κ αυτος να μην απαντα!!
    Και να σκεφτειτε οτι οταν ειχαμε βγει με κοινη παρεα η αδερφη του χωρις να με ξερει καλα καλα ελεγε ν ανταλλαξουμε στοιχεια ετσι οποτε παω Αθηνα να βρεθουμε!!
    Πως γίνεται να χανουν οι ανθρωποι τη διάθεση τους τοσο ευκολα; σημερα σε κανουν παρεα και μεθαυριο στελνεις μνμ κ σε αγνοουν!
    Λιγη παρεουλα ζηταω....κι εγω. Τι μεσολαβει κ εξαφανιζονται;;
    Τωρα περιμενω δυο αλλα ατομα να επικοινωνήσουν για ποτο κ τιποτα. Οι μερες περνανε...και στον κοσμο τους. Ο ενας ειναι 45 μου χει ταξει ποτο απ τον ιουλιο. Και ολο επισκεψεις εχει απο Αθηνα. Ουδεποτε του χα δωσει να καταλαβει οτι τον βλεπω ερωτικα για να πεις οτι για αυτο μ αποφεύγει. Η αλλη παλι η κοπελια, εαν δεν κανω κινηση εγω τιποτα αυτη. Τα ειπαμε τα συμφωνησαμε...και τωρα ειμαι στην αναμονη.
    Δεν μπορω να ενοχλω συνέχεια εγω, θελω και οι αλλοι να δείξουν ενδιαφερον. Κανω στην αρχη καποιες κινησεις, αλλα αν δω οτι ο αλλος ειναι απασχολημένος αλλου , τοτε στεναχωριεμαι κ απομακρυνομαι.
    Ασε που τωρα πλεον δεν αντεχω...κανω υπομονη αλλα αν δω οτι το γραψιμο παει συννεφο, μιλαω ανοιχτα!
    Ηθελα να ξερα πως στο καλο μερικοι καταφέρνουν κ σχεσεις αρμονικες να χουν κ να περιστοιχιζονται απο ενα .ματσο φιλους/ες???
    Τι λαθη κανω;;; αφου ειμαι συμπαθης στον κοσμο. Τι πρεπει να κανω για να αποζητανε την παρεα μου;; να εξαφανιστω;;;
    Συγγνωμη εαν σας ζαλισα παιδια.
    κατα πάσα πιθανοτητα ο 45αρις δεν το συνεχιζει ακριβως επειδη δεν τον βλέπεις ερωτικα... η φιλη σου δεν ειναι κολητη σου και ειναι αλλου νταλλου και η αλλη η αθηναια, οπως ειπε ο muzzy ειπα - ξειπα χεζω την παρολα μου. σαφως και δεν εισαι υποχρεωμενη να απαντας σε όλους... το θεωρω πολυ υγυες να αγνοω τα σκουπίδια, η απλα να βαριεμαι. μη σε παιρνει απο κατω πρεπει να διευρυνεις οσο μπορεις τον κυκλο σου, βρες νεους φιλους, σε καποια δραστηριοτητα που σε ευχαριστει, γυμναστηριο-χορος-σπορ...υπάρχουν επιλογες, επισης μπορεις μεσω του φβ να βρεις παλιους συμμαθητες-φιλους και να ανοιξει ο κυκλος σου. δεν πρεπει να κρεμομαστε απο κανεναν, πρεπει μονοι μας να βρισκουμε νεους τροπους να κανουμε αυτα που γουσταρουμε. Φαινεσαι εξυπνο κορίτσι ειμαι σιγουρη οτι οταν αποφασίσεις να σταματησεις να κλαιγεσαι για πραγματα που δεν αλλαζουν, θα βρεις τον δρομο σου σε πραγματα που μπορουν να αλλαξουν και ειναι στο χερι σου. πιστεψε με ποτε δεν ειναι προβλημα να βρεις παρεα για χαλαρο ποτακι ;)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,708
    ΑΜΑ ΗΣΟΥΝ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΝΟΙΧΤΗ ΚΙ ΕΤΑΖΕΣ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΛΟΙ ΘΑ ΘΕΛΑΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΠΟΤΑΚΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ
    ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΕΣΥ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Quote Originally Posted by rea View Post
    κατα πάσα πιθανοτητα ο 45αρις δεν το συνεχιζει ακριβως επειδη δεν τον βλέπεις ερωτικα... η φιλη σου δεν ειναι κολητη σου και ειναι αλλου νταλλου και η αλλη η αθηναια, οπως ειπε ο muzzy ειπα - ξειπα χεζω την παρολα μου. σαφως και δεν εισαι υποχρεωμενη να απαντας σε όλους... το θεωρω πολυ υγυες να αγνοω τα σκουπίδια, η απλα να βαριεμαι. μη σε παιρνει απο κατω πρεπει να διευρυνεις οσο μπορεις τον κυκλο σου, βρες νεους φιλους, σε καποια δραστηριοτητα που σε ευχαριστει, γυμναστηριο-χορος-σπορ...υπάρχουν επιλογες, επισης μπορεις μεσω του φβ να βρεις παλιους συμμαθητες-φιλους και να ανοιξει ο κυκλος σου. δεν πρεπει να κρεμομαστε απο κανεναν, πρεπει μονοι μας να βρισκουμε νεους τροπους να κανουμε αυτα που γουσταρουμε. Φαινεσαι εξυπνο κορίτσι ειμαι σιγουρη οτι οταν αποφασίσεις να σταματησεις να κλαιγεσαι για πραγματα που δεν αλλαζουν, θα βρεις τον δρομο σου σε πραγματα που μπορουν να αλλαξουν και ειναι στο χερι σου. πιστεψε με ποτε δεν ειναι προβλημα να βρεις παρεα για χαλαρο ποτακι ;)
    Σε Ευχαριστώ για τα Καλά σου λόγια!
    Βέβαια μπορώ να συμμετασχω σε δραστηριότητες οπου μπορω εκει να γνωρισω νεα ατομα. Π.χ διοργανώνουν πεζοποριες στα μονοπάτια του νησιου, έχουμε χορευτικους συλλογους οπου συμμετεχουν κ αρκετοι εκπαιδευτες που ερχονται αναπληρωτες εδω.
    Ναι το ξερω, ειναι ασχημο να κολαω. Φθειρομαι ψυχολογικα. Πρεπει να ξεχνιεμαι μεχρις οτου να εμφανιστουν νεες ευκαιρίες.
    Ετσι ειναι...τιποτα δεν ειναι δεδομένο..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ΑΜΑ ΗΣΟΥΝ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΝΟΙΧΤΗ ΚΙ ΕΤΑΖΕΣ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΛΟΙ ΘΑ ΘΕΛΑΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΠΟΤΑΚΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ
    ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΕΣΥ
    Χα χα χα. Να ταξω κερασματα;; αφου δε βγαινω οικονομικα!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,708
    ΓΙΝΕ ΚΑΙ ΣΥ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΥΠΟΣΧΟΜΕΝΗ ΓΚΟΜΕΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΣΑΝ ΤΑ ΑΓΓΟΥΡΙ
    ΠΟΥ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝΕ ΜΕΤΑ ΑΜΑ ΓΙΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΥΠΟΣΧΟΜΕΝΗ ΓΚΟΜΕΝΑ ΟΛΟΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    FB και "φιλοι" εις την νιοστη δυναμη σε αριθμο....

    Δεν μπορεις να ξερεις και εαν ειναι παρον ο αλλος και φυσικα αυτο το εκμεταλλευονται ... λενε θα νομιζει ειμαι afk ας απαντησω αργοτερα. Απο κει και περα φυσικα μπορει και να ειναι .... εγω ανοιγω το fb για παραδειγμα , εξαφανιζομαι απο το σπιτι και το αφηνω ανοικτο ... οποιος επικοινωνησει μαζι μου , φυσικα δεν θα με βρει. Το ιδιο με το κινητο και το wifi. Θυμαμαι μαλιστα οτι τα windows 8 για παραδειγμα ειχαν μια επιλογη που ειχα βαλει και με εδειχνε online ολο το 24ωρο:P. Οσο για το 45αρι μπορει και να μην ειναι ιδιαιτερος λατρης της τεχνολογιας ... συνηθως οι λιγο μεγαλοι σε ηλικια δεν εχουν προσαρμοστει στα καινουριο αυτο τροπο επικοινωνιας , χωρια που δεν ξερεις και ποιος διαβαζει το fb. Αν για παραδειγμα ειναι δεσμευμενος δεν θα ηθελε πχ να απαντησει θετικα και να το δει καποιος "τριτος".

    Φυσικα, ολα αυτα δεν παιζουν πολυ ρολο που λεω , απλως θελω να τονισω το "μη δινεις ιδιαιτερη σημασια" και στο οτι οι γνωριμιες δεν κτιζονται πολυ ευκολα. Τωρα ενα δεν σου απανταει καποιος επανειλλημενα και σε αποφευγει και ειναι φιλος/η επι χρονια , ναι τοτε χωραει η στεναχωρια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και δεν συμφωνω με τον Ελις ... να δωσεις πραγματα για να σε κανουν παρεα!!!!!!!! Δινεις την παρεα σου , σου δινουν την παρεα τους κλπ. κλπ. Τουλαχιστον καπως ετσι, αν και ολα εχουν πολλες αποχρωσεις και λεπτομερειες.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε συμφωνω με το σκεπτικο σου το οτι σου απαντα καπιος δε σημαινει οτι κ σε ακουει παντοτε συνηθως οι πιο ασχετοι απαντουν αμεσως σπανια θα δεις καπιον να απαντα γρηγορα κ να εχει σχεση με το θεμα εκτος αν αλαξε τον αρχικο εαυτο του κ μεταλαχτηκε σε αλλο απο αυτους που αργουν θα ακουσεις τα καλυτερα..

    ΚΑΙ ΣΥ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΥΠΟΣΧΟΜΕΝΗ ΓΚΟΜΕΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΣΑΝ ΤΑ ΑΓΓΟΥΡΙ
    ΠΟΥ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝΕ ΜΕΤΑ ΑΜΑ ΓΙΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΥΠΟΣΧΟΜΕΝΗ ΓΚΟΜΕΝΑ ΟΛΟΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΑΝΕ
    αμα ειναι να χασεις τον εαυτο σου για να τους κανεις να σε παρακαλανε ειναι δωρο αδωρο απαραιτητη προυποθεση για να σε δεχτουν ολοι ειναι να μην εισαι ο εαυτος σου.οσο τους διχνεις τον εαυτο σου καπιοι θα εκνευριστουν

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337
    Καλημερα! Και εγω δε συμφωνω με τις χαρες και τα γλειψιματα για να καταφερω τους αλλους να με αποζητανε! Μετα αρχιζει η εκμετάλλευση και το δουλεμα παει συννεφο!
    Χαρες καλύτερα να κανω σε καποια χρονια φιλεναδα. Οχι στον καθεναν κ τη καθεμια.
    Βλεπω κ απ τον μπαμπα μου. Φετος καθε τρεις κ λιγο πηγαινε επισκεψεις σε καποιον γνωστο του που ηταν εδω για διακοπες. Τους πηγαινε ενα σωρο καλουδια καθε φορα. Η ανταμοιβη του; μια φορα δεν τον προσκαλεσαν εστω για φαγητο. Και η σύζυγος του κυριου αρχισε σε κποια φαση να υπενθιμιζει στον αντρα της οτι εχουν να πανε καπου, ετσι ωστε να αναγκασουν τον Πατέρα μου να φυγει νωριτερα.
    Ενα παράδειγμα αναφερω τωρα.
    Και το λεγα στον πατερα μου...θα τους κακομαθεις! Εκεινοι τι κανουν για σενα;;;

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    xmm κατι κοινο με το πατερα σου εχω μου φαινεται..
    ξερεις γιατι δε παιρνεις ανταμοιβη? επειδη τη ζητας κ αυτο φαινεται οσο εισαι στο κοσμο σου κ περα βρεχει σου ρχετε με τη ΜΙΑ οσο τη ζητας δε σε θελει. αν ψαχνεις ετσι με το μικροσκοπιο τι εκαναν κ τι δεν εκαναν οι αλλοι στο τελος μενεις με σταυρωμενα χερια κ δε κανεις τιποτα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Αυτό ακριβώς που περιγράφεις το παθαίνω κι εγώ. Μιλάω με ένα άτομο, λέω επιτέλους, βρήκα ένα φίλο και τσουπ ως δια μαγείας, αν τολμήσω και μιλήσω εγώ, δεν λαμβάνω απάντηση. Αυτό το παίρνω ως γράψιμο και προφανώς, δεν του απαντώ αν μου στείλει ξανά... Αυτό το έλεγα προστασία από συμπεριφορές που με υποτιμούν. Αν πω πως με ενοχλεί η συμπεριφορά από την άλλη, τότε θα πάρω ένα σωρό δικαιολογίες που δεν στέκουν...
    Το έχω αναλύσει το συγκεκριμένο θέμα. Κατά την τελευταία μου αναθεώρηση της κατάστασης, έχω την αίσθηση πως έχει σχέση με την ΙΨΔ και αυτό. Σκέψου το εξής... Στο χειρότερο σενάριο να σε γράφει κάποιος... Εσύ, αν τα έχεις καλά με τον εαυτό σου, ΔΕΝ γίνεται να θυμώσεις! Πιθανολογώ πως έχουμε υπερβολικά υψηλές προσδοκίες. Νομίζω πως το λάθος ξεκινά, όταν δεις τον άλλο ως υποψήφιο φίλο... Δες τον πρώτα ως υποψήφιο γνωστό και αν είναι όλα ωραία οκ. Ακόμα και οι φίλοι μας θα έχουν ελαττώματα... Θα ήθελα να γράψω κι άλλα, πρέπει όμως να φύγω.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εχω κανει πολλους και πολλες φιλες απο το φορουμ ( δεν εχω fb ) αλλα πιστευω οτι εχω επικοινωνιακες δεξιοτητες . Κρινω ποιοι ειναι διαθεσιμοι-ες για φιλιες , δεν παω κουτουρου . Αλλα και στην ζωη μου ετσι ειμαι .
    Κατι σιγουρα κανεις λαθος . Προσπαθω να μπω στην θεση του αλλου-ης , και αναφερομαι σε θεματα που τον απασχολουν , ποτε δεν λεω για μενα , εκτος αν με ρωτησουν . Δλδ ειμαι καλος ακροατης . Αν υπαρχει μυστικο , αυτο ειναι .

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Εξαφάνιση... Δειλία ή γράψιμο;
    By Περγαμοντο... in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 280
    Last Post: 06-06-2015, 22:00
  2. ΓΡΑΨΙΜΟ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 17-12-2011, 22:04
  3. ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟΙ ΣΤΟ ΓΡΑΨΙΜΟ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 25-12-2010, 09:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •