ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    175

    ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ?

    Γεια σας γραφω στο φορουμ με την ελπιδα οτι θα βρω καποια ελπιδα ξανα.Εχω γραψει την ιστορα μου οτι εχασα τον αντρα μου πριν 2 μηνε αιφνιδια και βρεθηκα στο χειλος του γκρεμου με απειρες υποχρεωσεις με τρια παιδια με μηδεν εσοδα.Η ζωη μου εχει χασει την αξια της το μυαλο εχει θολωσει.Απο μια οχι πλουσια αλλα τακτοποιημενη ζωη ειμαι στο μεσον του πουθενα.Εσοδα μηδενικα προς το παρον και οτι χρηματα μου εδωσαν συγγενικα προσωπα ολα εφυγαν σε τακτοποισεις εκρεμμοτητων .Καποια συνταξη θα παρω καποια περιουσιακα στοιχεια θα εκποιησω στην ουσια δηλαδη θα σκοτωσω τους κοπους 30 χρονων του συντροφου μου μπας και βγει η οικογενεια στην επιφανεια και δε βουλαξει.Ειναι ομως ολα τοσο μπερδεμενα χρονοβορα και γραφειοκρατικα μπλεγμενα που δεν ξερω αν θα αντεξω μεχρι τοτε.Μια τιμια οικογενεια τιποτα δε μας χαριστηκε ολα αποκτηματα δουλειας και κοπου και κινδυνευουμε να βρεθουμε στο δρομο γιατι ετυχε να περασει ο θανατος το κατωφλι του σπιτιου μας.Η κριση δε μας επετρεψε να εχουμε παρακαταθηκη μετρητων.Δουλεια και καλυψη των υποχρεωσεων μας.Πως να το εξηγησω εγω τωρα αυτο στις τραπεζες στις εφοριες και οπου αλλου. Ο πονος της οικογενειας εναι αφορητος μανα και τρια παιδια πενθουν το χαμο του πατερα που υπεραγαπουσαμε και μας υπεραγαπουσε.Που ειναι το κρατος μεριμνας που οχι μονο δε βοηθα αλλα σαν τα κορακια θελουν να ξεσκισουν και τις σαρκες μας.Δε ζητω ελεημοσυνη απο κανενα φορεα οι υποχρεωσεις ειναι υποχρεωσεις και πρεπει να τακτοποιηθουν θα επρεπε ομως το κρατος σε τετοιες περιπτωσεις εκτακτης αναγκης να δινει μια πιστωση χρονου και μονο.Oταν ακουγα οτι καποιος αυτοκτονησε για χρεη ελεγα μα γιατι βρε παιδι μου δεν αξιζει τον κοπο τωρα ομως καταλαβα πως ειναι να φτανεις στο τελευταιο σταδιο απελπισιας.Δεν μου μενει αλλο παρα να κανω υπομονη μεχρι να δω καποιο φως αλλα εχω λυγισει και χανω την ελπιδα και το κουραγιο.Ξερω οτι δεν ειμαι η μονη αυτη τη στιγμη σιγουρα ειναι και αλλα ατομα στη θεση μου ισως και σε χειροτερη αλλα εγω δε ξερω πια πως να το διαχειριστω και τι να σκεφτω.Ειμαι απλα μια μανα ανασφαλης φοβισμενη και εξουθενωμενη.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Απο μια οχι πλουσια αλλα τακτοποιημενη ζωη ειμαι στο μεσον του πουθενα.
    ε ενταξει αν δε χαλας πολα ασκοπα χρηματα προς τις 4 κατευθυνσεις μενουν λεφτα οι περισσοτεροι χαλανε πολυ περισσοτερα απο οσα χρειαζονται

Similar Threads

  1. υπαρχει ελπιδα?
    By καμμενος 1993 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 24
    Last Post: 12-06-2014, 14:24
  2. ΝΑΙ υπαρχει ελπιδα:)
    By Katerinaaaaaaaaaa in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 28-11-2013, 15:57
  3. Υπαρχει ελπιδα?
    By Zodiac in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 08-11-2012, 09:59
  4. ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ??
    By FUGITIVE77 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 16-10-2010, 22:29
  5. Υπάρχει Ελπίδα?
    By Marilou79 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 150
    Last Post: 29-01-2010, 13:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •