Ενα μικρο προβληματακι :)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261

    Talking Ενα μικρο προβληματακι :)

    Γεια σας ξανα!Ειχα κανει ενα θεμα πριν λιγες μερες,τελικα πηγαν ολα καλα,το λυκειο το θεωρω παρα πολυ καλο,και ειναι σαφως καλυτερο απο το γυμνασιο(τα μαθηματα,βεβαια,ειναι λιγο πιο απαιτητικα!) αλλα εχει πολυ καλυτερες υποδομες και ειναι πιο οργανωμενο..Τελος παντων,δεν κανω το συγκεκριμενο θεμα για το λυκειο αλλα για καποιον αλλο λογο και θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας, οταν βρειτε χρονο..Λοιπον,εχτες ειχα γενεθλια και αποφασισα εγω με 2 κοπελες που ξερω να παω μια βολτα..πρωτου παμε ομως,πηγαμε στο σπιτι της μιας κοπελας επειδη ηθελε να παρει κατι απο το σπιτι της..εκει ηταν ο αδελφος της( θα σας πω μερικα πραγματα για αυτον..λοιπον τον ξερω απο το δημοτικο,παντοτε με ενοχλουσε και με κατηγορουσε για σαχλαμαρες επειδη δεν με συμπαθει,με εχει κραξει στους φιλους του και παλια μου εστελνε πολυ ασχημα μυνηματα..ομως εδω και 2 χρονια ειχε σταματησει και πιστευα οτι αυτο ειχε τελειωσει) ο οποιος μου ευχηθηκε χρονια πολλα και κλειστηκε στο δωματιο του,παιζοντας διαφορα παιχνιδια..λιγο πριν φυγουμε η μαμα της κοπελας κατι της ειπε και εκεινη νευριασε..εγω με την αλλη κοπελα βαλαμε τα γελια γιατι εχει πλακα οταν νευριαζει..τελος παντων πηγαμε βολτα και συναντησαμε και μια ξαδελφη μου με μια φιλη της κατσαμε μαζι για λιγο και γυρισαμε σπιτι..με το που γυρναω σπιτι βλεπω ενα μυνημα στο facebook και ηταν απο τον αδελφο της κοπελας και μου λεει "σαν δεν ντρεπεσαι που γελασες με την αδελφη μου,αυτη που απο φυτο σε εκανε ανθρωπο,αν σε ξαναδω να γελας μαζι της θα σε χτυπησω και θα σε διωξω απο το σπιτι μου,στο σπιτι μου θα εισαι σαν να πηγαινεις εκκλησια κτλ" εγω του απαντησα ηρεμα οτι δεν γελασα για να την προσβαλλω,και οτι δεν γελασα μονο εγω αλλα και η αλλη κοπελα και μου λεει "δεν με νοιαζει τι εκανε η αλλη,με νοιαζει τι εκανες εσυ,που εισαι φυτο."του λεει φυσικα οτι επειδη δεν με συμπαθει δεν σημαινει οτι πρεπει να με κατηγορει για τα παντα και μετα απο περιπου 3 λεπτα σταματησε να μου μιλαει..το ειπα στη μαμα μου και μου ειπε να μιλησω μαζι με την κοπελα...μιλησα μαζι της και με λιγα λογια μου ειπε οτι δεν εχω σωστο χαρακτηρα και επειδη ειμαι πολυ κλειστη και ησυχη με εκμεταλλευται κτλ....της απαντησα με νευρα οτι επειδη δεν εχει μαθει να συμπεριφερεται αυτος δεν σημαινει οτι πρεπει εγω να αλλαξω..το συζητησα με την μαμα μου και αυτο που μου ειπε ειναι οτι ζηλευει επειδη ειχα γενεθλια..αλλα ειλικρινα δεν παει αλλο...εδω και τοσα χρονια θελει να με μειωνει,εχω κουραστει..εσεις τι πιστευετε?ευχαριστω πολυ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΣΤΗ ΡΕΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΕΠΙ ΤΩΝ ΣΧΕΣΙΑΚΩΝ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    elis ουτε καν..οταν γουσταρει καποια της το λεει..πριν 1 μηνα τα ειχε με μια γνωστη μου,αυτην τον χωρισε επειδη αυτος εβριζε τις φιλες της και μετα αυτος ξεκινησε και την εβριζε οπως κανει και με εμενα..αλλα εμενα δεν μου εχει πει ποτε οτι με γουσταρει αρα δεν παιζει κατι τετοιο

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    κακως θυμωσες με την φιλη σου... εδω εγω που ξερω ποσο κοπανος ειναι ο αδερφος μου, κανεις δεν εχει δικαιωμα να μιλάει για αυτον. το ξερω οτι και εσυ πας να βρεις μια ακρη και να βγαλεις μια λογικη...αλλα...δεν!.. ειναι παραξενη η συμπεριφορα του και εμενα μου περασε απο το μυαλο οτι σε γουσταρει...παραασχολειται μαζι σου ιφ γιου νοου γουατ αι μιν... αλλα και πάλι ποτε δεν ξερεις...εσενα σου αρεσει?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Quote Originally Posted by fenia99 View Post
    elis ουτε καν..οταν γουσταρει καποια της το λεει..πριν 1 μηνα τα ειχε με μια γνωστη μου,αυτην τον χωρισε επειδη αυτος εβριζε τις φιλες της και μετα αυτος ξεκινησε και την εβριζε οπως κανει και με εμενα..αλλα εμενα δεν μου εχει πει ποτε οτι με γουσταρει αρα δεν παιζει κατι τετοιο
    ΙΣΩΣ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟΙ ΝΑ Τ ΕΡΙΞΕΣ ΚΑΜΙΑ ΧΥΛΟΠΙΤΟΥΛΑ ΑΘΕΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΡΑΒΩΣΕ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    rea οχι..δεν μου αρεσε ποτε..απο το δημοτικο με ενοχλει αλλα στο γυμνασιο ειχε ψιλοσταματησει..τωρα το ξεκινησε παλι,εγω πιστευω οτι απλα δεν θελει να με βλεπει χαρουμενη για αυτο και μου εστειλε μυνημα στα γενεθλια μου για να με ενοχλησει και να με στεναχωρησει..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    elis μπα δεν θυμαμαι να εχω κανει κατι τετοιο...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΕΓΩ ΛΕΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΜΙΚΡΑ ΣΕ ΚΑΨΟΥΡΕΥΤΗΚΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ
    ΕΓΙΝΕ ΠΟΥ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΓΤ ΔΕΝ Σ ΑΡΕΣΕ ΠΟΤΕ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΠΗΡΕ ΣΤΡΑΒΑ
    ΚΙ ΑΝΤΕ ΤΡΕΧΑ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΚΡΗ ΕΤΣΙ ΛΕΩ ΕΓΩ ΔΕ ΞΕΡΩ ΥΟΠΘΕΣΕΙΣ ΚΑΝΩ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΩΡΑ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    elis οκ πειτε οτι πραγματι με γουσταρει ειναι συμπεριφορα αυτη προς εμενα?θα με δειρει κιολας λεει...δεν παμε καλα..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ
    ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΝΑ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΓΤ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    δεν ειναι οτι φοβαμαι ή κατι τετοιο απλα γεννηθηκα με το χαρακτηριστικο να ειμαι ησυχη και μεζεμενη..οπως εγω δεν τον ενοχλω απαιτω και το ιδιο απο αυτον..ομως δεν καταλαβαινει..επισης ειμαι 100%σιγουρη οτι αυριο θα ερθει και θα μου μιλησει στο σχολειο λεγοντας μου τις ιδιες σαχλαμαρες,ετσι κανει καθε φορα,στην αρχη με βριζει απο το facebook μετα απο κοντα..και μαλιστα με απειλε,κατι το οποιο με κανει και γελαω...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΑΥΤΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΛΕΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΕΝ ΤΑ ΠΕΡΝΑΣ ΜΟΝΟ ΕΣΥ
    ΟΣΕΣ ΞΥΠΝΟΥΝ ΠΑΘΗ ΑΥΤΑ ΕΧΟΥΝ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΦΥΣΗ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    elis θα προσπαθησω να κανω υπομονη αλλα η συμπεριφορα του με εχει φτασει στα ορια μου..για ποιον λογο ομως μου συμπεριφερεται ετσι θα μου μεινει για παντα απορια

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΞΕΡΕΙΣ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by fenia99 View Post
    rea οχι..δεν μου αρεσε ποτε..απο το δημοτικο με ενοχλει αλλα στο γυμνασιο ειχε ψιλοσταματησει..τωρα το ξεκινησε παλι,εγω πιστευω οτι απλα δεν θελει να με βλεπει χαρουμενη για αυτο και μου εστειλε μυνημα στα γενεθλια μου για να με ενοχλησει και να με στεναχωρησει..
    οκ αφου δεν σου αρεσει, μην ασχολείσαι και μην δινεις σημασια. το ξερω ειναι δυσκολο αυτο που σου λέω απο πρωτο χερι αλλα ειλικρινα δεν βλέπω αλλη λυση..απο καποιο σημειο και μετα οι ανοητοι φερονται ανοητα και δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα για αυτο.-

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Προβληματάκι με το ύψος!
    By nikk in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 11
    Last Post: 28-01-2012, 02:25
  2. Βρήκα ένα μικρό βιβλιαράκι
    By alexandros3 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-2011, 10:01
  3. Χωρισμός, ένα μικρό πένθος
    By pops in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 14-09-2009, 23:45
  4. Ενα προβληματακι σε αιχμηρα αντικειμενα.
    By Fenzon in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 21-02-2009, 19:21
  5. Το internet ενα μικρό ναρκωτικό...
    By athwos in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 01-07-2008, 18:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •