Κινηματογραφος- επιρροες. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 40 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 599
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by iliotropio View Post
    THE FOUNTAIN.
    Δεν ειναι ταινια ,ειναι εμπειρία.
    αααααχχχχ...αυτο το αγορι!!!!!... και το σαουντρακ ..ομως κορυφη!!

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Για οποιον εχει όρεξη, προτεινω για αποψε The equalizer
    σε ποιο καναλι?

  3. #18
    Ρεα μου, δε βλεπω καθολου τηλεοραση. Online ολα...

  4. #19
    Quote Originally Posted by iliotropio View Post
    THE FOUNTAIN.
    Δεν ειναι ταινια ,ειναι εμπειρία.
    Συμφωνω !
    Αλλα για καποιο λογο σε core εκδοχη μου ηρθε το Antichrist του Trier ως εμπειρια-ρα...

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Συμφωνω !
    Αλλα για καποιο λογο σε core εκδοχη μου ηρθε το Antichrist του Trier ως εμπειρια-ρα...
    παιζει πολυ σε τι φαση θα σε πετυχει αυτη η εμπειρία και τι ιστορία υπάρχει πίσω απο την καθε ταινια στο χτισιμο της, το οποιο αν το ψαξεις θα βρεις πολλα στχ ταυτισμου.
    στο οσα παιρνει ο ανεμος, η βιβιαν λη ηταν αιχμαλωτη του παραγωγου, μαθαινε τα λογια της με 2 αναγνωσεις...ο παραγωγος ψιλο ψυχακιας
    στο the prince and the showgirl, η μεριλιν ειχε φτασει στο ζενιθ της καταθλιψης και ο λωρενς ηταν αμιλικτος
    στο godfather ολοι χλεβαζαν τον αλ πατσινο και ο μαρλον ήταν σε μια διαδικασια απορριψης, αλλα και οι 2 χαραξαν τη πορεια τους ανεξαρτητα απο κριτικες, και θριαμβευσαν!
    η τεχνη μιλησε και η υπέρβαση με αγγιξε, ακομα και οταν δεν ηξερα καν τον λογο.. αυτη ειναι πάντα η εμπειρια για μενα

  6. #21
    Quote Originally Posted by rea View Post
    παιζει πολυ σε τι φαση θα σε πετυχει αυτη η εμπειρία και τι ιστορία υπάρχει πίσω απο την καθε ταινια στο χτισιμο της, το οποιο αν το ψαξεις θα βρεις πολλα στχ ταυτισμου.
    στο οσα παιρνει ο ανεμος, η βιβιαν λη ηταν αιχμαλωτη του παραγωγου, μαθαινε τα λογια της με 2 αναγνωσεις...ο παραγωγος ψιλο ψυχακιας
    στο the prince and the showgirl, η μεριλιν ειχε φτασει στο ζενιθ της καταθλιψης και ο λωρενς ηταν αμιλικτος
    στο godfather ολοι χλεβαζαν τον αλ πατσινο και ο μαρλον ήταν σε μια διαδικασια απορριψης, αλλα και οι 2 χαραξαν τη πορεια τους ανεξαρτητα απο κριτικες, και θριαμβευσαν!
    η τεχνη μιλησε και η υπέρβαση με αγγιξε, ακομα και οταν δεν ηξερα καν τον λογο.. αυτη ειναι πάντα η εμπειρια για μενα
    Ρεα μου, δεν εχω μελετησει τα "πισω απο τις καμερες" και χαιρομαι πολυ που διαβασα αυτα που εγραψες καθως εμπλουτιζω γνωσεις ! Η ταινια ειναι ναι μεν το αποτελεσμα αλλά για την πορεια και τα ζορια των ηθοποιων για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω ,ελετησει. Ειχα πετυχει καποια αρθρα για τον Εξορκιστη και τα γυρισματα της ταινιας, οπου διαβασα πως σε καποιες σκηνες τους ειχαν σε - βαθμους για καλυτερο αποτελεσμα.

    Αν δεν αγαπας αυτο που κανεις ποσο ευκολο ειναι λοιπον να σταματησεις στα εμποδια...-αυτο σκεφτομαι


    Ρεα, δες την ταινια Bessy 2015 βιογραφικη ειναι αλλα η πρωταγωνιστρια ειναι δυναμικη, διαφορετικη(για την εποχη)και αυτοκαταστροφικη...
    Εχει μεσα απ όλα ...
    -Μπορεις να κατεβασεις το popcorn οπου βλεπεις σε αριστη ποιοτητα ταινιες.

  7. #22
    Fight club , seven ,trick r treat , forrest gump ,the skeleton key αυτα μου ερχονται στο μυαλο τωρα και η αγαπημενη μου σειρα ειναι το American horror story ολα τα season ειναι φοβερα.

  8. #23
    Quote Originally Posted by Bulletproof View Post
    Fight club , seven ,trick r treat , forrest gump ,the skeleton key αυτα μου ερχονται στο μυαλο τωρα και η αγαπημενη μου σειρα ειναι το American horror story ολα τα season ειναι φοβερα.
    Check out - The conjuring, Insidious 1,2,3, Sinister !!!! F@ amazing
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Ρεα μου, δεν εχω μελετησει τα "πισω απο τις καμερες" και χαιρομαι πολυ που διαβασα αυτα που εγραψες καθως εμπλουτιζω γνωσεις ! Η ταινια ειναι ναι μεν το αποτελεσμα αλλά για την πορεια και τα ζορια των ηθοποιων για να ειμαι ειλικρινης δεν εχω ,ελετησει. Ειχα πετυχει καποια αρθρα για τον Εξορκιστη και τα γυρισματα της ταινιας, οπου διαβασα πως σε καποιες σκηνες τους ειχαν σε - βαθμους για καλυτερο αποτελεσμα.

    Αν δεν αγαπας αυτο που κανεις ποσο ευκολο ειναι λοιπον να σταματησεις στα εμποδια...-αυτο σκεφτομαι


    Ρεα, δες την ταινια Bessy 2015 βιογραφικη ειναι αλλα η πρωταγωνιστρια ειναι δυναμικη, διαφορετικη(για την εποχη)και αυτοκαταστροφικη...
    Εχει μεσα απ όλα ...
    -Μπορεις να κατεβασεις το popcorn οπου βλεπεις σε αριστη ποιοτητα ταινιες.
    πρέπει να ασχοληθεις και με το making of, θα σε συγκλονήσει!...και οσο πιο παλια η ταινια ..τοσο πιο ελευθερα μιλανε.. αν σου αρεσε ο νονος για παραδειγμα ... αυτη η ιερη τριλογια εχει απιστευτες πληροφορίες. στο you tube τα βρίσκεις.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    η μπεση δεν μου βγαινει στο ποπ κορν

  11. #26
    Quote Originally Posted by rea View Post
    η μπεση δεν μου βγαινει στο ποπ κορν
    Popcorn ...πολυ καλο προγραμμα αλλά τρωει μεγαλα σκαλωματα λογω μονιμων αναβαθμισεων. Πινακας ελεγχου, προγραμματα και δυνατοτητες, κανε μια απεγκατασταση κ ξανα μετα εγκατασταση και θα παιξει.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    209
    Εγώ θα προτείνω
    1. το ''Side Effects'' (''παρενεργειες'')
    Έχει να κάνει με ψυχοφαρμακα και ψυχιατρους κτλ και με ενθουσίασε γιατί έχει πολλές ανατροπές. Πολύ έξυπνη ταινία και για μας του φόρουμ ότι πρέπει

    2. Το ''Celda 211''(''κελί 211'')
    Ισπανική ταινία φανταστική όπως οι πιο πολλές ισπανικές. Αν και είμαι κορίτσι πρωτη φορα απόλαυσα τόσο πολυ μια ''αντρική '' ταινια!! Βλέπεις την ιστορία μιας εξέγερσης σε φυλακές. .. το προτείνω ανεπιφύλακτα.

    3. Το ''Mientras Duermes'' (''Ο Θυρωρος'')
    Ισπανική κι αυτή πολύ καλή ταινία έτσι μυστήρια αξίζει . Σου κρατάει το ενδιαφέρον και έχει επίσης ανατροπή που εμένα μου κρατάει το ενδιαφέρον γτ βαριέμαι εύκολα.

    4. Το ''La Cara Oculta ''
    Ισπανική επίσης και πανέξυπνη
    Όπως και
    5.το ''Το δέρμα που κατοικώ '' από ισπανικές πολύ καλές καθώς και
    6.το ''Τα Μάτια της Τζούλια ''

    Αυτά για την ώρα. Έχω δει άπειρες αλλά διάλεξα τις πιο πλήρης για μένα

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω εχω φαει ' κολλημα ' με ταινιες Αλ Πατσινο , Ντε Νιρο , ΄Scarface ' , ' Karlito's way ' , ' Nονος 1-2-3 ' , βεβαια το Fight club , που αρεσει και στην Βullet , ' trainspotting ' , Γουντι Αλλεν ολες , λατρευω αυτο το χιουμορ , και το στυλ , τον θεωρω ιδιοφυιια , πεθαινω για Πητερ Σελλερς , ψοφαω στα γελια με Ροζ Πανθηρα , αν ημουν γυναικα , θα ημουν ερωτευμενος με τον Ριτσαρντ Γκιαρ , πολυ low profile και σεξυ αντρας , αριστοκρατικος και ευγενης , ο Ντε Νιρο οταν εμαθα οτι χτυπαει την γυναικα του και πινει , εχασα πασα ιδεα , ο Μελ Γκιμπσον ωραιος στα νιατα του , αλλα κι αυτος εχει ενα θεματακι με το αλκοολ , Denzel Whashington απιθανος απο την νεα φουρνια ηθοποιων , απο γυναικες μαρεσει η Ναομι Γουωτς μονον , ανετα την ερωτευομουν , οπως και την Κειτ Μπλανσετ . Κυριως βλεπω ταινιες προσωπικης βιας ( ενω δεν ειμαι βιαιος ) , οχι πολεμικες , και κωμωδιες μονον . Οχι θριλλερ . Και φαντασιας , τυπου ' το πρασινο μιλι ' . Τωρα γιατι τα γραφω αυτα , δεν ξερω !!!

  14. #29
    Quote Originally Posted by Cicada View Post
    Εγώ θα προτείνω

    2. Το ''Celda 211''(''κελί 211'')
    Ισπανική ταινία φανταστική όπως οι πιο πολλές ισπανικές. Αν και είμαι κορίτσι πρωτη φορα απόλαυσα τόσο πολυ μια ''αντρική '' ταινια!! Βλέπεις την ιστορία μιας εξέγερσης σε φυλακές. .. το προτείνω ανεπιφύλακτα.

    3. Το ''Mientras Duermes'' (''Ο Θυρωρος'')
    Ισπανική κι αυτή πολύ καλή ταινία έτσι μυστήρια αξίζει . Σου κρατάει το ενδιαφέρον και έχει επίσης ανατροπή που εμένα μου κρατάει το ενδιαφέρον γτ βαριέμαι εύκολα.

    Όπως και
    5.το ''Το δέρμα που κατοικώ '' από ισπανικές πολύ καλές καθώς και
    Αυτες μου εχουν ξεφυγει thnx a lot Cicada
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Αυτες μου εχουν ξεφυγει thnx a lot Cicada
    θα γουστάρεις τρελά! !

Page 2 of 40 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εμπλουτισμός με νέες κατηγορίες (Μουσική, Κινηματογράφος, κλπ)
    By daydreamer in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 1
    Last Post: 02-08-2007, 16:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •