Κινηματογραφος- επιρροες. - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 40 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 599
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Πιστευεις οτι υπαρχει διφορα στα αντρικα γουστα στις ταινιες , και στα γυναικεια ? αποκλειεται να σαρεσειτο Ραμπο 1-2-3 , η το Τερμινατορ 1-2-3 , που εμενα μαρεσουν πολυ . Δεν βλεπουν οι γυναικες ταινιες βιας .

  2. #47
    Δεν θα το γενικευσω ανά φύλο. Βλέπω βίας αλλά με γυναικεία εκδίκηση θέμα Κ πολεμικές τέχνες. Π. Χ Kill Bill Electra τη σειρά revenge. Όπως και ταινίες τύπου τα ιπτάμενα στιλέτα. Έχω δει το κουρδιστό πορτοκάλι Κ επιπλέον φιλμογραφια Tarantino- Danny Boyle έχω κοζαρει. Η βία δεν είναι μόνο με όπλα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Οπως το Kill Bill volume 1-2 ,ε ? που εμενα δεν μαρεσει η γυναικεια βια . Δεν με πειθει .

  4. #49
    Εμένα με εμπνέει η γυναικεία αποφασιστικότητα που απορρεει Κ δεν εμμένω τόσο στα εφέ ως προς την αληθοφανεία τους.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αλλο αποφασιστικοτητα , αλλο βια , παντως βλεπνοτας το Deadly Women , τα αυτοτελη επεισοδια , και μιλωντας η παρουσιαστρια , εγκληματολογος του fbi , παραδεχεται οτι οι γυναικες ειναι μακραν πιο σατανικες απτους αντρες , οταν εγκληματουν , τις εχει φοβηθει το ματι μου .

  6. #51
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αλλο αποφασιστικοτητα , αλλο βια , παντως βλεπνοτας το Deadly Women , τα αυτοτελη επεισοδια , και μιλωντας η παρουσιαστρια , εγκληματολογος του fbi , παραδεχεται οτι οι γυναικες ειναι μακραν πιο σατανικες απτους αντρες , οταν εγκληματουν , τις εχει φοβηθει το ματι μου .
    Συγνώμη αλλά η Θέληση-Αποφασιστικότητα για την επιτευξη του στόχου δεν εχει σχέση ???

    Αναφέρθηκα σε ταινία με βία. Αν δεν ηταν η ηρωίδα αποφασισμένη να εκδικήθει τι θα την παρακινούσε?

    Το επιφανειακό συναίσθημα αλλωστε καταρριπτέται με το πρωτο εμποδιο.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Για να πετυχεις ενα στοχο , δεν χρειαζεται βια , θεληση/αποφασιστικοτητα , ναι . Η εκδικηση ειναι κυριως γυναικειο προνομιο . Συνηθως οι αντρες δεν εκδικουνται , πιστευω .

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    West
    Posts
    437
    Την καλησπερα μου σε ολους
    Εχω να προτεινω κ εγω τις εξεις ταινιες :

    The Game (1997)
    *λατρεμενη,την εχω δει αρκετες φορες,μυστηριο,αγωνια
    κ ενα τελος πολυ ανατρεπτικο!!!

    Pan's Labyrinth (2006)
    *Mια ταινια με πολλες αλληγοριες!!!

    The Grey(2011)
    *Βαρια ταινια θα ελεγα αλλα αρκετα καλη και παιζει ηθοπιαρα !!!

    The Iceman(2012)
    *H αληθινη ιστορια του Ριτσαρντ Κουκλινσκι...Ενας ψυχρος κ αδιστακτος εκτελεστης ωστοσο τρυφερος κ στοργικος με την οικογενεια του...απλα τον λατρεψα!!!

    silver linings playbook(2012)
    *Την ειδα προσφατα...χαλαρη αλλα με τονο αισιοδοξιας!!!
    Είναι η πιθανότητα που έχει ένα όνειρο να γίνει πραγματικότητα που κάνει τη ζωή ενδιαφέρουσα

  9. #54
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Για να πετυχεις ενα στοχο , δεν χρειαζεται βια , θεληση/αποφασιστικοτητα , ναι . Η εκδικηση ειναι κυριως γυναικειο προνομιο . Συνηθως οι αντρες δεν εκδικουνται , πιστευω .
    Δεν σχολίασα ή ανεφερα πως η λύση ειναι η βία Mac. Προς Θεου. Δεν το παρεθεσα για φιλοσοφικο στοχασμο και σχολιασμο.
    Στο Kill Bill εχει βία.
    Σε εκατομμύρια άλλες ταινίες με γυναίκες πρωταγωνίστριες δεν επισημαίνεται η ΒΙΑ αλλά η Θέληση.


    Νιώθεις,τί εννοω ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  10. #55
    Quote Originally Posted by agnostix View Post
    Την καλησπερα μου σε ολους
    Εχω να προτεινω κ εγω τις εξεις ταινιες :

    The Game (1997)
    *λατρεμενη,την εχω δει αρκετες φορες,μυστηριο,αγωνια
    κ ενα τελος πολυ ανατρεπτικο!!!

    Pan's Labyrinth (2006)
    *Mια ταινια με πολλες αλληγοριες!!!

    The Grey(2011)
    *Βαρια ταινια θα ελεγα αλλα αρκετα καλη και παιζει ηθοπιαρα !!!

    The Iceman(2012)
    *H αληθινη ιστορια του Ριτσαρντ Κουκλινσκι...Ενας ψυχρος κ αδιστακτος εκτελεστης ωστοσο τρυφερος κ στοργικος με την οικογενεια του...απλα τον λατρεψα!!!

    silver linings playbook(2012)
    *Την ειδα προσφατα...χαλαρη αλλα με τονο αισιοδοξιας!!!
    The Grey... μου αρεσε παρα παρα παρα πολυ. Ο Neeson γενικως εχει κανει καλες επιλογες. Να σου προτεινω σε συνδυασμο με το Silver Lining να δεις το Barefoot
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    serios , επειδη βλεπω σαρεσει ο Κιουμπρικ , το Κουρδιστο Πορτοκαλι ειναι αριστουργημα , το ' 2001 Οδυσσεια του Διαστηματος ' δεν σαρεσει ? του 69 ειναι .
    Βλεπω σαρεσει και ο Κοστουριτσα ( αντεργκραουντ ) , κι εμενα . Ποιοτικο σε βρισκω ! μερικα απο ταγαπημενα σου , ειναι πραγματι πολυ καλα .
    Nαι μου αρέσουν αυτοί οι δύο σκηνοθέτες.
    Από Kusturica μου άρεσε κ η ταινία black cat,white cat κ Time of the gypsies
    Aπό Kubrick δεν έχω δει ακόμα την Οδύσσεια του διαστήματος αλλά έχω δει το full metal jacket,the shining,Dr. Strangelove,Barry Lyndon που ήταν όλες πολύ καλές ταινίες!!!
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post


    Νιώθεις,τί εννοω ?

    Αμε !.......καταλαβαινω και θαυμαζω την θεληση /αποφασιστικοτητα , ασχετως φυλου . Αστο , ασχετο !
    Last edited by Macgyver; 25-09-2015 at 15:22.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν ηξερα οτι το srangelove ειναι του Κιουμπρικ , ρεσιταλ Πητερ Σελλερς , απιθανο ειναι !!! ουτε το shining ηξερα οτι ειναι του ιδιου , πολυ καλο . Tα αλλα δεν ταχω δει , του Kουστουριτσα μαρεσουν , ιδιως η μουσικη επενδυση του G. bregobic.

  14. #59
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αμε !.......καταλαβαινω και θαυμαζω την θεληση /αποφασιστικοτητα , ασχετως φυλου , αλλα η υπογραφη σου , εχει καποια δοση μοιρολατρειας ? σε αντιθεση με τον θαυμασμο σου στην θεληση / αποφασιστικοτητα ?
    Εχω κολλησει με το τραγουδι.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    West
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    The Grey... μου αρεσε παρα παρα παρα πολυ. Ο Neeson γενικως εχει κανει καλες επιλογες. Να σου προτεινω σε συνδυασμο με το Silver Lining να δεις το Barefoot
    Ok
    Και ξεσκονιζοντας το μυαλο μου ηραθαν αλλες δυο ταινιαρες!!!
    Είναι η πιθανότητα που έχει ένα όνειρο να γίνει πραγματικότητα που κάνει τη ζωή ενδιαφέρουσα

Page 4 of 40 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εμπλουτισμός με νέες κατηγορίες (Μουσική, Κινηματογράφος, κλπ)
    By daydreamer in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 1
    Last Post: 02-08-2007, 15:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •