Κινηματογραφος- επιρροες. - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 40 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 599
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    West
    Posts
    437
    Είναι η πιθανότητα που έχει ένα όνειρο να γίνει πραγματικότητα που κάνει τη ζωή ενδιαφέρουσα

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Α , c.c. , κι εγω τοσβησα , λεω αδιακριτη ερωτηση , ισως την εφερα σε δυσκολη θεση !! την εβλεπα πολυ μικρος την Ντορις Νταιη , καλο ηταν .

  3. #63
    agnostix ---πολλα λαικ !!!!!!!!!
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  4. #64
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Α , c.c. , κι εγω τοσβησα , λεω αδιακριτη ερωτηση , ισως την εφερα σε δυσκολη θεση !! την εβλεπα πολυ μικρος την Ντορις Νταιη , καλο ηταν .
    μιας κ το πες, πως διαγραφουμε μηνυματα ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Πατας επεξαργασια μηνυματος , και κανεις τις αλλαγες , αμα θες να το σβησεις ολο , το σβηνεις , και βαζεις καμμια 20αρια τελιτσες η παυλες , και πατας αποθηκευση αλλαγων .




    Πολυ καλο το Ηurricane , πολυ μου αρεσε , ιδιως ο Ντενζελ ., παντα εξοχος .

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    West
    Posts
    437
    Πραγματι Μακ...αντε να σας πω μερικες ακομα το The pianist το Saving Private Ryan απο τις πιο ρεαλιστικες απεικονησεις του πολεμου

    και αυτη που αναφερεται στο εμποριο λευκης σαρκος στο Μεξικο(σκληρη ταινια επισης)

    Είναι η πιθανότητα που έχει ένα όνειρο να γίνει πραγματικότητα που κάνει τη ζωή ενδιαφέρουσα

  7. #67
    Απο τις καλυτερες ταινιες για μενα ειναι το 3-iron ( Kim-ki duk), The piano teacher ( Haneke) , sidewalls , mary and max (απιστευτα συγκινητικη και πανω απο ολα ανθρωπινη) και το through a glass darkly ( bergman <3 ) . Πιο χαλαρες που ειδα προσφατα και μου αρεσαν πολυ ηταν το Jimmy`s Hall, Imitation Game + dial M for Murder του πανεξυπνου χιτσκοκ !

  8. #68
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν ηξερα οτι το srangelove ειναι του Κιουμπρικ , ρεσιταλ Πητερ Σελλερς , απιθανο ειναι !!! ουτε το shining ηξερα οτι ειναι του ιδιου , πολυ καλο . Tα αλλα δεν ταχω δει , του Kουστουριτσα μαρεσουν , ιδιως η μουσικη επενδυση του G. bregobic.
    ΣΕΛΛΕΡΣ ΘΕΟΣ ! Το τερματισε στο dr stangelove με τον τριπλο ρολο. Απιστευτος και στο κλασσικο the party με τον μεθυσμενο σερβιτορο !!! Αριστουργημα

  9. #69
    Quote Originally Posted by το αγχος προσωποποιημενο! View Post
    Απο τις καλυτερες ταινιες για μενα ειναι το 3-iron ( Kim-ki duk), The piano teacher ( Haneke) , sidewalls , mary and max (απιστευτα συγκινητικη και πανω απο ολα ανθρωπινη) και το through a glass darkly ( bergman <3 ) . Πιο χαλαρες που ειδα προσφατα και μου αρεσαν πολυ ηταν το Jimmy`s Hall, Imitation Game + dial M for Murder του πανεξυπνου χιτσκοκ !
    Στα υπ'οψιν λοιπον κι αλλες ταινιες... σε ευχαριστωω...
    Last edited by Constantly curious; 25-09-2015 at 19:31.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Συγκινιτικο , και μηνυμα αισιιδοξιας ειναι ' οι αθικτοι ' , με τον εκατομμυρουχο τετραπληγικο , που τον αναλαμβανει ενας μαυρος αφασια , και του αλλαζει την αρνητικη του αποψη για την ζωη .

    Ο Πητερ Σελλερς , σε ολες τις ταινιες ειναι ξεκαρδιστικος , ιδιως Ροζ Πανθηρες . Δεν ξαναβγηκε τετοιος κωμικος .

    Απο πολεμικες , καλες ειναι , ημασταν καποτε στρατιωτες , Μελ Γκιμπσον , Λεπτη κοκκινη γραμμη , Νικ Νολτε και φιλοσοφημενη ταινια , το ' πλατοον , ειναι πολυ πολυ καλο , και το σαουντρακ ειναι εξοχο , αλλα μερικους τους ψυχοπλακωνει .

    Κλασσικα αριστουργηματα ειναι ' ο ταξιτζης ' Ντε Νιρο ( are you talking to me ? ) , και ' ελαφοκυνηγος ' Ντε Νιρο παλι .

  11. #71
    Banned
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Greece
    Posts
    761
    Αυτό είναι από τα θέματα που δεν τολμώ καν να φτιάξω λίστα, γιατί θα φτιάξω μία με δέκα ταινίες, λίγο μετά θα θυμηθώ άλλες δέκα και άλλες δέκα και πάει λέγοντας... κοινώς μου έχουν αρέσει πάρα πολλά έργα και συγκινήσει και αγαπώ τον κινηματογράφο, νέο, παλιό, διαφόρων χωρών ανά τον κόσμο, πολλά είδη... ας ποστάρω καλύτερα τραγούδι να το στείλω στη θεματοθέτρια και σε όλους τους σινεφίλ τους φόρουμ


  12. #72
    Quote Originally Posted by Breath View Post
    ... ας ποστάρω καλύτερα τραγούδι να το στείλω στη θεματοθέτρια και σε όλους τους σινεφίλ τους φόρουμ

    Με άγγιξε το τραγουδι και σε ευχαριστω !!!

    Οποτε σου βγει γραψε για καμια ταινια. Όποτε,άν,ίσως,μπορει
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  13. #73
    The Visit 2015 -M. Night Shyamalan

    Καλόοοοοοο...
    Για Θριλερ πολυ καλη σκηνοθεσια και με χιουμοριστικα σχολια -αναφορες σε αλλες ταινιες του ειδους.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #74
    Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    33
    "The Fault in Our Stars" - Για κάτι πιο δραματικό.

    "Her" - Για κάτι πιο ψαγμένο και για τροφή σκέψης.

  15. #75
    Banned
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    274
    Θα έβαζα το extraordinary measures γιατί είναι η ζωή μου αυτό το έργο κατά κάποιο τρόπο. Περιγράφει το τρόπο ζωής μου!

Page 5 of 40 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εμπλουτισμός με νέες κατηγορίες (Μουσική, Κινηματογράφος, κλπ)
    By daydreamer in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 1
    Last Post: 02-08-2007, 15:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •