Κινηματογραφος- επιρροες. - Page 14
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 14 of 40 FirstFirst ... 4121314151624 ... LastLast
Results 196 to 210 of 599
  1. #196
    Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    31
    "Δεσμοί αίματος". Υπέροχη ταινία. 7 πρόβατα και 2 άνθρωποι είπαν τα άντα για την οικογένεια...

  2. #197
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εμενα μαρεσουν , για καποιο αγνωστο λογο , οι ταινιες με βια , οχ πολεμικες , με διαπροσωπικη βια ., περιεργο ειναι , διοτι δεν ειμαι βιαιος ......

  3. #198
    Member
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Outworld Wonderland
    Posts
    76
    Ας προτείνω κι εγώ μια ελληνική δραματική ταινία!

    Τίτλος: Η Δαιμονισμένη
    Έτος: 1975

    Πλοκή: Μια νεαρή ψυχίατρος, η Ελένη Σταυριανού, με οδυνηρές εμπειρίες αφού ο ψυχοπαθής πατέρας της έχει σκοτώσει τη μητέρα της κι έχει αυτοκτονήσει στη συνέχεια, ασχολείται με τη θεραπεία της νεαρής Χριστίνας η οποία πάσχει από βαριάς μορφής σχιζοφρένεια. Στην προσπάθειά της να τη βοηθήσει, συγκρούεται με το οικογενειακό περιβάλλον της κοπέλας, που πρεσβεύει ότι η σωτηρία θα έρθει μόνο από τον Θεό. Εξαιτίας αυτής της νοοτροπίας, οι συγγενείς προσπαθούν να γιατρέψουν την άρρωστη κοπέλα με εξορκισμούς. Με όλα αυτά βέβαια, η κατάσταση της άρρωστης ολοένα και χειροτερεύει, αλλά και η γιατρός αρχίζει να κλονίζεται σταδιακά και να νιώθει την ψυχική της ισορροπία, όπως και την πνευματική της διαύγεια να διαταράσσονται, μέχρις ότου οδηγείται με τη σειρά της στη σχιζοφρένεια.



    Καλή προβολή!

  4. #199
    Member
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Outworld Wonderland
    Posts
    76
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ετος κοντα 2000 σε ενα ταξιδι μου σε μια αλλη πολη. Βαριεμαρα, δεν εχω τι να κανω και φανατικος σινεφιλ τοτε. Βλεπω σινεμα, βλεπω να παιζει μια ταινια με το ονομα "Matrix" ... επισημονικης φαντασιας μοιαζει το αγαπημενο μου ειδος .... βουρ μεσα ... και οταν τελειωσε να βγαινω εξω χαζεμενος και να σκεφτομαι WOW ΤΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ :P
    Αφού σου άρεσε το Matrix, έχω να προτείνω το Jupiter Ascending (2015). Οι ίδιοι σκηνοθέτες το δημιούργησαν.

  5. #200
    House M.D η σειρά 8 οι κυκλοι. Σε καποια απο τα περιστατιικα του η ομαδα του γκρεγκορυ Χαουζ συνδεει πολυ με το νευρολογικο ως αποτελεσμα και συμπτωμα μιας ηδη προυπαρχουσας σωματικης διαταραχης ή αυτο ανοσου ή σπανιο δυνδρομο. Ειδα χθες το επεισοδιο 12 απο τον κυκλο 7, εδειξε πως μια γυναικα με ΙΔΨ κατεληξε αρρωστη επειδ η μνημη της ειναι πεντακαθαρη και δυσκολευοταν να συγχωρησει τους ανθρωπους αρα εμενε και μονη. Εκεινη πιστευε πως ειναι χαρισμα η δυνατη μνημη της, αλλο τοσο και οι αλλοι και στο λες καταλαναβαν οτι προκειται περι φιλτραρσιμα πραγματικοτητας. Χμ...

    Σκεφτομαι τελικα ξεκιναει απο αρρωστια ενος οργανου ή καθαρα απο το μυαλο ; χμ
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  6. #201
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    http://www.imdb.com/title/tt1895587/

    spotlight μια εκπληκτικη αληθινη ιστορια που αφορα βιασμους παιδιων από ιερεις στην καθολικη εκκλησια...

    το ιδιο συμβαινει και στους κολπους της ορθόδοξης εκκλησιας

  7. #202
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    http://www.imdb.com/title/tt1895587/

    spotlight μια εκπληκτικη αληθινη ιστορια που αφορα βιασμους παιδιων από ιερεις στην καθολικη εκκλησια...

    το ιδιο συμβαινει και στους κολπους της ορθόδοξης εκκλησιας
    Σου έχω και εγώ μια την οποία θα λατρέψεις είμαι σίγουρος!



    Δωρεάν είναι οπότε μπορείς να τη δεις όποτε θέλεις.

  8. #203
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Βλεπω αποκλειστικα ταινιες Αλ Πατσινο , ο σημαδεμενος , Karlito's way , αρωμα γυναικας , ειναι ρεσιταλ ηθοποιηας Αλ Πατσινο , στον Νονο δεν παιζεται ο τυπος , οπως και ο Ντε Νιρο , δεν παιζεται σε καμμια ταινια του , με αποκορυφωμα τον Νονο 1-2-3 , στο 1 παιζει και ο Μαρλον Μπραντο , αλλο τερας ηθοποιηας , Μελ Γκιμπσον επισης .......................... σειρες και σηριαλ , απαξιω πληρως ...

  9. #204
    Member
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Outworld Wonderland
    Posts
    76
    Quote Originally Posted by Nox View Post
    Ας προτείνω κι εγώ μια ελληνική δραματική ταινία!

    Τίτλος: Η Δαιμονισμένη
    Έτος: 1975

    Πλοκή: Μια νεαρή ψυχίατρος, η Ελένη Σταυριανού, με οδυνηρές εμπειρίες αφού ο ψυχοπαθής πατέρας της έχει σκοτώσει τη μητέρα της κι έχει αυτοκτονήσει στη συνέχεια, ασχολείται με τη θεραπεία της νεαρής Χριστίνας η οποία πάσχει από βαριάς μορφής σχιζοφρένεια. Στην προσπάθειά της να τη βοηθήσει, συγκρούεται με το οικογενειακό περιβάλλον της κοπέλας, που πρεσβεύει ότι η σωτηρία θα έρθει μόνο από τον Θεό. Εξαιτίας αυτής της νοοτροπίας, οι συγγενείς προσπαθούν να γιατρέψουν την άρρωστη κοπέλα με εξορκισμούς. Με όλα αυτά βέβαια, η κατάσταση της άρρωστης ολοένα και χειροτερεύει, αλλά και η γιατρός αρχίζει να κλονίζεται σταδιακά και να νιώθει την ψυχική της ισορροπία, όπως και την πνευματική της διαύγεια να διαταράσσονται, μέχρις ότου οδηγείται με τη σειρά της στη σχιζοφρένεια.

    Καλή προβολή!
    Το νέο link για το βίντεο είναι:

    Ho Drakon Ho Megas

  10. #205
    Member
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Outworld Wonderland
    Posts
    76

    Ζουν ανάμεσα μας (1988)

    Έχω να προτείνω την ταινία:

    They Live (1988)
    Στα ελληνικά είναι "Ζουν ανάμεσά μας"
    Last edited by Nox; 09-07-2016 at 03:25. Reason: They Live
    Ho Drakon Ho Megas

  11. #206
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    μυθωδια στιχοι και αναλυση συμφωνα με πελασγο και εχετλαιο... καποιοι στιχοι που βαλαν τα παιδια αντιστοιχουν απολυτα σε αυτά που ακουμε καποιοι αλλοι όχι..

    όπως και ναχει είναι ιδιαιτερα ενδιαφερον ο λογος που εγινε.. το ότι χρηματοδοτηθηκε από την ΝΑΣΑ και ότι παιχτηκε παραλληλα και στο διάστημα...

    και αν υποθεσουμε ότι οι στιχοι είναι αυτοι, η ιστορια που διηγουντε είναι συγκλονιστικη


  12. #207
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Για τους fans του εν λόγω σπορ,νομίζω πως αξίζει να το δουν.
    Ο συγκεκριμένος,ήταν κάτι σαν είδωλο,εθνικός ήρωας στην πατρίδα του.


  13. #208
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    House M.D η σειρά 8 οι κυκλοι. Σε καποια απο τα περιστατιικα του η ομαδα του γκρεγκορυ Χαουζ συνδεει πολυ με το νευρολογικο ως αποτελεσμα και συμπτωμα μιας ηδη προυπαρχουσας σωματικης διαταραχης ή αυτο ανοσου ή σπανιο δυνδρομο. Ειδα χθες το επεισοδιο 12 απο τον κυκλο 7, εδειξε πως μια γυναικα με ΙΔΨ κατεληξε αρρωστη επειδ η μνημη της ειναι πεντακαθαρη και δυσκολευοταν να συγχωρησει τους ανθρωπους αρα εμενε και μονη. Εκεινη πιστευε πως ειναι χαρισμα η δυνατη μνημη της, αλλο τοσο και οι αλλοι και στο λες καταλαναβαν οτι προκειται περι φιλτραρσιμα πραγματικοτητας. Χμ...

    Σκεφτομαι τελικα ξεκιναει απο αρρωστια ενος οργανου ή καθαρα απο το μυαλο ; χμ
    CC,να πω την αλήθεια,οι σειρές ιατρικού περιεχομένου δεν μου αρέσουν.
    Έχω δοκιμάσει να δω λίγο House M.D.
    Οι 2 πρώτοι κύκλοι καλοί ήταν.
    Oι επόμενοι,not.

  14. #209
    Rectify 2013. Η πιο ωραια σειρά που εχω δει εως τωρα στη ζωη μου !

    http://www.imdb.com/title/tt2183404/
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  15. #210
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    169
    princess mononoke δεν ηθελα να τελειωσει

Page 14 of 40 FirstFirst ... 4121314151624 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εμπλουτισμός με νέες κατηγορίες (Μουσική, Κινηματογράφος, κλπ)
    By daydreamer in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 1
    Last Post: 02-08-2007, 15:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •