αντιψυχωσικα και υπνος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272

    αντιψυχωσικα και υπνος

    αυτη τη στιγμη λογο μιας προσφατης υποτροπης παιρνω υψηλη δοση αντιψυχωσικων το θεμα ειναι οτι μου φερνουν υπνο η γνωμη σας σαν ασθενεις ποια ειναι πρεπει να κοιμαμαι σα το ζωο ολη την μερα η μπορω τουλαχιστον το πρωι να κατσω λιγο σαν ανθρωπος να μιλησω με καναν φιλο να παω για κανα καφεδακι καπου εξω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    ΟΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ ΚΑΤΣΕ ΚΟΙΜΗΣΟΥ
    ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΟΣ ΒΓΕΣ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΑΜΑ ΣΕ ΔΕΧΕΤΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΗ ΝΥΣΤΑ ΚΑΙ ΤΗ ΒΑΡΕΜΑΡΑ
    ΠΟΥ ΘΑ ΑΟΠΠΝΕΕΙΣ ΓΤ ΟΧΙ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    ευχαριστω πολυ ellis αιθανομαι κομενος απο τα φαρμακα αλλα και με τον υπνο ολη μερα δε γινεται

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Εγώ προσπαθώ να κάνω όσα κάνω στην ημέρα μου, ας νιώθω νύστα. Νομίζω πως παίρνω την ανώτερη δόση. Απλά προσπαθώ να μην κάνω μεγάλες διαδρομές και να μην κουράζομαι πολύ. Να πας για καφέ κατά την γνώμη μου και να έχεις δραστηριότητες εντός της ημέρας σου.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    ναι αυτο προσπαθω να κανω προηγουμενως καθαρισα λιγο οσο μπορεσσα και τωρα ασχολουμαι με παιχνιδακια

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    @αρη και μενα μου φερνουν νυστα γιαυτο τα πρωινα τα παιρνω 5 το πρωι
    αλλα οταν ημουν στο ρισπερνταλ και στα αλοπεριντιν ναι κοιμομουν σα βοδι

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407
    Εγώ πλέον είμαι κανονικά στα ωράρια ύπνου.Συνήθως 24:00 με πιάνει νύστα και μερικές φορές κοιμάμαι τα μεσημέρια.Δεν έχω άστατο ύπνο πάντως.

    Στις αρχές ήταν ζόρικα....ήμουν κομμάτια.Κοιμόμουν ξυπνούσα κ ήταν σαν να μη κοιμήθηκα ούτε μια στιγμή.
    Πιστεύω είναι καλό να επιδιώκεις να κάνεις κάποιες μικρές δραστηριότητες,ότι μπορείς στην αρχή,να μη αφήνεσαι τελείως.Απλά στην αρχή όλα φαίνονται βουνό και τα φάρμακα και η πάθηση φέρνουν κόπωση.Σίγουρα είναι προτιμότερο να πηγαίνεις για καφέ αρκεί ο φίλος σου να έχει κατανόηση για το αν δεν μιλάς πολύ.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    ποιο φαρμακο παιρνεις ;

    αλλα φαρμακα προκαλουν περισσοτερο υπνο αλλα λιγοτερο.

    αμα πιεις στην αρχη της θεραπειας καφεδες ισως δε γινεται καλη θεραπεια, αργοτερα ομως εγω μπορω να πινω και καφε χωρις προβλημα.

    επισης στην αρχη της θεραπειας κοιμασαι περισσοτερο και μετα το συνηθιζεις και κοιμασαι λιγοτερο.

    εγω ειμαι με risperdal.

    γνωμη μου να μη πιεζεις τον εαυτο σου. για να νιωθει νυστα ο οργανισμος παει να πει κατι και ισως να χρειαζεται τον υπνο.

    καλο κανει η γυμναστικη και να ειμαστε στα σωστα κιλα με διαιτα.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    maus ευχαριστω για το ενδιαφερον :)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    169
    βλεπετε εφιαλτες με τα φαρμακα?εγω καθε βραδυ βλεπω σε σημειο που πολλες φορες αν ξυπνησω δε ξανακοιμαμαι γτ φοβαμαι τι θα δω

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,407
    Έχω ακούσει ότι με την ψύχωση πολλοί βλέπουν εφιάλτες αλλά εγώ δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα. Δηλαδή δεν ήταν συχνοί. Έχω δει κ θρίλερ αλλά σπάνια. Να σου πω την αλήθεια ανυπομονώ να δω κανα όνειρο γιατί μερικές φορές είναι καλύτερα από την πραγματικότητα. Συνήθως δείχνω πιο δυνατός στα όνειρα :P
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    169
    βλεπω τη πληρη διαστροφη στον υπνο μου και δε μπορω αλλο ποσο θα θελα να μην εβλεπα τιποτα

Similar Threads

  1. ζεστη και αντιψυχωσικα
    By Soulfly in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 02-08-2015, 13:10
  2. νεα αντιψυχωσικα
    By Soulfly in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 26
    Last Post: 07-07-2014, 20:07
  3. ασχημαινουν τα αντιψυχωσικα?
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 16
    Last Post: 13-07-2013, 16:28
  4. 'Υπνος, ύπνος και πάλι ύπνος...
    By Konstantinoss in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 15
    Last Post: 06-10-2011, 11:25
  5. ντοπαμινη και αντιψυχωσικα
    By alexandros2985 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 07-02-2011, 00:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •