Αν μπορεί κάποιος να κάνει κάτι για μένα επειδή εγώ δεν μπορώ... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 109
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    ρε παιδια μηπως υπαρχει καποιος διαχειριστης να λαβει θεση ο ανθρωπος παραλληρει μηπως χρειαζεται γιατρο, εμεις στο κατω κατω ουτε γιατροι ειμαστε ουτε εισαγγελεις

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Αρης31 View Post
    μισο μισο πας σε ψυχολογο συχνες επισκεψεις και σε πειραζει το οικονομικου του ψυχιατρου που θα πας λιγοτερες φορες και με βοηθεια ποιο ουσιαστικη.

    οι ψυχολογοι ειναι wannabe γιατροι αποφυγε τους δεν εχουν καν το δικαιωμα να χορηγουν φαρμακευτικη αγωγη
    Κοίτα, ο ψυχίατρος σε τσεκουρώνει κανονικά παίρνει 100 ευρώ και σε κρατάει μόνο μισή ώρα αλλά δεν αλλάζω γιατί μου πέτυχε την αγωγή...τα 100 ευρώ με πειράζουν γιατί δεν τα έχω εύκολα, η ψυχολόγος παίρνει 25 και επίσης με βοηθάει πάρα πολύ γιατί έχω μεγάλη ανάγκη να μιλάω ενώ ο ψυχίατρος μου είναι απότομος σαν άνθρωπος και δεν με εμπνέει να του ανοιχτώ οπότε του λέω τα απολύτως βασικά...αλλά θα πάω από τον επόμενο μήνα που θα ξαναπληρωθώ αν δεν βελτιωθεί η κατάσταση...πάντως αν δεν είχα και την ψυχολόγο μαζί με τον ψυχίατρο δεν τον υποτιμώ καθόλου γιατί αναμφισβήτητα χρειάζομαι κι αγωγή πάλι θα τα είχα κακαρώσει...εκείνη παίρνω τηλέφωνο πρώτα αν δω ότι έχω σοβαρές τάσεις...και καταφέρνει να με ηρεμεί...φάρμακα δεν μου δίνει φυσικά, εννοείται αυτό...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Αρης31 View Post
    ρε παιδια μηπως υπαρχει καποιος διαχειριστης να λαβει θεση ο ανθρωπος παραλληρει μηπως χρειαζεται γιατρο, εμεις στο κατω κατω ουτε γιατροι ειμαστε ουτε εισαγγελεις
    Μην λες την λέξη εισαγγελέας ούτε γι΄αστείο, μου έχουν έρθει στο παρελθόν στο σπίτι αστυνομικοί για να με πάνε σε κλινική, τελικά με άφησαν σπίτι γιατί παρακάλεσα τον ψυχολόγο της δίωξης λέγοντας του ότι είχα ήδη νοσηλευτεί οικειοθελώς αλλά έμεινα μόνο μία μέρα γιατί ήταν πραγματικά απαίσια εκεί μέσα...δεν ξαναμπαίνω σε κλινική παρά μόνο νεκρή...και το λέω, αν ειδοποιήσει κανείς κάποιον τότε στ' αλήθεια θα πεθάνω, εγώ δεν ξαναμπαίνω εκεί μέσα, θα πηδήξω από το παράθυρο κι ότι γίνει, δόξα τω Θεό η πόρτα του δωματίου μου κλειδώνει...έτσι και δω κάποιον στην πόρτα θα το κάνω τ΄ορκίζομαι! Γι΄αυτό αφήστε τα αυτά...
    Και μην μαλώνετε σας παρακαλώ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    κοιτα με συγχωρεις καταλαβαινω την αναγκη σου αλλα αδυνατω να βοηθησω στο κατω κατω και εγω ασθενης ειμαι οτι ηξερα να σου πω στο ειπα :-)

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Αρης31 View Post
    κοιτα με συγχωρεις καταλαβαινω την αναγκη σου αλλα αδυνατω να βοηθησω στο κατω κατω και εγω ασθενης ειμαι οτι ηξερα να σου πω στο ειπα :-)
    Όλα καλά, αρκεί να μη μου μιλάς για εισαγγελικές αρχές γιατί φρικάρω χειρότερα...θα κλειδώσω και τις μπαλκονόπορτες και θα πάω από ασφυξία στο τέλος (αστειεύομαι τώρα, ε; )
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by Αρης31 View Post
    εσυ μπορεις να κανεις οτι σε κοβει στο κατω κατω ανεξιθρησκεια εχουμε αλλα δεν εχεις το δικαιωμα αφενος να προσυλητιζεις και αφετερου να παρασυρεις σε παπαδες και εκκλησιες ενω το προβλημα του ανθρωπου ειναι ξεκαθαρα υγειας
    Ρε συ στεκεις? ?? Τι τρέλες λες και έχω και περίοδο σήμερα και εσύ θα την πληρώσεις. Ρε κύκνε σε προσυλητισα εγώ? Άρη κάτσε καλά γιατί έχω τα νεύρα μου σήμερα μην τα βάζεις με το ευαίσθητο μυαλό Μου καίγομαι η γυναίκα .

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Cicada View Post
    Ρε συ στεκεις? ?? Τι τρέλες λες και έχω και περίοδο σήμερα και εσύ θα την πληρώσεις. Ρε κύκνε σε προσυλητισα εγώ? Άρη κάτσε καλά γιατί έχω τα νεύρα μου σήμερα μην τα βάζεις με το ευαίσθητο μυαλό Μου καίγομαι η γυναίκα .
    Προς Θεού cicada, δεν είπα κάτι τέτοιο κι άλλωστε πιστεύω κι από μόνη μου όπως είπα...δεν τίθεται θέμα προσηλυτισμού...εσύ απλά ανέφερες ότι σπουδάζεις θεολογία κι εγώ ευκαιρίας δοθείσης σε ρώτησα κάποια πράγματα...
    Μη μαλώνετε, ειρήνη υμήν...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Προς Θεού cicada, δεν είπα κάτι τέτοιο κι άλλωστε πιστεύω κι από μόνη μου όπως είπα...δεν τίθεται θέμα προσηλυτισμού...εσύ απλά ανέφερες ότι σπουδάζεις θεολογία κι εγώ ευκαιρίας δοθείσης σε ρώτησα κάποια πράγματα...
    Μη μαλώνετε, ειρήνη υμήν...
    <3 Απλώς συγχηστηκα κάπως. Όχι μαζί σου με τον Άρη. Αυτό σορρυ που γίνομαι επιθετική αλλά νευριάζω όταν δεν συνεννοουμαι

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Cicada View Post
    <3 Απλώς συγχηστηκα κάπως. Όχι μαζί σου με τον Άρη. Αυτό σορρυ που γίνομαι επιθετική αλλά νευριάζω όταν δεν συνεννοουμαι
    Καταλαβαίνω, δεν πειράζει... :)

    Ευτυχώς για την ώρα σαν να έχω ηρεμήσει κι εγώ κι ας είμαι μόνη, μακάρι να κρατήσει γι' απόψε τουλάχιστον και για την επόμενη φορά εδώ είναι το θέμα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #40
    Quote Originally Posted by Cicada View Post
    <3 Απλώς συγχηστηκα κάπως. Όχι μαζί σου με τον Άρη. Αυτό σορρυ που γίνομαι επιθετική αλλά νευριάζω όταν δεν συνεννοουμαι
    με το δικιο σου

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    Οτι πεις εγω να βοηθησω θελω

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο σε όλους και μακάρι να είναι καλό και για μένα...

    Θέλω να ευχαριστήσω όσους με βοήθησαν χθες, τώρα σήμερα για την ώρα δεν έχουμε φαντάσματα παρέα μιας κι είναι πρωί και το πρωί δεν έχω τέτοια θέματα εμφανίζονται κυρίως όταν αρχίζει και σκοτεινιάζει...αλλά νιώθω κούραση παρόλο τον βραδινό ύπνο...και θέλω παρέα, αν είναι κανείς εδώ και θέλει ας μιλήσει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    εγω θελω να βοηθησω αλλα ειμαι και εγω ασθενης δεν μπορω να κανω πολλα, μιλα με τον γιατρο σου

    προσεχε παντως εδω μεσα ειναι περιεργα τα πραματα ο αλλος με εστειλε pm και μου μιλουσε για παπαδες θεους και εκκλησιες

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Αρης31 View Post
    εγω θελω να βοηθησω αλλα ειμαι και εγω ασθενης δεν μπορω να κανω πολλα, μιλα με τον γιατρο σου

    προσεχε παντως εδω μεσα ειναι περιεργα τα πραματα ο αλλος με εστειλε pm και μου μιλουσε για παπαδες θεους και εκκλησιες
    Καλημέρα Άρη! :)

    Και μόνο η επικοινωνία είναι μεγάλη βοήθεια για μένα γιατί όταν είμαι μόνη μου και δεν έχω κανέναν να μιλήσω είναι ακόμα χειρότερη η κατάσταση...θα μιλήσω και με το γιατρό αλλά αυτό είναι μισή ώρα μια στο τόσο κι εγώ έχω ανάγκη από καθημερινή παρέα κι επίσης όπως είπα και χθες ο γιατρός μου είναι λίγο απότομος, εσείς είστε πολύ πιο συζητήσιμοι απ' αυτόν που είναι κι ειδικός...

    Μην ανησυχείς πάντως, εντάξει πιστεύω στο Θεό αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να σταματήσω την θεραπεία μου...τώρα θα πάρω τα πρωινά μου φάρμακα γιατί αγχώθηκα για άσχετο θέμα κι άρχισα να νιώθω πάλι ευάλωτη για ενδεχόμενη επίσκεψη των φαντασμάτων κι ας είναι μέρα...οπότε μην τρομάξεις αν δεις να αλλάζω λίγο συμπεριφορά, προς το παρόν είμαι αρκετά ψύχραιμη αλλά δεν ξέρω στην πορεία, δεν μπορώ να το εγγυηθώ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    βρες ενα φιλο να μιλησεις η καποιον απο την οικογενεια, παραλληλα παιρνε τα φαρμακα σου χωρις αποκλινεις απο την θεραπεια με κανεναν τροπο

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μπορεί κάποιος να μου πεί τι απο όλα έχω?
    By Konstantinoss in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 23-11-2018, 16:33
  2. Κατι απο μενα
    By nikos8 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 09-04-2014, 00:06
  3. Τι μπορεί να κάνει το μυαλό στο σώμα.
    By sonik in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 02-03-2012, 14:46
  4. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ;;;;;;;;;;
    By maraki4 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 08-04-2011, 16:03
  5. Replies: 8
    Last Post: 05-10-2009, 03:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •