Αν μπορεί κάποιος να κάνει κάτι για μένα επειδή εγώ δεν μπορώ... - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 109
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Αρης31 View Post
    βρες ενα φιλο να μιλησεις η καποιον απο την οικογενεια, παραλληλα παιρνε τα φαρμακα σου χωρις αποκλινεις απο την θεραπεια με κανεναν τροπο
    Δεν μπορώ να μιλήσω σε κανέναν γι' αυτά, δεν θα καταλάβουν οι φίλοι κι ούτε θέλω να με βλέπουν σαν κάτι περίεργο μιας κι εκείνοι είναι ψυχικά υγιείς κι αυτός είναι ένας λόγος που προτιμώ να μιλάω μαζί σας...όσο για την οικογένεια μου δεν υπάρχει περίπτωση ν΄ανοιχτώ στους γονείς μου, τους λέω μόνο όσα είναι απαραίτητο να ξέρουν 1ον γιατί ούτε αυτοί μπορούν δυστυχώς να με καταλάβουν και 2ον γιατί αργά ή γρήγορα όσα λέω χρησιμοποιούνται εναντίον μου, μου τα χτυπάνε κυρίως η μητέρα μου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Quote Originally Posted by Αρης31 View Post
    ...ο αλλος με εστειλε pm και μου μιλουσε για παπαδες θεους και εκκλησιες
    Από τότε που απενεργοποίησα τα πμ προσωπικά, σώθηκα. :p
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by noumac View Post
    ΄
    θα εκμυστερευτω κατι που δεν το χω πει ποτε... λιγο πριν ξεκινησει το δευτερο ψυχωσικο μου επεισοδιο οδηγουσα με το αμαξι στην θεσσαλονικη... καθως οδηγουσα ειδα έναν παλιο γνωστο στο πεζοδρομιο να περπαταει.. του φωναξα... δεν μου απαντησε συνεχισε να περπαταει σαν χαμενος... αργοτερα εμαθα ότι ειχε πεθανει 2-3 μερες πιο πριν, από τοτε που τον ειδα, από καρκινο.

    Δεν ξερω τι σε στοιχιωνει εσενα αν κανεις πραγματι επαφη η αν είναι μεσα στο μυαλο σου αλλα κατι συμβαινει μετα τον θανατο... και αν και αθρησκος πιστευω ότι για καποιο διάστημα οι ''ψυχες'' (ας τις ονομάσουμε ετσι) τριγυρνανε
    Καλημέρα και σ' εσένα noumac!

    Ξέχασα πάνω στον πανικό μου χθες να σχολιάσω το πρώτο κομμάτι της απάντησης σου που ομολογουμένως είναι πολύ ενδιαφέρον...αν και λίγο τρομαχτικό είχες πράγματι μια πολύ σημαντική εμπειρία...αλλά πιστεύεις ότι ίσως ευθύνονταν για το ψυχωσικό σου επεισόδιο;
    Επίσης αν επιτρέπεται εσύ τί βιώνεις κατά τη διάρκεια τους;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    καταρχην ηρεμησε.

    οταν βλεπεις τα φαντασματα κανε ενα σταυρο και φευγουν.

    φορα σταυρο, πηγαινε σε παπα για εξομολογηση και παρε θεια κοινωνια.

    παραπανω δε μπορεις να κανεις.

    ολα αυτα ειναι στο μυαλο μας. σαν μια χαλασμενη τηλεοραση. δεν υπαρχουν πραγματικα.

    και τωρα οτι βλεπουμε τα "φανταζομαστε", δεν υπαρχουν πραγματικα. ειναι ηλεκτρικα σηματα και αυτα που βλεπουμε σαν νορμαλ.

    υπαρχουν πολλες αρρωστιες με τις οποιες βλεπεις φαντασματα και οτι αλλο θελεις.

    ειναι απλως παιχνιδια του μυαλου σου.

    για αυτο ηρεμησε. αυτο ειναι το πιο σημαντικο.

    φορα σταυρο και εχε επαφη με την εκκλησια. παραπανω δε μπορεις να κανεις για να ηρεμησεις.

    οσο περισσοτερο τα πιστευεις τοσο περισσοτερο θα σου ερχονται αυτα και μην ασχολεισαι.

    σημασια εχει να εισαι ηρεμη.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  5. #50
    NAI DEN EINAI PRAGMATIKA FANTASMATA

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by maus View Post
    καταρχην ηρεμησε.

    οταν βλεπεις τα φαντασματα κανε ενα σταυρο και φευγουν.

    φορα σταυρο, πηγαινε σε παπα για εξομολογηση και παρε θεια κοινωνια.

    παραπανω δε μπορεις να κανεις.

    ολα αυτα ειναι στο μυαλο μας. σαν μια χαλασμενη τηλεοραση. δεν υπαρχουν πραγματικα.

    και τωρα οτι βλεπουμε τα "φανταζομαστε", δεν υπαρχουν πραγματικα. ειναι ηλεκτρικα σηματα και αυτα που βλεπουμε σαν νορμαλ.

    υπαρχουν πολλες αρρωστιες με τις οποιες βλεπεις φαντασματα και οτι αλλο θελεις.

    ειναι απλως παιχνιδια του μυαλου σου.

    για αυτο ηρεμησε. αυτο ειναι το πιο σημαντικο.

    φορα σταυρο και εχε επαφη με την εκκλησια. παραπανω δε μπορεις να κανεις για να ηρεμησεις.

    οσο περισσοτερο τα πιστευεις τοσο περισσοτερο θα σου ερχονται αυτα και μην ασχολεισαι.

    σημασια εχει να εισαι ηρεμη.
    Γεια σου maus...

    Δεν τα βλέπω ευτυχώς γιατί τότε θα είχα φρικάρει εντελώς απλά νιώθω την παρουσία τους και με αναστατώνουν και τρομάζουν...
    Δεν ασχολούμαι, μόνες τους έρχονται αυτές οι σκέψεις και τα συναισθήματα σιγά σιγά και ύπουλα κάθε φορά μέχρι που εδραιώνονται μέσα μου και τότε αρχίζουν τα δύσκολα...
    Το ξέρω ότι είναι παιχνίδια του μυαλού μου τώρα που είμαι ήρεμη αλλά εκείνες τις στιγμές δύσκολα μπορώ να το αναγνωρίσω...
    Πάντως ευτυχώς κατάφερα να κοιμηθώ και ξύπνησα τώρα γιατί αρχικά είχα ξυπνήσει στις 07:30...και σε λίγο είναι η ώρα για την δεύτερη δόση φαρμάκων...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    παρε τα φαρμακα σου χωρις καμια αποκλιση απο την θεραπεια που προτεινει ο γιατρος

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Αρης31 View Post
    παρε τα φαρμακα σου χωρις καμια αποκλιση απο την θεραπεια που προτεινει ο γιατρος
    Τα πήρα, μην ανησυχείς... :) Καλά είμαστε για την ώρα, όταν νυχτώσει να δούμε...μακάρι να συνεχιστεί έτσι η μέρα...
    Εν τω μεταξύ εδώ βρέχει και μου τη σπάει, έχω μια δουλίτσα να κάνω και δεν μου κάνει καθόλου διάθεση να βγω με τη βροχή ούτε και για λίγο...μου τη δίνει να κουβαλάω ομπρέλα, άνοιξε κλείσε σπαστικό πράγμα... :mad:
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    169
    Cicada αν ησουν στην θεολογικη αθηνας την πεμπτη παιζει να μας ειδες με την παρεα μου.Ειχαμε παει να δωσει ενας φιλος μας και καναμε κατι καρναβαλια,οποτε αποκλειεται να περασαμε απαρατηρητοι.

    Πιστευω οτι η πιστη σε υπερφυσικα πραγματα,στις ψυχικες ασθενειες κανει τα πραγματα χειροτερα.Εγω ειμαι θεος και επαθα ιδεοψυχαναγκαστικη με το οτι οι αλλοι γυρω μου ειναι δαιμονισμενοι.Αν πιστευα κιολας κι ειχα ψιλοψαχτει σε αυτα,τωρα μπορει να εκανα τον κοκορα στην ομονοια.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    εσυ τωρα αγγελε δηλαδη εχεις ιερο και οσιο? χωρις να ειμαι γιατρος εχω την αισθηση οτι προσπαθεις να παρενοχλησεις τον χρηστη κυκνο, δειξε ελεος ρε ανθρωπε και πανε αλλου να παιξεις

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Γεια σου Άρη, εδώ είσαι; Και δεν έγραφε κανείς στο θέμα και μ' έπιασαν οι μοναξιές μου πάλι...εν τω μεταξύ θέλω να κοιμηθώ από τώρα, τι παράξενο κι έχω πιει κι απογευματινό καφέ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    αμα εχεις μοναξιες μαζι με το καφεδακι σου βαλε μια ωραια μουσικουλα οπως πχ cafe del mar και χαλαρα :D

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    169
    Αθεος ηθελα να πω.Αρη σου εκανα επιθεση και μιλας ετσι?Μηπως να κλειδωσουν οι διαχειριστες το θεμα και να δινεις μονο εσυ συμβουλες μιας και μονο εσυ δεν παιζεις κι μιλας σοβαρα?

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    Cicada αν ησουν στην θεολογικη αθηνας την πεμπτη παιζει να μας ειδες με την παρεα μου.Ειχαμε παει να δωσει ενας φιλος μας και καναμε κατι καρναβαλια,οποτε αποκλειεται να περασαμε απαρατηρητοι.

    Πιστευω οτι η πιστη σε υπερφυσικα πραγματα,στις ψυχικες ασθενειες κανει τα πραγματα χειροτερα.Εγω ειμαι θεος και επαθα ιδεοψυχαναγκαστικη με το οτι οι αλλοι γυρω μου ειναι δαιμονισμενοι.Αν πιστευα κιολας κι ειχα ψιλοψαχτει σε αυτα,τωρα μπορει να εκανα τον κοκορα στην ομονοια.








    αν δεν το κανεις σκοπιμα τοτε τι να σου πω εχεις το ακαταλογιστο

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Αρης31 View Post
    αμα εχεις μοναξιες μαζι με το καφεδακι σου βαλε μια ωραια μουσικουλα οπως πχ cafe del mar και χαλαρα :D
    Δεν με βοηθάει και πολύ η μουσική όταν νιώθω μόνη, θέλω κάποιον να μιλήσω...και μιας και σε πέτυχα, αν μπορείς μίλα...
    Τελικά χθες κοιμήθηκα νωρίς, ευτυχώς μπόρεσα...

    Καλημέρα!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μπορεί κάποιος να μου πεί τι απο όλα έχω?
    By Konstantinoss in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 23-11-2018, 15:33
  2. Κατι απο μενα
    By nikos8 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 08-04-2014, 23:06
  3. Τι μπορεί να κάνει το μυαλό στο σώμα.
    By sonik in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 02-03-2012, 13:46
  4. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ;;;;;;;;;;
    By maraki4 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 08-04-2011, 15:03
  5. Replies: 8
    Last Post: 05-10-2009, 02:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •