Αν μπορεί κάποιος να κάνει κάτι για μένα επειδή εγώ δεν μπορώ... - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 109
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by aggelos11 View Post
    Αθεος ηθελα να πω.Αρη σου εκανα επιθεση και μιλας ετσι?Μηπως να κλειδωσουν οι διαχειριστες το θεμα και να δινεις μονο εσυ συμβουλες μιας και μονο εσυ δεν παιζεις κι μιλας σοβαρα?
    Μη μου γκαντεμιάζετε το θέμα!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #62
    Καλημέρα κυκνάκο και καλή Κυριακή. Τί κάνεις σήμερα;

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Καλημέρα κυκνάκο και καλή Κυριακή. Τί κάνεις σήμερα;
    Καλημέρα Κασσάνδρα! :)

    Δεν νιώθω και πολύ καλά αλλά δεν έχει πολλή ώρα που ξύπνησα κι ίσως να χρειάζομαι χρόνο για να ισορροπήσω...αλλά θέλω να το συζητήσω, νιώθω αδυναμία και δεν μου αρέσει αυτό...γι' αυτό και σήμερα λέω να εκμεταλλευτώ τη μέρα που είναι ελεύθερη και να ξεκουραστώ γιατί για την ώρα όταν σκέφτομαι τη δουλειά αύριο δεν νιώθω ότι μπορώ ν' αντεπεξέλθω...το βράδυ ίσως δω μια ταινία που έχω νοικιάσει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #64
    Χρειάζεται η ξεκούραση. Μην σκέφτεσαι για αύριο, σκέψου που σήμερα θα χαλαρώσεις και θα ξεκουραστείς. Εγώ έχω μια εβδομάδα φρίκη μπροστά μου αλλά τώρα έφτιαξα το καφεδάκι μου και σκέφτομαι μόνο τί καλά που είναι Κυριακή!

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Χρειάζεται η ξεκούραση. Μην σκέφτεσαι για αύριο, σκέψου που σήμερα θα χαλαρώσεις και θα ξεκουραστείς. Εγώ έχω μια εβδομάδα φρίκη μπροστά μου αλλά τώρα έφτιαξα το καφεδάκι μου και σκέφτομαι μόνο τί καλά που είναι Κυριακή!
    Καλά, αυτό με το καφεδάκι εννοείται, είναι βασικό για το πρωινό ξύπνημα...και το ότι είναι Κυριακή μιας και δεν μου έφτασε η χθεσινή μέρα για να ξεκουραστώ...οπότε όντως ευτυχώς που είναι Κυριακή...
    Αργότερα πρέπει να κάνω και μπάνιο να καθαρίσω καλά καλά...αλλά για την ώρα μόνο ξεκούραση, είναι νωρίς ακόμα...ελπίζω να είναι κι ήρεμη η σημερινή μέρα χωρίς δυσάρεστες "επισκέψεις"...απλά με ενοχλεί αυτή η αναστάτωση που νιώθω πρωί πρωί, δεν ξέρω τι μ' έχει πιάσει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #66
    Θα είναι ήρεμη ημέρα. Σκέψου όμορφα πράγματα, όλη η μέρα είναι δική σου, μην αφήσεις τίποτα να στη χαλάσει.Εγώ θα πάω να δω τις εφημερίδες, σήμερα έχουν ένθετα. Θα πάρω καμία με cd.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Θα είναι ήρεμη ημέρα. Σκέψου όμορφα πράγματα, όλη η μέρα είναι δική σου, μην αφήσεις τίποτα να στη χαλάσει.Εγώ θα πάω να δω τις εφημερίδες, σήμερα έχουν ένθετα. Θα πάρω καμία με cd.
    Θα προσπαθήσω... :)

    Εγώ από εφημερίδες έπαιρνα την "Ημερησία" όσο είχε δώρο βιβλία της Ιζαμπέλ Αλιέντε, δεν ξέρω αν σου αρέσει το διάβασμα...εμένα ναι κι η Αλιέντε είναι η αγαπημένη μου συγγραφέας...

    Να μου πεις τι πήρες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    Τα φαρμακα μη ξεχνας κυκνε και ασε εδω να λενε οτι θελουνε ειμαστε ασθενεις και χρειαζομαστε φαρμακα επαναλαμβανω εδω ειναι το νημα των ψυχωσεων οι ασθενεις που πασχουν απο ψυχωση χρειαζονται φαρμακα κανεις δεν εχει το δικαιωμα να αποπροσανατολιζει τον κοσμο

  9. #69
    Σήμερα θα πάρω την REAL γιατί έχει 2 cd με μουσική που μάλλον θα μου αρέσει. Λέγεται emotions ο τίτλος των cd.
    Η Ιζαμπέλ Αλιέντε πρέπει να είναι πολύ καλή συγγραφέας. Είχα δει σε ταινία "το σπίτι των πνευμάτων" και μου άρεσε πάρα πολύ. Σχεδόν αποτυπώθηκε μέσα μου αυτή η ταινία. Παλιότερα διάβαζα πολύ αλλά τώρα το αμελώ. Ποιό βιβλίο της Ιζαμπέλ Αλιέντε σου άρεσε περισσότερο; Θα πάω να το πάρω να ξεκινήσω πάλι να διαβάζω που τόσο μου άρεσε παλιά!

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    Και γιατι αγαπητη κασσανδρα μας γραφεις για το σπιτι των πνευματων σε ενα νημα καθαρα για ψυχωσεις τη στιγμη που το μελος που ανοιξε αυτο το θεμα εχει θεμα με φαντασματα δαιμονες κλπ
    Κυριακη σημερα αν δε κανω λαθος εχει εκκλησια μηπως θα μας πεις να παμε να εκκλησιαστουμε κιολας?

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Αρης31 View Post
    Και γιατι αγαπητη κασσανδρα μας γραφεις για το σπιτι των πνευματων σε ενα νημα καθαρα για ψυχωσεις τη στιγμη που το μελος που ανοιξε αυτο το θεμα εχει θεμα με φαντασματα δαιμονες κλπ
    Κυριακη σημερα αν δε κανω λαθος εχει εκκλησια μηπως θα μας πεις να παμε να εκκλησιαστουμε κιολας?
    Άρη, ηρέμησε σε παρακαλώ, με κουράζει να κάνω τον διαιτητή και στο τέλος όντως θα κλειδωθεί το θέμα έτσι όπως πάει αν τσακώνεστε (σε όλους πάει αυτό και δεν το λέω ειδικά για σένα)...το έχω διαβάσει "το σπίτι των πνευμάτων" κι είναι ένα πολύ ωραίο βιβλίο, έχω δει και την ταινία...τώρα πάω ν΄απαντήσω στην Κασσάνδρα αλλά για τελευταία φορά σας παρακαλώ ΜΗΝ ΤΣΑΚΩΝΕΣΤΕ, εκνευρίζομαι και δεν μου κάνει καλό αυτό, το αντίθετο μάλιστα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #72
    Banned
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    274
    Ρε Κυκνάκι δεν σε πειράζει κανείς είμαι εγώ εδώ μην φοβάσαι... σταμάτα να φοβάσαι, όταν σου έρχεται φόβος κλείνε τα μάτια και κάνε εισπνοές μεγάλες και εκπνοές αντίστοιχες από τη μύτη...

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Σήμερα θα πάρω την REAL γιατί έχει 2 cd με μουσική που μάλλον θα μου αρέσει. Λέγεται emotions ο τίτλος των cd.
    Η Ιζαμπέλ Αλιέντε πρέπει να είναι πολύ καλή συγγραφέας. Είχα δει σε ταινία "το σπίτι των πνευμάτων" και μου άρεσε πάρα πολύ. Σχεδόν αποτυπώθηκε μέσα μου αυτή η ταινία. Παλιότερα διάβαζα πολύ αλλά τώρα το αμελώ. Ποιό βιβλίο της Ιζαμπέλ Αλιέντε σου άρεσε περισσότερο; Θα πάω να το πάρω να ξεκινήσω πάλι να διαβάζω που τόσο μου άρεσε παλιά!
    Το "Φωτογραφία σε σέπια" μου άρεσε πιο πολύ που είναι το τελευταίο μέρος της τριλογίας που ξεκινάει με "το σπίτι των πνευμάτων" κι ακολουθείται από το "κόρη της μοίρας"...θα ήταν καλύτερο να τα διαβάσεις με τη σειρά για ν' αποκτήσεις καλύτερη εικόνα της ιστορίας...αν το κάνεις, περιμένω εντυπώσεις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Depressed_soul View Post
    Ρε Κυκνάκι δεν σε πειράζει κανείς είμαι εγώ εδώ μην φοβάσαι... σταμάτα να φοβάσαι, όταν σου έρχεται φόβος κλείνε τα μάτια και κάνε εισπνοές μεγάλες και εκπνοές αντίστοιχες από τη μύτη...
    Καλημέρα, γύρισες;

    Είχες εξαφανιστεί τόσες μέρες...

    Πού να τολμήσω να κλείσω τα μάτια όταν έρχονται τα φαντάσματα; Θα βρουν ακόμα πιο εύκαιρο έδαφος για να κάνουν τα δικά τους...τώρα θέλω να κλάψω, στεναχωρήθηκα... :( Γιατί όλοι καταλήγουν να μαλώνουν στο θέμα μου; Δεν το βλέπω να πηγαίνει καλά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #75
    Banned
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    274
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα, γύρισες;

    Είχες εξαφανιστεί τόσες μέρες...

    Πού να τολμήσω να κλείσω τα μάτια όταν έρχονται τα φαντάσματα; Θα βρουν ακόμα πιο εύκαιρο έδαφος για να κάνουν τα δικά τους...τώρα θέλω να κλάψω, στεναχωρήθηκα... :( Γιατί όλοι καταλήγουν να μαλώνουν στο θέμα μου; Δεν το βλέπω να πηγαίνει καλά...
    Ε αποσύρομαι από το φόρουμ σιγά σιγά γιατί στο τέλος στην επόμενη έκδοση το DSM για εξώφυλλο θα έχει τη φώτο μου... Τώρα είμαι διπολικός στον επόμενο ψυχίατρο που θα πάω θα είμαι σχιζοφρενής με παρανοϊκές τάσεις, παιδόφιλος και άκρως επικίνδυνος για την κοινωνία. Ίσως να γίνει χορηγία στη περίπτωση μου, one-way εισιτήριο προς το Γκουαντάναμο όπου θα είμαι τρόφιμος εφόρου ζωής!

Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μπορεί κάποιος να μου πεί τι απο όλα έχω?
    By Konstantinoss in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 23-11-2018, 15:33
  2. Κατι απο μενα
    By nikos8 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 08-04-2014, 23:06
  3. Τι μπορεί να κάνει το μυαλό στο σώμα.
    By sonik in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 02-03-2012, 13:46
  4. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ;;;;;;;;;;
    By maraki4 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 08-04-2011, 15:03
  5. Replies: 8
    Last Post: 05-10-2009, 02:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •