η οικογενεια μου δεν μου επιτρεπει να τον βοηθησω - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    11
    1ον δεν μεναμε με τους γονεις μου αυτο που εννοουσα με το οτι μας ειχαν μες το σπιτι εννοω οτι ηταν ανοιχτο για μας ολη την ωρα και καναμε συνεχεια επισκεψεις και τρωγαμε ολοι μαζι :) εργαζομαι γυρισα γιατι δεν ηταν αναγκαιο πλεον να πληρωνω ενοικιο αφου εφυγε απο το σπιτι.και δουλευαμε και οι 2 οικονομικα μας στηριζαν σαν ξεκινημα σαν νεο ζευγαρι δεν ζουσαμε απο αυτους :) ευχαριστω.ολες οι γνωμες δεκτες.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    11
    και εκανα το βημα με αυτον τον ανθρωπο γιατι παροτι γνωριζα το παρελθον του ειχαν περασει πολλα χρονια που ηταν καθαρος και εγω γνωριζα εναν ανθρωπο δυνατο,υγιη γεματο αγαπη και ορεξη για ζωη.ισως και να κανα λαθος αλλα δεν μου αρεσει να βαζω ταμπελες σε ανθρωπους για λαθη του παρελθοντος.ισως και να πληρωνω αυτο τι να πω... :)

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    τωρα δηλαδη αυτος ο ανθρωπος ειναι ενταξει?ειναι ολα καλα μεταξυ σας?εχει ξεμπλεξει η συνεχιζει να κλεβει?

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    11
    οχι εχει σταματησει τα παντα.εχει ξεκινησει προγραμμα.ειναι καθαρος.και γι αυτο τον στηριζω δηλαδη,γνωριζει ο ιδιος πως αν εκανε το λαθος και αρχιζε τα ιδια δεν καθομουν να του αλλαξω παλι γνωμη και θα σταματουσα να ασχολουμαι.αλλα οταν ενας ανθρωπος,ο ανθρωπος μου ζηταει βοηθεια και συγχωρεση θα του τη δωσω.δυσκολο αλλα ανθρωπινο.ξερω πως οι αποψεις για θεματα ειδικα τοσο σοβαρα διαφερουν.και ουτε θεωρω πως η δικια μου ειναι απαραιτητα η σωστη.και θα παρακαλουσα αν δημιουργηθουν και αλλα σχολια να μην ειναι επιθετικα και ας ειναι αντιθετα απο τα πιστευω μου.δεν γνωριζω κανεναν,δεν εχω τιποτα με κανεναν και σεβομαι την αποψη ολων.ευχαριστω που αφιερωσατε χρονο να απαντησετε :)

  5. #20
    ΕΓΩ ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ ΔΥΝΑΤΗ. Απλα θα ελοχευει παντα στο νου σου οτι -μηπως ξανα κυλισει.

    Η λογικη μπορει να επιτασει να φυγεις και να αφησεις εναν "χαμενο στα παθη του" ανθρωπο... αλλά σχεδον ολοι εχουμε σε ενα τομεα χασιμο.

    Ειναι στην δικη σου βουληση αν θα συντροφευσεις και θα υποστεις ο,τι χρειαζεται για να εισαι μαζι του.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    με τον καιρο τα πραγματα θα ηρεμήσουν.. θελουν τον χρόνο τους για να τον ξαναδεχτουν..και αν εκεινος πραγματικα θελει να αλλαξει, θα αλλαξει και στην πραξη θα δουν οτι δεν εχουν λόγο να ανησυχουν πια. μεχρι τοτε υπομονη...οπως το βλέπω το πραγμα οι γονεις σου ειναι το τελευταιο προβλημα αναμεσα σας

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    24
    Η θέληση για ζωή είναι το μονο πράγμα που μπορεί να τον σώσει.Αν θέλει να ζήσει,θα ζητήσει μόνος του να την κόψει.Εκεί θα χρειαστεί ότι βοήθεια μπορεί κάποιος να του δώσει αλλα την μάχη πρέπει να την δώσει μόνος του και να την νικήσει.
    Εχω δεί εγω παιδιά που κόψανε και πλέον έχουν οικογένειες ,δουλεύουν σκληρά και είναι υγιέστατοι.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Πώς να βοηθήσω....?
    By adranis in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 13
    Last Post: 24-09-2015, 00:22
  2. Πώς να βοηθήσω??
    By fim in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 08-04-2015, 02:12
  3. Πως να τον βοηθησω??
    By redwood in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 24
    Last Post: 30-03-2013, 08:17
  4. Πώς να τον βοηθήσω;
    By ilektra15 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 07-11-2012, 15:41
  5. Οικογενεια και πάλι οικογένεια...
    By liodaraki_23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 12-10-2012, 12:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •