τι κανω αφου μετα απο 3 χρονια καταλαβα ποσο την πληγωσα και ποσο μου λειπει?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    18

    τι κανω αφου μετα απο 3 χρονια καταλαβα ποσο την πληγωσα και ποσο μου λειπει?

    ειναι η δευτερη φορα που θα ζητησω την συμβουλη σας.Ειχα μια σχεση πριν 3 χρονια με μια κοπελιτσα η οποια ηταν και ειναι ο πιο συμαντικος ανθρωπος στην ζωη μου.ολα κυλουσαν ομορφα για 8 μηνες μεχρι που αυτος ο ανθρωπος θελησε να μου ανοιξη την καρδια του και να μου δειξει ποσο με αγαπουσε που ηδη μου το εδειχνε καθε μερα.εγω σαν γνησιο αντρας θεωρησα σωστο να φοβηθω και να γινομαι απομακροςη κοπελα τελευταιους 3 μηνες, συγνωμη κιολας, εφαγε πολυ κλασιμο. αυτο ηταν αποθημενο παλαιοτερων σχεσεων μου που με ειχαν πληγωση αρκετα. εκανα πραγματα που εδω και 3 χρονια απορω πως τα καταφερα και τα εκανα.περσι τετοια εποχη αποφασησα να της εξηγησω για ποιον λογο ειχα αυτην την συμπεριφορα και ειχαμε μια πολυ ομορφη συζητηση για αρκετες ωρες και λυθηκαν αρκετες αποριες και παρεξηγησεις και τοτε ξεκινησαμε να κανουμε και παρεα. ηξερα οτι η κοπελα με ηθελε,το εβλεπα και την ηθελα και εγω αλλα θα την πληγωνα παλι αν γινοτανε κατι περσι. φετος και αφου εχω κανει 4 αποτυχημενες αποπειρες να κανω κατι με αλλες κοπελες ,γιατι κρυβομουνα πισω απο το δαχτυλο μου, τις οποιες αποπειρες γνωριζει,δεν αντεξα και τις ειπα τι αισθανομαι για εκεινη και οσα εχω και δεν εχω κανει και γιατι το τελευταιο διαστημα.ζητησα μια ευκαιρια να αποδειξω σε εκεινη και σε εμενα οτι εχω αλλαξει, οτι δεν υπαρχει το παιδακη που την πληγωσε τοτε και οτι ειναι ο πιο συμαντικος ανθρωπος στη ζωη μου γιατι αν δεν ηταν εκεινη να με χωρισει και να μου εξηγησει τοτε ισως να ημουν ακομη στον κοσμο μου.η απαντηση που πηρα (και αυτην περιμενα) ηταν οτι δεν θελει να γυρισει πισω γιατι φοβαται οτι αν το κανει θα εχει παλι μια ανυκανοποιητη σχεση και θα παραβη τον ορκο που εχει δωσει στον εαυτο της(να μην ξαναγυρισει πισω) και οτι δεν θελει να μου δωσει ελπιδες για κατι που δεν υπαρχει πια.δεν ζητησα να ειμαστε μαζι, μονο να παλεψω για κατι που αγαπαω πολυ και να το κερδισω μονο αν οντος δει οτι εχω αλλαξει και το θελει εκεινη.εχω αποφασιση ετσι κι αλλιως να το παλεψω γιατι ειναι ενας ανθρωπος που το αξιζει.θα ηθελα την γνωμη σας, θα με βοηθηση αρκετα οπως και στο παρελθον πιστευω.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    3
    Φιλε harrisxr650,καλημερα και χρονια πολλα.Οπως φαινεται,για να σαι ξυπνιος μεχρι τοσο αργα και να γραφεις το προβλημα σου,σημαινει οτι σε απασχολει τοσο που εχεις χασει τον υπνο σου..Σε καταλαβαινω και θελω να σου δωσω μια συμβουλη.Οι περισσοτερες γυναικες υστερα απ\'το τελος μιας σχεσης,δε βασιζονται στο τι λεει η καρδια τους,αλλα λειτουργουν εγκεφαλικα.Θελω να πω δηλ. οτι αν επιχειρησεις να κανεις εσυ καποιο βημα προς μια νεα αρχη με την ιδια κοπελα,αυτη σιγουρα εφοσον την πληγωσες,σε εχει διαγραψει απο την καρδια της και πλεον εισαι τυχερος που εστω κι ετσι,σε βλεπει φιλικα.Οσο προσπαθεις να κανεις τα πραγματα οπως ηταν και επιμενεις,τοσο χειροτερευει η κατασταση.Η συμβουλη μου λοιπον ειναι,αφου της εδειξες τι νιωθεις και ποιες ειναι οι διαθεσεις σου,να της δωσεις καποιο χρονο να σκεφτει και να προσπαθησεις μεσω της φιλιας σας να την κερδισεις ξανα,να της ζεστανεις την καρδια.Αλλα θυμισου,ασε το χρονο να κυλισει,γιατι εχει παρει τις αρνητικες τις αποφασεις και αν επιμενεις,ενισχυεις το \"τοιχος\" που εχει σχηματιστει αναμεσα σας,γιατι η κοπελα βλεπει τα πραγματα βασει λογικης αυτη τη στιγμη και δεν επενδυει σε συναισθηματα πια...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    18
    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ. ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 2008 ΤΟ ΕΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΙΣ ΕΓΝΟΙΕΣ ΣΑΣ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΓΕΜΙΣΕΙ ΓΑΛΙΝΗ ΚΑΙ ΕΥΤΗΧΙΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ :). στο θεμα μας ομωσ τωρα :))...ξερω πολυ καλα τι εννοεις φιλε μου και αυτο προσπαθω να κανω..αλλα ειναι εξαιρετικα δυσκολο γιατι διακρινω μια αμηχανια στην συμπερηφορα της αφου μιλησαμε και μετα.δυσκολευομαι να πιστεψω οτι αυτος ο ανθρωπος εχει γινει τοσο φοβισμενος οχι μονο απο την δικια μας σχεση αλλα και απο τις επομενες που εκανε (σε σχεση με τις επομενες σχεσεις τις εγω ημουνα αγιος). διεκρινα εναν εγωισμο στις σκεψεις της και ενα θυμο ωσον αφορα το αντιθετο φιλο που ποτε δεν πιστευα οτι θα τον εβαζε πανω απο τα συναισθηματα της, ισως εαν δεν ειχε πληγωθει τοσο απο τις σχεσεις της...,προσπαθω να ειμαι οσο πιο χαλαρος μπορω για να μην την πιεσω αλλα δυστηχως η ευτηχως δεν ειμαι 2 χρονια μονος μου για να μασαω τα λογια μου. εχω ενα ονειρο και θα ηθελα να το μοιραστω με εκεινη.αν ειναι να κανω κατι στην ζωη μου με καποια γυναικα θελω να ειναι εκεινη και καμια αλλη...και το ξερει...να συμπληρωσω οτι η κοπελα εχασε προσφατα τον πατερα της ...και αποφασισα να ακυρωσο ενα ταξιδι, περισσοτερο αναψυχης και λιγοτερο επαγελματικο,στην ισπανια για να κατσω εδω μαζι της να της κανω παρεα,σημερα παραδεχτηκε σε μια φιλη μας οτι παρατηρησε πως εχω ωριμαση αρκετα και πως της εχω συμπαρασταθει και βοηθησει πολυ...ειναι η πρωτη φορα στην ζωη μου που εχω αποφασισει να παλεψω για κατι που αγαπω παρα πολυ οχι μονο γιατι με κανει καλυτερο ανθρωπο αλλα γιατι μου δεινει καθε φορα που την βλεπω δυναμη να συνεχισω ετσι.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •