Μετά τον τσακωμό... Με μπλόκαρε απο παντού - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 61
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by tsini89 View Post
    Παντα ελεγε οτι ειμαι αδιαφορη,δεν νοιαζομαι,δεν ανδιαφερομαι,τι κανω μαζι του και πολλα αλλα... Ενιωθα οτι μερικες φορες με βλεπει σαν εχθρο ή ανταγωνιστη.χωρις να του χω κανει τιποτα.ειχα ματια μονο γ αυτον απλα δεν το εδειχνα πολυ.τωρα δεν μπορω να του μιλησω πια κ δεν υπαρχει κ λογος.αφου μ χει κοψει την επικοινωνια απο παντου.εφτασα ν παω απο το σπιτι του που δεν το χω κανει ποτε και για κανεναν.αλλα το ηθελα,το ενιωθα.
    σου εχει συμβει κατι αντιστοιχο με αλλη σχεση η ακομα και με φιλια?

  2. #17
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σου εχει συμβει κατι αντιστοιχο με αλλη σχεση η ακομα και με φιλια?

    Οχι. Οπως ανεφερα κ παραπανω ειχα αλλες 2 σχεσεις που η μια τελειωσε γιατι ειμασταν 5 χρονια κ ημουν αρκετα μικρη κ
    Ειχα κουραστει κ η δευτερη γιατι ανακαλυψα οτι υπηρχε αλλο προσωπο κ το τελειωσα.ασε που βγηκα κ τρελη σ αυτο! Χαχα! Εχω 2 κολλητες που γνωριζομαστε απο μικρες κ δεν εχουμε κοψει ουτε μια μερα. Τετοιο πραγμα σε σχεςη ηταν πρωτογνωρο. Με ηθελε πολλα χρονια,παντα προσπαθουσε αλλα εβρισκε τοιχο.κ τωρα που καταφεραμε κ ημασταν μαζι ειχαμε αυτην την καταληξη... Ενιωθα μερικες φορες οτι πηρε το αιμα του πισω επειδη δεν τον ηθελα....ξερω γω ;;!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Έχει άλυτα θέματα επειδή παραπονιόταν πως η αγαπητή κατά τα άλλα θεματοθέτρια, ήταν ψυχρή με εκείνον και δεν δέχτηκε μια ειρωνεία στα καλά καθούμενα επειδή έτσι είναι ο χαρακτήρας της; Ε με αυτήν τη λογική και ο δικός του χαρακτήρας είναι να βρίζει και να εξαφανίζεται από παντού! :S Εμένα έτσι όπως τα παρουσιάζεις αγαπητή θεματοθέτρια, νομίζω πως τον είχες δεδομένο ή κάτι τέτοιο. Δεν ειρωνευόμαστε κάποιον που υποτίθεται πως αγαπάμε επειδή έτσι είναι ο χαρακτήρας μας. Συγνώμη, αλλά το βρίσκω πολύ φάουλ και ανώριμο... πιθανά να απηύδησε ο άνθρωπος ακόμα και κάτι πολύ απλό να είπες. :)
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  4. #19
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Έχει άλυτα θέματα επειδή παραπονιόταν πως η αγαπητή κατά τα άλλα θεματοθέτρια, ήταν ψυχρή με εκείνον και δεν δέχτηκε μια ειρωνεία στα καλά καθούμενα επειδή έτσι είναι ο χαρακτήρας της; Ε με αυτήν τη λογική και ο δικός του χαρακτήρας είναι να βρίζει και να εξαφανίζεται από παντού! :S Εμένα έτσι όπως τα παρουσιάζεις αγαπητή θεματοθέτρια, νομίζω πως τον είχες δεδομένο ή κάτι τέτοιο. Δεν ειρωνευόμαστε κάποιον που υποτίθεται πως αγαπάμε επειδή έτσι είναι ο χαρακτήρας μας. Συγνώμη, αλλά το βρίσκω πολύ φάουλ και ανώριμο... πιθανά να απηύδησε ο άνθρωπος ακόμα και κάτι πολύ απλό να είπες. :)

    Παραδεχομαι οτι ειπα κατι που ηταν περιττο.αλλα κ οταν αυτος με το παραμικρο θυμωνει κ δεν μου μιλαει για μερες μεχρι ν επικοινωνησω εγω πως ειναι; Δεν ειναι χαζο; Οσο κ να απηυδησε θα μπορουσε να μου πει ξεκαθαρα να χωρισουμε. Τα μπλοκαρισματα τα θεωρω παιδικα κ κομπλεξικα.γιατι δεν τον βομβαρδιζα ποτε με μηνυματα,τηλεφωνα κτλ.κ ουτε τωρα θα το εκανα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Μα είναι σαν να απαιτείς, να είναι ώριμος μπροστά στην δική σου ανωριμότητα. Μπορεί κι εκείνος να είναι ανώριμος σε αυτό το κομμάτι! Γιατί πρέπει σόνι και ντε να το λύσει αλλιώς; Μπορεί να μην μπορεί.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by tsini89 View Post
    Οχι. Οπως ανεφερα κ παραπανω ειχα αλλες 2 σχεσεις που η μια τελειωσε γιατι ειμασταν 5 χρονια κ ημουν αρκετα μικρη κ
    Ειχα κουραστει κ η δευτερη γιατι ανακαλυψα οτι υπηρχε αλλο προσωπο κ το τελειωσα.ασε που βγηκα κ τρελη σ αυτο! Χαχα! Εχω 2 κολλητες που γνωριζομαστε απο μικρες κ δεν εχουμε κοψει ουτε μια μερα. Τετοιο πραγμα σε σχεςη ηταν πρωτογνωρο. Με ηθελε πολλα χρονια,παντα προσπαθουσε αλλα εβρισκε τοιχο.κ τωρα που καταφεραμε κ ημασταν μαζι ειχαμε αυτην την καταληξη... Ενιωθα μερικες φορες οτι πηρε το αιμα του πισω επειδη δεν τον ηθελα....ξερω γω ;;!!
    το οτι εχεις ζεστες και σταθερες σχεσεις και δεν ειχες κατι αναλογο με αλλον, ειναι σιγουρα μια ενδειξη οτι με πολλους αλλους μπορεις να ταιριαζεις μια χαρα.
    δεν ξερουμε αν ηταν υπερβολικος η πραγματι ησουν απαραδεκτη.
    ναι, μπορει να εχει αλυτα θεματα που πυροδοτουνται υπερβολικα ευκολα, μπορει ομως και να εχεις εσυ συμπεριφορες που δεν ειναι για τον καθενα να τις ανεχεται..

    αυτο που ξερουμε ειναι οτι ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ.
    κι οταν καποιος ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ, ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ.
    αφου μαλιστα σε εχει μπλοκαρει, δεν υπαρχει κατι για να κανεις.
    ηρεμησε και κοιτα το προγραμμα σου, κι ΑΝ του περασουν τα νευρα και σε ξεμπλοκαρει η ζητησει να μιλησετε κι ΑΝ ενδιαφερεσαι ακομα, συζητα τα ξανα μαζι του.

  7. #22
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    31
    Μ
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το οτι εχεις ζεστες και σταθερες σχεσεις και δεν ειχες κατι αναλογο με αλλον, ειναι σιγουρα μια ενδειξη οτι με πολλους αλλους μπορεις να ταιριαζεις μια χαρα.
    δεν ξερουμε αν ηταν υπερβολικος η πραγματι ησουν απαραδεκτη.
    ναι, μπορει να εχει αλυτα θεματα που πυροδοτουνται υπερβολικα ευκολα, μπορει πμως και να εχεις εσυ συμπεριφορες που δεν ειναι για τον καθενα να τις ανεχεται,

    αυτο που ξερουμε ειναι οτι ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ.
    κι οταν καποιος ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ, ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ.
    αφου μαλιστα σε εχει μπ-λοκαρει, δεν υπαρχει ακτι για να κανεις.
    ηρεμησε και κοιτα το προγραμμα σου, κι αν του περσουν τα νευρα και σε ξεμπλοκαρει η ζητησει να μιλησετε κι ενδιαφερεσαι ακομα, συζητα τα ξανα μαζι του.

    Ναι προφανως και δεν θελει.θα το δεχτω κ ας ποναει. Η τελικη συμπεριφορα με πειραξε.κ εγω πανω σε θυμο εχω πει κ εχω κανει κινησεις που δεν επρεπε.δεν εχω σκοπο να κανω κατι αλλο.με πιεση δεν βγαινει αποτελεσμα.κ να επικοινωνησει παλι,μετα απο αυτη την συμπεριφορα θα ναι δυσκολο να φτιαξουν τα πραγματα.απλα την ρημαδα την εξηγηση θελω γιατι αγαπηθηκαμε παρα πολυ στην ουσια κ με βασανιζει το γιατι...

  8. #23
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Μα είναι σαν να απαιτείς, να είναι ώριμος μπροστά στην δική σου ανωριμότητα. Μπορεί κι εκείνος να είναι ανώριμος σε αυτό το κομμάτι! Γιατί πρέπει σόνι και ντε να το λύσει αλλιώς; Μπορεί να μην μπορεί.

    Τους πρωτους 4 μηνες ειχαμε την ιδανικοτερη σχεση. Δεν ειχε φανει καποιο σημαδι.απ την αρχη φαινεται ο ανθρωπος νομιζω. Ισως το πολυ μαζι μας κατεστρεψε

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by tsini89 View Post
    Ακριβως αυτο πιστευω κ εγω! Μιλησα για απλα κ χαζα θεματα...ουτε εθιξα προσωπα. Ειναι γενικα πολυ κλειστος χαρακτηρας.δεν πιστευω οτι θ επικοινωνησει.γιατι δεν θα με μπλοκαρε απο παντου.αλλα για 37 χρονων δεν ειναι αντιμετωπιση αυτη...
    α μην το λες ... το οτι ειμαστε 30 plus δεν σημαινει οτι ειμαστε και ωριμοι!και εγω το κάνω αυτο.. και εχω θεματαρες ..οχι θεμματακια! απο εκει και πέρα όταν μπαινεις στον κοπο να κοψεις καποιον σημαινει οτι φοβασαι. δεν ειναι απαραιτητο να εχεις κανει εσυ κατι κακο, μπορει να τον ενοχλει γενικα η δυναμη που εχεις πάνω του.
    απο την αλλη βεβαια δεν γινετε να εισαι αλαθητη και εσυ... αλλα τι μπορει να εισεπραξε απο την ειρωνια σου σε βαθμο που να ξεχειλίσε το ποτηρι μεσα στο μυαλο του?..εχεις καποια ιδεα πάνω σε αυτο?

  10. #25
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by rea View Post
    α μην το λες ... το οτι ειμαστε 30 plus δεν σημαινει οτι ειμαστε και ωριμοι!και εγω το κάνω αυτο.. και εχω θεματαρες ..οχι θεμματακια! απο εκει και πέρα όταν μπαινεις στον κοπο να κοψεις καποιον σημαινει οτι φοβασαι. δεν ειναι απαραιτητο να εχεις κανει εσυ κατι κακο, μπορει να τον ενοχλει γενικα η δυναμη που εχεις πάνω του.
    απο την αλλη βεβαια δεν γινετε να εισαι αλαθητη και εσυ... αλλα τι μπορει να εισεπραξε απο την ειρωνια σου σε βαθμο που να ξεχειλίσε το ποτηρι μεσα στο μυαλο του?..εχεις καποια ιδεα πάνω σε αυτο?

    Ολοι κανουμε λαθη εννοειται.αλλοι τα παραδεχονται κ αλλοι οχι. Ειναι τυπος που νομιζει οτι τα κανει ολα σωστα.μου το θυμιζε συχνα κ μ εβγαζε εμενα με θεματακια....πιστευω οτι μπορει να ενιωσε εμφισβητηση,ελλειψη εμποστοσυνης κ
    Ισως πιεση.... Γιατι μια απ τις φραςεις που ειπε οταν φωναζε τις προαλλες ειναι οτι "ειναι δυνατον να μου πεις για το messenger? γιατι; Γιατι να αςχοληθεις με αυτο;"κτλ Ειχε και κατι τρεξιματα με δουλεια οποτε μπορει να τα μαζεψε ολα μαζι κ να εσκασε!

  11. #26
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    44
    Καλησπέρα! Μια σχέση που έχει τέτοιου είδους δυσκολίες στην επικοινωνία και στη συμπεριφορά (χωρίς να μας απασχολεί ποιος φταίει, δεν είναι εκεί το θέμα) από το πρώτο εξάμηνο, κατά την άποψή μου, θα συνεχιστεί στα ίδια επίπεδα και στο μέλλον (χωρίς να είμαι μάντης και να προδικάζω καταστάσεις). Απλά, οι εντάσεις, οι εκρήξεις, οι "περίεργες" συμπεριφορές, που προβληματίζουν κάποιον από τους δύο, δεν πρόκειται να οδηγήσουν σε καλά αποτελέσματα, με λίγα λόγια δεν πρόκειται να φέρουν ευτυχία, που αυτός είναι ο σκοπός μιας σχέσης. Σχέσεις κάνουμε για να περνάμε καλά, να είμαστε ήρεμοι, ευτυχισμένοι κι όχι να αγκομαχούμε, να προβληματιζόμαστε για την κάθε "περίεργη αντίδραση". Δεν θα σου πω τι να κάνεις, η επιλογή είναι δική σου. Αυτό που θα σε συμβουλεύσω είναι ό,τι κι αν αποφασίσεις, να έχει σχέση με την ευτυχία σου.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by tsini89 View Post
    Ολοι κανουμε λαθη εννοειται.αλλοι τα παραδεχονται κ αλλοι οχι. Ειναι τυπος που νομιζει οτι τα κανει ολα σωστα.μου το θυμιζε συχνα κ μ εβγαζε εμενα με θεματακια....πιστευω οτι μπορει να ενιωσε εμφισβητηση,ελλειψη εμποστοσυνης κ
    Ισως πιεση.... Γιατι μια απ τις φραςεις που ειπε οταν φωναζε τις προαλλες ειναι οτι "ειναι δυνατον να μου πεις για το messenger? γιατι; Γιατι να αςχοληθεις με αυτο;"κτλ Ειχε και κατι τρεξιματα με δουλεια οποτε μπορει να τα μαζεψε ολα μαζι κ να εσκασε!
    σε τι ακριβως τον αμφισβητουσες και τον πίεζες? τον ζήλευες? ειδες καποιο περιεργο μυν στο μεσεντζερ?

  13. #28
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by rea View Post
    σε τι ακριβως τον αμφισβητουσες και τον πίεζες? τον ζήλευες? ειδες καποιο περιεργο μυν στο μεσεντζερ?

    Οχι ισα ισα που δεν μου χε δωσει κανενα δικαιωμα. Κ γ αυτο ισως ενιωσε εκεινη την στιγμη οτι τον αμφισβητω.δεν τον πιεζα καθολου, ουτε που ειναι,τι κανει και γενικως ανακριση. Το χω δουλεψει αρκετα παλαιοτερα αυτο κ εχω καταληξει οτι με την πιεση δεν βοηθας.κ ηταν κατι που του ειχε κανει εντυπωση μπορω να σου πω.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by tsini89 View Post
    Οχι ισα ισα που δεν μου χε δωσει κανενα δικαιωμα. Κ γ αυτο ισως ενιωσε εκεινη την στιγμη οτι τον αμφισβητω.δεν τον πιεζα καθολου, ουτε που ειναι,τι κανει και γενικως ανακριση. Το χω δουλεψει αρκετα παλαιοτερα αυτο κ εχω καταληξει οτι με την πιεση δεν βοηθας.κ ηταν κατι που του ειχε κανει εντυπωση μπορω να σου πω.
    ...χαχαχα... ελα πες την αληθεια, δεν εχεις ιδεα τι λαθος μπορει να εχεις κανει.:p. απλα πετας ενα "αμφισβητισα
    ή ενα πίεσα" αόριστο και ακαθόριστο... επειδη το ειπε εκεινος.. σωστα??

  15. #30
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by rea View Post
    ...χαχαχα... ελα πες την αληθεια, δεν εχεις ιδεα τι λαθος μπορει να εχεις κανει.:p. απλα πετας ενα "αμφισβητισα
    ή ενα πίεσα" αόριστο και ακαθόριστο... επειδη το ειπε εκεινος.. σωστα??

    Το λαθος μου ειναι οτι τον ειρωνευτηκα. Σου λεω απλα τι μπορει να αυτος να σκεφτηκε εκεινη την στιγμη και εκανε τετοια σκηνη... Δεν τον δικαιολογω σε καμια περπτωση γιατι η αντιδραση του ηταν υπερβολικη και μου οφειλε μια εξηγηση οσα νευρα και να ειχε.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πως να αντιμετωπίσω έναν τσακωμό
    By penlix in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 05-08-2014, 20:54
  2. SOS!!!!!!!!!!!! Διαδόστε το παντού
    By STORM LORD2 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 09-12-2012, 23:53
  3. πιεσμένη απο παντού
    By kaiti85 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 20-09-2012, 00:20
  4. παντου μυρμηγκια
    By mstrouf in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 30-07-2009, 14:29

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •