Μετά τον τσακωμό... Με μπλόκαρε απο παντού
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    31

    Μετά τον τσακωμό... Με μπλόκαρε απο παντού

    Καλησπέρα σε όλους,
    Εδώ και 6 μήνες είχα σχέση με έναν άντρα 11 χρόνια μεγαλυτερό μου. Έδειχνε ενδιαφέρον για μένα εδώ και αρκετά χρονια.Τελικά δημιουργήσαμε σχεση μετά απο πολύωρες συζητήσεις,εξόδους,βόλτες κτλ..για ενάμιση μήνα είχαμε μείνει εκεί.Όταν ήρθαμε πιο κοντά υπήρξε ενα κομπλάρισμα απο την πλευρά του και αυτο καναμε 2 μηνες να το ξεπεράσουμε.Κάναμε πολλά ταξίδια,ανα 2 βδομάδες,σε Ελλάδα και εξωτερικό.Εκανε τα πάντα για να με ευχαριστήσει,επιδιωκε καθε μέρα να βρισκόμαστε και όταν ήμασταν χώρια μιλάγαμε συνεχώς.Φτάσαμε να μενουμε μαζί καθε βραδυ στο σπιτι του,αγόρασε καινουρια επιπλα και εκανε και ανακαινηση σ ολο το σπιτι.Εγω στην αρχή φοβόμουν να ανοιχτώ κ ημουν λιγο συγκρατημένη στις αντιδράσεις μου.Τον ήθελα παρα πολυ απλά
    Φοβόμουν να το δείξω γιατι είχα μια παλαιότερη σχέση που δοθηκα πολυ και δεν ειχε καλό τελος.
    Άρχισε πριν λιγο καιρο να μου λεει οτι δεν ξερει για ποιο λογο ειμαι μαζι του,οτι αδιαφορω,δεν τον υπολογιζω κτλ.
    Του εξήγησα οτι δεν είναι ετσι.Αρχίσανε τα καυγαδάκια,κράταγε μούτρα κσι περίμενε εγω να κανω το πρωτο βημα.Το
    Έκανα. Τα βρίσκαμε κ παλι τα ιδια. Ωσπου μια φορα που δεν μου μιλαγε για 5 μερες,του ειπα να χωρίσουμε γιατι δεν αντεχω αυτην την συμπεριφορα του κλεινομαι στο καβούκι μου κ δεν λεω τι με ενοχλει.Το δεχτηκε.Μετα απο 1 βδομαδα τον εψαξα γιατι ειχα μετανιώσει και μου ελειπε.Ηταν δεκτικος. Του ειπα τα θελω μου και τι νιωθω.Τελικα τα ξαναβρηκαμε.Αυτο κράτησε 10 μέρες ωσπου προχτες ενω ειχαμε περασει πολυ καλα το βραδυ,ξυπναμε μια χαρα και το πρωι και επειδη τον ειρωνευτικα λιγο(ετσι ειμαι σαν χαρακτήρας,χωρις ομως κακια), αρχισε να φωναζει σαν υστερικος και να λεει οσα του χω πει και αυτα που χρι κανει αυτος για μενα.γενικοτερα γις την συμπριφορα μου.Εμεινα κλαιγοντας και τον ακουγα.υστερα δινει μπουνια στην πορτα και κλεινεται στο δωματιο.εφυγα χωρις νς με ακουσει.φοβηθηκα γ αυτο επραξα ετσι.Μετα απο 1 ωρα εστειλα μηνυμα.Δεν το διαβασε και με μπλόκαρε απο φεισμπουκ,βαιμπερ,κινητο και ολα γενικα.πηγα απο το σπιτι του,χτυπησα κουδουνι αλλα δεν ανοιξε.αφησα ενα γραμμα στο αυτοκινητο του λεγοντας οτι με πληγωσε κ οτι θα επρεπε να ειναι πιο ξεκαθαρος,οπως οταν τοτε με διεκδικουσε! Αυτα...καμια απαντηση δρν εχω παρει και προσπαθω να καταλαβω τι εχει γινει.....
    Ευχαριστω για την κατανοηση

  2. #2
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    31
    οποιος εχει μια αποψη παρακαλω ας την πει... Γιατι εχω σπάσει το κεφαλι μου

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    εχει γινει οτι τον κουρασες πολλα καυγαδακια πολλα το ενα πολλα το αλλο αστο χωριο δεν θα κανατε κανονικα θα επρεπε να ειστε στα μελια κρατα χαρακτηρα και πηγαινε παρακατω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by tsini89 View Post
    Καλησπέρα σε όλους,
    Εδώ και 6 μήνες είχα σχέση με έναν άντρα 11 χρόνια μεγαλυτερό μου. Έδειχνε ενδιαφέρον για μένα εδώ και αρκετά χρονια.Τελικά δημιουργήσαμε σχεση μετά απο πολύωρες συζητήσεις,εξόδους,βόλτες κτλ..για ενάμιση μήνα είχαμε μείνει εκεί.Όταν ήρθαμε πιο κοντά υπήρξε ενα κομπλάρισμα απο την πλευρά του και αυτο καναμε 2 μηνες να το ξεπεράσουμε.Κάναμε πολλά ταξίδια,ανα 2 βδομάδες,σε Ελλάδα και εξωτερικό.Εκανε τα πάντα για να με ευχαριστήσει,επιδιωκε καθε μέρα να βρισκόμαστε και όταν ήμασταν χώρια μιλάγαμε συνεχώς.Φτάσαμε να μενουμε μαζί καθε βραδυ στο σπιτι του,αγόρασε καινουρια επιπλα και εκανε και ανακαινηση σ ολο το σπιτι.Εγω στην αρχή φοβόμουν να ανοιχτώ κ ημουν λιγο συγκρατημένη στις αντιδράσεις μου.Τον ήθελα παρα πολυ απλά
    Φοβόμουν να το δείξω γιατι είχα μια παλαιότερη σχέση που δοθηκα πολυ και δεν ειχε καλό τελος.
    Άρχισε πριν λιγο καιρο να μου λεει οτι δεν ξερει για ποιο λογο ειμαι μαζι του,οτι αδιαφορω,δεν τον υπολογιζω κτλ.
    Του εξήγησα οτι δεν είναι ετσι.Αρχίσανε τα καυγαδάκια,κράταγε μούτρα κσι περίμενε εγω να κανω το πρωτο βημα.Το
    Έκανα. Τα βρίσκαμε κ παλι τα ιδια. Ωσπου μια φορα που δεν μου μιλαγε για 5 μερες,του ειπα να χωρίσουμε γιατι δεν αντεχω αυτην την συμπεριφορα του κλεινομαι στο καβούκι μου κ δεν λεω τι με ενοχλει.Το δεχτηκε.Μετα απο 1 βδομαδα τον εψαξα γιατι ειχα μετανιώσει και μου ελειπε.Ηταν δεκτικος. Του ειπα τα θελω μου και τι νιωθω.Τελικα τα ξαναβρηκαμε.Αυτο κράτησε 10 μέρες ωσπου προχτες ενω ειχαμε περασει πολυ καλα το βραδυ,ξυπναμε μια χαρα και το πρωι και επειδη τον ειρωνευτικα λιγο(ετσι ειμαι σαν χαρακτήρας,χωρις ομως κακια), αρχισε να φωναζει σαν υστερικος και να λεει οσα του χω πει και αυτα που χρι κανει αυτος για μενα.γενικοτερα γις την συμπριφορα μου.Εμεινα κλαιγοντας και τον ακουγα.υστερα δινει μπουνια στην πορτα και κλεινεται στο δωματιο.εφυγα χωρις νς με ακουσει.φοβηθηκα γ αυτο επραξα ετσι.Μετα απο 1 ωρα εστειλα μηνυμα.Δεν το διαβασε και με μπλόκαρε απο φεισμπουκ,βαιμπερ,κινητο και ολα γενικα.πηγα απο το σπιτι του,χτυπησα κουδουνι αλλα δεν ανοιξε.αφησα ενα γραμμα στο αυτοκινητο του λεγοντας οτι με πληγωσε κ οτι θα επρεπε να ειναι πιο ξεκαθαρος,οπως οταν τοτε με διεκδικουσε! Αυτα...καμια απαντηση δρν εχω παρει και προσπαθω να καταλαβω τι εχει γινει.....
    Ευχαριστω για την κατανοηση
    οκ με τα 11 χρονια, (περι ορεξεως κολοκυθοπιτα), αλλα εισαι 20 κι αυτος 31, η εισαι 30 κι αυτος 41(κλπ)???
    εχει σημασια για τον βαθμο που ξερεις τον εαυτο σου.

    απο οσα μας λες, η αυτος ειναι σαλταρισμενος και υπερβολικος και με το παραμικρο κατεβαζει ρολα, η σε αντιπαθει τοσο πολυ που δεν υπαρχει κανενας λογος να ειστε μαζι, Η δεν αντιλαμβανεσαι (οποτε και δεν βελτιωνεσαι) καποια ΠΟΛΥ ενοχλητικα πραγματα στον εαυτο σου και στην συμπεριφορα σου, που ομως φρικαρουν τον αλλον και ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ.

    τι απ τα παραπανω, δεν ειμαστε μεντιουμ να το βρουμε. αν μας μιλουσε και ο φιλος σου, ισως εβγαινε μια ακρη.
    ειχες μακροχρονιες σχεσεις? ειχες ποτε αναλογα "ανεξηγητα" προβληματα και χωρισμους/ εξαφανισεις, η ολα ηταν μελι- γαλα με τους προηγουμενους?

  5. #5
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    31
    Παρεξηγουσε και θυμωνε ακομα και με μια φραση... Γιατι ελεγε οτι κρυβω κατι πισω απο αυτο,οτι εχω καποιον σκοπο,οτι θελω να τον επικρινω και να του δημιουργω ενοχες...δεν μου φαινοταν φυσιολογικο αυτο και αντιδρουσα.γιατι εχω χιουμορ και καποιες φορες λιγο πιο εριστικο τονο σ αυτα π λεω...δεν σημαινει οτι θελω το κακο του

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    το 89 ειναι το λεει το νικ της οποτε ο αλλος ειναι 37

  7. #7
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    31
    Ναι ειμαι 26 κ αυτος 37... Ειχα 2 μακροχρονιες σχεσεις(5+3 χρονια αντιστοιχα) και ποτε δεν αντιμετωπισα θεματα επικοινωνιας ή
    Κατι παρομοιο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    Quote Originally Posted by tsini89 View Post
    Παρεξηγουσε και θυμωνε ακομα και με μια φραση... Γιατι ελεγε οτι κρυβω κατι πισω απο αυτο,οτι εχω καποιον σκοπο,οτι θελω να τον επικρινω και να του δημιουργω ενοχες...δεν μου φαινοταν φυσιολογικο αυτο και αντιδρουσα.γιατι εχω χιουμορ και καποιες φορες λιγο πιο εριστικο τονο σ αυτα π λεω...δεν σημαινει οτι θελω το κακο του
    με εναν ανθρωπο που παρεξηγει τα παντα τι ακριβως περιμενεις να τον αλλαξεις??μια ζωη τα ιδια θα κανει και να χαιρεσαι που τον ξεφορτωθηκες

  9. #9
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    31
    Δεν ηθελα να τον αλλαξω.αλλα φτασαμε σε σημειο που ημασταν τελεια,καναμε σχεδια,περναγαμε καλα κ αρχισε ν κανει αυτα.ακομα κ τωρα που τα χαμε ξαναβρει ημασταν καλυτερα απο
    Ποτε.το ξεσπασμα το τελευταιο δεν περιμενα κ ειδικα το μπλοκαρισμα.θα μπορουσε να μου το πει στα ισα.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    δεν καταλαβαινω την αντιδραση του, δως του λίγες μερες καιρο να ηρεμίσει... κατεμε δεν βλέπω να εχεις κανει κατι τοσο ασυγχωρητο για να φερεται ετσι...ουτε να τον κερατωνες πια!..πεταξες μια ειρωνια ..ε και? τι του πες πια? του εβρισες την μανα??...μαλλον ο τυπάκος εχει αλυτα θεμματακια με την πάρτη του και ξεσπάει σε εσενα...
    οταν ηρεμισει με το καλο βαλτετα κατω και δειτε με αληθεια τι συμβαινει μεσα στο κεφαλι σας... υπομονη μεχρι τοτε !

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    εκανες οτι καλυτερο μπορουσες να κανεις μεχρι και να τον βρεις πηγες κατιδιαν σειρα του τωρα να κανει κατι αλλιως πηγαινε παρακατω μην ψαχνεις να βρεις βαθυτερες αιτιας αν ο ανθρωπος ειναι γκαγκα στον τομεα σεξ πως πηγαινατε?επισης τι ειρωνικο του πεταξες εξαρταται τι του ειπες δεν μας λες και εμας?

  12. #12
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    31
    Ακριβως αυτο πιστευω κ εγω! Μιλησα για απλα κ χαζα θεματα...ουτε εθιξα προσωπα. Ειναι γενικα πολυ κλειστος χαρακτηρας.δεν πιστευω οτι θ επικοινωνησει.γιατι δεν θα με μπλοκαρε απο παντου.αλλα για 37 χρονων δεν ειναι αντιμετωπιση αυτη...

  13. #13
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    εκανες οτι καλυτερο μπορουσες να κανεις μεχρι και να τον βρεις πηγες κατιδιαν σειρα του τωρα να κανει κατι αλλιως πηγαινε παρακατω μην ψαχνεις να βρεις βαθυτερες αιτιας αν ο ανθρωπος ειναι γκαγκα στον τομεα σεξ πως πηγαινατε?επισης τι ειρωνικο του πεταξες εξαρταται τι του ειπες δεν μας λες και εμας?



    Στο σεξ ειχαμε προβλημα στην αρχη,ηθελε αλλα κομπλαρε πολυ.το λυσαμε ομως.κ
    Ολα τελεια.παραπονεθηκε οτι παει να τον πιασει το κεφαλι του κ λεω κατσε ηρεμισε κ ασε το κινητο κ το messenger για λιγο.αυτο

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by tsini89 View Post
    Παρεξηγουσε και θυμωνε ακομα και με μια φραση... Γιατι ελεγε οτι κρυβω κατι πισω απο αυτο,οτι εχω καποιον σκοπο,οτι θελω να τον επικρινω και να του δημιουργω ενοχες...δεν μου φαινοταν φυσιολογικο αυτο και αντιδρουσα.γιατι εχω χιουμορ και καποιες φορες λιγο πιο εριστικο τονο σ αυτα π λεω...δεν σημαινει οτι θελω το κακο του
    το θεμα δεν ειναι μονο το αν θελεις το καλο του η το κακο του, αλλα και το τι κανεις, πως φερεσαι.
    τι να το κανει αν θελεις το καλο του, αλλα φερεσαι απαισια (ΑΝ φερεσαι ασχημα και δεν φταιει αυτος)?

    απο μια φραση, ακομα κι αν την πεις, δεν βγαινει καποιο συμπερασμα. αν εχει αποκτησει κακη αποψη για δευτερες σκεψεις σου η προβληματικη συμπεριφορα, θα ειναι κατι στο οποιο κατεληξε μετα απο καιρο, απο το συνολο της συμπεριφορας σου.
    οταν τα εχεις παρει με καποιον, μια φραση που στους τριτους δειχνει απλη κι ανωδυνη, για εκεινον φτανει για να ξεχειλισει το ποτηρι (της υπομονης του).
    αν του συμβαινει κατι τετοιο, πρεπει να το συζητησετε κι αν εσυ τα βλεπεις ολα καλα, κι αυτος ολα προβληματικα, προφανως δεν ταιριαζετε, (οποιος απ τους δυο σας κι αν εχει δικιο).
    το θεμα ομως δεν ειναι απλα στο να καταληξουμε αν ταιριαζετε η δεν ταιριαζετε. για σενα, εχει σημασια να καταλαβεις αν ειναι δικο σου το σφαλμα η οχι, γιατι αν ειναι και δεν το βελτιωσεις, θα βρισκεις τα ιδια μπροστα σου και με αλλες σχεσεις, πιθανον και με φιλιες..

  15. #15
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το θεμα δεν ειναι μονο το αν θελεις το καλο του η το κακο του, αλλα και το τι κανεις, πως φερεσαι.
    τι να το κανει αν θελεις το καλο του, αλλα φερεσαι απαισια (ΑΝ φερεσαι ασχημα και δεν φταιει αυτος)?

    απο μια φραση, ακομα κι αν την πεις, δεν βγαινει καποιο συμπερασμα. αν εχει αποκτησει κακη αποψη για δευτερες σκεψεις σου η προβληματικη συμπεριφορα, θα ειναι κατι στο οποιο κατεληξε μετα απο καιρο, απο το συνολο της συμπεριφορας σου.
    οταν τα εχεις παρει με καποιον, μια φραση που στους τριτους δειχνει απλη κι ανωδυνη, για εκεινον φτανει για να ξεχειλισει το ποτηρι (της υπομονης του).
    αν του συμβαινει κατι τετοιο, πρεπει να το συζητησετε κι αν εσυ τα βλεπεις ολα καλα, κι αυτος ολα προβληματικα, προφανως δεν ταιριαζετε, (οποιος απ τους δυο σας κι αν εχει δικιο).
    το θεμα ομως δεν ειναι απλα στο να καταληξουμε αν ταιριαζετε η δεν ταιριαζετε. για σενα, εχει σημασια να καταλαβεις αν ειναι δικο σου το σφαλμα η οχι, γιατι αν ειναι και δνε το βελτιωσεις, θα βρισκεις τα ιδια μπροστα σου και με αλλες σχεσεις, πιθανον και με φιλιες..


    Παντα ελεγε οτι ειμαι αδιαφορη,δεν νοιαζομαι,δεν ανδιαφερομαι,τι κανω μαζι του και πολλα αλλα... Ενιωθα οτι μερικες φορες με βλεπει σαν εχθρο ή ανταγωνιστη.χωρις να του χω κανει τιποτα.ειχα ματια μονο γ αυτον απλα δεν το εδειχνα πολυ.τωρα δεν μπορω να του μιλησω πια κ δεν υπαρχει κ λογος.αφου μ χει κοψει την επικοινωνια απο παντου.εφτασα ν παω απο το σπιτι του που δεν το χω κανει ποτε και για κανεναν.αλλα το ηθελα,το ενιωθα.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πως να αντιμετωπίσω έναν τσακωμό
    By penlix in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 05-08-2014, 20:54
  2. SOS!!!!!!!!!!!! Διαδόστε το παντού
    By STORM LORD2 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 09-12-2012, 23:53
  3. πιεσμένη απο παντού
    By kaiti85 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 20-09-2012, 00:20
  4. παντου μυρμηγκια
    By mstrouf in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 51
    Last Post: 30-07-2009, 14:29

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •