Άγχος για έναν πελάτη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    24
    Πρώτα απο όλα ,ξέχνα την αυτοκτονία.Δέν λύνει τίποτα απολύτος.
    Τώρα σχετικά με το πρόβλημα που έχεις ,ότι είναι να γίνει θα γίνει.Εσυ κοίτα τουλάχιστον όσο μπορείς να το μαζέψεις.Αν δέν μαζεύεται ετοιμάσου να το αντιμετωπίσεις.Σου εύχομαι κάθε δύναμη !

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    20
    Το θεμα δεν ειναι προστιμο ειναι χρεη τα οποια δημιουργηθικαν απο υποχρεωσεις του πελατη μου προς το κρατος και εγω επειδη ηξερα οτι δε μπορει να τα πληρωσει δεν τον ενημερωσα σχετικα απλα εστελνα ολες τις υποχρεωσεις του χωρις να τον ενημερωσω στο τελος (για τον λογαριασμο) που λενε τωρα μαζευτηκαν πολλα και εγω ειμαι ξεκρεμαστη. Μεγαλο μου λαθος πολυ μεγαλο μου

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    24
    Λυπάμαι πολύ.Τα λάθη είναι ανθρώπινα ,τώρα,ότι έγινε έγινε και ότι είναι να γίνει,θα γίνει.Πρέπει να σταθείς δυνατή ότι και να γίνει.

  4. #19
    Quote Originally Posted by stmaria2 View Post
    Το θεμα δεν ειναι προστιμο ειναι χρεη τα οποια δημιουργηθικαν απο υποχρεωσεις του πελατη μου προς το κρατος και εγω επειδη ηξερα οτι δε μπορει να τα πληρωσει δεν τον ενημερωσα σχετικα απλα εστελνα ολες τις υποχρεωσεις του χωρις να τον ενημερωσω στο τελος (για τον λογαριασμο) που λενε τωρα μαζευτηκαν πολλα και εγω ειμαι ξεκρεμαστη. Μεγαλο μου λαθος πολυ μεγαλο μου
    Άρα, τα χρήματα αυτά έτσι κι αλλιώς θα τα όφειλε , από τη στιγμή που δεν μπορούσε να τα πληρώσει. Το πρόβλημα είναι πιο απλό απ ότι φανταζόμουν.
    Δεν καταλαβαίνω όμως τί λόγο είχες εσύ να του κρύβεις τις οφειλές του. Το πώς θα πλήρωνε και αν είχε να πληρώσει ήταν δικό του θέμα, έτσι δεν είναι; Και τί φανταζόσουν, οτι οι οφειλές θα εξαφανίζονταν αν δεν τις πλήρωνε;
    Τέλος πάντων, αν είναι έτσι πες τους την αλήθεια, είναι το καλύτερο. Ούτε έκλεψες, ούτε εξαπάτησες, ούτε το έκανες για να επωφεληθεις κάτι, σε βάρος του πελάτη σου. Απλά ενήργησες συναισθηματικά και επιπόλαια, δεν έκανες όμως κάτι ανήθικο και υστερόβουλο. Πες τους το αυτό και ζήτα συγνώμη.
    Και η γνώμη μου είναι να μην κρύβεσαι γιατί έτσι ο άλλος υποθέτει χειρότερα πράγματα για σένα. Και τσαντίζεται περισσότερο και μπορεί να κινηθεί νομικά εναντίον σου. Νομίζω οτι δεν αξίζει το κόπο να αγωνιάς για ένα θέμα τόσο απλό και να το κάνεις δύσκολο.
    Και τέλος, κάτι άλλο: Θα πρέπει να ξέρεις οτι το επάγγελμα του λογιστή έχει ευθύνες και γίνονται στη δουλειά σας αναπόφευκτα κάποια λάθη. Δεν γίνεται να πανικοβάλεσαι έτσι με την πρώτη "στραβή". Εχω φίλο μου λογιστή "τζιμάνι" που λένε, έξυπνο, εργατικό και έντιμο παιδί, που όμως δεν έχει αποφύγει και λάθη και καμιά μήνυση πού και πού. Ε, εντάξει, το έχει αποδεχτεί οτι αυτή η δουλειά έτσι είναι και πορεύεται ο άνθρωπος κανονικά, χωρίς να πολυαγχώνεται. Ετσι θα κάνεις κι εσύ.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μαρια , ειναι ενα λαθος , δεν ξερω τι ποσον εχει μαζευτει , ποσου χρονικου διαστηματος , αν ειναι διαχειρησημο απο τον πελατη , αλλα θα αποκαλυφτει το λαθος , ουτως η αλλως , καλυτερα πες στο στον λογιστη τον καινουριο αυριο κιολας , μπας και σε καλυψει . Δεν μπορει να κινηθει κανεις εναντιον σου για απλη παραλειψη , μην ανησυχεις γι αυτο . Επιχειρηματιας ειμαι , ξερω .
    Δεν ξερω ποσες δοσεις του εχεις καλυψει , για να βγαλω ενα συμπερασμα . Αν ειναι 2-3-4 δοσεις , δεν τρεχει τιποτα , θαπρεπε κι ιδιος ο πελατης να ενδιαφερθει , αλλα εκανε την παπια , απλη αμελεια/παραλειψη , εκτος αν οι δοσεις που δεν τον ειδοποιησες να καταβαλλει , εχουν προσαυξηθει με προστιμο , μονο εκει αλλαζει το πραμα .


    Πες μου , μπορω να εκφερω μια υπευθυνη αποψη , ειμαι χρονια επιχειρηματιας . Εγω θα ειχα ενδιαφερθει ο ιδιος , αν δεν μουστελνε κατι ο λογιστης μου , θα του τηλεφωνουσα και θα ρωταγα , ετσι λειτουργουν οι σωστοι επιχειρηματιες , εγω ξερω απο τωρα τι πρεπει να πληρωσω στο κρατος , δεν περιμενω απ τον λογιστη μου να μου το πει . Οποτε , αν δεν υπαρχει προστιμο υπερημεριας , μικρο το κακο .

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by stmaria2 View Post
    Το θεμα δεν ειναι προστιμο ειναι χρεη τα οποια δημιουργηθικαν απο υποχρεωσεις του πελατη μου προς το κρατος και εγω επειδη ηξερα οτι δε μπορει να τα πληρωσει δεν τον ενημερωσα σχετικα απλα εστελνα ολες τις υποχρεωσεις του χωρις να τον ενημερωσω στο τελος (για τον λογαριασμο) που λενε τωρα μαζευτηκαν πολλα και εγω ειμαι ξεκρεμαστη. Μεγαλο μου λαθος πολυ μεγαλο μου
    οπα κατσε λιγο... και ο πελάτης ειχε υποχρεωση να ενημερωσει τον λογιστη του οτι δεν μπορει να πληρωσει και απο εκει και περα να γινει διακανονισμος.. στην τελικη και εκεινος όλο αυτο τον καιρο τι διαολο δεν εβλεπε τα ποσα που επρεπε να πληρωσει στα χαρτια του? και οκ δεν εβλεπε, δεν ρωταγε? ποση ανευθυνοτητα πια? οκ φερεις ευθυνη και εσυ αλλα το μεγαλυτερο μεριδιο της ευθυνης το φερει εκεινος.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by stmaria2 View Post
    Το θεμα δεν ειναι προστιμο ειναι χρεη τα οποια δημιουργηθικαν απο υποχρεωσεις του πελατη μου προς το κρατος και εγω επειδη ηξερα οτι δε μπορει να τα πληρωσει δεν τον ενημερωσα σχετικα απλα εστελνα ολες τις υποχρεωσεις του χωρις να τον ενημερωσω στο τελος (για τον λογαριασμο) που λενε τωρα μαζευτηκαν πολλα και εγω ειμαι ξεκρεμαστη. Μεγαλο μου λαθος πολυ μεγαλο μου
    τελικα ειχε η δεν ειχε να τα πληρωσει, τοτε που ερχοντουσαν??
    ναι, επρεπε να ενημερωσεις, αλλα αν πραγματι δεν ειχε να τα πληρωσει, δεν θα αλλαζαν και πολλα.
    ειναι σφαλμα, δεν ειναι και για θανατο, μην κανεις ετσι.
    θα πεις στον λογιστη, ακριβως αυτο που μας λες και μας " ο πελατης μου ειχε δηλωσει αδυναμια να ανταποκριθει και θεωρουσα οτι μονο αγχος του προκαλουσα με το να ενημερωνω για καθε νεο λογαριασμο. κακως, επρεπε να ενημερωσω. δεν το εκανα" ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ.
    στον ανδρα σου να τα πεις ολα! αν δεν σε στηριξει ο ανθρωπος σου, ποιος θα σε στηριξει? δεν τα δημιουργησες εσυ τα χρεη, υπηρχαν. αν τυχον μπορεις να βοηθησεις με καποιους τοκους, κανε το. τα χρεη υπηρχαν. οι τοκοι προστεθηκαν εφοσον εμειναν απληρωτα.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τελικα ειχε η δεν ειχε να τα πληρωσει, τοτε που ερχοντουσαν??
    ναι, επρεπε να ενημερωσεις, αλλα αν πραγματι δεν ειχε να τα πληρωσει, δεν θα αλλαζαν και πολλα.
    ειναι σφαλμα, δεν ειναι και για θανατο, μην κανεις ετσι.
    θα πεις στον λογιστη, ακριβως αυτο που μας λες και μας " ο πελατης μου ειχε δηλωσει αδυναμια να ανταποκριθει και θεωρουσα οτι μονο αγχος του προκαλουσα με το να ενημερωνω για καθε νεο λογαριασμο. κακως, επρεπε να ενημερωσω. δεν το εκανα" ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ.
    στον ανδρα σου να τα πεις ολα! αν δεν σε στηριξει ο ανθρωπος σου, ποιος θα σε στηριξει? δεν τα δημιουργησες εσυ τα χρεη, υπηρχαν. αν τυχον μπορεις να βοηθησεις με καποιους τοκους, κανε το. τα χρεη υπηρχαν. οι τοκοι προστεθηκαν εφοσον εμειναν απληρωτα.
    μηπως υπήρχε η δυνατοτητα διακανονισμου, των 100 δοσεων και την εχασαν?..και γι αυτο δεν διορθώνεται..?? τι να πω..

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Μαρια , ειναι ενα λαθος , δεν ξερω τι ποσον εχει μαζευτει , ποσου χρονικου διαστηματος , αν ειναι διαχειρησημο απο τον πελατη , αλλα θα αποκαλυφτει το λαθος , ουτως η αλλως , καλυτερα πες στο στον λογιστη τον καινουριο αυριο κιολας , μπας και σε καλυψει . Δεν μπορει να κινηθει κανεις εναντιον σου για απλη παραλειψη , μην ανησυχεις γι αυτο . Επιχειρηματιας ειμαι , ξερω .
    Δεν ξερω ποσες δοσεις του εχεις καλυψει , για να βγαλω ενα συμπερασμα . Αν ειναι 2-3-4 δοσεις , δεν τρεχει τιποτα , θαπρεπε κι ιδιος ο πελατης να ενδιαφερθει , αλλα εκανε την παπια , απλη αμελεια/παραλειψη , εκτος αν οι δοσεις που δεν τον ειδοποιησες να καταβαλλει , εχουν προσαυξηθει με προστιμο , μονο εκει αλλαζει το πραμα .


    Πες μου , μπορω να εκφερω μια υπευθυνη αποψη , ειμαι χρονια επιχειρηματιας . Εγω θα ειχα ενδιαφερθει ο ιδιος , αν δεν μουστελνε κατι ο λογιστης μου , θα του τηλεφωνουσα και θα ρωταγα , ετσι λειτουργουν οι σωστοι επιχειρηματιες , εγω ξερω απο τωρα τι πρεπει να πληρωσω στο κρατος , δεν περιμενω απ τον λογιστη μου να μου το πει . Οποτε , αν δεν υπαρχει προστιμο υπερημεριας , μικρο το κακο .


    Είναι κυρίως οφειλές στο ΙΚΑ τα περισσοτερα γύρω στις 7000€ τα οποία βέβαια ρυθμίζονται αλλά το θέμα επειδή ο πελάτης δεν έχει λεφτά θα ρίξει όλο το φταίξιμο σε μένα και θα τα ζητήσει και από μένα. Όπως και το έκανε άλλωστε δε με νοιάζει το νομικό θέμα μίλησα με δικηγόρο οι οφειλές είναι δικές του απλά το ΜΕΓΑΛΟ ΜΟΥ ΛΑΘΟΣ είναι που δεν τον ενημέρωσα σε λίγο θα αρχίσουν πάλι τα τηλέφωνα και εγώ δεν μπορώ να απαντήσω έχω αρχίσει να μισω τη συσκευή του τηλεφώνου μου δε θέλω ούτε στο οπτικό μου πεδίο να είναι δεν αντέχω άλλο έτσι μακάρι να εξαφανιζόταν ή εκείνος ή εγώ.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Για 7.000€ κάνεις αυτοκτονικές σκέψεις?
    Νόμιζα πως είναι καμιά 100άρα εγώ....
    'Ελεος,σοβαρευτείτε...
    Στην χειρότερη,του δίνεις 2-3 χιλιάρικα σε βάθος 6μηνου σαν ένδειξη καλής θελήσεως,πες του πως το βαλάντιο σου μέχρι εκεί μπορεί να σηκώσει,και νομίζω θα τα βρείτε...
    Στην χειρότερη λέω..Αν δεν πρέπει,δεν του δίνεις τίποτα!Απλά σου λέω το χειρότερο σενάριο!Που στο κάτω κάτω της γραφής δεν είναι δα και κάτι το εξωφρενικό!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by stmaria2 View Post
    Είναι κυρίως οφειλές στο ΙΚΑ τα περισσοτερα γύρω στις 7000€ τα οποία βέβαια ρυθμίζονται αλλά το θέμα επειδή ο πελάτης δεν έχει λεφτά θα ρίξει όλο το φταίξιμο σε μένα και θα τα ζητήσει και από μένα. Όπως και το έκανε άλλωστε δε με νοιάζει το νομικό θέμα μίλησα με δικηγόρο οι οφειλές είναι δικές του απλά το ΜΕΓΑΛΟ ΜΟΥ ΛΑΘΟΣ είναι που δεν τον ενημέρωσα σε λίγο θα αρχίσουν πάλι τα τηλέφωνα και εγώ δεν μπορώ να απαντήσω έχω αρχίσει να μισω τη συσκευή του τηλεφώνου μου δε θέλω ούτε στο οπτικό μου πεδίο να είναι δεν αντέχω άλλο έτσι μακάρι να εξαφανιζόταν ή εκείνος ή εγώ.
    Καταλαβαινω το αγχος σου , εισαι ευαισθητη/υπευθυνη προφανως , αλλα γιατι εγω τις οφειλες στο ΙΚΑ τις γνωριζω απο πριν , και δεν περιμενω απ τον λογιστη μου να μενημερωσει ? γιατι κανω προγραμματισμο πληρωμων . Οι οφειλες στο ΙΚΑ ειναι κατι σταθερο , δεν ειναι κυμαινομενο , και εχω κατι εκτακτο , οπως πχ μια απολυση , η μια προσληψη , πρωτα θα ρωτησω τον λογιστη . Δεν μπορει ο πελατης σου να ριξει το φταιξιμο σε σενα , δεν στεκει ουτε λογικα , ουτε νομικα , εχει καποιους εργαζομενους , και ξερει οτι πρεπει να πληρωνει το ΙΚΑ τους , αν δεν το επραξε , ειναι λαθος του ( ειναι ' ρεστος ' προφανως ) . Προσφατως μουρθε μια οφειλη 1200 ευρω απ το ΙΚΑ , λεω , καποια μ@λακια θακανε ο λογιστης , γιατι παντα πληρωνω στην ωρα μου , οποτε πηγα ο ιδιος στο ΙΚΑ , αφου τηλεφωνησα στον λογιστη φυσικα , και τελικα επροκειτο περι λαθους του ΙΚΑ . Αλλα στο λεω αυτο , για να τονισω , οτι ξερω εκ των προτερων τις οφειλες μου στο ΙΚΑ , καθε μηνα πρεπει να πληρωνω ' τοσα ' . Οποτε δεν ειναι τοσο μεγαλο το λαθος σου , οσο νομιζεις , ο πελατης σου ειναι ανοργανωτος , και δεν φερεις καμμια ευθυνη . Μαλλον εισαι αγχωδης , εχεις μεγαλοποιησει το προβλημα στο μυαλο σου .
    Δεν αναρωτηθηκε ο πελατης γιατι ξαφνικα σταματησε το ΙΚΑ να ζηταει χρηματα ? ( τι να ρωτησει , αφου δεν εχει φραγκο )
    Αν εχω καποια απορια σχετικα με το ΙΚΑ , τηλεφωνω εγω στον λογιστη , οχι το αντιθετο .

    Εν κατακλειδι , η ολη ιστορια αναγεται στο οτι ο πελατης σου , δεν εχει να πληρωσει , απλα .
    Last edited by Macgyver; 29-09-2015 at 14:11.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by stmaria2 View Post
    Είναι κυρίως οφειλές στο ΙΚΑ τα περισσοτερα γύρω στις 7000€ τα οποία βέβαια ρυθμίζονται αλλά το θέμα επειδή ο πελάτης δεν έχει λεφτά θα ρίξει όλο το φταίξιμο σε μένα και θα τα ζητήσει και από μένα. Όπως και το έκανε άλλωστε δε με νοιάζει το νομικό θέμα μίλησα με δικηγόρο οι οφειλές είναι δικές του απλά το ΜΕΓΑΛΟ ΜΟΥ ΛΑΘΟΣ είναι που δεν τον ενημέρωσα σε λίγο θα αρχίσουν πάλι τα τηλέφωνα και εγώ δεν μπορώ να απαντήσω έχω αρχίσει να μισω τη συσκευή του τηλεφώνου μου δε θέλω ούτε στο οπτικό μου πεδίο να είναι δεν αντέχω άλλο έτσι μακάρι να εξαφανιζόταν ή εκείνος ή εγώ.
    συμφωνω με τον μαγκ, οτι το ικα ειναι η ΠΛΕΟΝ σταθερη οφειλη και αποκλειεται να πεισει καποιον οτι δεν ηξερε οτι πρεπει να πληρωσει ικα.
    αλλωστε απο το ποσον που λες φαινεται οτι δεν ειναι ο μεγαλοεπιχειρηματιας με τους 100 εργαζομενους που δεν ξερει τι πληρωνει και που, εχει ελαχιστους εργαζομενους και ειναι πολυ απλό να ξερει αν πληρωσε η δεν πληρωσε εστω και εναν μηνα.
    οποτε, κατα την γνωμη μου (που δεν ειμαι νομικος, μην βασιστεις) δεν κινδυνευεις νομικα. ρωτα τον δικηγορο ομως για σιγουρια.
    για το θεμα της επικοινωνιας ειναι απλο.
    θα κοψεις τις επαφες και θα τους παραπεμψεις στον δικηγορο σου να κανουν τις συνενοησεις.
    θα τα πεις μια και μοναδικη φορα στον νεο λογιστη για να τον ενημερωσεις, και θα του ζητησεις να συνενοουνται με τον δικηγορο ο οποιος σε διαβεβαιωσε οτι η ευθυνη ειναι δικη του (αν καταλαβα καλα, αυτο πιστευει ο δικηγορος σου).
    ΑΝ προκυψουν νομικες ευθυνες, θα τις αντιμετωπισεις, αλλα θα εχεις γλυτωσει τη φθορα με τα τηλεφωνα και τους καυγαδες.

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    υπομονη κοριτσι μου...θα περασει και αυτο! εφοσον δεν μπορει να σου κανει χειροτερη ζημια απο το να σου γκρινιαζει, δες το σαν συνεπειες απο το λάθος σου.. και συντομα θα σταματησει όλο αυτο, εξαλλου καταβαθως ΞΕΡΕΙ οτι εχει αυτος το μεγαλύτερο μεριδιο της ευθυνης. και εγω ελ. επαγγελματιας ειμαι(λεμε τωρα) και πάντα ρωταω την λογιστρια μου _που πληρωνω και τι...και εκεινη (δυστηχως) πάντα μου λέει

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by rea View Post
    υπομονη κοριτσι μου...θα περασει και αυτο! εφοσον δεν μπορει να σου κανει χειροτερη ζημια απο το να σου γκρινιαζει, δες το σαν συνεπειες απο το λάθος σου.. και συντομα θα σταματησει όλο αυτο, εξαλλου καταβαθως ΞΕΡΕΙ οτι εχει αυτος το μεγαλύτερο μεριδιο της ευθυνης. και εγω ελ. επαγγελματιας ειμαι(λεμε τωρα) και πάντα ρωταω την λογιστρια μου _που πληρωνω και τι...και εκεινη (δυστηχως) πάντα μου λέει
    ΔΕΝ ΞΑΝΑΚΑΚΑΝΩ ποτέ το ίδιο λάθος από εδώ και πέρα θα τα λέω και δεν δίνω δεκάρα αν έχει ο άλλος να πληρώσει εγώ θα τα λέω και θα τους πηγαίνω και τα σχετικά έγγραφα. Σκεφτόμουν σήμερα με όλα αυτά που έγιναν ότι θα ήθελα να είχα την άνεση να μπορούσα να ασχοληθω μόνο με το γράψιμο είχα και blog κάποτε αλλά δυστυχώς δεν έχω την οικονομική άνεση να το κάνω.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Θυμαμαι τον εαυτο μου πιτσιρικα ( οχι οτι εχω αλλαξει και πολυ σε αυτο τον τομεα) που ουτε κατα διανοια δεν σκεφτοταν να παει να δωσει πανελληνιες πχ για ιατρικη σχολη .... για αυτο το λογο. Αν γινει καποιο λαθος και παρω τον αλλον στο λαιμο μου?

    Και ποσα αλλα επαγγελματα εχουν τεραστια ευθυνη που πολλες φορες δεν αναλογιζομαστε. Φυσικα αυτος που δεχτηκε το λαθος , το λογικο ειναι να ζητησει εξηγησεις. Δεν ξερω ορισμενοι ανθρωποι το εχουν αυτο, δεν θα ελεγα οτι ειναι κακο μαλιστα , σε βοηθαει

    να γινεις καλυτερος ανθρωπος και να προσφερεις περισσοτερα στους συνανθρωπους σου, με κοστος φυσικα λιγο απο τον εαυτο σου. Αλλοι παλι δεν τους καιγεται καρφι ... και μερικοι μαλιστα πανε και εντελως αντιθετα και δεν τηρουν ουτε καν την στοιχειωδη

    δεοντολογια. Ποσο διαφορετικοι ειμαστε εντελει ο ενας απο τον αλλον!
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ζω έναν εφιάλτη
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 04-10-2022, 22:13
  2. εναν γιατρο να με θεραπευσει..
    By el.gre in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 15-03-2011, 10:50
  3. Η ζωή με εναν καταθλιπτικό
    By valia40 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 20
    Last Post: 11-08-2010, 15:38
  4. Μια φορα κι εναν καιρο...
    By Betty85 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 25-06-2010, 13:22
  5. ΕΝΑΝ ΓΙΑΤΡΟ!
    By Marley in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 27
    Last Post: 09-09-2008, 19:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •