Πρώην στον ίδιο εργασιακό χώρο. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 52
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    17
    Δεν της έχω μιλήσει άσχημα , δεν την έχω κρίνει ή πικράνει, αλλά δεν μπορώ να το
    διαχειριστώ. Τις προάλλες σε μια συνέλευση εκπαιδευτικών ήταν και ο συγκεκριμένος. Μου ανέβαινε η πίεση που τον έβλεπα. Λίγο πολύ, εδώ στη μικρή πόλη, όλοι είναι γνωστοί, δεν είναι Αθήνα που χάνεσαι. Δε βγαίνω με άτομα που έχω γνωρίσει απλά επειδή είναι γνωστοί και του συγκεκριμένου, δε θέλω να βρεθούμε στη ίδια παρέα, με κίνδυνο να παρεξηγηθώ καθώς δεν ξέρουν το λόγο που τα αποφεύγω. Το θέμα είναι εσείς στη θέση μου τι θα κάνατε;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by aforce View Post
    Όλα αυτά τα ερωτήματα τα θέτω κι εγώ συνεχώς, αλλά άλλο να είσαι απ` έξω. Πίστευα πώς είμαι πολύ πιο προοδευτικός, ανοιχτόμυαλος, αλλά τώρα που το βιώνω έφαγα κόλλημα. Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου, πώς θα το αντιμετωπίζατε, θα χωρίζατε ή όχι; ( Με χάλασε το παντρεμένος, με παραπέμπει σε πουτανιά. Δε θα με πείραζε το ελεύθερος, όλοι είχαμε σχέσεις)
    δεν μου απαντας, ομως. εσυ εχεις παει ποτε με δεσμευμενη? θα πηγαινες ποτε η το αποκλειεις 100% στο μετρο που μπορει να ξερεις τον εαυτο σου?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    τα παντα εχουν να κανουν με τα αισθηματα σου γιαυτην αν ειχα αισθηματα ασφαλως θα την κραταγα μιλαμε για εξι χρονια οποτε σιγουρα εχεις αισθηματα γιαυτην απο αυτα που μου λες εγω πιστευω οτι δεν αντεχεις το βλεμμα αυτου οταν εισαι μαζι με την δικια σου φοβασαι οτι θα σου χαμογελαει και θα νομιζεις οτι σε κοροιδευει θα σου χτυπαει την πλατη και στο μυαλο σου θα τον ακους να λεει η δικια σου εχει βαθυ λαρυγγι σπεσιαλ (λεμε τωρα) το πρβλημα λοιπον δεν ειναι με την κοπελα σου αλλα με αυτον εχεις προβλημα και για το τι πιστευεις οτι λεει για εσας αν αυτος επαιρνε μεταθεση θα συνεχιζες ανετα την σχεση με την δικια σου και γιαυτο ειμαι σιγουρος

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    17
    Άλλα λέει η λογική και άλλα το συναίσθημα. Προσπαθώ να το υποτάξω στη λογική. Δεν είναι θέμα εγωισμού, ούτε ότι φοβάμαι κάτι για το μέλλον. Απλά την είχα ψηλά και η υποτίμηση που έδειξε στον εαυτό της με χάλασε, έγινε η πουτανίτσα του κάθε νεοέλληνα ``οικογενειάρχη``, που το παίζει κύριος και από τη άλλη ξενοπηδάει και γυρίζει σπίτι του περήφανος, όπου τον περιμένει το κουτορνίθι.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    17
    Εσείς στη θέση μου τι θα κάνατε;

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    17
    Όχι , δεν έχω πάει με παντρεμένη, ούτε θα το έκανα ποτέ. Έχω πολύ καθαρές απόψεις πάνω σε αυτά τα θέματα και στις ανθρώπινες σχέσεις. Ειλικρίνεια , ξεκάθαρες σχέσεις..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by aforce View Post
    Όχι , δεν έχω πάει με παντρεμένη, ούτε θα το έκανα ποτέ. Έχω πολύ καθαρές απόψεις πάνω σε αυτά τα θέματα και στις ανθρώπινες σχέσεις. Ειλικρίνεια , ξεκάθαρες σχέσεις..
    ωραια. τωρα παει καπου η συζητηση.
    εγω στην θεση σου, θα ζουσα λιγο διαστημα σε αυτην την σχεση, μονο για να βεβαιωθω οτι παραμενουν (χαλασμενα) τα αισθηματα μου.
    αν δεν αλλαζε κατι, θα εφευγα.
    δεν ειναι το θεμα αν της κανεις κριτικη. το θεμα ειναι οτι σε μια σχεση μενεις γιατι περνας καλα, αποδεχεσαι το ατομο που ζεις μαζι του, το σεβεσαι, το εκτιμας, το ποθεις.
    αν σε χαλαει η ηθικη του (η οτιδηποτε αλλο του), δεν αλλαζεις εσυ ηθικη, ουτε του κανεις λοβοτομη.
    απλα φευγεις.

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    17
    Παρακαλώ, θα μπορούσε κάποια κοπέλα από εδώ να μου πει γιατί μια γυναίκα πάει με παντρεμένο; Εγώ το εκλαμβάνω ως χαμηλή αυτοεκτίμηση. Είναι έτσι ή κάτι άλλο;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by aforce View Post
    Παρακαλώ, θα μπορούσε κάποια κοπέλα από εδώ να μου πει γιατί μια γυναίκα πάει με παντρεμένο; Εγώ το εκλαμβάνω ως χαμηλή αυτοεκτίμηση. Είναι έτσι ή κάτι άλλο;
    ελλειψη επιλογων,
    χαμηλη αυτοεκτιμηση,
    ανταγωνιστικοτητα (υπαρχουν πολλες που θεωρουν πιο ελκυστικους τους δεσμευμενους, ακριβως λογω αυτου),
    λαθος αντιληψη για το ξενοπηδημα των ανδρων (μερικες γυναικες νομιζουν οτι χρειαζονται ιδιαιτερα προσοντα γυναικας, η καποια αισθηματα για να ξενοπηδηξει ενας ανδρας),
    αδιαφορια για τον θεσμο του γαμου γενικως,
    αδιαφορια για τον γαμο των αλλων (αλλα επιθυμια να γινει χαλιφης στην θεση του χαλιφη)
    ελλειψη αναστολων
    ελλειμα ηθικων αρχων.

    οχι ολα ταυτοχρονα, κατα περιπτωση.

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    17
    Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, εσύ ως γυναίκα τι άποψη έχεις για μια γυναίκα που πάει με παντρεμένο , εσύ θα το έκανες; Τι θα έκανες στη θέση μου; Θα σου ήμουνα υπόχρεος αν μου απαντούσες, χωρίς όμως να δείξεις μεροληψία για το φύλο σου.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by aforce View Post
    Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, εσύ ως γυναίκα τι άποψη έχεις για μια γυναίκα που πάει με παντρεμένο , εσύ θα το έκανες; Τι θα έκανες στη θέση μου; Θα σου ήμουνα υπόχρεος αν μου απαντούσες, χωρίς όμως να δείξεις μεροληψία για το φύλο σου.
    το θεωρω ανηθικο.
    το αν θα το εκανα η οχι, εξαρταται απο τις συνθηκες. δεν μπορω να ξερω σε τι συνθηκες θα βρεθω για να γινει η να μην γινει.
    λιγα ειναι τα πραγματα που ΚΟΒΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ οτι αποκλειεται να κανω σε οτι φαση κι αν βρεθω.
    αυτο δεν ειναι ενα απο αυτα.
    αλλα το θεωρω ανηθικο. δεν θα το εξωραισω για να βγει λαδι "το φυλο μου", αλλα ουτε το αλλο φυλο.
    δεν το θεωρω λιγοτερο ανηθικο απο εναν ανδρα. απλα καταλαβαινω οτι οι ανδρες μπορουν να το κανουν χωρις ιδιαιτερη επιθυμια και χωρις κανενα συναισθημα.
    αλλα αυτο ειναι αλλο απο το θεμα της ηθικης.

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    17
    Σας έχω ζαλίσει, αλλά ήθελα να μιλήσω για ένα θέμα που δεν μπορώ να το συζητήσω ούτε με τον καλύτερό μου φίλο, όντας τόσο προσωπικό. Σε κάποιους μπορεί να φαίνεται υπερβολικό το πώς αισθάνομαι, όμως το βίωμα μεγενθύνει καταστάσεις και πολλές φορές σκιάζει και τη λογική. Η απόφαση που υπερισχύει είναι να φύγω, αν και θα πονέσω που θα φερθώ έτσι στη φίλη μου από τη οποία δεν έχω κανένα παράπονο. Δε μπορώ όμως να σκεφτώ συμβιβαστική λύση. Μακάρι να μην είχαν έρθει έτσι τα πράγματα...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    την γνωμη μου στην ειπα και πριν.
    αν δεν μπορεις να το ξεπερασεις και να ειναι ανεφελη η κοινη σας ζωη και εσυ ευτυχισμενος, το καλυτερο θα ειναι να φυγεις. συμφωνω μαζι σου.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    φιλε aforce, απλα ζηλευεις..και υποφέρεις απο την ζηλια σου!...
    δεν ειναι το ηθικο της υπόθεσης που σε χαλαει αλλα η πιθανότητα η γυναικα που αγαπάς να ειναι π@τ@ν@ και τι συνεπειες θα εχει αυτο για το μελλον της σχεσης σας... ενω προφανως δεν σου εχει δωσει κανενα αλλο δικαιωμα 6 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ εσυ σκαλωσες σε αυτο.
    οκ ειχε να κανει σεξ 5 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ και πήγε και το εκανε με καποιον ... δεν εκανε δεσμο μαζι του, και προφανως για να ενεδωσε σε εκεινον πάει να πει οτι εκεινος ήταν η μονη επιλογη που ειχε την δεδομενη στιγμη...εχεις μεινει ποτε 5 χρονια χωρις σεξ??? εχεις αναλογιστει τι ανασφαλεια και τι προβλήματα δημιουργει αυτο στο μυαλο ... τελικα εισαι σιγουρος οτι αυτο ειναι το προβλημα και οχι μια πιθανη φρικη που εχεις παθει για το "μελλον σας"?
    εγω δεν βλέπω καμια π@τ@ν@, βλέπω μια νεα γυναικα με φυσιολογικες ορμες που έκανε αυτο που επρεπε να κανει και εγω στη θεση της το ιδιο θα εκανα και ολες μας δηλαδη και ολοι μας...και πολυ πιο νωρις. απλα δεν θα χα τα κοτσια να στο πω, οπως εκανε εκεινη, για να ξερεις τι σου γινετε...γιατι τοσο καθαρη ειναι και μπραβο της..αλλα τελικα μήπως ο ανθρωπος που αγαπησε δεν ειναι τοσο δυνατος οσο εκεινη?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by rea View Post
    ....
    εγω δεν βλέπω καμια π@τ@ν@, βλέπω μια νεα γυναικα με φυσιολογικες ορμες που έκανε αυτο που επρεπε να κανει και εγω στη θεση της το ιδιο θα εκανα και ολες μας δηλαδη και ολοι μας...και πολυ πιο νωρις. απλα δεν θα χα τα κοτσια να στο πω, οπως εκανε εκεινη, για να ξερεις τι σου γινετε...γιατι τοσο καθαρη ειναι και μπραβο της..αλλα τελικα μήπως ο ανθρωπος που αγαπησε δεν ειναι τοσο δυνατος οσο εκεινη?
    καλα, χαλαρωσε κι εσυ που θα το καναμε κι "ολοι μας κι ολες μας", υπαρχουν κι ελευθεροι ...
    ΑΛΛΟ το αν αξιζει να το ξεπερασει ο αφορς κι αλλο να το βγαλουμε και επιλογη ολων και ολων, κι αδυναμια το να μην σου αρεσει..

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Νέος στον χώρο
    By alex12 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 04-09-2014, 00:21
  2. Προβλήματα στον εργασιακό χώρο που με οδηγούν στην καταθλιψη μάλον
    By anemona in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 01-09-2014, 13:18
  3. 21 χρονών και ανάπηρος μέσα στον ίδιο μου τον εαυτό
    By Aps_mustang in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 04-06-2014, 05:13
  4. Replies: 14
    Last Post: 30-11-2011, 23:14
  5. προβληματα στον χωρο εργασιας...
    By nama in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 01-12-2010, 12:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •