Πρώην στον ίδιο εργασιακό χώρο. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    17
    Rea, ευχαριστώ για την απάντησή σου. Για το μέλλον της σχέσης δεν ανησυχώ, υπάρχει εμπιστοσύνη εκατέρωθεν.Το μέλλον της σχέσης εξαρτάται από εμένα. Η λογική μου λέει να το αγνοήσω, το προσπαθώ, αλλά και ο τρόπος που την αγγίζω έχει γίνει διαφορετικός. Χάθηκε η αγνότητα, η τρυφερότητα, είναι σαν να αγγίζω μια γυναίκα της μιας νύχτας γνωριμίας. Το ξέρω , μπορεί να είμαι λάθος, αλλά έτσι νοιώθω. Μπορεί τελικά εγώ να είμαι το πρόβλημα. Αλλά άλλο η θεωρία και άλλο το να σου συμβεί αυτό που απλά συζητάς. Τέλος πάντων, δεν ψάχνω να βρω απάντηση εδώ, αλλά είχα ανάγκη να μιλήσω. Η ανωνυμία εδώ βοηθάει. Ευχαριστώ όλους σας που μου αφιερώσατε το χρόνο σας, να ξέρετε με βοηθήσατε.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    ποσο καιρο εχεις που το εμαθες, αφορς?

  3. #33
    Γειά σου aforce! Να σε ρωτήσω κάτι: Αν ο πρώην της ήταν κάπου αλλού, που δεν θα τον συναντούσατε ποτέ, τότε πώς θα το σκεφτόσουν το θέμα;
    Γιατί αν είναι μόνο θέμα εγωισμού, ή τί θα σκέφτεται ο άλλος, τότε είναι κρίμα να διαλύσεις μια σχέση τόσων ετών μόνο γι αυτό.
    Και κατά τη γνώμη μου εκείνος θα έπρεπε να ντρέπεται γιατί απάτησε τη γυναίκα του.Έκείνος θα πρέπει να φοβάται μήπως το μάθει η σύζυγος. Η δικιά σου έκανε ένα λάθος αλλά είχε την εντιμότητα να στο πει.
    Και λυπάμαι πολύ που ακόμα και σήμερα, εν έτει 2015, η αξία της γυναίκας ως άνθρωπος αποτιμάται στο αιδοίο της και μόνο.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    κασσανδρα, δεν νομιζω οτι ντρεπεται οταν τον βλεπει. χαλιεται. θυμαται το περιστατικο.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    ουτε αποτιμαει την αξια της απο το αιδοιο της εφοσον ξεκαθαρισε οτι δεν θα ειχε προβλημα αν οι ανδρες που ειχε σχεσεις ηταν ελευθεροι.
    την αποτιμαει απο τις ηθικες της αρχες.
    σεβαστο, θεωρω.

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    17
    Ήμαστε μαζί 4 χρόνια, πήρα μετάθεση στην πόλη που ζει, δούλεψα ένα χρόνο σε σχολείο της περιοχής και τον επόμενο χρόνο δήλωσα σε πιο κοντινά σχολεία . Το σχολείο που είχα ως πρώτη επιλογή με απέτρεψε να το δηλώσω για τους γνωστούς λόγους. Δούλεψα σε άλλο, δεν είπα τίποτα , δεν έκρινα, δεν έκανα σκηνές. Τώρα είμαι στο δεύτερο χρόνο, το πάλεψα μέσα μου, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το εκλογικεύσω. Με αγαπάει, το ξέρω ότι μπορώ να της έχω εμπιστοσύνη, το πρόβλημα είναι καθαρά δικό μου, άλλαξε ο τρόπος που την αντικρίζω. Λάθος, μπορεί, γι` αυτό παλεύω δυο χρόνια, ε θέλω να την στεναχωρήσω, αλλά δυστυχώς εξακολουθώ να νοιώθω έτσι.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by aforce View Post
    Ήμαστε μαζί 4 χρόνια, πήρα μετάθεση στην πόλη που ζει, δούλεψα ένα χρόνο σε σχολείο της περιοχής και τον επόμενο χρόνο δήλωσα σε πιο κοντινά σχολεία . Το σχολείο που είχα ως πρώτη επιλογή με απέτρεψε να το δηλώσω για τους γνωστούς λόγους. Δούλεψα σε άλλο, δεν είπα τίποτα , δεν έκρινα, δεν έκανα σκηνές. Τώρα είμαι στο δεύτερο χρόνο, το πάλεψα μέσα μου, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το εκλογικεύσω. Με αγαπάει, το ξέρω ότι μπορώ να της έχω εμπιστοσύνη, το πρόβλημα είναι καθαρά δικό μου, άλλαξε ο τρόπος που την αντικρίζω. Λάθος, μπορεί, γι` αυτό παλεύω δυο χρόνια, ε θέλω να την στεναχωρήσω, αλλά δυστυχώς εξακολουθώ να νοιώθω έτσι.
    υπαρχει ενα στοιχειο υπερ της σχεσης σας αφορς.
    κι αυτο ειναι οτι την γνωρισες επι 4 ολοκληρα χρονια!! ειναι πολυς καιρος!
    την γνωρισες ανεπηρεαστος, πριν μαθεις οτιδηποτε.
    ειναι ο διιος ανθρωπος που γνωρισες, λοιπον. δεν εγινε αλλη επειδη εκανε αυτο το λαθος.
    ειναι σημαντικο οτι και η ιδια το θεωρει λαθος.
    σημαινει οτι εχετε κοινες αρχες. αυτη υπεπεσε, εσυ μπορει και να μην το εκανες. σε πιστευω.
    ειναι αλλο μια νεα γνωριμια που μαθαινεις οτι ανερυθριαστα κανει πραξεις που την προσβαλλουν σαν ανθρωπο και δεν ιδρωνει το αυτι της, κι αλλο ο ανθρωπος σου, που τον ξερεις καλα και πρεπει να εχεις βγαλει μονος σου ηδη συμπερασμα για το ποσο αξιζει σαν γυναικα και σαν προσωπικοτητα.

    αν δεχτεις σαν ειλικρινες οτι ηταν ενα λαθος, οπως και η ιδια ισχυριστηκε και δεν σε δουλεψε για να μην σε χασει, αν δεχθεις οτι δεν ειναι καποιο στοιχειο της προσωπικοτητας της που θα την κανει να συνεχισει μια τετοια δραστηριοτητα και στο μελλον, για μενα πρεπει να συνεχισεις.
    αν αυτο σε χαλασε δια παντος και δεν ξερεις πλεον με ποια γυναικα εισαι, δεν ξερεις αν φερεται ετσιμονιμα και σε εξαπατα, η τι μπορει να κανει στο μελλον, τοτε φυγε.

  8. #38
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ουτε αποτιμαει την αξια της απο το αιδοιο της εφοσον ξεκαθαρισε οτι δεν θα ειχε προβλημα αν οι ανδρες που ειχε σχεσεις ηταν ελευθεροι.
    την αποτιμαει απο τις ηθικες της αρχες.
    σεβαστο, θεωρω.
    Αν με την κοπέλα του δεν έχουν τον ίδιο κώδικα ηθικών αξιών, πάω πάσο, ας χωρίσει. Αλλά νομίζω οτι ήταν μια επιπολαιότητα νεανική και τίποτα παραπάνω. Τώρα, προσωπικά, αν ήμουν στη θέση της κοπέλας του και ήξερα οτι με θεωρεί π.....α δεν θα ήθελα να συνεχίσω μαζί του. Και κάτι άλλο: Αν του το έκρυβε όλα καλά, έτσι; Δεν δείχνει εντιμότητα χαρακτήρα το ότι του το είπε;

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Αν με την κοπέλα του δεν έχουν τον ίδιο κώδικα ηθικών αξιών, πάω πάσο, ας χωρίσει. Αλλά νομίζω οτι ήταν μια επιπολαιότητα νεανική και τίποτα παραπάνω. Τώρα, προσωπικά, αν ήμουν στη θέση της κοπέλας του και ήξερα οτι με θεωρεί π.....α δεν θα ήθελα να συνεχίσω μαζί του. Και κάτι άλλο: Αν του το έκρυβε όλα καλά, έτσι; Δεν δείχνει εντιμότητα χαρακτήρα το ότι του το είπε;
    βεβαιως, στην εντιμοτητα να του το πει, συμφωνω.
    αλλα αν δεν εχουν κοινες ηθικες αρχες, δεν μπορουν να ειναι μαζι στο μελλον.
    μπορει και να εχουν ομως.
    αλλο ενα λαθος (αν το θεωρει η ιδια λαθος) κι αλλο μια συνειδητη επιλογη που την υποστηριζει.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    γιατι βρε παιδια μια χαρα κανουν αυτες που τα εχουν με παντρεμενους...οσες καταλαβαινουν τι κανουν,απλα περναν καλα,εχουν και τα λεφτα αμα εχει κανουν και βλακειουλες δεξια και αριστερα χωρις να υπαρχει προβλημα.οσες δεν καταλαβαινουν τι κανουν απλα καταλαβαινεις εσυ οτι μιλας με μια ηλιθια και τελειωσε το θεμα οποτε φερεσε αναλογος...γιατι οχι,απλα και τακτοποιημενα πραγματα.
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    17
    Δεν έχει να κάνει με το sex, έχει να κάνει με τη συντροφικότητα, την εκτίμηση, την αγνότητα , την τρυφερότητα που είναι πολύ εύθραυστα. Είμαι 45 ετών, όπως κι εκείνη , σε μια ηλικία που δεν ξέρω αν δικαιολογούνται επιπολαιότητες.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    Quote Originally Posted by aforce View Post
    Δεν έχει να κάνει με το sex, έχει να κάνει με τη συντροφικότητα, την εκτίμηση, την αγνότητα , την τρυφερότητα που είναι πολύ εύθραυστα. Είμαι 45 ετών, όπως κι εκείνη , σε μια ηλικία που δεν ξέρω αν δικαιολογούνται επιπολαιότητες.
    για μερικους ανθρωπους αυτες οι λεξεις ειναι αγνωστες
    δεν ειμαι εγω εγωιστης.ας μην υπηρχε η λεξη "εγω".

  13. #43
    Quote Originally Posted by aforce View Post
    Ήμαστε μαζί 4 χρόνια, πήρα μετάθεση στην πόλη που ζει, δούλεψα ένα χρόνο σε σχολείο της περιοχής και τον επόμενο χρόνο δήλωσα σε πιο κοντινά σχολεία . Το σχολείο που είχα ως πρώτη επιλογή με απέτρεψε να το δηλώσω για τους γνωστούς λόγους. Δούλεψα σε άλλο, δεν είπα τίποτα , δεν έκρινα, δεν έκανα σκηνές. Τώρα είμαι στο δεύτερο χρόνο, το πάλεψα μέσα μου, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το εκλογικεύσω. Με αγαπάει, το ξέρω ότι μπορώ να της έχω εμπιστοσύνη, το πρόβλημα είναι καθαρά δικό μου, άλλαξε ο τρόπος που την αντικρίζω. Λάθος, μπορεί, γι` αυτό παλεύω δυο χρόνια, ε θέλω να την στεναχωρήσω, αλλά δυστυχώς εξακολουθώ να νοιώθω έτσι.
    aforce, μην το ψάχνεις άλλο και βασανίζεσαι, ο κύβος ερρίφθη! Αφού δεν μπορείς να το εκλογικεύσεις και δεν μπορείς να το παλέψεις άλλο...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Εφόσον νιώθεις έτσι, γνώμη μου είναι να πάρεις απόσταση από τη σχέση. Να εξηγηθείς ώστε να μη βασανίζεις την κοπέλα σου όντας ψυχρός μαζί της και να μη χαλιέσαι κι εσύ από την απέχθεια που σου χει δημιουργήσει η γνώση του περιστατικού.
    Δεν έχει νόημα να πιέζεσαι για να ξεχάσεις. Άστην να βρει κάποιον που θα την καταλαβαίνει περισσότερο και δε θα σκέφτεται να τη χωρίσει για ένα λάθος του παρελθόντος που του εμπιστεύθηκε.


    (αυτό με την αγνότητα και το ανέφελο της σχέσης που χάθηκε τοχω ακούσει και γω στο παρελθόν, για ψέμα -όχι σοβαρό- που είχα πει. Ξεπεράστηκε, αλλά μια καχυποψία - που ήταν μοιραία τλκ- έμεινε.)

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Α και πού σαι aforce... συντροφικότητα τρυφερότητα και τα συναφή δεν είχατε 6 χρόνια??

    Εμπιστοσύνη πάντως δε θα χετε. Εγώ στη θέση της δε θα είχα πια την άνεση να σου εμπιστευθώ το ο,τιδήποτε με κίνδυνο να χαλαστείς. Άστο να πάει στα κομμάτια. Δεν ταιριάζετε.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Νέος στον χώρο
    By alex12 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 04-09-2014, 01:21
  2. Προβλήματα στον εργασιακό χώρο που με οδηγούν στην καταθλιψη μάλον
    By anemona in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 01-09-2014, 14:18
  3. 21 χρονών και ανάπηρος μέσα στον ίδιο μου τον εαυτό
    By Aps_mustang in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 04-06-2014, 06:13
  4. Replies: 14
    Last Post: 01-12-2011, 00:14
  5. προβληματα στον χωρο εργασιας...
    By nama in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 01-12-2010, 13:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •