Πρώην στον ίδιο εργασιακό χώρο. - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 52 of 52
  1. #46
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by aforce View Post
    Rea, ευχαριστώ για την απάντησή σου. Για το μέλλον της σχέσης δεν ανησυχώ, υπάρχει εμπιστοσύνη εκατέρωθεν.Το μέλλον της σχέσης εξαρτάται από εμένα. Η λογική μου λέει να το αγνοήσω, το προσπαθώ, αλλά και ο τρόπος που την αγγίζω έχει γίνει διαφορετικός. Χάθηκε η αγνότητα, η τρυφερότητα, είναι σαν να αγγίζω μια γυναίκα της μιας νύχτας γνωριμίας. Το ξέρω , μπορεί να είμαι λάθος, αλλά έτσι νοιώθω. Μπορεί τελικά εγώ να είμαι το πρόβλημα. Αλλά άλλο η θεωρία και άλλο το να σου συμβεί αυτό που απλά συζητάς. Τέλος πάντων, δεν ψάχνω να βρω απάντηση εδώ, αλλά είχα ανάγκη να μιλήσω. Η ανωνυμία εδώ βοηθάει. Ευχαριστώ όλους σας που μου αφιερώσατε το χρόνο σας, να ξέρετε με βοηθήσατε.
    κριμα που το βλέπεις ετσι, εγω σαν γυναικα ισως τελικα να μην μπορω να ταυτιστω, δεν με ενδιαφερουν οι προηγουμενες εμπειριες του ανθρωπου μου...με νοιαζει να ειναι σωστος τωρα μαζι μου. εσυ μου θυμιζεις λιγο ...και συγνωμη στο λέω καλοπροαιρετα...συντηριτικ� �ς..μακαρι να μπορουσαμε να σου αλλαξουμε γνωμη και να σε καναμε να νιωσεις καλυτερα... ελπίζω οποια αποφαση και αν πάρεις να ειναι η σωστη για σενα...αν θες ομως ...μπορω να σου κάνω μια αλλη προταση...

    να μην την χωρισεις, να το συζητησετε ομορφα και ηρεμα, να της πεις ποσο σε βασανίζει ολο αυτο...και ισως αν πηγαινατε και σε ενα συμβουλο για τα ζευγαρια...πως λεγεται αυτος .. και αν ουτε και αυτο δεν σε βοηθησει... τοτε κανε αυτο που νομιζεις.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    αμα την χασεις τοτε θα καταλαβεις τι ειναι για εσενα παντως σου ξαναλεω το προβλημα το εχεις επειδη δεν αντεχεις τον τυπο οχι την δικια σου σε νοιαζει το τι λεει αυτος δεξια και αριστερα και ας μην το παραδεχεσαι και σιγα πια πολυ τραγικα τα παρουσιαζεις δεν βρισκω το λογο να την κρινεις τοσο αυστηρα για κατι που εκανε πριν σε γνωρισει σκεψου σοφα πριν πραξεις οτι δηποτε γιατι εισαι και μιας καποιας ηλικιας και οι σχεσεις δεν ερχονται ουρανοκατεβατες για εμενα μια σχεση εξι χρονων δεν χαλιεται για κατι τοσο ευτελες θα συμφωνησω με ρεα το θεμα ειναι πως ειναι τωρα μαζι σου οχι οταν ηταν ελευθερη και ωραια

  3. #48
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    17
    Παιδιά, δίκιο έχετε, τα κατανοώ όλα αυτά, τα σκέφτομαι κι εγώ και λέω ότι δεν αξίζει το κόλλημα. Ξαναλέω πως είμαστε σε σχετικά μικρή πόλη, κάνουμε την ίδια δουλειά, είμαι υποχρεωμένος να τον βλέπω αρκετά συχνά λόγω δουλειάς. Μου έχει τύχει να είμαστε σε καφέ και να είναι απέναντι με τη γυναίκα και τα παιδιά του, να το παίζει ιδανικός οικογενειάρχης. Από εδώ η γυναίκα μου και απέναντι η πουτανίτσα μου. Και μου τι δίνει. Εσείς πώς θα νιώθατε στη θέση μου; Ειλικρινά, αν είχε σχέσεις με ελεύθερους, πραγματικά δε θα με ενδιέφερε. Το παντρεμένος με χάλασε.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    ΕΛΕΟΣ aforce. Πρόκειται για κάτι που ΤΕΛΕΙΩΣΕ εδώ και χρόνια. Get over it. Πηδήχτηκε με παντρεμένο, και μάλιστα σε φάση που ήταν άσχημα ψυχολογικά... σιγά τ αυγά.

    Αυτή είναι η γνώμη μου. Σου χει δώσει όλα αυτά τα χρόνια θετικά δείγματα, περνάτε καλά, δεν έχεις παράπονο, είναι εντάξει απέναντί σου... και θες να χωρίσεις επειδή ΚΑΠΟΤΕ πηδήχτηκε μ έναν παντρεμένο που βλέπεις στη δουλεια???

    Μου φαίνεται κουλό, μάλλον αντρικός εγωισμός παίζει εδώ.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    Οντως ελεος !και τι εγινε πια που πηγε με παντρεμενο?για σεξ πηγε.και αν ηταν καποιος που επρεπε να σκεφτει την οικογενεια του ,δεν ηταν αυτη ,αλλα αυτος
    δεν το επικροτω με την καμμια αλλα δεν θα καταδικασουμε εναν ανθρωπο απο ενα λαθος που παραδεχτηκε.
    σιγα τα ωα..συμφωνω με imagine..

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by aforce View Post
    Παιδιά, δίκιο έχετε, τα κατανοώ όλα αυτά, τα σκέφτομαι κι εγώ και λέω ότι δεν αξίζει το κόλλημα. Ξαναλέω πως είμαστε σε σχετικά μικρή πόλη, κάνουμε την ίδια δουλειά, είμαι υποχρεωμένος να τον βλέπω αρκετά συχνά λόγω δουλειάς. Μου έχει τύχει να είμαστε σε καφέ και να είναι απέναντι με τη γυναίκα και τα παιδιά του, να το παίζει ιδανικός οικογενειάρχης. Από εδώ η γυναίκα μου και απέναντι η πουτανίτσα μου. Και μου τι δίνει. Εσείς πώς θα νιώθατε στη θέση μου; Ειλικρινά, αν είχε σχέσεις με ελεύθερους, πραγματικά δε θα με ενδιέφερε. Το παντρεμένος με χάλασε.
    aforce
    το σχολιο σου αυτο, ξεχειλιζει ανδρικο εγωισμο και οχι θιγμενη ηθικη...
    αν σε πονουσε το οτι η δικια σου πιθανα εβαλε σε κινδυνο μια σχεση/γαμο/οικογενεια, θα μας μιλουσες για τα αθωα προσωπακια η για την (μαλλον) αθωα συζυγο που ντρεπεσαι να βλεπεις.
    το οτι επιλεγεις να μιλας γιατον συναδελφο που εκνευριζεσαι να βλεπεις, και για την "πουτανιτσα" του παντρεμενου, ειναι κλασσικη φραση ανδρα που "του" πηδηξαν την γυναικα...
    μονο που δεν "στην" πηδηξαν, γιατι δεν την γνωριζες καν, και δεν ειναι φραχτης να 'στην " πηδανε, αλλα αλληλοπηδηχτηκαν . (εκτος αν την βιασε, πια...)

    χαλαρωσε κι αν μη τι αλλο, παραδεξου ποιο ειναι το θανασιμο θεμα που υπαρχει τελικα.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Η φιλη σου μαυτον μιλανε ακομα? εχουν καποια επαφη? δηλ εξω ας πουμε αμα βρεθουνε θα μιλησουνε?

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Νέος στον χώρο
    By alex12 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 04-09-2014, 00:21
  2. Προβλήματα στον εργασιακό χώρο που με οδηγούν στην καταθλιψη μάλον
    By anemona in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 01-09-2014, 13:18
  3. 21 χρονών και ανάπηρος μέσα στον ίδιο μου τον εαυτό
    By Aps_mustang in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 04-06-2014, 05:13
  4. Replies: 14
    Last Post: 30-11-2011, 23:14
  5. προβληματα στον χωρο εργασιας...
    By nama in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 01-12-2010, 12:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •