αρραβωνιαζεται
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 82
  1. #1

    αρραβωνιαζεται

    Αρχικα γεια σε ολους,ειμαι καινουργια εδω .Ειπα με την σειρα μου να σας μιλησω για ενα θεμα που με προβληματιζει τελευταια και αδυνατω να βρω μια λυση.Αρχικα να πω πως ειμαι19 και αυτος 25 ημασταν μαζι δυομιση χρονια,ασχετα που χωριζαμε αρκετες φορες ενδιαμεσα.Μια νυχτα ηρθε σπιτι μου ενω ειχε περασει καπου στον ενα μηνα χωρισμουΜιλησαμε, μου ειπε πως με αγαπαει κτλ. Και υστερα μου λεει πως σε μια βδομαδα φευγει αθηνα με μια κοπελα την οποια προκειτε να αρραβωνιαστει!Φανταζεσται πως αντεδρασα να μην μπω δε λεπτομεριες. Τον ρωτησα γιατι εφοσον λεει πως μαγαπαει και εφοσον αγαπιωμαστε και εχουμε περασει τοσα μαζι να το κανει αυτο και η απαντηση του ηταν οτι αυτο ειναι η μονη λυση για μας τους δυο.οτι δεν μπορουμε να ειμαστε μαζι γιατι μου αξιζουν περρισοτερα. Να πω πως παλιοτερα ειχε πολλα μπλεξηματα...και γενικα δεν ειναι ο τυπος του καλου παιδιου που ειναι για οικογενεια αλλα εγω ειχα πει στον εαυτο μου πως τον αγαπω και θα ειμαι μαζι του λαμβανοντας υποψην και τις συνεπειες αυτης της επιλογης μου. Τελος παντων μετα απο μια βδομαδα αφου ερχοταν πολυ συχνα σπιτι μου μιλουσαμε κλαιγαμε τον παρακαλουσα να μην φυγει..Εφυγε για αθηνα. Του ζητησα να μην με παιρνει τηλεφωνο γιατι αφου πειρε μια αποφαση θα πρεπει να μεινει πιστος εκει. Παρ ολα αυτα αυτος με επαιρνε τηλεφωνα και οταν δεν τα σηκωνα επαιρνε εναν κοινο μας φιλο και τον εβαζε να με βρισκει και να του δεινει αναφορα για το τι κανω. Εγω προσπαθουσα να φαινομαι σκληρη στο τηλεφωνο να του μιλαω αποτομα και αυτος θυμωνε και φωναζε. Καθε μερα κλαματα και ιστοριες. Μεχρι που μια μερα,δεν ειχε περασει ουτε μηνας απο τοτε που εφυγε,γιατι ειμαι αρκετα παρορμητικος ανθρωπος,πειρα το τρενο και κατεβηκα αθηνα. Ηρθεαπο το ξενοδοχειο με αρπαξε και τα υπολοιπα τα φανταζεσται...Το πρωι εφυγα* απτο ξενοδοχειο πρωτου ξυπνησει και τωρα για λιγες μερες μεχρι να σκεφτω τι θα κανω θα μενω σε αλλο ξενοδοχειο. Με παιρνει τηλεφωνα και δεν το σηκωνω. Πειτε μου την γνωμη σας και τι θα κανατε εσεις στην θεση μου;.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Εγω λεω να τον αφησεις ......δεν φενεται πολυ πιστις τα ιδια που κανει με σενα πιθανων κανει κι με την αλλη η τις αλλες .....ψαξε για κατι καινουργιο και ξεχασε τον αλλιως θα μπλεχτεις πολυ
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  3. #3
    Αυτο σκεφτηκα εξ αρχης να κανω αφου δεν μπορεσα να τοτ αλλαξω γμωμη ομως με την συμπεριφορα του δεν με αφηνει!με παιρνει ολο τηλεφωνα και λεει πως του λειπω..Σκεφτηκα να εξαφανηστω μεχρι να συνηθησει την αλλαγη αυτη οσο και αν τον αγαπαω

  4. #4
    Αν λειτουργήσεις συναισθηματικα, οπως ηδη κανεις οσο και αν προσπαθησες και με τη λογικη απλα θα τραβιεσαι σε μια παθιασμενη σχεση --- αλλα τωρα παει για αραββωνα και θα αντιμετωπισεις και την φορτιση της γυναικας διπλα του.

    Αν παρεις αποφαση να βαλεις πλωρη για ΝΕΑ ΑΡΧΗ πρωτα πρωτα με τον ιδιο σου τον εαυτο θα κοψεις μαχαιρι. Ειτε ερχεται ειτε φευγει ειτε βαζει αλλο ατομο να σου μιλησει.

    Για κλεισε τα ματια σου και αναρωτησου ... θελεις να σε γδαρεις ψυχικα για εναν ανθρωπο τοσο μπερδεμενο που αλλα λεει αλλα κανει και αλλα εννοει?( Τα λεει ο Μαλαμας και ο Καρρας)
    Θελεις να γινεις το 3 ατομο?

    Δεν λεω οτι ειναι ευκολο να αποχωρησεις απο εκει που νιωθεις. Ειναι αφορητα δυσκολο. Αλλα εισαι 19χρονων. Δεν σου αξιζει μια σχεση ειλικρινειας αμοιβαιοτητας και χωρις δραματα τετοιου τυπου?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    307
    Ωρες ωρες απορω, ουτε εγω με τις κακες μου επιλογες δεν την παταω ετσι.....Λιγη λογικη ρε παιδια...

  6. #6
    Αυτα τα δυομιση χρονια περασα τοσα πολλα για να ειμαι διπλα του και τωρα ολα θα παν στραφι!Θυσιασα πολλα για να μπορεσει αυτη η σχεση να λειτουργησει και τωρα μου λεει πως με αφηνει για καλο δικο μου ομως στην πραγματικοτητα δεν με αφηνει. Ειμαι πολυ μπερδεμενη.

  7. #7
    Skorpi μακαρι να σκεφτομουν λογικα..Αν σκεφτομουν λογικα δεν θα εκανα καν σχεση μαζι του.

  8. #8
    Quote Originally Posted by ena View Post
    Αυτα τα δυομιση χρονια περασα τοσα πολλα για να ειμαι διπλα του και τωρα ολα θα παν στραφι!Θυσιασα πολλα για να μπορεσει αυτη η σχεση να λειτουργησει και τωρα μου λεει πως με αφηνει για καλο δικο μου ομως στην πραγματικοτητα δεν με αφηνει. Ειμαι πολυ μπερδεμενη.
    Τι εισαι διαθετειμενη να θυσιασεις ακομα?
    Εκεινος δεν σε αφηνει, δεδομενο, αλλα μαλλον θα σε βαλει στο τριπακι -απο εδω η γυναικα μου και απο εδω το αισθημα μου-
    Δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλά σκεψου τον εαυτο σου.
    Και αν παρολαυτα θελεις να του δωσεις κι αλλα ζησε το και οπου βγει.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    307
    Μην ανησυχεις, εγω θυσιασα κοντα 9 χρονια και εκανα ενα παιδι μεχρι να καταλαβω οτι δεν παει αλλο. Υπαρχουν, δηλαδη, και χειροτερα. Νεα εισαι, δεν σε πηραν και τα χρονια!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Στην πραγματικότητα σε παρατησε εκεινος κια οχι εσυ βεβαια απο τους μικρους χωρισμους που ανεφερες θα σ ελεγα οτι μαλλον ποτε δεν ηταν τελειως σιγουρος για σενα .....για μενα ναι εξαφανισου αλλα οχι για καποιο χρονικο διαστημα εξαφανισου για παντα ειχα κι εγω μια παρομοια σχεση με καποιον και με πηρε την μετα απο 2 χρονια!!!! Ε νταξη δεν ειναι λογικο αυτο .....θα χασεις τον χρονο σου μαζι του σκεψου το.....
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  11. #11
    Constantly curious ... Το θεμα ειναι πως κουραστηκα πια αλλα δεν μπορω να σταματησω απτη μια γιατι τον αγαπω στα αληθεια οπως δεν εχω αγαπησει ξανα και απτην αλλη γιατι αυτος με την συμπεριφορα του μου το κανει πιο δυσκολο
    Και επισης μονο μαζι του νιωθει ολοκληρωμενη..

  12. #12
    Skropi ευχαριστω για την συμπαρασταση..(επισης,ποτε δεν ειναι αργα!)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Αθηνα
    Posts
    307
    Φαντασου ποσο πιο ολοκληρωμενη θα νιωσεις με εναν ανθρωπο που θα σου προσφερει το βασικοτερο ολων, σεβασμο και αγαπη. Με λιγα λογια κανε την καρδια σου πετρα και βρες εναν τετοιο, υπαρχουν ξερεις, και το αποτελεσμα μπορει να σε εκπληξει.

  14. #14
    Arntaben εγω το νιωθω σαν να μην μπορουμε ο ενας χωρις τον αλλον.. :/ ισως εσυ που εισαι εξω απτην ιστορια και εχεις αλλη οπτικη πλευρσ να βλεπεις πιο καθαρα τα πραγματα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εγω θα λεγα αφου σ αρεσει να αφησεις ενα περιθωριο με την εννοια οτι υποψιαζομαι πως δε θα τραβηξει με την κοπελα στην Αθηνα γιατι αν τον καλυπτε δε θα ασχολιοταν με σενα. Ισως ξαναγυρισει στο μερος σου ή μπορει αργοτερα εσυ να πας Αθηνα.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •