ΚΑΝΟΝΕΣ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ ΕΦΑΡΜΟΖΟΜΕΝΟΙ & ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΜΕΙΟΨΗΦΟΥΝΤΩΝ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    :P
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    WWW.COGNITIVEANALYTIC.GR
    Posts
    306
    ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΕΣ,

    ΝΙΚΟ ΚΑΟ ΟΝΟΥΦΡΙΕ ΑΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΝΕ ΑΡΧΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕ ΗΠΙΟΤΕΡΟΥΣ ΤΟΝΟΥΣ.ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΡΟΑΓΕΙ ΣΥΓΚΡΟΥΣΗ ΦΑΤΡΙΩΝ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΟΥΜΕ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑ .ΝΙΚΟ ΑΣΕ ΧΑΛΑΡΑ ΤΑ ΛΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΟΝΟΥΦΡΙΕ ΑΚΟΛΟΥΘΑ ΤΗ ΡΗΣΗ Η ΓΛΩΣΣΑ ΚΟΚΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΟΚΚΑΛΑ ΤΣΑΚΙΖΕΙ.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    καλα αμα τσακισει κοκκαλα θα του δωσουμε βραβειο οστοθραυστη!κ δεν ειναι μονος του ειναι 2000 κ παραπανω μελη που δεν εχουν καμια ορεξη να μαθουν τα νομικα του ιντερνετ
    ας παει σε αλλα forum με παιδεραστεια πορνογραφια ομοφυλοφιλια να κανει κατι που θα πιασει τοπο
    εδω το μονο που κανει ειναι να προσπαθει να αποπροσανατολισει τα μελη
    εχουμε iq να καταλαβαινουμε σε ποιο forum ειμαστε μελη κ τι περιμενουμε απο αυτο
    αν δεν μας καλυπτει τοτε κανουμε μια διαγραφη η δεν ξαναμπενουμε
    Αστυνομοι Μπεκα κ Σολωνες δικτυακοι εδω μεσα περισσευουν
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    200

    Η ανακοίνωση της εταιρείας ήταν κλειδωμένη για να μην πάρει απάντηση.

    Διάβασα την ανακοίνωση της εταιρείας κατασκευής ιστοσελίδων (Τι σχέση έχω εγώ με όλα αυτά τα ονόματα

    Εξαιρετικά ενδιαφέρον,
    Δηλαδή ο Super Administrator δεν είναι «επεξεργαστής δεδομένων» σύμφωνα με το Ν. 2472/1997; Αλλά για την επεξεργασία των προσωπικών δεδομένων έναντι της Αρχής Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων παραπέμπει σε μια εταιρεία που ανέλαβε έναντι αμοιβής να του κατασκευάσει την ιστοσελίδα; Αποκλείεται η εταιρεία να είδε την ανακοίνωση που της αποδίδεις και αποκλείεται να της έδωσες όλα τα στοιχεία για να έχει ιδίαν αντίληψη.


    Παραθέτω απλά απόσπασμα από το βιβλίο του Παναγιώτη Αρμαμέντου «Προσωπικά Δεδομένα, Ερμηνεία Ν. 2472/1997» που τυχαία άνοιξα αυτή τη στιγμή:

    Η τήρηση αρχείου γεννά για τον υπεύθυνο επεξεργασίας την υποχρέωση γνωστοποίησης του στην Αρχή, κατ\' άρθρο 6, εκτός αν συντρέχει στο πρό¬σωπο του περίπτωση απαλλαγής από τις προβλεπόμενες στο άρθρο 7Α πε¬ριπτώσεις. Οι γνωστοποιήσεις αρχείων καταχωρούνται στο Μητρώο Αρχεί¬ων και Επεξεργασιών που τηρεί η Αρχή (άρθρο 19§4α), στο οποίο υπάρχει ελεύθερη πρόσβαση (άρθρο 19§5 εδ.α\'). Η παράβαση της υποχρέωσης γνω¬στοποίησης αρχείου επισύρει την ποινή του άρθρου 22 §1 και τις διοικητικές κυρώσεις του άρθρου 21.
    Η ειδική μορφή επεξεργασίας της διασύνδεσης αρχείων (βλ. κάτωτέρω, υπό 7 και άρθρο 8) προϋποθέτει την ύπαρξη αρχείου. Σε αυτήν την πε¬ρίπτωση δεν ενδιαφέρει η διάκριση ανάμεσα σε αυτοματοποιημένη ή μη αυ¬τοματοποιημένη διασύνδεση, καθόσον, εφόσον πληρούται η προϋπόθεση της ύπαρξης του αρχείου, ερευνάται αν συντρέχουν οι λοιπές προϋποθέσεις για την στοιχειοθέτηση της διασύνδεσης. Η διασύνδεση αρχείων γεννά για τους υπεύθυνους των αρχείων την υποχρέωση γνωστοποίησης της στην Αρχή (άρθρο 8§2). Η νόμιμη διασύνδεση ενδέχεται να προϋποθέτει άδεια διασύνδεσης από την Αρχή (βλ. κατωτέρω, άρθρο 8§4). Η παράβαση της λήψης άδειας ή της γνωστοποίησης της διασύνδεσης επισύρει τις ποινές του άρθρου 22§3 και τις διοικητικές κυρώσεις του άρθρου 21.
    Η νόμιμη ίδρυση και λειτουργία αρχείου ευαίσθητων δεδομένων προϋποθέτει την χορήγηση σχετικής άδειας της Αρχής, κατ\' άρθρο 7§2, ε¬κτός αν συντρέχει στο πρόσωπο του υπεύθυνου επεξεργασίας περίπτωση απαλλαγής από τις προβλεπόμενες στο άρθρο 7Α περιπτώσεις. Η παράβαση συνταγματικότητας, καθόσον ο αναθεωρητικός νομοθέτης, θέτοντας το επίρρημα «ιδίως», το οποίο είναι σήμανση της ενδεικτικότητας (και όχι της αποκλειστικότητας) της αναφοράς στην αυτοματοποιημένη συλλογή, επεξεργασία και χρήση αντιλαμβάνεται το αμυντικό δικαίωμα ως προστασία και από την μη αυτοματοποιημένη επεξεργασία. Οπωσδήποτε, όμως, με τον ευρύτατο ορισμό που υιοθετεί ο Νόμος για τον όρο του αρχείου, ελάχιστες περιπτώσεις μη αυτοματοποιημένων επεξεργασιών μπορούν να νοηθούν ως μη εντασσόμενες στο πεδίο ε¬φαρμογής του Νόμου. Το πρόβλημα θα εντοπιστεί μάλλον στις περιπτώσεις μη αυτοματο¬ποιημένης επεξεργασίας επί προσωπικών δεδομένων που δεν μπορούν να νοηθούν ως σύνο¬λα, αλλά μεμονωμένα προσωπικά δεδομένα. Ωστόσο, ακόμα και σε αυτήν την περίπτωση, χωρεί προστασία, με μια διασταλτική προσέγγιση, κατ\' επίκληση της έννοιας του όρου προ¬σωπικά δεδομένα, τα οποία εξ ορισμού αποτελούνται από δύο κατ\' ελάχιστον δεδομένα: προσωπική πληροφορία και δεδομένο προσδιορισμού του προσώπου στο οποίο αναφέρεται η προσωπική πληροφορία. Οπότε, ακόμα και «ένα» προσωπικό δεδομένο να τηρεί κάποιος με μη αυτοματοποιημένη μέθοδο, μπορεί να θεωρηθεί, με μια δόση υπερβολής που απορρέει, όμως, και από τη σύμφωνη με το Σύνταγμα ερμηνεία του Νόμου, ως αρχείο και να εντάσσε¬ται η εν λόγω επεξεργασία στο πεδίο εφαρμογής του Νόμου.

    Τι σχέση έχω εγώ με μία άγνωστη σε μένα εταιρεία κατασκευής ιστοσελίδων;
    Από το http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=26919
    Επειδή πάρα πολλά μέλη ενδιαφέρονται να κατασκευάσουν την πρώτη τους ιστοσελίδα αλλά δεν έχουν τις απαραίτητες γνώσεις, από σήμερα και για 15 μέρες θα ακολουθήσουν αναλυτικά μαθήματα για το δημοφιλές πρόγραμμα Dreamweaver.

    Τα μαθήματα θα είναι για επίπεδο αρχαρίων και έχουν γίνει με βάση την έκδοση
    Macromedia Dreamweaver MX. Οι διαφορές με τις πιο καινούργιες εκδόσεις είναι ελάχιστες.

    Τα κεφάλαια που θα ακολουθήσουν είναι:

    Το παράθυρο του Dreamweaver
    Οι βασικότερες επιλογές
    Ανάλυση των menu
    Μπάρες εργαλείων
    Καθορίζοντας ένα site
    Ιδιότητες σελίδας
    Δουλεύοντας με κείμενο (text)
    Δουλεύοντας με εικόνες (images)
    Δουλεύοντας με πίνακες (tables)
    Δουλεύοντας με φόρμες (forms)
    Δουλεύοντας με πλαίσια (frames)
    Δουλεύοντας με επίπεδα (layers)
    Δουλεύοντας με στυλ (styles)
    Δουλεύοντας με συμπεριφορές (behaviors)

    Καλό διάβασμα (Σημείωση: η εταιρεία το έγραψε όχι εγώ)

  5. #35
    Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    41
    Originally posted by Kassi
    Originally posted by interappted
    ποιος ειναι τελικα ο ουνοφριος??
    Πρώην πληγωμένος ασθενής της Τάτι και μάλλον του NikosD με ποικίλα νικ..Από Γιάννος και Στοχαστής σε σημερινό Ονούφριο...Τέτοια προσωπεία ούτε ο Βαβύλης..
    Aγαπητή Kassi,

    Απ΄ότι καταλαβαίνω...αστειεύεσαι...

    Προσωπικά, εδώ που έφτασε η κατάσταση, δεν ξέρω αν θα είναι πλέον χρήσιμο να αστειεύομαι, να θυμώνω ή γενικότερα να ασχολούμαι.
    Το σίγουρο είναι οτι έχουν ξεπεραστεί τα όρια και αν γνώριζα απο την αρχή την τροπή που πήρε τελικά η κατάσταση αυτή, δεν θα συμμετείχα. Δημοσίευσα τις απόψεις μου χωρίς να επιτεθώ σε κανέναν και απο τις απόψεις αυτές προέκυψε (χωρίς να γνωρίζω το συγκεκριμένο μέλος και χωρίς να με γνωρίζει) οτι δεν είμαι σωστή επαγγελματίας, οτι υπεκφεύγω, οτι με καλύπτει ο NikosD. και άλλα διάφορα. Δεν ξέρω τι άλλο να πώ πλέον και δεν ξέρω αν έχει νόημα να πώ κάτι σχετικά με όλο αυτό που γίνεται. Κατά την αποψή μου απο αλλού ξεκινήσαμε αλλού καταλήξαμε και το ζητούμενο δεν έχει ξεκαθαριστεί ακόμα.
    Εύχομαι όλοι μας να έχουμε μια καλή χρονιά. Τίποτα άλλο.

  6. #36
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Το θέμα θα μεταφερθεί στο φόρουμ \"Σχόλια προτάσεις προβλήματα\" και θα ενωθεί με το θέμα του Ονούφριου \"ΚΑΝΟΝΕΣ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ ΕΦΑΡΜΟΖΟΜΕΝΟΙ & ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΜΕΙΟΨΗΦΟΥΝΤΩΝ\"
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •