ΚΑΝΟΝΕΣ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ ΕΦΑΡΜΟΖΟΜΕΝΟΙ & ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΜΕΙΟΨΗΦΟΥΝΤΩΝ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    200

    ΚΑΝΟΝΕΣ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ ΕΦΑΡΜΟΖΟΜΕΝΟΙ & ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΑΠΟΨΕΩΝ ΜΕΙΟΨΗΦΟΥΝΤΩΝ

    Originally posted by NikosD.
    Ονούφριε,
    αν και συμφωνώ μαζί σου ότι η κοινότητα δεν ενδύκνειται για τσατινγκ/μονολεκτικές απαντήσεις, γι αυτό άλλωστε είχα στείλει και το μήνυμα που παραθέτεις,
    θα συμφωνήσω ωστόσο και με την psychangel πως και το παρόν θέμα που άνοιξες, εξίσου δεν ανταποκρίνεται στη φιλοσοφία αυτής της κοινότητας.

    Το θέμα θα κλειδωθεί και στη συνέχεια θα διαγραφεί.
    Ευχαριστώ.
    Είναι crystal clear ότι η επίκληση των κανόνων δεοντολογίας γίνεται επιλεκτικά και μονομερώς εκ μέρους σου, κατά το δοκούν, κάτι που αποτελεί φυσικά - και έξω από την ιστοσελίδα αυτή - και τον κανόνα για τους Έλληνες ψυχολόγους (γι\'αυτό καταλήγουν καμιά φορά και δίνουν και διαγωνισμούς πρόσληψης στη ΔΕΗ, ελλείψει πελατείας).

    Πρέπει να είσαι περήφανος τουλάχιστον ότι από τις χιλιάδες μηνύματα που έχουν σωρευτεί τόσα χρόνια, με δυσκολία μαζεύονται μια ντουζίνα θέματα με αυτοτελή διακριτό τίτλο. Τα υπόλοιπα αποτελούν υλικό για περιοδικά κουρείου. Δεν γνωρίζουν φυσικά οι καυμένοι, ότι οι ψυχίατροι που ευνοούν τη δημιουργία αυτών των forums αποβλέπουν στο να παρατηρούν τους ασθενείς τους, σαν να τους είχαν μέσα σε ένα κλουβάκι, πως αντιδρούν, πως μιλούν με τους άλλους και αν διατηρείται η επίδραση του φαρμάκου, που φαίνεται όταν ο ασθενής δεν καταφέρνει να σχηματίσει φράση με πάνω από 5 λέξεις.

    Φυσικά, η επωδός, \"αν δεν σ\' αρέσει, φύγε και πήγαινε αλλού\" είναι αυτονόητη. Διατηρώ το δικαίωμά μου να κάνω τις επιλογές μου, -να μείνω επιλέγοντας το χρήσιμο και απορρίπτοντας το ανώφελο ή να φύγω- όπως και εσύ τις δικές σου \"λ.χ. \"διαγραφή χάριν της ομοιογένειας\").

    Ενδιαφέρον θα είναι να δω στη συνέχεια - αν δεν διαγράφώ χάριν του σκοπού της επίτευξης της ομοιογένειας προς τα κάτω - με ποιό τρόπο θα επιβάλεις τους κανόνες σου, τους οποίους ο ίδιος δεν σέβεσαι, όταν προτιμάς να δώσεις δίκιο στο \"αλλαλάζον πλήθος\", για τον θρίαμβο της στιγμής.

    Είτε μέσα, είτε έξω, θα διατηρήσω τις αρχές μου και δεν θα ισοπεδωθώ προς τα κάτω, ότι και να συμβεί.

  2. #2
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Ονούφριε,
    αν και δεν πρόκειται να μπω σε διάλογο μαζί σου για λόγους που σου έχω εξηγήσει στο παρελθόν,
    να πω μόνο τούτο: έγραψα πως επί της ουσίας συμφωνώ με τα λεγόμενα σου, όμως το ύφος σου είναι σαφέστατα ειρωνικό και η ειρωνία είναι που δε συμβαδίζει με το ύφος της κοινότητας.
    Γι αυτό και το θέμα θα διαγραφεί.
    Εάν έμενες στο περιεχόμενο και αφαιρούσες κάθε ίχνος ειρωνίας, θα ήμουν 100% μαζί σου.
    Γεια χαρά. Γλυκά Χριστυούγεννα να έχεις.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    200
    Originally posted by NikosD.
    Γεια χαρά. Γλυκά Χριστυούγεννα να έχεις.
    Τα Χριστούγεννα - αν δεν το αντιλήφθηκες - πέρασαν! Μαζί πέρασε και η ευκαιρία να εφαρμόσεις τους κανόνες και τις αρχές που διακήρυξες!

    Originally posted by NikosD.
    Το θέμα θα κλειδωθεί και στη συνέχεια θα διαγραφεί.
    Ευχαριστώ.
    Όπως εσύ έχεις το δικαίωμα να διαγράφεις έχω και εγώ δικαίωμα να μεταφέρω σε άλλους χώρους τη φρασεολογία αυτή που θυμίζει άλλες εποχές! Κανένας κανόνας δεν παραβιάστηκε από μένα. Και στο παρελθόν που με κατηγόρησες ότι παραβίασα κανόνες, στάθηκες ανήμπορος να μου δείξεις έστω και έναν όταν στο ζήτησα.

    Τα περί ειρωνείας, τα ακούω βερεσέ. Αλλού να αναζητήσεις τη χυδαιότητα:
    Originally posted by liberchild
    Bρε καλέ μου, από πότε έχεις να κάνεις σεξ?
    Την επόμενη φορά θα το πει σε σένα, και τότε θα είναι «παραβίαση κανόνων», ιδιαίτερα μάλιστα αν αυτό θα ευνοεί την άποψη της tati, την οποία υποστηρίζεις εν παντί τόπω και χρόνω!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    200

    Κύριε Super Administrator, αυτά σε ποιόν απευθύνονται, σε σάς μήπως;

    Originally posted by Reina
    Α posteriori κύριε--> χα! (5 words οριζόντια)
    Originally posted by liberchild
    Bρε καλέ μου, από πότε έχεις να κάνεις σεξ?
    Κάπου τα βρήκα και τα παραδίδω στο LOST AND FOUND!
    Originally posted by interappted
    ουνουφριε???????????????????????????????? ?????????????????????????????????
    γιατι δεν πουλας την τρελλα σου σε πιο πιθανους πελατες????
    Originally posted by Kassi
    Ναι ο Ονούφριος πορώθηκε περισσότερο και από εμένα σε κρίσεις Ocd....Ονούφριε Ονούφριε της μέρας σου αι ώραι ήτο κούφιαι....Το αρχαίο με μάρανε!!!
    Originally posted by liberchild
    Bρε καλέ μου, από πότε έχεις να κάνεις σεξ?
    Να τους χαίρεσαι! Εσύ τους δημιούργησες!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    200
    ΟΛΗ Η ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΔΙΑΓΡΑΦΗΣ ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΕ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΤΑΝ, ΣΤΟ http://www.elvesandmagic.forumup.gr/, ΟΠΟΥ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ, ΧΩΡΙΣ Ο SUPER ADMINISTRATOR NA EXEI KAMIA ΕΞΟΥΣΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΜΒΕΙ.

    ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΡΩΤΟΦΑΝΟΥΣ ΔΙΑΓΡΑΦΗΣ \"ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΡΕ ΚΑΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΔΕ ΔΙΝΩ\", ΜΕ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΣΚΗΝΕΣ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑΣ ΤΩΝ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ, ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΘΑ ΚΟΥΚΟΥΛΩΣΟΥΝ ΤΟ ΑΝΟΣΙΟΥΡΓΗΜΑ, ΕΚΤΙΘΕΤΑΙ ΗΔΗ.

    ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ, ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΑΝΕΝΟΧΛΗΤΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΜΟΝΟΛΕΚΤΙΚΕΣ, ΛΙΓΟΜΙΛΗΤΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ, ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΓΚΡΙΜΑΤΣΕΣ Η ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΑΠΕΙΚΟΝΙΖΟΜΕΝΑ ΜΟΥΓΚΡΗΤΑ. Ο SUPER ADMINISTRATOR ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΥΡΟΣ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΝΟΝΑ, ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΟΥ ΤΟΝ ΖΗΤΗΣΕΙ Η ΤΑΤΙ. ΓΡΑΨΤΕ ΕΠΙ ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ. ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ. ΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ; ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙ ΟΛΟΥΣ.

    ΑΝ Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΤΟ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ ΘΕΩΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙ, ΘΑ ΒΡΩ ΑΛΛΗ, ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΜΟ.
    Originally posted by liberchild
    Bρε καλέ μου, από πότε έχεις να κάνεις σεξ?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    200
    Επειδή το θέμα θα παραπεμθεί στην Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα (δεν είμαι συνηθισμένος να μου διαγράφουν έτσι με μια κίνηση ενός ξερόλα αυτά που γράφω) φαντάζομαι να έχετε τηρήσει τους ορισμούς του Ν. 2472/197 περι προστασίας προσωπικών δεδομένων, που υπερισχύουν του κανονισμού του ξερόλα:

    Άρθρο 6 Γνωστοποίηση αρχείων
    1. Ο υπεύθυνος επεξεργασίας υποχρεούται να γνωστοποιήσει εγγρά¬φως στην Αρχή, τη σύσταση και λειτουργία αρχείου ή την έναρξη της επε¬ξεργασίας.
    2. Με τη γνωστοποίηση της προηγούμενης παραγράφου ο υπεύθυνος επεξεργασίας πρέπει απαραιτήτως να δηλώνει:
    α) Το ονοματεπώνυμο ή την επωνυμία ή τον τίτλο του, και τη διεύ¬θυνση του. Εάν ο υπεύθυνος επεξεργασίας δεν είναι εγκατεστημένος στην Ελληνική επικράτεια ή σε τόπο όπου εφαρμόζεται το ελληνικό δίκαιο, θα πρέπει επιπροσθέτως να δηλώνεται το ονοματεπώνυμο ή η επωνυμία ή ο τίτλος και η διεύθυνση του εκπροσώπου του στην Ελλάδα.
    β) Τη διεύθυνση όπου είναι εγκατεστημένο το αρχείο ή ο κύριος εξο¬πλισμός που υποστηρίζει την επεξεργασία.
    γ) Την περιγραφή του σκοπού της επεξεργασίας των δεδομένων προ¬σωπικού χαρακτήρα που περιέχονται ή πρόκειται να περιληφθούν στο αρ¬χείο.
    δ) Το είδος των δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα που υφίστανται ή πρόκειται να υποστούν επεξεργασία ή περιέχονται ή πρόκειται να περιλη¬φθούν στο αρχείο.
    ε) Το χρονικό διάστημα για το οποίο προτίθεται να εκτελεί την επε¬ξεργασία ή να διατηρήσει το αρχείο.
    στ) Τους αποδέκτες ή τις κατηγορίες αποδεκτών στους οποίους ανακοι¬νώνει ή ενδέχεται να ανακοινώνει τα δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα.
    ζ) Τις ενδεχόμενες διαβιβάσεις και το σκοπό της διαβίβασης δεδομέ¬νων προσωπικού χαρακτήρα σε τρίτες χώρες.
    η) Τα βασικά χαρακτηριστικά του συστήματος και των μέτρων ασφα¬λείας του αρχείου ή της επεξεργασίας.
    3. Τα στοιχεία της προηγούμενης παραγράφου καταχωρίζονται στο Μητρώο Αρχείων και Επεξεργασιών που τηρεί η Αρχή.
    4. Κάθε μεταβολή των στοιχείων που αναφέρονται στην παράγραφο 2 πρέπει να γνωστοποιείται εγγράφως και χωρίς καθυστέρηση από τον υπεύ¬θυνο στην Αρχή.
    Αρθρο 2 Ορισμοί
    Για τους σκοπούς του παρόντος νόμου νοούνται ως:
    α) «Δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα», κάθε πληροφορία που ανα¬φέρεται στο υποκείμενο των δεδομένων. Δεν λογίζονται ως δεδομένα προ¬σωπικού χαρακτήρα τα στατιστικής φύσεως συγκεντρωτικά στοιχεία, από τα οποία δεν μπορούν πλέον να προσδιορισθούν τα υποκείμενα των δεδο¬μένων.
    β) «Ευαίσθητα δεδομένα», τα δεδομένα που αφορούν τη φυλετική ή ε¬θνική προέλευση, τα πολιτικά φρονήματα, τις θρησκευτικές ή φιλοσοφικές πεποιθήσεις, τη συμμετοχή σε ένωση, σωματείο και συνδικαλιστική οργά¬νωση, την υγεία, την κοινωνική πρόνοια και τη ερωτική ζωή, καθώς και τα σχετικά με ποινικές διώξεις ή καταδίκες.
    Originally posted by NikosD.
    Ονούφριε,
    δεν πρόκειται να μπω σε διάλογο μαζί σου
    γ) «Υποκείμενο των δεδομένων», το φυσικό πρόσωπο στο οποίο ανα¬φέρονται τα δεδομένα, και του οποίου η ταυτότητα είναι γνωστή ή μπορεί να εξακριβωθεί, δηλαδή μπορεί να προσδιορισθεί αμέσως ή εμμέσως, ιδί¬ως βάσει αριθμού ταυτότητας ή βάσει ενός η περισσότερων συγκεκριμένων στοιχείων που χαρακτηρίζουν την υπόσταση του από άποψη φυσική, βιο¬λογική, ψυχική, οικονομική, πολιτιστική, πολιτική ή κοινωνική.
    δ) «Επεξεργασία δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα» («επεξεργασί¬α»), κάθε εργασία ή σειρά εργασιών που πραγματοποιείται, από το Δημό¬σιο ή από νομικό πρόσωπο δημοσίου δικαίου ή ιδιωτικού δικαίου ή ένωση προσώπων ή φυσικό πρόσωπο με ή χωρίς τη βοήθεια αυτοματοποιημένων μεθόδων και εφαρμόζονται σε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως η συλλογή, η καταχώριση, η οργάνωση, η διατήρηση ή αποθήκευση, η τρο¬ποποίηση, η εξαγωγή, η χρήση, η διαβίβαση, η διάδοση ή κάθε άλλης μορ¬φής διάθεση, η συσχέτιση ή ο συνδυασμός, η διασύνδεση, η δέσμευση (κλείδωμα), η διαγραφή, η καταστροφή.
    ε) «Αρχείο δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα» («αρχείο»), σύνολο δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα, τα οποία αποτελούν ή μπορεί να απο¬τελέσουν αντικείμενο επεξεργασίας, και τα οποία τηρούνται είτε από το Δημόσιο ή από νομικό πρόσωπο δημοσίου δικαίου, ή ιδιωτικού δικαίου ή ένωση προσώπων ή φυσικό πρόσωπο.
    στ) «Διασύνδεση», μορφή επεξεργασίας που συνίσταται στην δυνατό¬τητα συσχέτισης των δεδομένων ενός αρχείου με δεδομένα αρχείου ή αρ-

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Ονούφριος
    ΟΛΗ Η ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΔΙΑΓΡΑΦΗΣ ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΕ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΤΑΝ, ΣΤΟ http://www.elvesandmagic.forumup.gr/, ΟΠΟΥ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ, ΧΩΡΙΣ Ο SUPER ADMINISTRATOR NA EXEI KAMIA ΕΞΟΥΣΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΜΒΕΙ.

    ΤΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΡΩΤΟΦΑΝΟΥΣ ΔΙΑΓΡΑΦΗΣ \"ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΡΕ ΚΑΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΔΕ ΔΙΝΩ\", ΜΕ ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΣΚΗΝΕΣ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑΣ ΤΩΝ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ, ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΘΑ ΚΟΥΚΟΥΛΩΣΟΥΝ ΤΟ ΑΝΟΣΙΟΥΡΓΗΜΑ, ΕΚΤΙΘΕΤΑΙ ΗΔΗ.

    ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ, ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΑΝΕΝΟΧΛΗΤΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΜΟΝΟΛΕΚΤΙΚΕΣ, ΛΙΓΟΜΙΛΗΤΕΣ ΠΑΡΕΜΒΑΣΕΙΣ, ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΓΚΡΙΜΑΤΣΕΣ Η ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΑΠΕΙΚΟΝΙΖΟΜΕΝΑ ΜΟΥΓΚΡΗΤΑ. Ο SUPER ADMINISTRATOR ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΥΡΟΣ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΝΟΝΑ, ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΤΟΥ ΤΟΝ ΖΗΤΗΣΕΙ Η ΤΑΤΙ. ΓΡΑΨΤΕ ΕΠΙ ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ. ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ. ΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ; ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙ ΟΛΟΥΣ.

    ΑΝ Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΤΟ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ ΘΕΩΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙ, ΘΑ ΒΡΩ ΑΛΛΗ, ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΜΟ.
    Originally posted by liberchild
    Bρε καλέ μου, από πότε έχεις να κάνεις σεξ?


    .......και τι προβλημα ειπαμε οτι εχεις??

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    200
    Ο ADMINISTRATOR ΣΟΥ ΣΥΓΧΩΡΕΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΧΥΔΑΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΙΡΩΝΕΙΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΡΕΦΕΣΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ. ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΙ Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΡΗΘΕΙ ΟΙ ΟΡΙΣΜΟΙ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ 2472/1997 ΠΕΡΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ (ΑΔΕΙΑ ΚΛΠ). ΕΣΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΣΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ. ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Ονούφριος
    Ο ADMINISTRATOR ΣΟΥ ΣΥΓΧΩΡΕΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΧΥΔΑΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΙΡΩΝΕΙΑ,


    αστα, βασικα ειναι σκληρος τυπος και δεν συγχωρει τιποτα.
    Παρολα αυτα, θα ειχε ενδιαφερον να μου πεις που ειμαι χυδαιος, μιας και ψαχνεις τα ποστ των αλλων, δεν κοιτας και λιγο τα δικα μου να μου δειξεις την χυδαιοτητα μου?



    ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΡΕΦΕΣΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΜΟΥ.


    δεν στρεφομαι εναντιον σου, αντιθετα σε κυταω με συμπαθεια.
    Ελπιζω και εσυ το ιδιο....



    ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΚΛΕΙΣΕΙ ΚΑΙ Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΡΗΘΕΙ ΟΙ ΟΡΙΣΜΟΙ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ 2472/1997 ΠΕΡΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ (ΑΔΕΙΑ ΚΛΠ).



    Νομιζω οτι εισαι παρορμητικος περαν του δεοντος, δες το πιο χαλαρα. Επισης ο υπερμετρος εγωισμος δεν ειναι ποτε καλος συμβουλος.




    ΕΣΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΣΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟΣ.



    Η κασσι ειναι ενα ζουμπουρλουδικο κοριτσακι και μου αρεσει η παρεα της, αυτη με αποφευγει....
    ααα και η μοναξια μερικες φορες ειναι καλη αρκει να ξερεις τι κανεις το χρονο σου.



    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ


    σε ολους μας.....





    φιλικα,
    πατ πατ καλο ονουφρακι....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    απο τους ορους χρησης


    Κάθε χρήστης του e-psychology.gr έχει το δικαίωμα να διατηρεί MONO ένα λογαριασμό πρόσβασης.

    σου θυμιζει κατι αυτο φιλε μας?μαλλον οχι ....αλλα ναι..
    εσυ δικαιολογεισαι να παραβιαζεις τους ορους..
    γιατι αραγε?
    κατα τα αλλα σ ευχαριστω παραπολυ για την ευγενεια την ευαισθησια σου το ηθος το σεβασμο στην ελευθερια του λογου των αλλων ..και κατι τελευταιο απο εμενα γιατι δεν προκειται ξανα να ασχοληθω..οταν υποτιμας τους αλλους και τους ειρωνευεσαι ακομα και αν θεωρεις οτι εχεις δικιο μην περιμενεις να αναγνωριστει αυτο..η καθε δραση προκαλει αντιδραση..γνωστα πραγματα απο τη φυσικη αυτα..

    αντε και καλη χρονια να εχουμε ολοι μας
    Dum spiro spero (?)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    ποιος ειναι τελικα ο ουνοφριος??
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    200
    KANTE ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΙΒΕΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ, ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ. ΕΚΕΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ, ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΦΗΣΕΙ ΑΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΨΥΧΑΣΘΕΝΗ ΠΟΥΛΑΚΙΑ, ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΦΡΟΝΤΙΔΑ, ΚΑΙ Ο ΕΝΑΣ ΒΑΦΤΙΖΕΙ ΜΕ ΔΙΑΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙ ΑΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙ Η ΟΧΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΕΙ Η ΟΧΙ Η ΘΑ ΚΟΨΕΙ ΤΙΣ ΦΛΕΒΕΣ ΤΟΥ.

    ΘΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΤΕ ΟΤΙ Η ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ΠΕΡΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ SUPER ADMINISTRATOR, ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΦΑΡΜΟΖΕΙ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΟΚΟΥΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΝΑΡΘΡΕΣ ΚΡΑΥΓΕΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΑΠΟΤΥΠΩΜΕΝΕΣ.

    ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΔΕΙΑ ΤΗΣ ΑΡΧΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ, ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ Ο ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΤΗΣ ΟΠΟΙΑ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ, ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟΜΟ ΚΑΙ ΠΡΟΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΗ ΑΡΧΕΙΩΝ. Η ΚΑΚΗ ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΕΥΧΕΡΕΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΕΛΕΓΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ.

    Η ΚΑΚΗ ΧΡΗΣΗ ΤΩΝ ΑΠΛΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΠΛΗΜΜΕΛΗΜΑ, ΕΝΩ ΤΩΝ ΕΥΑΙΣΘΗΤΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ (ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΟΜΕΝΩΣ Η ΨΥΧΙΚΗ ΥΓΕΙΑ) ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΥΡΓΗΜΑ.

    ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΣΧΟΛΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ, ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΩΝ ΔΙΑΤΑΞΕΩΝ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ.

    ΟΛΕΣ ΟΙ ΥΒΡΕΙΣ, ΟΙ ΧΛΕΥΑΣΜΟΙ, ΟΙ ΕΙΡΩΝΕΙΕΣ, ΟΙ ΑΝΑΡΘΡΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΙ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ SAVED ΩΣΤΕ Η ΑΡΧΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΑΝ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΕΛΙΔΑ ΠΡΟΩΘΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΚΟΠΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.

    ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΙΣΧΥΡΙΣΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ SUPER ADMINISTRATOR ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΛΗΨΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΤΗΣ ΑΝΩΝΥΜΙΑΣ ΤΩΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ. ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΘΕΙ ΤΟ IP TOY ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ, ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ, ΚΑΙ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΤΗΡΕΙ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΕΝΑ ΠΛΗΡΕΣ ΑΡΧΕΙΟ ΨΥΧΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΩΝ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΑΠΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ E-PSYCHOLOGY FORUM ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ. ΜΗ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΘΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΧΕΡΙ ΚΑΙ Η ΑΡΧΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ. ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.

    ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΟΙ ΥΒΡΕΙΣ ΣΑΣ, ΟΙ ΕΙΡΩΝΕΙΕΣ ΣΑΣ, ΟΙ ΧΛΕΥΑΣΜΟΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΑΡΘΡΟΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΙ ΣΑΣ, ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤOY ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ, ΤΟ ΕΡΓΟ ΠΟΥ ΕΠΙΤΕΛΕΣΕ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ Ο SUPER ADMINISTRATOR.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    με θεα την τραμπαλα
    Posts
    2,503
    σε βρισκω πολυ εφευρετικο !!!!!!!!!με εχει καταπληξει η ευελιξια σου κ η διαφορετικοτητα των καταχωρησεων σου
    πολυ τεκμηριωμενα τα οσα λες
    τωρα πουλακια δεν ειμαστε!!σε ειδικους παμε
    αλλα δεν πας κι εσυ καμια βολτα να δεις με ποσα χαπακια θα σε στρωσουν?
    well keep on tryin
    Tread that fine line
    till the end of time..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    200
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΙΣΧΥΡΙΣΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ SUPER ADMINISTRATOR ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΛΗΨΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΤΗΣ ΑΝΩΝΥΜΙΑΣ ΤΩΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ. ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΘΕΙ ΤΟ IP TOY ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ, ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ, ΚΑΙ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΤΗΡΕΙ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΕΝΑ ΠΛΗΡΕΣ ΑΡΧΕΙΟ ΨΥΧΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΩΝ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΑΠΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ E-PSYCHOLOGY FORUM ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ. ΜΗ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΘΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΧΕΡΙ ΚΑΙ Η ΑΡΧΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ. ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εμ το ip του υπολογιστη που συνδεεται μπορει να το ξερει αλλα οχι το τηλεφωνο...αυτο το ξερει μονο ο παροχεας internet και φυσικα αυτοι δεν δινουν τα στοιχεια ετσι ευκολα εκτος αν συντρεχει σοβαροτατος λογος πχ για καποιο συγκεκριμενο ατομο γιατι μετα δεν τους ξεπλενουν ουτε ολα τα ποταμια του κοσμου.
    Οποτε το μονο που ξερει ειναι η ip.
    Γινεσαι υπερβολικος για αυτο εχεις τις αντιδρασεις που εχεις...οταν ειρωνευεσαι τον αλλο οτι δεν μπορει να γραψει πανω απο πεντε λεξεις τι περιμενεις?
    Ο καθενας γραφει οτι μπορει την εκαστοτε στιγμη,μπορει πολλα μπορει λιγα αλλα αυτο δεν εχει ιδιαιτερη σημασια.
    Ουτε τα δικα σου τελευταια κειμενα ειναι ιδιαιτερα μεγαλα.
    Ακομα και ο administrator θετει αυτον τον ορο ως θερμη παρακληση....αλλα δεν μπορεις να αλλαξεις τους ανθρωπους απο τον τροπο που επικοινωνουνε,γιατι αυτο ειναι και ο λογος του φορουμ κυριως...επικοινωνια σε μια οσο το δυνατον σχετικη θεματολογια προσελκυει τον καθενα...χωρις να σημαινει οτι δεν θα υπαρχουν και ασχετα στοιχεια σε μεγαλυτερο βαθμο απο τα σχετικα μιας και προκειται για επικοινωνια.
    Και οπως σου εχω γραψει και σε αλλα ποστ μου αρεσε ιδιαιτερα απο μερους σου η αναλυση των ονειρων και παρομοια νηματα τα οποια ναι μεν ειναι πολυ εξειδικευμενα ωστε να πιασουν πολλα ποστ (ποσοι εχουν διαβασει την θεωρια περι ονειρων εγω παντως οχι),αλλα με βρισκεις ακρως αντιθετο με αυτο που κανεις τωρα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •