σεξουαλικοτητα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    13

    σεξουαλικοτητα

    Γεια σας με λενε γιωργο το τελευταιο 1.5 χρονο μου διαγνωστηκε καταθλιψη με ιδψ και ψυχωσικα συμπτωματα...κανω αγωγη με bloonis και ladoze ολο αυτο το καιρο αλλα εχω περασει και απο υποτροπες αρκεττες....αυτο που με βασανιζει ειναι οτι διαρκως για καποιους λογους αμφισβητω τη σεξουαλικοτητα μου .οταν λεω διαρκως ενοω συνεχεια στροβιλιζει γυρω απο το μυαλλο μου οτι δεν ειμαι στρειτ αλλα κατι αλλο.να επισημανω οτι περασα και αρκετεες ιδεοληψιες θρησκευτικες...το θεμα ειναι οτι σε καποια φαση της ζωης μου βρεθηκα να παρακολουθω πορνο και για να ερεθιστω βρεθηκα στο παθητικο ρολο αυτο της γυναικας και οχι του αντρα...απο τοτε αμφισβητω συνεχως τη σεξουαλικη μου ταυτοτητα....εντωμεταξυ τσεκαρω τον εαυτο μου ααν με ελκυει το ιδιο φυλλο αλλα τιποτα.πραγματικα δεν εχω τιποτα με τους γκευ αλλα δεν με ελκυει το αντρικο φυλλο για κανενα λογο..ενω αντιθετα νιωθω ελξη για τις γυναικες αρκετα...μεσα σε ολα τα αλλα στα 30 μου δεν εχω κανει ακομα σχεση και ισως αυτο επιβαρυνει τη κατασταση...θα ηθελα τις γνωμες σας σας παρακαλω πολυ μηπως με βοηθησει μια αλλη γνωμη ισως ειναι και λογω των ιδεοληψιων μου ολο αυτο.....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    169
    η αμφιβολια για την σεξουαλικη ταυτοτητα ειναι κοινο συμπτωμα σε πασχοντες απο ιδψ.Κι να σε ενδιεφεραν οι αντρες ομως,δεν καταλαβαινω τον λογο που θα πρεπει να ανησυχεις.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    απο την στιγμη που δεν νιωθεις ελξη για τους αντρες δεν εισαι gay .. εισαι ενας στρειτ που δεν εχει κανει ποτε σχεση με γυναικα... και ευχομαι να αλλαξει αυτο και συντομα :)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Αυτό που είπαν παραπάνω. Εγώ είμαι gay και έχω ΙΨΔ αλλά εμένα συμβαίνει το αντίστροφο. Δεν με έλκουν οι γυναίκες και με έλκουν μόνο οι άντρες. Αφού έχεις αυτό ως οδηγό, τότε σημαίνει πως αυτή η σκέψη αποτελεί ιδεοληψία, διότι αποτελεί το χειρότερο σενάριο του εαυτού σου υποσυνείδητα. Αν πράγματι ήσουν ομοφυλόφιλος, θα ήταν κακό; Μήπως ο πατέρας σου ή κάποιο πρότυπο σου, σου υπενθύμιζε πως ΠΡΕΠΕΙ να είσαι άντρας;
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    με τον όρο άντρας δεν εννοώ άντρας άνθρωπος. εννοώ str8 στην πιο απλοϊκή γλώσσα, αφού όλοι άνδρες είμαστε.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Μήπως είσαι ασέξουαλ? ίσως γιαυτό δεν έχεις κάνει κάτι σε αυτή την ηλικία και δε μπορείς να μπεις στο ρόλο του άντρα παρά το ότι σου αρέσουν οι γυναίκες.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Μήπως είσαι ασέξουαλ? ίσως γιαυτό δεν έχεις κάνει κάτι σε αυτή την ηλικία και δε μπορείς να μπεις στο ρόλο του άντρα παρά το ότι σου αρέσουν οι γυναίκες.
    αποσο ξερω οι ασεξουαλ δεν εχουν καν σεξουαλικη διαθεση...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Η σεξουαλικότητα δεν είναι κάτι απόλυτο - ο άνδρας τον ενεργητικό ρόλο και η γυναίκα τον παθητικό. Και να σου αρέσει να έχεις τον παθητικό ρόλο και τι έγινε; Μπορείς να τον έχεις και με μια γυναίκα αφού λες ότι σου αρέσουν. Το ζήτημα δεν είναι να κάθεσαι να το φιλοσοφείς μπροστά σε έναν υπολογιστή αλλά να δοκιμάσεις να κάνεις κάτι με γυναίκα και να δεις πώς θα σου φανεί. Μήπως όλο αυτό είναι μια άμυνα του οργανισμού σου για να μην κάνεις κάτι που σε αγχώνει; Εννοώ ότι αφού δεν είχες σχέση μέχρι τώρα, ισως είναι κάτι που σε τρομάζει για το πώς θα γίνει και είναι πολύ πιο "ασφαλές" για σένα να αρχίσεις να αμφιβάλλεις χωρίς καν να δοκιμάσεις από το να προσπαθήσεις. Προσπάθησε να απενοχοποιήσεις τις σεξουαλικές σου επιλογές όποιες και αν είναι αρκεί να μην είναι παράνομες - οκ τότε αλλάζει το θέμα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Συμφωνω με την melissa , σουχει μπει και η ιδεα , και αμα σου μπει μια ιδεα , αντε να την βγαλεις . Επισης εχε υπ οψη οτι το ladose , σεμενα τουλαχιστον , οσο τοπαιρνα , δημιουργουσε πληρη σεξ. ανικανοτητα .

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    125
    γιωργο κανε οτι ειναι να κανεις κ δες πως θα νιωσεις.αν πας με αλλον αντρα δε γινεσαι αρρωστος,ανωμαλος κτλ.απλα εχεις υπαρξει μια φορα στη ζωη σου ομοσεξουαλικος.αν σου αρεσει συνεχισε το χωρις να δινεις λογαριασμο σε κανεναν.αν οχι κρατα αυτη την εμπειρια στο παρελθον,πηγαινε στο αλλο φυλο κ γλεντησε οσο μπορεις.δε θελω να σου βαλω κ αλλες σκεψεις αλλα υπαρχει η πιθανοτητα να σε ελκυουν κ τα δυο.περα απο τα κουτα κοινωνικα προτυπα υπαρχουν παααααααρα πολλοι εκει εξω που ελκυονται εξισου απο τα δυο φυλα κ εξισου σε ενεργητικο κ παθητικο ρολο.δεν τρεχει κατι με αυτους.ισα ισα που απολαμβανουν τον ερωτα σε καθε μορφη.η ευρεση της σεξουαλικης ταυτοτητας οταν δεν ειναι δεδομενη θελει αναζητηση.δε γινεται να φυγουν οι αμφιβολιες σου βλεποντας πορνο.βγες εξω κ κανε ερωτα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Μην ανησυχεις εσυ λες οτι σ αρεσουν οι γυναικες βεβαια και οι αντρες να σ αρεσαν η να σου αρεσουν δεν ειναι κατι κακο....οσο για το ποιος εχει "το πανω χερι" μπορει να γινει κι στα δυο φυλα δεν υπαρχουν περιορισμοι επεισεις το οτι δεν εχεις κανει ακομα κατι στο θεμα αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορεις ναα κανει κατι οποτε το θελησεις συνεχειζεις να εισαι ισοβαθμος με τους υπολοιπους
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    13
    δεν νιωθω καμια ελξη προς τους αντρες οταν περπαταω οταν βλεπω στο δρομο καποιον εστω και ωραιο απλα απο τοτε που δημιουργηθηκαν αυτες οι αμφιβολιες τεσταρω συνεχει τον εαυτο μου και αν δω οτι κολαω καπου ακομα και αυτο το αντικειμενικο κριτηριο που εχουμε σαν ανθρωποι να πουμε οτι καποιος ειναι ωραιος το ενοχοποιω και νομιζω πως ειμαι αμφι.....ειμαι σιγουρος οτι ειμαι στρειτ αλλα με εχει ρηξει το γεγονος αυτο επειδη οντως ειμαι και λιγο πουριτανος....εκει με χτυπαει και επιδηνωνεται η κατασταση μου οτι δεν το αποδεχομαι αυτο....οσο αφορα το πορνο εξηγησα πως μερικες φορες που παρακολουθησα οχι ολες καποιες ομως βρεθηκα να ειμαι στο ρολο της γυναικας για να ερεθιστω....δε ξερω πως εγεινε αυτο αλλα εγεινε και απο τοτε στροβιλιζει στο μυαλλο μου.....

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    13
    δεν ειμαι ομοφοβικος φιλε μου γατε απλα δεν θα ηθελα να διαπιστωσω οτι εχω ομοφυλοφιλικες τασεις γενικα απο τοτε που μου ηρθε η καταθλιψη ενοχοποιω τον εαυτο μου για πολλα πραγματα αλλα αυτο που υπερισχυει ειναι η σεξουαλικοτητα μου.....ισως ειμαι και λιγο πουριτανος μαλλον

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Κοιτα βαση αυτα που γραφεις νομιζω εισαι καθαρος στραιτ απλα μπερδευτικες τωρα οσο για τα πορνο δεν ειναι κατι ανησυχιτικοκι εγω εχω ερθει στην θεση του αντρα δεν σημενει οτι μου αρεσουν οι γυναικες απλα εκεινη την στιγμη σ αρεσε να ειχε ο παρτενερ το πανω χερι ( ηθελες να ησουν sub οπως το λεω εγω στη γλωσσα του σεξ)αλλωστε dom και sub μπορουνε να ειναι κι αντρες και γυναικες χωρις καμια εξαιρεση
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Κοιτα βαση αυτα που γραφεις νομιζω εισαι καθαρος στραιτ απλα μπερδευτικες τωρα οσο για τα πορνο δεν ειναι κατι ανησυχιτικοκι εγω εχω ερθει στην θεση του αντρα δεν σημενει οτι μου αρεσουν οι γυναικες απλα εκεινη την στιγμη σ αρεσε να ειχε ο παρτενερ το πανω χερι ( ηθελες να ησουν sub οπως το λεω εγω στη γλωσσα του σεξ)αλλωστε dom και sub μπορουνε να ειναι κι αντρες και γυναικες χωρις καμια εξαιρεση
    ευχαριστω για την απαντηση νομιζω πως μου το διαλευκανες καπως.......

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Μπερδεμένη με την σεξουαλικότητά.
    By κάποια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 02-12-2013, 09:41
  2. παιδι και σεξουαλικοτητα
    By ΣΤΕΛΛΑ00 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 20
    Last Post: 06-09-2009, 19:58
  3. Δυσμορφία και α-σεξουαλικότητα.
    By mruser in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 89
    Last Post: 13-08-2009, 02:42
  4. Γυναικεια σεξουαλικοτητα
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 23-07-2009, 21:41
  5. Σεξουαλικοτητα
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 20-07-2009, 14:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •