Του αρέσω ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    27

    Question Του αρέσω ?

    Καλησπέρα,
    Είμαι 14 χρονών και πάω 3η γυμνασίου... Μου αρέσει κάποιος ο οποίος πάει δευτέρα λυκείου όμως ουσιαστικά έχουμε ακριβώς ένα χρόνο και 6 μήνες διαφορά <3
    Εγώ ζω στην πόλη και εκείνος είναι από το χωριό. Στο χωριό πηγαίνω αρκετά συχνά, επομένως τον βλεπόμαστε αρκετά συχνά! Επίσης επειδή στο χωριό δεν έχει Λύκειο έρχεται σε ένα Λύκειο το οποίο είναι λίγο πιο έξω από την πόλη και μετά το σχόλασμα τον πετυχαίνω αρκετά συχνά σε καφετέριες...
    Είναι όμορφος, γυμνασμένος, με μπλε μάτια :rolleyes: :D , με ένα υπέροχο χαμόγελο αλλά δεν είναι κ πολύ ψηλός... Έχουμε πάνω κάτω το ίδιο ύψος (περίπου 1,63 είμαι εγώ εκείνος μάλλον είναι 1.65 άντε 1,66)! Δεν κολλάω σε αυτό όμως, από ότι έχω μάθει έχει πολύ χάλια χαρακτήρα... Ψωνισμένος, εγωιστής και ΜΑΛΑΚΑΣ... Το τελευταίο το συμπέρανα μόνη μου... καθώς η αδερφή της κολλητής μου που πηγαίνουν στο ίδιο Λύκειο μου είπε ότι της είχε πει ότι δεν θα είχε κανένα κόλλημα να μέθαγε κάποια προκειμένου να την ρίξει στο κρεβάτι.. :( :confused: Παρόλα αυτά που έχω μάθει εγώ παραμένω στο κόλλημα μου! Μου αρέσει πολύ... και επίσης είναι και το πρώτο αγόρι που κοίταξα μετά από την τεράστια απογοήτευση που πέρασα το περασμένο καλοκαίρι...


    Να σας εξηγήσω λίγο πως έχει η κατάσταση... Όλο το καλοκαίρι δεν έχει γίνει τίποτα... Από την αρχή του καλοκαιριού το μόνο που γίνεται είναι να κοιταζόμαστε συνέχεια και να βρισκόμαστε 'τυχαία' μαζί παντού... και εκεί κολλάω τώρα εγώ... Δεν είναι από τους τύπους που ντρέπονται...αλλά και από την άλλη γτ ασχολείται? δν μπορεί να είναι τυχαία όλα... και όταν κατεβαίνει στην πόλη και με βλέπει κολλάμε τα βλέμματα μας... αλλά μόνο αυτό... τπτ άλλο.
    Επίσης αυτός στο χωριό κάθε βράδυ κατεβαίνει με την μηχανή... και όταν περνούσε από δίπλα μου με κοιτούσε, ακόμα και αφού είχε περάσει γυρνούσε και κοιτούσε καρφωνόταν... Είμαι σίγουρη για αυτό!
    Και ακόμα πέρυσι το καλοκαίρι( που γινόταν και ότι γινόταν με εκείνον που με απογοήτευσε όσο άλλος άνθρωπος κανένας δεν έχει...) είχαμε βρεθεί σε ένα γάμο και καθόμασταν ακριβώς απέναντι και ενώ δεν γνωριζόμασταν καρφωθήκαμε ο ένας πάνω στον άλλο... δεν βγάλαμε λέξη... όμως τα μάτια ήταν σε επικοινωνία όλο το βράδυ...
    Με έχει μπερδέψει... Και από την μία σκέφτομαι ότι μπορώ να κάνω εγώ πρώτη κίνηση και από την αντίδραση του να καταλάβω τι νοιώθει και τι θέλει... αλλά από την άλλη αυτό είναι αδύνατο... πάντα περιμένω και θέλω να γίνει από τον άλλο η πρώτη κίνηση...
    εσείς τι νομίζεται?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    30
    μπορεις να του μιλησεις.. να κανεις κινηση αφου σου αρεσει τοσο, και αμα αποδειχθει μαλακας οπως λες,απλα ξεκοψε.. ειναι καλυτερο να μετανιωνεις για κατι που εκανες παρα για κατι που δεν εκανες. αν δεν κανεις κινηση θα μεινει απωθημενο,ενω αν κανεις 1.μπορει να εξελιχθει σε κατι υπεροχο και 2.αν δεν εχει καλο χαρακτηρα,θα ειναι τουλαχιστον μια εμπειρια για σενα!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    44
    Γειά σου, Γεωργία. Θεωρώ ότι η αρχική ενστικτώδης εντύπωση, που διαμορφώνουμε για κάποιον, συνήθως επαληθεύεται στο τέλος με όλες τις αρνητικές της συνέπειες π.χ. "Αφού τα είχα δει, γιατί δεν τα σταμάτησα;;;" "Γιατί το συνέχισα, ενώ κάτι δεν μου κόλλαγε εξαρχής;;;" Αν έχεις αμφιταλαντεύσεις και δεν είσαι ακόμα σίγουρη για τον χαρακτήρα αυτού του ανθρώπου, δεν χρειάζεται να αναρωτιέσαι για το τι πρέπει να κάνεις. Ή το κόβεις μαχαίρι ή το σταματάς (σαν διάλειμμα) μέχρι να δεις τι θα έρθει στη συνέχεια από μόνο του. Συνήθως (όχι πάντα) ό,τι μας προβληματίζει εξαρχής, μας προβληματίζει μέχρι το τέλος. Καλό είναι ό,τι έχουμε τη δυνατότητα να το σταματήσουμε από νωρίς, ας το σταματήσουμε. Και το αντίστροφο. Σκέψου και πράξε. Φιλιά!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    τι εκαμε περσι το καλοκαιρι που σε απογοητευσε τοσο?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    27
    ak123 το πρόβλημα είναι ότι κομπλάρω και δεν μπορώ να του μιλήσω ή να κάνω κάποια κίνηση... Είναι μεγαλύτερος και φοβάμαι την περιφρόνηση, ότι θα το πάρει στην πλάκα και θα γελάει μαζί μου στο τέλος... Τουλάχιστον αυτό με έχουν κάνει να πιστεύω για αυτόν ότι είναι ένας κόπανος και μισός...
    Ξέρω πολύ καλά ότι κάτι που δεν έκανες πονάει περισσότερο από κάτι που έκανες, γιατί γίνεται απωθημένο... όμως είναι εξαιρετικά δύσκολη τουλάχιστον από την δική μου οπτική γωνία η όλη κατάσταση :( :/

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    πεστου το με τα ματια σαν τον μαζωνακηhttps://www.youtube.com/watch?v=FbkW30QaIbo

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Προτεινω να παθουν χημικο ευνουχισμο ολοι οι μαλακες προκειμενου να σταματησει η ανθρωποτητα να μαστιζεται απο τα κωλογονιδια τους μπας και δημιουργηθει επιτελους κανα ιδανικο ανθρωπινο ειδος γιατι τα σκατα στα οποια φτασαμε απο κατι τετοιους δημιουργηθηκαν....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by περαστικός View Post
    Προτεινω να παθουν χημικο ευνουχισμο ολοι οι μαλακες προκειμενου να σταματησει η ανθρωποτητα να μαστιζεται απο τα κωλογονιδια τους μπας και δημιουργηθει επιτελους κανα ιδανικο ανθρωπινο ειδος γιατι τα σκατα στα οποια φτασαμε απο κατι τετοιους δημιουργηθηκαν....

    αφου τετοιοι εχουν την μεγαλυτερη περαση!!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    αφου τετοιοι εχουν την μεγαλυτερη περαση!!

    Για να το λες αποδυκνειεις περιτρανα οτι εισαι και εσυ ενας μεγιστος των μεγιστων μαλακας ανταξιος αυτων που κατηγορω στο thread....Εγω λεω οτι θα ηταν καλυτερο να ψωφουσαν σαν τα σκυλια οι μαλακες και εσυ μου μιλας για περαση....Εεεε αντε ζησε με αυτους στον κωλοκοσμο σου που εχει γαμηθει κυριολεχτικα και κοντευετε να αφανιστειτε να σου πω εγω γλυκα μετα.....Αλλα κατι μου λεει οτι η ηλιθιοτητα ειναι εμφυτο στοιχειο της ανθρωπινης φυσης....Πιστευω οτι ο ανθρωπος ειναι ενα ηλιθιο ανεγκεφαλο και αχρηστο ειδος....Οι προσωπικοτητες χαρις στις οποιες βρεθηκαμε σε αυτο το επιπεδο πολιτισμου ειναι απειροελαχιστες και σε καθε ιστορικη εποχη ειναι μετρημενες στα δακτυλα του ενος χεριου.....Περαστικος....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,683
    βρε περαστικε βρε αγορι μου παιζεισ κι εσυ το παιχνιδι τησ καταστροφησ οπωσ σου περασαν οι μεγαλοι
    αλλα να ξερεισ οτι εμεισ δεν επηρεαζομαστε απο αυτο το παιχνιδι τησ καταστροφησ που παιζετε ολοι οι νεολαιοι
    και οι μεγαλυτεροι σε ηλικια δε χρειαζεται να κατηγορεισ ολο τον κοσμο για να ζησεισ μπορεισ να ζησεισ κι ετσι
    κακωσ το εμαθεσ αυτο το παιχνιδι και να δουμε πωσ θα το ξεμαθετε αυτο το παιχνιδι που ολοι φταινε εκτοσ απο σασ
    που ειστε ολοι σκατενιοι χωρισ ιδιαιτερο λογο το χετε κοιταξει γτ αμα το κοιταξετε θα δειτε οτι οντωσ δεν υπαρχει ιδιαιτεροσ λογοσ
    γτ τον εξησ απλο λογο εμεισ περασαμε χειροτερα απο εσασ και καποιοι αοπ τη γενια μου γιναν ανθρωποι ενω αοπ σασ κανενασ δε θα γινει ανθρωποσ και θα φταινε οι αλλοι οπωσ παντα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Εχεις ακουσει τα χειροτερα, οτι ειναι μαλακας και παρτακιας και παρ ολα αυτα θες ακομη να κανεις κατι μαζι του, ετσι μονο και μονο επειδη ειναι ωραιος, χεστηκες για το αν ειναι ο μεγαλυτερος μαλακας σε νοιαζει μονο η εμφανιση του, επιφανειες... Αν κανετε κατι και σε κανει κουρελι ψυχολογικα μην πεις οτι δεν το αξιζες ομως..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Anakin View Post
    Εχεις ακουσει τα χειροτερα, οτι ειναι μαλακας και παρτακιας και παρ ολα αυτα θες ακομη να κανεις κατι μαζι του, ετσι μονο και μονο επειδη ειναι ωραιος, χεστηκες για το αν ειναι ο μεγαλυτερος μαλακας σε νοιαζει μονο η εμφανιση του, επιφανειες... Αν κανετε κατι και σε κανει κουρελι ψυχολογικα μην πεις οτι δεν το αξιζες ομως..
    ε, μα...
    αυτο, ακριβως!
    αφου τα ξερεις ολα αυτα τα δυσοιωνα, η καλυτερη εκδοχη ειναι οτι δεν τα πιστευεις και περιμενεις την εκπληξη και η χειροτερη, οτι δεν σε ενδιαφερει αν ειναι μαλακας.
    στην δευτερη περιπτωση, ασε τα γκομενιασματα και σκεψου γιατι εχεις κολλησει σε εναν μαλακα..
    για τα κοιταγματα χωρις καμια αλλη συνεχεια, αναρωτησου μηπως τα κανει με ολες τις κοπελες που συνανταει. δεν ειναι και πολυ κολακευτικο, αν ειναι ετσι, ουτε σημαινει κατι ιδιαιτερο.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    14 ειναι ρε παιδες ελεος εσεις στα 14 στο σχολειο το ομορφοτερο νιμου κοιταζατε ανεξαρτητως χαρακτηρα γιναμε τωρα ολοι δικαστες αφηστε την να φαει τα μουτρα της και θα μαθει να εκτιμαει και αλλα προσοντα περα της εξωτερικης εμφανισης

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Για δοκιμασε να του μιλησεις απ το φβ που ειναι λιγοτερο το τρακ απ το να μιλησεις τετατετ.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    504
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ε, μα...
    αυτο, ακριβως!
    αφου τα ξερεις ολα αυτα τα δυσοιωνα, η καλυτερη εκδοχη ειναι οτι δεν τα πιστευεις και περιμενεις την εκπληξη και η χειροτερη, οτι δεν σε ενδιαφερει αν ειναι μαλακας.
    στην δευτερη περιπτωση, ασε τα γκομενιασματα και σκεψου γιατι εχεις κολλησει σε εναν μαλακα..
    για τα κοιταγματα χωρις καμια αλλη συνεχεια, αναρωτησου μηπως τα κανει με ολες τις κοπελες που συνανταει. δεν ειναι και πολυ κολακευτικο, αν ειναι ετσι, ουτε σημαινει κατι ιδιαιτερο.
    Μα το ξερει και η ιδια οτι κοιταει και αλλου, πιο πανω λεει οτι δηλωνει πως δεν θα χε θεμα να μεθυσει καποια μονο και μονο για να την ριξει στο κρεβατι. Τεσπα απλα να κοιταει και την αλλη εκδοχη και να σκεφτει αν πρεπει να παραμεινει κολλημενη σε αυτον.

Similar Threads

  1. Της αρέσω? Με θεωρεί φίλο? Υπάρχει κάτι ερωτικό?
    By manos32 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 24-01-2015, 22:08
  2. Του αρέσω ή όχι;
    By Hara2014 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 92
    Last Post: 16-10-2014, 17:53
  3. Δε μου αρεσω!!!
    By alfapark2001 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 93
    Last Post: 22-06-2014, 11:53
  4. Δεν αρεσω στις γυναικες
    By purple_88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 59
    Last Post: 04-07-2013, 11:20

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •