.......Μια ιστορία που θέλω να ξεχάσω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549

    .......Μια ιστορία που θέλω να ξεχάσω

    και θα την ξεχάσω !
    Last edited by turtle; 04-10-2015 at 02:40.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τελευταια φορα ποτε μιλησες με το φιλο σου?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Τελευταια φορα ποτε μιλησες με το φιλο σου?

    μάλλον κεράσι διάβασες την ιστορία πριν τη σβήσω ... για να τελειώνει ...πριν ένα χρόνο μετά έκοψα κάθε γέφυρα επικοινωνίας η αλληλεπίδραση αυτή με καθήλωσε εργασιακά κ προσωπικά και με εξέθετε στον κοινό μας κύκλο , εκείνος στον κόσμο του κ μόνο .. εγώ δεν υπήρχα και δεν έπρεπε να αισθάνομαι έπρεπε να προχωρήσω κι ας ήμουν τρομοκρατημένη κ ας χρειάζομουν κ εγώ την δική μου υποστήριξη ηθικά , προσωπικά κ εργασιακά ( αλλά δεν θα το δεχόμουν από εκείνον από εγωισμό ) κατέληξα να πω ότι καλύτερα να μην τον γνώριζα ποτέ , προσπάθησα να δω τα θετικά της κατάστασης να προχωρήσω αλλά τίποτα δεν είναι πια το ίδιο η ενέργεια που είχα κ η όρεξη για δουλειά πήγε περίπατο μ αυτά κ μ αυτά γύρω στα δυο χρόνια ψυχολογικά ράκος μετά διπλό πένθος δεν έχω άλλη επιλογή από το να προχωρήσω κι ας ξέρω ότι πέθαναν τα όνειρα μου ωστόσο τόσο σε προσωπικό όσο και σε επαγγελματικό επίπεδο κι ότι δεν μπορώ να κάνω πλέον χώρο σε αυταπάτες όπως όνειρα .. μια φορά είναι τα νιάτα και τώρα 30 αρισα .Ευχαριστώ που με άκουσες ..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οταν το πρωτοδιαβασα νομισα οτι ηταν πιο προσφατο, αν και οι χρονοι σ αυτα ειναι σχετικοι. Μη νομιζεις, ειναι κλασσικα αυτα που περιγραφεις οτι νιωθεις σ αυτες τις περιπτωσεις, ειναι δυσκολα. Αρα ενα χρονο τωρα δεν υπαρχει καμμια επαφη?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Ναι καμία επαφή
    Last edited by turtle; 05-10-2015 at 23:53.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τωρα δεν ξερω τις λεπτομερειες του τι εγινε και αν θες να τα πεις, αλλα βλεπω οτι προεχει να ηρεμησεις καπως. Αν ηταν πιο προσφατο θα μπορουσα να σου πω κ πως να συμπεριφερθεις, καποια πραγματα που θα μπορουσες να κανεις, αλλα αυτο ειναι στη διακριτικη σου ευχερεια και αναλογως των συνθηκων. Το πιο βασικο ειναι να παρεις τα πανω σου ψυχολογικα γιατι σου πεσανε κ πολλα μαζι. Προς αυτη την κατευθυνση δηλ θα εδινα εμφαση. Δηλ πρεπει να ανασυνταχτεις προσωπικα και βλεπεις μετα για τα αλλα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by turtle View Post
    και θα την ξεχάσω !
    xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa!!!
    για καποιον περιεργο λογο, διαβαζοντας αυτον τον τιτλο, περιμενα το μηνυμα να ειναι κενο.
    δεν επεσα πολυ εξω... ;)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    ξέρω πλέον πως είμαι ένας πολύ εσωστρεφής χαρακτήρας κι ότι δεν θα μπορούσα να μοιραστώ εύκολα το συναισθηματικό μου λούκι με κανέναν και πόσο μάλλον μ αυτούς που με αντιμετωπίζουν απλώς σαν αναλώσιμο μηχανάκι .. και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο .. πάντως κάποιες μέρες νοιώθω να με πνίγουν τα συναισθήματα κι άλλες μια φρεσκάδα ! Αν και όλα ήταν μια αποτυχία μια πληγή ωστόσο νοιώθω καλύτερος άνθρωπος και πιο πλήρης κι ας μην μου το αναγνωρίσει κανείς ποτέ ..κοινωνικά ..στον έξω κόσμο .. μα με ελάχιστες δυνάμεις για περαιτέρω περιπέτειες ..
    Last edited by turtle; 05-10-2015 at 23:53.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Έτσι ακριβώς ... κεράσι ... δεν υπάρχουν περιθώρια ... άργησα αλλά το κατάλαβα .. πήρε χρόνο ..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa!!!
    για καποιον περιεργο λογο, διαβαζοντας αυτον τον τιτλο, περιμενα το μηνυμα να ειναι κενο.
    δεν επεσα πολυ εξω... ;)
    :D:D:rolleyes:

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Bασικα γιατι χωρισατε?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549

    Question

    χμμμ ... περασμένα ξεχασμένα now
    Last edited by turtle; 05-10-2015 at 23:44.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Oυτε ο φωσκολος τετοιο σεναριο!:p Με κουφανες! Ο,τι και να πω θα ναι λιγο!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    Εν τέλει πόνεσα συγχώρεσα θύμωσα έκρινα δικαίους και αδίκους μαζί και τον εαυτό μου με τον οποίο παλεύουμε καθημερινά .. και ξέκοψα με οποιαδήποτε ιστορία μου κάνει την ψυχή μπουρδέλο... αρκεί μια μπάλα παγωτό για να γλυκάνει ο πόνος .. κ η γκρίνια μιας καλής παρέας .. για τα καθημερινά .. και ο κόσμος συνεχίσει όπως και να χει ..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    πφφφφφ δεν έβλεπα ποτέ Φώσκολο ...

Similar Threads

  1. δε μπορω να την ξεχασω
    By pablo4 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 51
    Last Post: 02-09-2015, 18:20
  2. Τί να θυμηθώ, τί να ξεχάσω…
    By Odette in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 19-03-2014, 11:30
  3. δυσκολεύομαι να ξεχάσω
    By αν? in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 299
    Last Post: 11-03-2012, 03:49
  4. Δεν μπορω να ξεχασω ..
    By lanna in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 27-11-2010, 12:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •