ειμαστε η δεν ειμαστε μαζι????? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 137
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τι αλλο δηλ πιστευεις εφταιξε?

  2. #17
    αυτο που σου ειπα.... η ολη του καθημερινοτητα... ολο αυτο το αγχος και η πιεση που ειχε τον εκανε να βγαζει τον "κακο" του εαυτο στη σχεση μας διοτι νευριαζε με το παραμικρο για το πιο μικρο... μου το χε πει κιολας..δεν μου αρεσει να τσακωνομαστε... δεν μου αρεσει να σε "φωναζω", δεν ειμαι ο εαυτος μου οταν κανω κατι τετοιο... γι αυτο σ λεω πως εχω χασει τον εαυτο μου... γι αυτο θελω να μεινω μονος μου...

    αυτος θεωρει σαν αιτια τα θεματα της σχεσης μας... ολες οι σχεσεις εχουν θεματα και θεωρω πως δεν ειναι τοσο σοβαρα διοτι εχουμε περασει πολυ πιο δυσκολες καταστασεις και βγηκαμε κερδισμενοι... απλα λογω της καθημερινοτητας του εβγαζε ολο του το αγχος και την πιεση σε μενα χωρις φυσικα να συνειδητοποιει πως ειναι ετσι λογω της δουλειας κ οχι λογω πχ του οτι δεν επλυνα τα πιατα...
    δεν μου ειπε ποτε "ξερεις,δεν εχω ορεξη παραταμε περασαδυσκολα στη δουλεια" φυσικα εννοειται πως δεν ειναι και τετοιου χαρακτηρα του να κλαφτει δηλαδη...θα προσπαθησει να δει τα θετικα απο το καθετι!!!!!

    σ ευχαριστω που απαντας... μ βοηθας

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Nαι θα συμφωνησω με αυτο που λες οτι εφταιξε κυριως η πιεση απο τα δικα του θεματα και το στρες που τον εκαναν πιο αποτομο. Βασικα ειναι συχνο φαινομενο αυτο και ειδικα στους αντρες, μπορει να σε πιεζουν διαφορα θεματα και να καταληγεις να μιλας ασχημα σε προσωπα που αγαπας χωρις να ειναι αυτος ο πραγματικος σου εαυτος. Λοιπον θα σου πω τι πιστευω οτι πρεπει να κανεις. Να σε ρωτησω κατι αλλο πρωτα, τωρα καθε ποτε μιλατε? σε τι φαση εισαστε?

  4. #19
    λοιπον για να καταλαβεις.... απ οταν γυρισε απο την πολη τ δηλαδη τελη αυγουστου μεχρι και 4μερες πριν εξακολουθουσαμε να μενουμε μαζι.. ηταν σαν να μην ειχε συμβει τιποτα...σαν να μαστε... απο αυριο θα παει ναμεινει στον φιλο του.. νταξει για να καταλαβεις οτι θα εμενε στον φιλο του το ειχαμε ξεκαθαρισει πριν φυγει για την πολη του... απλα δεν εμενε τοσο καιρο διοτι υπηρχαν καποια εματα με εκεινο το σπιτι... απο αυριο θα μενει εκει... τωρα αυτες τις 4 μερες ηταν στην πολη του.... εχουν αραιωσει οι επαφες μας αυτες τις μερες..βεβαια αποανεκαθεν δεν ειχε ποτε καλη σχεση με το κινητο και επισης δεν μιλουσαμε πολυ οταν ηταν στην πολη τ γιατι πνιγοταν στις δουλειες(εξακριβωμενο αυτο)

    επισης προχθες του στειλα ενα μνμ
    "με θελεις"?
    τι εννοεις?
    αν με θελεις, αν με βλεπεις ακομα ερωτικα η ειναι μονο αγαπη
    δεν μου αρεσει που ρωτας κατι τετοιο,ασ κοιταξουμε την ουσια κ οχι τα λογια.. θελω να εχουμε μια καλη επικοθωνια και να μεινω μονος μεχρι να βρω πραγματα που εχασα το τελευταιο διαστημα
    θελω να ξερω... αν κοιταξω την ουσια κ οχι τα λογια η ουσια ειναι πως η συμπεριφορα σ δειχνει πως ειμαστε μαζι αλλα τα λογια σου οτι εισαι μονος
    δεν θα βγαλει σε κανενα καλο συμπερασμα αυτη η κουβεντα οποτε αστο στην ακρη και μην επιμενεις... θελω να βρεις τον εαυτο σου, την κοπελα που ηξερα, δυνατη και ανεξαρτητη... το ιδιο θελω και εγω απο τονα εαυτο μου..μεχρι τοτε τα λογια περισσευουν... προσπαθω να κρατησω επικοινωνια και να μην χαθουμε.. καπου το καταφερνω καπου το χανω λογω του οταν ειμαστε μαζι μου βγαινουν διαφορα συναισθηματα... γι αυτο μου λεει πρεπει να αποστασιοποιηθουμε και να βρει ο καθενας ο,τι εχασε αυτο το διαστημα...

    απ οταν τ εκανα αυτη τη συζητηση δεν πολυ μιλαμε...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Καταλαβα. Εσυ απαντησες κατι σ αυτο το τελευταιο μηνυμα?

  6. #21
    οχι... δεν ηξερα τι να απαντησω

    μονο χθες εκανα χαζομαρα και τον πηρα τηλ κ αρχισα να του λεω πως δεν μπορω μακρια του, δεν αντεχω να μαστε χωρια, μου λειπει κ ολα αυτα και με πηρανε τα δακρυα...και μετα το κλεισα
    οταν συνειδητοποιησα τι εκανα τ στειλα συγνωμη(συγνωμη τ ζητησα γιατι μου χει πει απειρες φορες πως οταν κλαιω σπαραζει η καρδια τ και δεν θελει να με βλεπει ετσι) για την συμπεριφορα μου κ που τον τρομαξα.. κ μ λεει με στεναχωρησες πολυ με αυτο το τηλεφωνημα,ελπιζω να μην ξαναερθεις σ αυτην την κατασταση..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μαλιστα. Λοιπον θα σου προτεινω μια σειρα απο κινησεις που πρεπει να κανεις για να εχεις το αποτελεσμα που θελεις. Το πρωτο πρωτο ειναι οτι δεν πρεπει να τον ξανακαλεσεις, ουτε τηλεφωνα, ουτε στο φβ ουτε τιποτα. Θελω να συγκρατησεις τον εαυτο σου και να μη στειλεις για ενα διαστημα. Ξερω οτι ειναι δυσκολο αλλα ειναι απαραιτητο να εχεις αυτη την υπομονη, για πολλους λογους.

  8. #23
    εξηγησε μου σε παρακαλω..... αν με παρει το σηκωνω? και πως μιλαω? επισης αν μου πει να βρεθουμε?

    ακουγεσαι πολυ σιγουρη στα λογια σου.. εισαι ψυχολογος η το χεις περασει και ξερεις??

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Καταρχην ειμαι αντρας. Στα υπολοιπα ερωτηματα για μενα σε αφηνω να μαντεψεις. Σ αυτα που σου προτεινα, αν προσεξεις καλα θα δεις οτι σου τονιζω να μην καλεσεις εσυ, να μην επικοινωνησεις εσυ πρωτη απο δω και περα με κανενα τροπο για ενα διαστημα. Ειναι το πιο σημαντικο αυτο που σου λεω. Εαν ομως σε καλεσει ο ιδιος ή σου στειλει καποιο σμσ, μηνυμα στο φβ κλπ τοτε του απαντας και μιλας κανονικα. Ή αν σου τηλεφωνησει το σηκωνεις δηλαδη. Εσυ δεν θα ξανακαλεσεις πρωτη. Αμα σου πει να βρεθειτε θα δεχτεις αλλα οχι αμεσως. Τι λες? θα τα καταφερεις να μην τον καλεσεις για ενα διαστημα?

  10. #25
    δεν ξερω... θα προσπαθησω... ομως συγκρατω τον εαυτο μου οπως εκανα και αφου γυρισε απο την πολη τ το καλοκαιρι και ομως μετα απο λιγες μερες λυγισα και αρχισα να ενδιδω και εγω....

    τι αλλο να κανω?
    σ ευχαριστω που μ συμπαραστεκεσαι...

  11. #26
    γιατι θεωρεις πως θελει να κρατησουμε επικοινωνια???
    δεν ειναι ατομο που θελει επιβεβαιωση η οτι θα κανε κατι για να με εκμεταλλευτει η ν χει μια καβατζα... τον ξερω καλα

    μηπως θελει να εχουμε επικοινωνια γιατι σκεφτεται την επανασυνδεση απλα θεωρει πως ειναι ακομα νωρις και δεν ξερει αν θα βγαλει πουθενα.... θελει να αφησει ανοιχτη την επικοινωνια μαζι μου για να με εχει απο κοντα, να ξερει τι κανω και τα σχετικα για να μπορει να γινει πιο ευκολα η επανασυνδεση Η απλα ετσι θελω να ειναι εγω τα πραγματα γ αυτο και τα σκεφτομαι ετσι???

    επισης... οταν τον πηρα τηλ κ τ λεγα οτι δεν μπορω να τον ξεχασω και ολα αυτα μου λεει ηρεμησε...σου ειπα εγω να με ξεχασεις? γιατι να με ξεχασεις?

    συγνωμη αλλα τα θυμαμαι ενα ενα

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Βιολετα μου στην περιπτωση σου μιλαμε για μια μακροχρονια σχεση που μετραει πολλα χρονια, δε σημαινει οτι αν γινει μια απομακρυνση εξαιτιας μιας διαφωνιας ή ενος καυγα οτι πανε ολα σβηνονται μονοκονδυλια και τελειωσε. Υπαρχουν τοσα βιωματα που σας ενωνουν, τοσα πραγματα, κοινοι κωδικες που εχετε αναπτυξει, κοινες εμπειριες κλπ. Εδω τα χουνε ξαναβρει ζευγαρια που εχουν γινει πολυ χειροτερα απ αυτα που περιεγραψες εσυ. Και αυτος ειναι ο λογος που διατηρει την επαφη ο φιλος σου που δειχνει σαφως οτι νιωθει για σενα πραγματα, διαφορετικα ενας αντρας που ειναι αδιαφορος και κενος απλα θα εφευγε και δε θα ξανασχολιοταν. Το πιστευω δηλ αυτο που λες οτι δεν ειναι ατομο που ψαχνει επιβεβαιωση ή να το κανει για καβατζα. Αλλωστε αυτα που σου προτεινω να κανεις πιανουν στην περιπτωση που ο αλλος εχει αισθηματα ακομα ασχετα αν υπηρξε μια διαφωνια, αλλιως δε θα στα λεγα καν.

  13. #28
    μαλιστα... καταλαβαινω τι μου λες... δηλαδη θεωρεις πως θα υπαρξει επανασυνδεση γ αυτο και θελει να εχουμε επαφη?
    επισης θα ωφελησει να του κανω κουβεντα οτι στον χωρισμο μας δεν εφταιξε μονο η σχεση μας αλλα και η ολη του καθημερινοτητα η θα το παρει στραβα οτι κατηγορω αυτον? να του κανω κουβεντα χαλαρη σε φαση οτι σεβομαι την αποφαση που εχεις παρει ομως επειδη το τελευταιο διαστημα εχω κατσει καιο εχω σκεφτει και προσπαθω να βρω τι εφταιξε και φτασαμε στο σημειο αυτο να του πω μηπως να σκεφτεισ το ενδεχομενο πως η σχεση μας χαλασε και απο την ολη σου δυσκολη και φορτωμενη με κουραση-αγχος-πιεση- καθημερινοτητα σ????

    για ποιο λογο να κινηθω ετσι οπως μου λες? δεν σε αμφισβητω απλα θελω να μου εξηγησεις το σκεπτικο σου.....

  14. #29
    μαλιστα... καταλαβαινω τι μου λες... δηλαδη θεωρεις πως θα υπαρξει επανασυνδεση γ αυτο και θελει να εχουμε επαφη?
    επισης θα ωφελησει να του κανω κουβεντα οτι στον χωρισμο μας δεν εφταιξε μονο η σχεση μας αλλα και η ολη του καθημερινοτητα η θα το παρει στραβα οτι κατηγορω αυτον? να του κανω κουβεντα χαλαρη σε φαση οτι σεβομαι την αποφαση που εχεις παρει ομως επειδη το τελευταιο διαστημα εχω κατσει καιο εχω σκεφτει και προσπαθω να βρω τι εφταιξε και φτασαμε στο σημειο αυτο να του πω μηπως να σκεφτεισ το ενδεχομενο πως η σχεση μας χαλασε και απο την ολη σου δυσκολη και φορτωμενη με κουραση-αγχος-πιεση- καθημερινοτητα σ????

    για ποιο λογο να κινηθω ετσι οπως μου λες? δεν σε αμφισβητω απλα θελω να μου εξηγησεις το σκεπτικο σου.....

    οντως εχουμε περασει δυσκολες στιγμες..φανταρικο-εξωτερικο λογω πρακτικης δικης τ, αποσταση και απ ολα βγηκαμε κερδισμενοι

    επισης μου χει πει κ ο ιδιος πως μου χει φερθει τοσο καλα οσο δεν φανταζομαι σε σημειο που πολλες φορες εβαζε τον εαυτο του σε δευτερη μοιρα... μου χει πει πως ειμαι ο ανθρωπος του, η κοπελα που τον εχει καταλαβει και τον εχει στηριξει οσο κανεις αλλος, πως εχω πιστεψει σ αυτον περισσοτερο κ απο τον ιδιο και πως δεν εχει ξανανιωσει ετσι γ αλλη κοπελα

    Μ

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οχι με αμφισβητεις αλλα τελοσπαντων...:p:p
    Εγω πιστευω οτι μπορει να γινει επανασυνδεση, αρκει να κανεις καποιες σωστες κινησεις και να αποφυγεις πραγματα που ενδεχομενως σου βγαινουν αυθορμητα να κανεις.
    Σε πρωτη φαση ειπαμε λοιπον οτι εσυ δεν καλεις πλεον. Ενας αλλος λογος που στο προτεινω αυτο ειναι γιατι πρεπει να αναθερμανεις την ελξη, μεχρι τωρα εχεις γινει καπως δεδομενη και σας ειχε παρει και η ρουτινα. Πως θα λειψεις σε καποιον αμα τον καλεις συνεχεια και τον παρακαλας να τα ξαναβρειτε? Γι αυτο στο λεω. Προβλεπω βεβαια οτι τωρα τις πρωτες μερες δε θα σε καλεσει ουτε αυτος γιατι εχει συνηθισει οτι θα παιρνεις εσυ, αλλα μετα απο λιγο αν δει οτι δεν επικονωνησες πιστευω θα δεις μηνυμα του τυπου τι κανεις κλπ. Αλλωστε αυτη η προσωρινη αποχη βοηθαει ωστε να ηρεμησουν τα πνευματα και δημιουργει και ενα μυστηριο. Ενταξει μεχρι εδω?

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαστε χρονια μαζι,τον αγαπαω αλλα.....
    By mary1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 02-02-2013, 23:21
  2. Replies: 15
    Last Post: 05-02-2011, 20:43
  3. Είμαστε πολλοί
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 57
    Last Post: 31-10-2009, 20:57
  4. Είμαστε μόνοι μας .
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 03-09-2008, 13:01
  5. ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΕΓΩ ΚΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΕΜΕΙΣ
    By La_ViTa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 21-09-2007, 15:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •