ειμαστε η δεν ειμαστε μαζι????? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 137
  1. #31
    ναι ολα ενταξει ... καταλαβαινω τι μου λες διοτι και ο ιδιοσ ανα διαστηματα μ χει πει πραγματα του στυλ" θελω να σε βλεπω δραστηρια, δυναμικη, ανεξαρτητη" βασικα παντοτε μου τα λεγε αυτα...

    παρακατω????????????

    το αλλο που θελω να ρωτησω... φωτογραφιες, πραγματα δικα τ, αρκουδακια και τετοια τα κρυβω στο σπιτι να μην τα βλεπω η αν τυχον ερθει και αυτος καποια φορα στο σπιτι και το δει αυτο θα θεωρησει πως θελω να προχωρησω παρακατω οποτε θα ξεκοψει και αυτος και θα χαθει εκει το πραγμα????????

    ΔΕΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ !!!!!!! ( φατσουλα που βγαζει γλωσσα)

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τα πραγματα του αστα οπως ειναι, αυτο που πρεπει να δειξεις ειναι οτι δεν σε επηρεαζουν. Αν θελεις για σενα επειδη μενεις μεσα και στο θυμιζουν βαλτα αλλου αλλα αν ερθει ο ιδιος σε καποια φαση πρεπει να τα βρει οπως ηταν. Εγω προτεινω να μην τα πειραξεις, αλλωστε και να μη τα βλεπεις αφου το μυαλο σου ειναι ολη μερα εκει οποτε δεν εχει και μεγαλο νοημα.

  3. #33
    θα το παρει αρνητικα δηλαδη περισσοτερο παρα θετικα οτι και καλα πλεον στεκομαι στα ποδια μου και μπορω να ειμαι δυνατη και δυναμικη??

    πες μου τι αλλο να κανω????????????????????

    λιγα λιγα μου τα λες και ειναι και περασμενη η ωρα (φατσουλα και παλι με γλωσσα)

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Tα πραγματα αστα οπως ειναι, μην ασχολεισαι μ αυτα. Επειδη περασε η ωρα οποτε εχεις κατι νεοτερο γραφτο να το δουμε. Ηθελα να σου ελεγα κ τι να απαντησεις στο τελευταιο μηνυμα που λεγαμε πριν αλλα δεν ειχες βαλει ακομα το θεμα. Αμα σου στειλει κατι ο ιδιος, γραφτο μηπως ειμαι μεσα να σου πω τι να απαντησεις, μην του απανας αμεσως.
    Οποτε εσυ δε στελνεις κατι, αμα σε παρει ο ιδιος του μιλας κανονικα, δεν αναφερεις παλι τα ιδια για το που παει η σχεση κ τι θα κανουμε κλπ, λες μονο τα καθημερινα νεα και μη στειλεις τιποτα κατεβατα σε μειλ, φβ κλπ. Τελος αυτα. Ουτε κλαματα ή εντασεις, κανονικη θα εισαι. Και θα σου πω αυριο τα υπολοιπα.

  5. #35
    σε ποιο τελευταιο μνμ τι να απαντουσα???

    δηλαδη να μην τ αναφερω ουτε να σκεφτει σαν ενδεχομενο οτι εφτιγε η καθημερινοτητα που ειχε για την πορεια της σχεσης??

    μου λες δηλαδη να το παιξω ανετη και μοιραια... :)

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Oχι, σ αυτη τη φαση δε θα αναφερεις ξανα τιποτα για συζητησεις τυπου τι εγινε, τι φταιει, τι θα κανουμε κλπ. Ξερω οτι θελεις να παρεις μια ξεκαθαρη απαντηση και θελεις να το συζητησεις το θεμα μαζι του, αλλα πρεπει να καταλαβεις οτι δεν μπορεις να πεισεις καποιον να αλλαξει αποφασεις με τη λογικη και το διαλογο, ασχετα αν εχεις δικιο ή εχεις καλα επιχειρηματα. Ολα αυτα ακουγονται στον ιδιο σαν θορυβος, σαν γκρινια και τελικα σαν πιεση και πρεπει να αποσυμπιεσεις τα πραγματα, οχι να τα κανεις χειροτερα. Γι αυτα τα θεματα μη λες τιποτα λοιπον.

  7. #37
    οκ λοιπον...
    σ ευχαριστω πολυ για τισ συμβουλες σου...

    με βοηθησες αρκετα και δη που εισαι και αντρας!!!

    για νεοτερα γραφω εδω!!!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Kαι οπως ειπαμε, απασχολησου με κατι αλλο οσο γινεται κ μη στελνεις τιποτα. Τα υπολοιπα απο αυριο. Καλημερα!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    αυτη την φαση που ειστε χωρισμενοι κανετε σεξ?

  10. #40
    Quote Originally Posted by ironman View Post
    αυτη την φαση που ειστε χωρισμενοι κανετε σεξ?
    κατι κανουμε!!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Location
    κατω στριγκλομερι
    Posts
    679
    ε μαζι ειστε τιποτα δεν τελειωσε

  12. #42
    Γιατι δεν το παραδεχεται??????

    Γιατι οταν τον ρωταω δεν μου απανταει???????

    ααααααααααααααααααααααααα ααααααααααααααααααααααααα ααααααααααααααααααααααααα α

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by violeta92 View Post
    οχι... δεν ηξερα τι να απαντησω

    μονο χθες εκανα χαζομαρα και τον πηρα τηλ κ αρχισα να του λεω πως δεν μπορω μακρια του, δεν αντεχω να μαστε χωρια, μου λειπει κ ολα αυτα και με πηρανε τα δακρυα...και μετα το κλεισα
    οταν συνειδητοποιησα τι εκανα τ στειλα συγνωμη(συγνωμη τ ζητησα γιατι μου χει πει απειρες φορες πως οταν κλαιω σπαραζει η καρδια τ και δεν θελει να με βλεπει ετσι) για την συμπεριφορα μου κ που τον τρομαξα.. κ μ λεει με στεναχωρησες πολυ με αυτο το τηλεφωνημα,ελπιζω να μην ξαναερθεις σ αυτην την κατασταση..
    βιολετα, φανταζομαι ποσο δυσκολα μπορει να περνας, αλλα η λυπηση και ο φοβος, δεν ειναι στοιχεια που μπορει να κρατησουν καποιον κοντα μας.
    ξερω καλα οτι δεν το κανεις επιτηδες, απλα εκφραστηκες αυθορμητα, αλλα ειναι πολυ αρνητικο στην ολη ιστορια. πολυ απωθητικο ερωτικα.
    εκεινος ομως μπορει να κραταει επαφη ακριβως για να σε παρηγορησει και να γινει ομαλα ο χωρισμος.
    μια τετοια φαση ομως δεν μπορει να κρατησει για παντα.
    ακομα και να ειναι κοντα σε ανθρωπινο επιπεδο επειδη σε φοβαται και σε ποναει, το θεμα ειναι να ειναι ερωτικα κοντα σου και να θελει μια συνεχεια.

    αν δεν μας ελεγες τα παραπανω, οτι δλδ λυπαται και φοβαται, θα σου ελεγα οτι εχει αισθηματα ακομα και οτι μπορει να προκυψει κατι καλο στο μελλον (με μικρη πιθανοτητα). αλλα αυτα με τον φοβο, δυστυχως θολωνουν το τοπιο βιολετα και μπορει ολο το ενδιαφερον του να ειναι καθαρα ανθρωπινο.

    ειπες σε ενα μηνυμα, οτι στην προταση του για διακοπες στην πολη του, απαντησες ως τι θα ειστε εκει, εφοσον οι δικοι του σας ηξεραν ως ζευγαρι.
    υποθετω λοιπον οτι οδευατε προς επισημοποιηση και ισως ακριβως πανω σε αυτο να αλλαξε γνωμη γι αυτο και θελει να διαχωρισει την θεση του, θελει να μεινει σε αλλο σπιτι και θελει να ξεκαθαρισει οτι ειστε χωρισμενοι.

    βλεπω δηλαδη δυο πιθανοτητες.
    η εχει ακομα αισθηματα, αλλα θελει χωρο για τον εαυτο του, πιθανα εχει και καποια αλλη γνωριμια αφου εκανε χωριστες διακοπες, η σκοπευει να κανει γνωριμιες στο αμεσο μελλον, αλλα δεν θελει να ξεκοψει γιατι σε θελει ακομα.

    η δεν εχει πια ερωτικο ενδιαφερον (ανοιχτο επισης το ενδεχομενο να ψαχνεται) και ολο το ενδιαφερον του ειναι ανθρωπινο και νιαξιμο για την λυπη σου και τις πιθανες αντιδρασεις σου.

  14. #44
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    βιολετα, φανταζομαι ποσο δυσκολα μπορει να περνας, αλλα η λυπηση και ο φοβος, δεν ειναισ τοιχεια που μπορει να κρατησουν καποιον κοντα μας.ξερω
    καλα οτι δεν το κανεις επιτηδες, απλα εκφραστηκες αυθορμητα.
    εκεινος ομως μπορει να κραταει επαφη ακριβως για να σε παρηγορησει και να γινει ομαλα ο χωρισμος.
    μια τετοια φαση ομως δεν μπορει να κρατησει για παντα. η ακομα κιαι να ειναι κοντα σε ανθρωπινο επιπεδο επειδη σε φοβαται και σε ποναει, το θεμα ειναι να ειναι ερωτικα κοντα σου και να θελει μια συνεχεια.

    αν δεν μας ελεγες τα παραπανω, οτι δλδ λυπαται και φοβαται, θα σουε λεγα οτι εχει αισθηματα ακομα και οτι μπορει να προκυψει ακτι καλο στο μελλον (με μικρη πιθανοτητα). αλλα αυτα με τον φοβο, δυστυχως θολωνουν το τοπιο βιολετα και μπορει ολο το ενδιαφερον του να ειναι καθαρα ανθρωπινο.

    ειπες σε ενα μηνυμα, οτι στην προταση του για διακοπες στην πολη του, απαντησες ως τι θα ειστε εκει, εφοσον οι δικοι του σας ηξεραν ως ζευγαρι.
    υποθετω λοιπον οτι οδευατε προς επισημοποιηση και ισως ακριβως πανω σε αυτο να αλλαξε γνωμη γι αυτο και θελει να διαχωρισει την θεση του, θελει να μεινει σε αλλο σπιτι και θελει να ξεκαθαρισει οτι ειστε χωρισμενοι.

    βλεπω δηλαδη δυο πιθανοτητες.
    η εχει ακομα αισθηματα, αλλα θελει χωρο για τον εαυτο του, πιθανα εχει και καποια αλλη γνωριμια αφου εκανε χωριστες διακοπες, η σκοπευει να κανει γνωριμιες στο αμεσο μελλον, αλλα δεν θελει να ξεκοψει γιατι σε θελει ακομα.

    η δεν εχει πια ερωτικο ενδιαφερον (ανοιχτο επισης το ενδεχομενο να ψαχνεται) και ολο το ενδιαφερον του ειναι ανθρωπινο και νιαξιμο για την λυπη σου και τις πιθανες αντιδρασεις σου.


    ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου...

    να σου ξεκαθαρισω κατι... αρχικα αυτο για την λυπηση, οτι σπααζει η καρδια τ κ ολα αυτα μου τα ελεγε απο την πρωτη στιγμη που με γνωρισε... δεν ηθελε ναμε βλεπει στενμαχωρημενεη ποτε.. γ αυτο και εγω οταν εκανα κατι τετοιο αυτθορμητα μετα του ζητησα συγμωμη γιατι ηξερα πως τον στεναχωρησα...

    επισης δεν ηταν διακοπες που ειχε παει τωρα... πηγε απλα μερικες μερες λογω και καποιων δουλειων που ειχε... δεν ημασταν σε φαση επισημοποιησης αλλα απο τον πρωτο χρονο0 γνωριμιας μας εγω πηγαινα στην πολη του και οι γονεις του με γνωριζαν... μεχρι εκει ομως...

    ακομη οσον αφορα το αν ειχε κανει γνωριμια με καποια αλλη πριν χωρισαμε γ αυτο και χωρισαμε μπορω να σου πω με σιγουρια ΟΧΙ!! γ αυτο και εγω θεωρω πως δεν εφταιξε αποκλειστικα η σχεση μας για τον χωρισμο μας αλλα κυριως η καθημερινοτητα του απλα εχει ανθυποβαλλει τον εαυτο του πως τα πραγματα με την δουλεια ετσι πρεπει να ναι... δηλαδη να εχει πολλα καρπουζια κατω απο την ιδια μασχαλη....

    ΩΣΤΟΣΟ.... και εγω αναρωτιμαι συνεχως αν το ενδιαφερον του ειναι ανθρωπινο, αυτο που λεω δηλαδη αγαπη γαι τον χαρακτηρα μου Η αν με βλεπει ακομα ερωτικα....
    τον ρωταω συνεχεια ειδικα και η απαντηση του ειναι πως δεν ξερει αυτη τη στιγμη τιποτα...κ ολα οσα ανεφερα παραπανω!!!!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    το να εχει βρει καποια αλλη, δεν ειναι απαραιτητο.
    το θεμα ειναι αν βρισκεται σε τετοιου ειδους φαση, δηλαδη αναζητησης, γι αυτο και διαχωριζει την θεση του ως προς το αν αυτο που εχετε ειναι σχεση η οχι.

    με τις ερωτησεις δεν παιρνεις απαντησεις σε τετοια θεματα.
    οι πραξεις δειχνουν πολυ περισσοτερα.

    εφοσον ξεκαθαρισε οτι δεν θελει να ειστε μαζι "ως ζευγαρι", το μηνυμα ειναι οτι δεν βλεπει μια κοινη συνεχεια.
    μονο να απομακρυνθεις μπορεις αν θες την γνωμη μου.

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαστε χρονια μαζι,τον αγαπαω αλλα.....
    By mary1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 02-02-2013, 23:21
  2. Replies: 15
    Last Post: 05-02-2011, 20:43
  3. Είμαστε πολλοί
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 57
    Last Post: 31-10-2009, 20:57
  4. Είμαστε μόνοι μας .
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 03-09-2008, 13:01
  5. ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΕΓΩ ΚΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΕΜΕΙΣ
    By La_ViTa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 21-09-2007, 15:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •