ειμαστε η δεν ειμαστε μαζι????? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 137
  1. #46
    αυτο ειναι το θεμα....

    αν δω τα λογια του στα λογια του ειμαστε χωρια και ειναι μονος του.... αν δω τις πραξεις του και τη γενικοτερη συμπεριφορα του ομως εινα σαν να μαστε μαζι!!!!!

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    ουσια εχουν οι πραξεις αλλα χρειαζονται και τα λογια σε μια σχεση.ειναι μερος της.σου αρκει εσενα η συμπεριφορα του "σα να μαστε μαζι"?και ξαναλεω η ειστε η δεν ειστε μαζι.αν εισασταν μαζι δε θα χες προβληματισμο.και δε νοιωθεις καλα μεσα σου.εχεις ανασφαλεια με αυτον,αυτο μου βγαζεις και λογικο ειναι.αυτα που εχεις περιγραψει δε μου καθονται καλα τι να σου πω..αν θες τον αλλον δε του λες θελω να μεινω μονος ,εχω προβληματα κλπ κλπ.και οκ ανθρωποι ειμαστε μπορει να περναμε μια φαση αλλα δεν απομακρυνεσαι τοσο ευκολα ..
    γνωμη δικια μου..

  3. #48
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    ουσια εχουν οι πραξεις αλλα χρειαζονται και τα λογια σε μια σχεση.ειναι μερος της.σου αρκει εσενα η συμπεριφορα του "σα να μαστε μαζι"?και ξαναλεω η ειστε η δεν ειστε μαζι.αν εισασταν μαζι δε θα χες προβληματισμο.και δε νοιωθεις καλα μεσα σου.εχεις ανασφαλεια με αυτον,αυτο μου βγαζεις και λογικο ειναι.αυτα που εχεις περιγραψει δε μου καθονται καλα τι να σου πω..αν θες τον αλλον δε του λες θελω να μεινω μονος ,εχω προβληματα κλπ κλπ.και οκ ανθρωποι ειμαστε μπορει να περναμε μια φαση αλλα δεν απομακρυνεσαι τοσο ευκολα ..
    γνωμη δικια μου..
    δεν ξερω καθολου... τι να πω!!!
    πραγματικα εχω περδευτει

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    και παιρνω το ρισκο να σου πω κατι βαρυ αλλα με ολη μου την ειλικρινια.φυγε..το λεω λογω δικιας μου εμπειριας που εμενα σε τετοιες καταστασεις και ειχα εγκλωβιστει και μετανιωνω.ειναι βουνο. δεν το εκανα εγω.μιλαω εκ του ασφαλους.αλλα ειναι καλυτερα να φυγεις με ψηλα το κεφαλι παρα να περιμενεις τα ψιχουλα του αλλου .
    και παλι δικια μου αποψη

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    Quote Originally Posted by violeta92 View Post
    δεν ξερω καθολου... τι να πω!!!
    πραγματικα εχω περδευτει
    το ενστικτο σου τι σου λεει?νοιωθες φοβο?νοιωθεις ωραια ?ερωτευμενη ευτυχισμενη πως?

  6. #51
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    το ενστικτο σου τι σου λεει?νοιωθες φοβο?νοιωθεις ωραια ?ερωτευμενη ευτυχισμενη πως?
    οταν ειμαστε μαζι νιωθω σαν τον πρωτο καιρο...ειναι και αυτος σαν πρωτα... ομως οταν μενω μονη τοτε γεμιζει με σκεψεις το μυαλο μου και τρελαινομαι!!!

    πριν φυγει εκεινες τις δυο βδομαδες στην πολη του περνουσαμε απλα καλα... οταν ομως γυρισε και μετα η καθε μας στιγμη ειναι πολυ ομορφη... καποιες στιγμες βεβαια εγω προσπαθω να συγκρατησω τον εαυτο μου και τραβιεμαι... αυτος ομως δεν σκεφτεται τιποτα... κανει ο,τι βγει αυθορμητα χωρις προσποιηση χωρις τιποτα.....

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    καλο ειναι να μη προσποιεισαι αλλα βρε παιδακι μου και το κανω οτι μου βγει αυθορμητα δεν μου κανει..εμενα...μου δημιουργει μια ανασφαλεια.οχι γιατι ειμαι ανασφαλης απαραιτητα αλλα γιατι μου δημιουργει αισθηση "οτι κατσει θα το κανω"..δεν ξερω αν νοιωθεις το ιδιο
    και αυτη η τρελα??καλη δε λεω ,τη γουσταρω κι εγω ,αλλα κουραζει..ηρεμια?συντροφικ� �τητα?υπαρχουν?καλο ειναι να ζουμε το τωρα αλλα υπαρχει και ενα μετα...
    δε λεω να ταξει αιωνια αγαπη αλλα θες και μια σχετικη σταθεροτητα...

  8. #53
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    καλο ειναι να μη προσποιεισαι αλλα βρε παιδακι μου και το κανω οτι μου βγει αυθορμητα δεν μου κανει..εμενα...μου δημιουργει μια ανασφαλεια.οχι γιατι ειμαι ανασφαλης απαραιτητα αλλα γιατι μου δημιουργει αισθηση "οτι κατσει θα το κανω"..δεν ξερω αν νοιωθεις το ιδιο
    και αυτη η τρελα??καλη δε λεω ,τη γουσταρω κι εγω ,αλλα κουραζει..ηρεμια?συντροφικ� �τητα?υπαρχουν?καλο ειναι να ζουμε το τωρα αλλα υπαρχει και ενα μετα...
    δε λεω να ταξει αιωνια αγαπη αλλα θες και μια σχετικη σταθεροτητα...
    και μενα δεν λεω μ αρεσει που δεν προσποιειται και κανει ο,τι του βγει αλλα οταν ειμαι μονη μου βγαινει η ανασφαλεια... υπαρχει και συντροφικοτητα και ηρεμια... δεν εχουμε ξανατσακωθει απ οταν γυρισε απο την πολη του... κυλουν ηρεμα απο τη μια... αβεβαια απο την αλλη!!
    με στηριζει σε καθετι που προκυπτει...καποιαστιγμη μαλιστα τον επιασα να κανει και παλι μελλοντικα σχεδια για μας...πανε σε επαγγελοματικο θεμα!!!

    δεν ξερω τι να πω... λεω απλα ο,τι συμβαινει... απο κει και περα δυστυχως αυτη τη στιγμη δεν εχω δικη μου κριτικη!!!

  9. #54
    εχεις διαβασει την συνομιλια που ειχα με το κερασι??????

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    με λιγα λογια βιολετα η απαντηση στην ερωτηση σου σου ειναι η ερωτηση σου.ειστε και δεν ειστε μαζι.με αυτον φοβασαι,συγκρατεις τον εαυτο σου,εισαι και δεν εισαι καλα.
    βρες μια σχεση να εισαι ελευθερη να εισαι ο εαυτος σου να χεις ηρεμια και να χεις τον αλλον διπλα σου ουσιαστικα και με λογια και με πραξεις.αν εισαι στη τσιτα, σφιγγεσαι ,προβληματιζεσαι κλαφτα ειναι η κατασταση..ολα τα αλλα ειναι ημιμετρα..και ΑΝ υπαρχει πιθανοτητα να σε αγαπαει πραγματικα θα φανει με την απομακρυνση σου..εκει με πραξεις ομως..

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    Quote Originally Posted by violeta92 View Post
    εχεις διαβασει την συνομιλια που ειχα με το κερασι??????
    ναι.διαφωνω..το κερασι λεει να δωσεις χρονο. εγω λεω να κανεις κατι πιο δραστικο-αποφασιστικο

  12. #57
    Quote Originally Posted by kaity View Post
    με λιγα λογια βιολετα η απαντηση στην ερωτηση σου σου ειναι η ερωτηση σου.ειστε και δεν ειστε μαζι.με αυτον φοβασαι,συγκρατεις τον εαυτο σου,εισαι και δεν εισαι καλα.
    βρες μια σχεση να εισαι ελευθερη να εισαι ο εαυτος σου να χεις ηρεμια και να χεις τον αλλον διπλα σου ουσιαστικα και με λογια και με πραξεις.αν εισαι στη τσιτα, σφιγγεσαι ,προβληματιζεσαι κλαφτα ειναι η κατασταση..ολα τα αλλα ειναι ημιμετρα..και ΑΝ υπαρχει πιθανοτητα να σε αγαπαει πραγματικα θα φανει με την απομακρυνση σου..εκει με πραξεις ομως..
    ειμαι ελευθερη και ειμαι ο ευατος μου με αυτον τον ανθρωπο οσο με κανεναν αλλον... του εχω ανοιχτει και μου εχει ανοιχτει οσο τιποτα... προσπαθω να συγκρατηθω ωστσοσο τις πραξεις μου!!!!

    οτι με αγαπαει μου το εχει αποδειξει απειρες φορες!!!! το θεμα ειναι αν η αγαπη αυτη ειναι μονο ανθρωπινη αγαπη η ειναι και ερωτικη!!!!!

  13. #58
    δεν θεωρεις δηλαδη οτι υπαρχει επανασυνδεση ??? πιστευεις πως χωρισαμε λογω τ οτι δεν με βλεπει ερωτικα πλεον η οντως εφταιξε και η καθημερινοτητα του???

    κουβεντα εγω να του κανω σχετικα με αυτο??

    το κερασι μου ειπε να μην κανω καμια τετοια κουβεντα τωρα... εσυ τι με συμβουλευεις??? οχι συμφωνα με την δικη σου εμπειρια αλλα συμφωνα με αυτα που εχω πει παραπανω!!!
    δεν θελω να με παρεξηγησεις απλα οπως να χει η καθε σχεση ειναι διαφορετικη!!!!

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    εφοσον κανετε σεξ δεν ειναι μονο ανθρωπινη .ειναι και ερωτικη.αν ειναι ετσι τα πραγματα τοτε γιατι ο προβληματισμος σου?

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    933
    Quote Originally Posted by violeta92 View Post
    δεν θεωρεις δηλαδη οτι υπαρχει επανασυνδεση ??? πιστευεις πως χωρισαμε λογω τ οτι δεν με βλεπει ερωτικα πλεον η οντως εφταιξε και η καθημερινοτητα του???

    κουβεντα εγω να του κανω σχετικα με αυτο??

    το κερασι μου ειπε να μην κανω καμια τετοια κουβεντα τωρα... εσυ τι με συμβουλευεις??? οχι συμφωνα με την δικη σου εμπειρια αλλα συμφωνα με αυτα που εχω πει παραπανω!!!
    δεν θελω να με παρεξηγησεις απλα οπως να χει η καθε σχεση ειναι διαφορετικη!!!!
    κρινω με την δικια μου εμπειρια οπως ολοι αλλωστε..αλλα δεν συγκρινω καταστασεις .μιλαω για την δικη σου σχεση..θεωρω οτι δεν εχει νοημα να κανεις καποια κουβεντα.το γιατι στο ειπα πριν

Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ειμαστε χρονια μαζι,τον αγαπαω αλλα.....
    By mary1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 02-02-2013, 23:21
  2. Replies: 15
    Last Post: 05-02-2011, 20:43
  3. Είμαστε πολλοί
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 57
    Last Post: 31-10-2009, 20:57
  4. Είμαστε μόνοι μας .
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 03-09-2008, 13:01
  5. ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΕΓΩ ΚΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΕΜΕΙΣ
    By La_ViTa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 21-09-2007, 15:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •